İzlediğiniz An İlham Yağmuruna Tutulacağınız 24 Film

En İyi 24 Motivasyon Filmi

İzlediğiniz zaman sizi ilham yağmuruna tutacak filmler her zaman gereklidir. Başarı ve ilham konulu filmler bakış açınızı olumlu tutar. Pozitif olmak, motivasyonunuzu korumak gerçekten zordur. Kişisel gelişim gerekli olduğu kadar sizi ateşleyecek filmler de hayatınız için olmazsa olmazdır.

Eğer girişimcilikle ilgileniyorsanız veya çalışıyorsanız, iş dünyasında “ilham“a ne kadar gereksinim duyduğunuzu da biliyorsunuzdur. Sizi besleyecek, enerji konusunda sizi dinç tutacak ve de zor zamanlarınızda size bakış açısı verecek birileri olmayabilir. Böyle bir durumda içsel motivasyonunuzu en hızlı şekilde değiştirecek araçlardan biri de filmlerdir. Başarı ve ilham konulu filmler, insanların kendilerinden daha da kötü durumda olan kişilerin neleri başarabildiğini, bu zor durumda nasıl hareket ettiklerini ve de zor bir durumdan nasıl çıktıklarını görmelerinde yardımcı olur.

Çünkü zor durumlarda sanki hayat hep bizim üzerimize oynuyordur. Hep sıkıntılı durumlar bizi buluyordur. Başka herkes mutlu görünüyordur, bizden hariç… Aslında durumun öyle olmadığının farkına varınca, kendinizi daha iyi hissedeceğinizden emin olun.

İzlediğiniz An İlham Yağmuruna Tutulacağınız 24 Film

Türkiye’nin tarafsız ve güncel, doğrudan satış, satış pazarlama ve kişisel gelişim platformu olarak motivasyonunuzu tavan yaptıracak, başarı ve ilham konulu filmler içinden tam 24 filmi sizler için seçtik. Günlerinizi sürekli negatif geçirerek zamanınızı boşa harcamayın. Mısırlarınızı patlatın ve çayınızı hazır edin, haydi ekran başına! İyi seyirler…

1) Soul Surfer – Dalgalara Karşı (2011)

Yönetmenliğini Sean McNamara’nın yaptığı 2011 yapımı film, Bethany Hamilton adlı genç bir kaçının 2004’te yayımlanan otobiyografisinden uyarlanmıştır. Film, 27 yaşındaki profesyonel sörfçü Hamilton’ın 2003 yılında uğradığı ve sağ çıkmasına rağmen sol kolunu kaybettiği bir köpek başlığı saldırısından sonraki sörf tutkusunun hikayesini anlatıyor.

Dalagalara Karşı: Yönetmenliğini Sean McNamara’nın yaptığı 2011 yapımı film, Bethany Hamilton adlı genç bir kaçının 2004’te yayımlanan otobiyografisinden uyarlanmıştır.

IMDb: 7.0


2) Steve Jobs (2015)

Başarı ve ilham konulu filmler listemizin ikinci sırasında dünyanın gidişatına yön veren bir ismin hayat hikayesi var. Listemize Aaron Sorkin’in yazıp Danny Boyle’un yönettiği ve 2015’in en çok merak uyandıran filmlerinden olan Steve Jobs ile devam ediyoruz. Film, Apple şirketinin kurucusu ve birçok genç girişimcinin ilham kaynağı olan, 2011’de hayata gözlerini yuman Steve Jobs’ın hayatını anlatıyor.

Steve Jobs - Listemize Aaron Sorkin’in yazıp Danny Boyle’un yönettiği ve 2015’in en çok merak uyandıran filmlerinden olan Steve Jobs ile devam ediyoruz.

IMDb: 7.2

Her Networkerin Mutlaka İzlemesi Gereken Filmler >>


3) Erin Brockovich – Tatlı Bela (2000)

Yönetmenliğini Steven Soderbergh’in yaptığı ve başrolündeki Julia Roberts’a oscar kazandıran, gerçek Erin Brockovich’in bir garson olarak karşımıza çıktığı 2000 yapımı bu yapım, gerçek bir azim ve başarı hikayesini konu alıyor.

