fbpx

İş Gücünüzde En İyi Performansınızı Yakalamak İçin İpuçları

İş gücünüzde en iyi performansınızı sağlamak için bu ipuçlarını mutlaka incelemelisiniz. Verimli bir iş gücü, herhangi bir kuruluşun başarısının anahtarıdır. Bu nedenle, şirketler sadece en iyi yetenekleri işe almak için azami özen gösterirler. Ama sadece iyi bir adayı işe almak yeterli mi? İşe alınan üyenin yeni bir rolde ve yeni bir ortamda % 100 performans gösterebileceği konusunda herhangi bir garanti var mı?

Bunlar organizasyonların çoğunu rahatsız eden sorulardan bazıları. Bir adayın performansı çeşitli faktörlere dayanır. Yeni işe alım uzmanlarının tam potansiyellerini kazanmalarına yardımcı olmak için yöneticilerin yardım etmesinin yolları vardır. İş gücünüzde en iyi performansınızı yakalamak için gereken bu ipuçlarına gelin birlikte bakalım:

Özgünlüğe saygı duymak gerekir

Her birey farklıdır.

Her birey farklıdır. Bazı insanlar tamamen yeni bir ortama kolayca uyum sağlayabilirken, bazılarının yeni bir ortama alışması biraz zaman alır. Bazı insanlar işleri hızlı toplar, bazıları ise yavaş öğrenir ve değişikliklere uyum sağlamak için biraz zamana ihtiyaç duyar. Bu gibi durumlarda, insan kaynaklarının ve bölüm yöneticilerinin, kendilerine yeteri kadar zaman ve destek sağlaması, itme veya dışlanma gibi hissetmemelerini, bu durumun daha da kötüleşmesini önlemek sorumluluğu bulunmaktadır.

Girişimcinin Gerçek İşi Nedir? >>

Engelleri kaldırabilirsiniz

Büyük menajerler, insanlarını en iyi şekilde kullanan, saldırgan olmayan ve kaba davranmadan çalışanlardır. Zahmetsizce elde etmenin anahtarı, bariyerleri ustaca kaldırma ve kabuklarından çıkmak için ihtiyaç duydukları desteği sağlamada yatmaktadır. Bir akıl hocası rolünü oynar. Bunu arkadaşça yaparlar. Takım arkadaşlarının başarılı bir yol çizmelerine yardımcı olur ve yolda ortaya çıkabilecek her türlü barikatı kaldırırlar.

Açık iletişim, liderler yetiştirir

Bir yönetici, ekibine yardımcı olabilir.

Açık iletişim, sadece birkaç kişinin usta olabileceği bir sanattır. Bir yönetici, ekibine yardımcı olabilir. Profesyonel olmayan bir çalışanını, zor durumlarda ses çıkarmadan, nasıl tepki verebileceklerini, verimli toplantılar yapmalarını ve günlük engellerle nasıl başa çıkacaklarını anlamalarını sağlayarak iletişim sanatında ustalaşabilir.

Daha iyisini yapın ve onlardan en iyi sonucu almak için bir plan üzerinde çalışın. Her tür stil ve kişiliğin etkili bir şekilde ele alınması için onları eğitin. Bir ekibin her üyesinin farklı olduğunu ve farklı iletişim stillerine karşılık geleceğini anlayın. Yöneticiler, zaman içinde mükemmel iletişimciler olmak için ekibine danışmanlık yapıp yatırım yaparak, onlarla yalnızca güçlü iş ilişkileri kurmakla kalmaz, aynı zamanda gelecekteki liderler olmaları için onları eğitebilirler.

İşinizde Nasıl Etkileyici Olursunuz? >>

Hedefleri belirleyin ve onlara ulaşmak için birlikte çalışın

İşgücünüzde zirveye ulaşmak için başka bir teknik de farklı ekip üyeleriyle birebir toplantılar düzenlemek, onlarla kısa ve uzun vadeli hedefleri konusunda konuşmaktır. Bu özel hedefe en kısa zamanda nasıl ulaşılabileceğini düşündükleri hakkında bilgi isteyin.

Bununla birlikte, genel kariyer gelişimi ile ilgili tartışmalar da yapılmalıdır. Onlara birlikte doğru projeler üzerinde çalıştığınızı ve işlerin yapılması için uygun destek alarak sonuçlara daha hızlı ulaşacağınızı söyleyin. Sonuçları düzenli olarak kontrol edin ve daha doyurucu ve kesintisiz gelecek oturumlar için ritmi sürdürün.

Ancak o zaman bile, ilk birkaç denemede sonuç alınmazsa, ilgili çalışanı bire bir oturum için arayın. Olayları sakince ve net bir şekilde tartışın. Bağırma ve havai fişekler asla işe yaramaz ve durumu daha da kötüleştirebilir.

Olumlu tutum bulaşıcıdır. Herkesin olumlu deneyimlerle motive olmuş ve iyimser hissettiğinden emin olun. Yapıcı motivasyonun gücünü asla küçümsemeyin ve toplantıyı olumlu bir notla sonlandırmaya çalışmayın. Ancak her şey başarısız olursa, o zaman takımınız için başka bir start sanatçısına bakmanın zamanı olabilir.

Girişimcilik İçin Hazır Olmadığınızın İşaretleri >>

Network Okulu
Network Okuluhttps://networkokulu.net/
Türkiye’nin Tarafsız Network Marketing Platformu

CEVAP VER

Yorumunuz
İsminiz

SOSYAL MEDYADA BİZ

2,700BeğenenlerBeğen
80,389TakipçilerTakip Et
2,040TakipçilerTakip Et
4,050AbonelerAbone

MUTLAKA OKUMALISIN

Kariyerinizde İlerlemek İçin Bu 15 Beceride Ustalaşın

Kariyerinizde ilerlemek için gerekli beceriler nelerdir? Hangi yeteneklere sahip olmak, sizi kariyer basamaklarında daha hızlı ve emin adımlarla yukarı taşıyacak? İş hayatında tüm bu...

Komik Ve Anlamlı Karikatürler – Gülmek Yaşamaktır

Komik ve anlamlı karikatürler bölümümüzde bu kez gülmenin hayatımıza katkıları üzerinde duracağız. Gülmek, yaşamaktır aslında. Ve kahkahalarınız kadar neşeli zaman dilimi biriktirebiliyorsanız, o kadar...

Etkili Karar Verme Becerisi Nasıl Geliştirilir?

Karar verme becerisi, özellikle bir takımda veya bir organizasyonda çalışırken önemli bir konuda hayati bir seçim veya eylem yapma süreci olarak tanımlanabilir. Yaşamınızda dönüm...

Doğrudan Satışta Kısa Süreli Düşünme Sendromu

Doğrudan satışta kısa süreli düşünme sendromu hakkında bilginiz var mı? Doğrudan satış başarısı ile bakış açınız arasında kuvvetli bir bağ bulunmaktadır. Baş açınızı da...

Müşteri Sadakatini Artırmanın On Etkili Yolu

Başarılı olmak için işletmeler müşteri sadakati geliştirmek için çaba göstermelidir. Etkili bir pazarlama tekniğinin yanında, müşteri memnuniyeti de önemli bir yer tutar. Müşteri hizmetlerinin...

Etkili Öğrenmek İçin Görsel Öğrenme Nasıl Kullanılır?

Etkili öğrenme yaparken görsel öğrenmeden yararlanarak kalıcılık sağlayabileceğiniz kaçınılmaz gerçek. İnsanlar farklı şekillerde öğrenir; birçok öğrenme biçiminden zevkli şekilde öğrenebiliyorlar dediğimiz kuşkusuz ki görsel...