Tatlı Bela - Yönetmenliğini Steven Soderbergh’in yaptığı ve başrolündeki Julia Roberts’a oscar kazandıran, gerçek Erin Brockovich’in bir garson olarak karşımıza çıktığı 2000 yapımı bu yapım, gerçek bir azim ve başarı hikayesini konu alıyor.

IMDb: 7.3


4) The Walk – Tehlikeli Yürüyüş (2015)

Fransız sanatçı Philippe Petit’nin İkiz Kuleler arasındaki çılgın yürüyüşünü ve başarı hikayesini anlatan bu film, yükseklik korkusu olanları olumsuz etkileyebilecek düzeyde gerçekçi ve baş döndürücü sahnelere sahip.

Tehlikeli Yürüyüş - Fransız sanatçı Philippe Petit’nin İkiz Kuleler arasındaki çılgın yürüyüşünü ve başarı hikayesini anlatan bu film, yükseklik korkusu olanları olumsuz etkileyebilecek düzeyde gerçekçi ve baş döndürücü sahnelere sahip.

IMDb: 7.3

Kişisel Gelişim İçin Okumanız Gereken Kitaplar – 1 >>


5) Man on the Moon – Aydaki Adam (1999)

Milos Forman yönetmenliğinde 1999 yılında vizyona giren ve Jim Carrey’nin başrolde olduğu bu film, 1984’te hayatını kaybeden Andy Kaufman’ın hayatını ve ABD’nin en ünlü komedyenlerinden olma yolundaki başarı hikayesini anlatıyor.

Aydaki Adam - Milos Forman yönetmenliğinde 1999 yılında vizyona giren ve Jim Carrey'nin başrolde olduğu bu film, 1984’te hayatını kaybeden Andy Kaufman’ın hayatını ve ABD’nin en ünlü komedyenlerinden olma yolundaki başarı hikayesini anlatıyor.

IMDb: 7.4


6) Amazing Grace – Özgürlüğün Şarkısı (2006)

Yönetmenliğini Michael Apted’ın yaptığı bu film, John Newton imzalı Amazing Grace ulusal marşının ve 1797 yılında William Wilberforce adlı politikacının ırkıçılığa ve köleliğe karşı verdiği mücadeleyi gözler önüne seriyor.

IMDb: 7.7

Kısa Hikayeler – Sevgi Kutusu >>


7) Lone Survivor – Son Kalan (2013)

Peter Berg’ün yönettiği 2013 yapımı bu film 2005 yılında Taliban lideri Ahmed Shad’ı ele geçirmek üzere yapılan Red Weding adlı operasyonu ve bu operasyonda SEAL ekibinin çektiği zorlukları konu alıyor.

Son Kalan - Peter Berg’ün yönettiği 2013 yapımı bu film 2005 yılında Taliban lideri Ahmed Shad’ı ele geçirmek üzere yapılan Red Weding adlı operasyonu ve bu operasyonda SEAL ekibinin çektiği zorlukları konu alıyor.

IMDb: 7.5


8) Moneyball – Kazanma Sanatı (2011)

Yönetmenlik koltuğunda Bennett Miller’ın oturduğu 2011 yapımı film, eski bir beyzbol oyuncusu da olan beyzbol antrenörü Billy Bane liderliğindeki Oakland Athleetics’in dirilmesini konu ediniyor.

Kazanma Sanatı - Yönetmenlik koltuğunda Bennett Miller’ın oturduğu 2011 yapımı film, eski bir beyzbol oyuncusu da olan beyzbol antrenörü Billy Bane liderliğindeki Oakland Athleetics’in dirilmesini konu ediniyor.

IMDb: 7.6


9) The Social Network – Sosyal Ağ (2010)

Girişimciliğin adını değiştirmek ister misiniz? Başarı ve ilham konulu filmler içinde dünyanın en genç ve en zengin milyarderlerinden birinin hayatı var sırada. David Fincher tarafından yönetilen film, genç girişimcilerin ilham kaynaklarından biri olan Mark Zuckerberg’in kurduğu Facebook’un ortaya çıkış hikayesini anlatıyor.

Sosyal Ağ - David Fincher tarafından yönetilen film, genç girişimcilerin ilham kaynaklarından biri olan Mark Zuckerberg’in kurduğu Facebook’un ortaya çıkış hikayesini anlatıyor.

IMDb: 7.7

Kariyerinizde Hızlı İlerlemek İçin Bu Filmlerden İlham Alın >>


10) The World’s Fastest Indian – Efsane Adam (2005)

Roger Donaldson imzalı 2005 yapımı bu film motosiklet tutkunlarına ders niteliğinde denilebilir. Film, ömrünü Indian marka motosikletleri modifiye etmeye adayan ve 68 yaşındayken, 1920 model 1000 cc’lik Indian Scout motosikletiyle, hala geçilememiş bir hız rekoru kıran Burt Munro’nun hikayesini konu alıyor.

Efsane Adam - Roger Donaldson imzalı 2005 yapımı bu film motosiklet tutkunlarına ders niteliğinde denilebilir.

IMDb: 7.8


11) October Sky – Ekim Düşü (1999)

1999 yapımı bu film, kaderine razı gelmeyen bir madenci çocuğu olan Homer Hickam’ın bir yazar ve NASA’da mühendis olmaya uzanan hikayesini konu ediniyor.

Ekim Düşü - 1999 yapımı bu film, kaderine razı gelmeyen bir madenci çocuğu olan Homer Hickam’ın bir yazar ve NASA’da mühendis olmaya uzanan hikayesini konu ediniyor.

IMDb: 7.8

Kısa Hikayeler – Hayallerinden Vazgeçmeyen Öğrenci >>


12) The Big Short – Büyük Açık (2015)

2008 finansal krizinden kazanan olarak çıkmayı amaçlayan 4 kafadarın hikayesini anlatan bu yapım, diğer yandan krizin sebep olduğu işsizlik ve intiharları da göz ardı etmiyor ve finansal terimleri anlamakta güçlük çekenlere krizin sebeplerini gündelik bir dille anlatmaya çalışıyor.

Büyük Açık - 2008 finansal krizinden kazanan olarak çıkmayı amaçlayan 4 kafadarın hikayesini anlatan bu yapım, diğer yandan krizin sebep olduğu işsizlik ve intiharları da göz ardı etmiyor ve finansal terimleri anlamakta güçlük çekenlere krizin sebeplerini gündelik bir dille anlatmaya çalışıyor.

IMDb: 7.8


13) The Blind Side – Kör Nokta (2009)

2009 yapımı bu film, ülkemizde de yaygınlaşmaya başlayan Amerikan Futbolu’nun başarılı isimlerinden olan Michael Oher’in ibretlik hayat hikayesini gözler önüne seriyor.

Kör Nokta - 2009 yapımı bu film, ülkemizde de yaygınlaşmaya başlayan Amerikan Futbolu’nun başarılı isimlerinden olan Michael Oher’in ibretlik hayat hikayesini gözler önüne seriyor.

IMDb: 7.6


14) The Fighter – Dövüşçü (2010)

2010 yılının en beğenilen ve 6 dalda Oscar adaylığı bulunan film, profesyonel boksör Mickey Ward’un hayat hikayesini konu ediniyor.

Dövüşçü - 2010 yılının en beğenilen ve 6 dalda Oscar adaylığı bulunan film, profesyonel boksör Mickey Ward’un hayat hikayesini konu ediniyor.

IMDb: 7.8

Kitap İncelemeleri – Milyoner Aklın Sırları >>


15) Hiden Figures – Gizli Sayılar (2016)

Önceleri kölelikle, daha sonra ise ırkçılıkla mücadele eden Afrika kökenli Amerikalıların Soğuk Savaş dönemindeki olağanüstü bir başarıya imza atmalarının hikayesi 2016 yapımı bu filmde gözler önüne seriliyor.

Gizli Sayılar - Önceleri kölelikle, daha sonra ise ırkçılıkla mücadele eden Afrika kökenli Amerikalıların Soğuk Savaş dönemindeki olağanüstü bir başarıya imza atmalarının hikayesi 2016 yapımı bu filmde gözler önüne seriliyor.

IMDb: 7.8


16) My Left Foot – Sol Ayağım (1989)

Tekerlekli sandalyeye mahkum olan ve yalnızca sol ayağını kullanabilen Christy Brown’ın İrlanda’nın en saygın yazarlarından birisi olmasının hikayesi, 1989 yapımı bu film ile sinema tarihinde yerini alıyor.

Sol Ayağım - Tekerlekli sandalyeye mahkum olan ve yalnızca sol ayağını kullanabilen Christy Brown’ın İrlanda’nın en saygın yazarlarından birisi olmasının hikayesi, 1989 yapımı bu film ile sinema tarihinde yerini alıyor.

IMDb: 7.9


17) La Schapandere et la Papillon – Kelebek ve Dalgıç (2007)

Dünyaca ünlü Elle dergisinin editörü Jean-Dominique Bauby’nin geçirdiği kaza sonrası 3 ay komada kalması ve sonrasında yatağa mahkum olmasına rağmen elde ettiği başarıları konu alan 2007 yapımı filmin yönetmenlik koltuğunda Julian Schnabel oturuyor.

Kelebek ve Dalgıç - Dünyaca ünlü Elle dergisinin editörü Jean-Dominique Bauby’nin geçirdiği kaza sonrası 3 ay komada kalması ve sonrasında

IMDb: 8.0


18) The King’s Speech – Zoraki Kral (2010)

Babası V. Georg‘ un vefatı ve tahtın meşru varisi ağabeyi Edward’ın taht iddiasından vazgeçmesi üzerine bir anda Büyük Britanya tahtına oturan Albert Frederick Arthur Georg’un konuşma bozukluğu hastalığı ile mücadelesini konu alan 2010 yapımı film en iyi film Oscar ödülünün yanı sıra 3 ayrı dalda daha ödül almayı başardı.

Zoraki Kral - Babası V. Georg‘ un vefatı ve tahtın meşru varisi ağabeyi Edward’ın taht iddiasından vazgeçmesi üzerine bir anda Büyük Britanya tahtına oturan Albert Frederick Arthur Georg’un konuşma bozukluğu hastalığı ile mücadelesini konu alan

IMDb: 8.0


19) Dallas Buyers Club – Sınırsızlar Kulübü (2013)

2013 yapımı bu film uyuşturucu bağımlısı kovboy Ron Woodroof’un HIV taşıyıcısı olduğunu öğrenmesi ve devlet tarafından verilen AZT ilacının kendisini daha hızlı öldüreceğine inandığından doğal ilaç arayışına girişmesi üzeri 30 günlük ömrüne 2191 gün daha eklemesini konu ediniyor.

Sınırsızlar Kulübü - 2013 yapımı bu film uyuşturucu bağımlısı kovboy Ron Woodroof’un HIV taşıyıcısı olduğunu öğrenmesi ve devlet tarafından verilen AZT ilacının kendisini daha hızlı öldüreceğine inandığından...

IMDb: 8.0

Kısa Hikayeler – Erteleme Yaşamı Kaçırma >>


20) Into the Wild – Özgürlük Yolu (2007)

Kirlilik, kalabalık ve betonla dolu bir şehir hayatından temiz hava ve huzur dolu vahşi hayata geçiş yapan Christopher McCandless’ın hikayesini anlatan bu film, son 10 yılın en iyi filmleri arasında gösteriliyor.

Özgürlük Yolu - Kirlilik, kalabalık ve betonla dolu bir şehir hayatından temiz hava ve huzur dolu vahşi hayata geçiş yapan Christopher McCandless’ın hikayesini anlatan bu film, son 10 yılın en iyi filmleri arasında gösteriliyor.

IMDb: 8.1


21) Gandhi (1982)

8 dalda Oscar’a layık görülen 1982 yapımı bu film, adından da anlaşılacağı üzere, 1900lerin başlarında İngiliz sömürüsüne direnen Hindistanlı özgürlük mücadelecisi Mahatma Gandhi’yi konu ediniyor. Başarı ve ilham konulu filmler izlemeyi düşünenler için biçilmiş kaftandır.

Gandhi - 8 dalda Oscar’a layık görülen 1982 yapımı bu film, adından da anlaşılacağı üzere, 1900lerin başlarında İngiliz sömürüsüne direnen Hindistanlı özgürlük mücadelecisi Mahatma Gandhi’yi konu ediniyor.

IMDb: 8.0

Liderlik Nitelikleri / John C. Maxwell – Kitap İncelemeleri >>


22) Hacksaw Ridge – Savaş Vadisi (2016)

2016 yılının etkileyici yapımlarından olan bu film, İkinci Dünya Savaşı’na gönüllü olarak katılan bir asker olan pasifist Desmon T. Doss’un, silah kullanmadan da savaş kahramanı olunabileceğini öyküsünü gözler önüne seriyor.

Savaş Vadisi - 2016 yılının etkileyici yapımlarından olan bu film, İkinci Dünya Savaşı’na gönüllü olarak katılan bir asker olan pasifist Desmon T. Doss’un, silah kullanmadan da savaş kahramanı olunabileceğini öyküsünü gözler önüne seriyor.

IMDb: 8.1

Çalıştığın İş Sana Ne Kadar Uygun? / Testi Hemen Çöz Ve Öğren >>


23) Something the Lord Made – Tanrıyı Oynayanlar (2004)

Yönetmenliğini Joseph Sargent’ın yaptığı bu film, cerrah Alfred Blalock ve hademelik en asistanlığa yükselen Vivien Thomas’ın imza attıkları benzersiz bir başarıyı konu ediniyor.

Tanrıyı Oynayanlar - Yönetmenliğini Joseph Sargent’ın yaptığı bu film, cerrah Alfred Blalock ve hademelik en asistanlığa yükselen Vivien Thomas’ın imza attıkları benzersiz bir başarıyı konu ediniyor.

IMDb: 8.2


24) The Intouchables – Can Dostum (2011)

Bu Fransız filmi, olağanüstü bir başarı hikayesi anlatmakla birlikte, ön yargılara rağmen kurulabilecek güçlü bir dostluğun nasıl bütün zorlukların üstesinden gelebileceğini anlatıyor.

Can Dostum - Bu Fransız filmi, olağanüstü bir başarı hikayesi anlatmakla birlikte, ön yargılara rağmen kurulabilecek güçlü bir dostluğun nasıl bütün zorlukların üstesinden gelebileceğini anlatıyor.

IMDb: 8.5


Bonus: Schindler’s List – Schindler‘in Listesi (1993)

Başarı ve ilham konulu filmler içerisinde yaşanmış bir hayat hikayesinden esinlenen bu film sizi bambaşka bir dünyaya götürecek. Yahudilerin “en iyi Alman” olarak tanımladıkları, 2. Dünya Savaşı sırasında yüzlerce Yahudinin hayatını kurtaran, üstelik bunu Nazilere yardım ediyormuş gibi görünerek yapan gizli kahraman Oskar Schindler’in öyküsü Steven Spielberg imzalı bu film ile, sinema tarihinin en iyilerinden olarak nitelendirilen bir yapımla hafızalarda yer ediniyor.

Schindler'in Listesi - Yahudilerin “en iyi Alman” olarak tanımladıkları, 2. Dünya Savaşı sırasında yüzlerce Yahudinin hayatını kurtaran, üstelik bunu Nazilere yardım ediyormuş gibi görünerek yapan gizli kahraman...

IMDb: 8.9

Gerçek Hayat Hikayelerine Dayalı 17 Film >>