Yılbaşını Evde Geçireceklere Özel En İyi 20 Yılbaşı Film Önerisi

Yılbaşı Film Önerileri - Yılbaşında izlenecek en iyi 20 yılbaşı film önerisi listesinde neler var?

2021 yılına giriyoruz. Yılbaşını evde geçireceklere özel 20 yılbaşı film önerisi sunuyoruz. Eğlenceli, komik ve de eğitici altın değerinde film listesi dolu dolu sizlerle. Yeni yıla başlarken, ailenizle, arkadaşlarınızla veya sevdiklerinizle harika bir zaman geçirebilirsiniz. 

Özellikle sokağa çıkma yasağı süreci gözönüne alındığı zaman, 2021 yılbaşı biraz daha sönük kalacak gibi duruyor. Ancak zamanınızı dolu dolu geçirmek tamamen sizin elinizde. Bir yandan planlarınızı hazırlarken, eğlenmeye de vakit ayırmayı unutmayın.

Yılbaşında İzlenecek En İyi 20 Yılbaşı Film Önerisi

Yılbaşında izlenecek en iyi 20 yılbaşı film önerisi listesinde neler var? Sizi çocukluğunuza götürecek birçok filmi de bu listede bulacağınıza emin olabilirsiniz. Zamanı durdurmak isteyeceğiniz filmler hakkında daha fazla bilgi edinmek için lütfen okumaya devam edin. Mısırlarınızı patlatın, çaylarınızı hazırlayın. İyi seyirler.

20. Jack Frost / 1998

Klasik çocuk hikayelerinden olan Jack Frost’un kikayesinin anlatıldığı filmde ünlü Jack Frost karakterine Michael Keaton hayat vermekte. Noel günü babasının ölümünden bir yıl sonra genç çocuk bir kardan adam yapar ve ona babasının kıyafetlerini giydirir. O gece dileği gerçek olan Charlie Frost’un (Joseph Cross) babası kardan adam olarak geri döner. Dram- komedi türünde olan bir film içinizi ısıtacak senaryosuyla yılbaşında size keyifli dakikalar geçirmenizi vaat ediyor.

IMDb Puanı: 5.3

Sokağa Çıkma Yasağı Sürecini Nasıl Verimli Değerlendirebilirsiniz? >>


19. Zoraki Tatil (Four Christmases) / 2008

Yılbaşı film önerisi arasında sırada Zoraki Tatil var. Kadrosunda Robert Duvall gibi usta oyuncunun yanı sıra  Reese Witherspoon ve Vince Vaughn’u bulunduran film komedi türünde filmleri sevenler için iyi bir seçenek. Yılbaşı tatilini ailesiyle geçirmek zorunda kalan çifti eğlenceli dakikalar bekliyor.

IMDb Puanı: 5.7


18. Grinç (How the Grinch Stole Christmas) / 2000

Jim Carrey’nin hayat verdiği Grinch karakterinin hikayesi şöyle; köyünden uzakta, köpeğiyle birlikte bir mağarada yaşayan Grinch, Noel coşkusundan nefret ediyor, bu yüzden Noel Baba kılığına girip Noel’i çalmaya karar verir. Bu asık suratlı kahramanımızın köpeğiyle birlikte atıldığı bu maceranın şu sıralar animasyon filmi vizyonda. Jim Carrey’nin yine harika bir iş çıkardığı Grinch filmi yılbaşında size eğlenceli dakikalar yaşatacak filmleden.

IMDb Puanı: 6.1

2021’de Daha Sağlıklı Bir Yaşam İçin Yapılacaklar >>


17. Aile Bağları (The Family Stone) / 2006

Romatik komedi türündeki bu film Sarah Jessica Parker, Rachel McAdams, Diana Keaton gibi yıldızları kadrosunda barındırıyor. Yılbaşı tatili döneminde ailesiyle tanışması için Meredith’i (Sarah Jessica Parker) eve getiren Everett (Dermot Mulroney), ailesiyle kız arkadaşının hayatları uyuşmadığı için zor anlar yaşar. Bu zor anlar izleyenler için eğlenceli olur elbet. Yılbaşında ailece izleyebileceğiniz, keyifli filmlerdendir Aile Bağları.

IMDb Puanı: 6.3


16. Grinç (The Grinch) / 2018

Yılbaşı arifesinde sinema izlemek isterseniz Grinch şu sıralar en iyi seçeneklerden. Bir efsane olan Grinch’in hikayesi bu kez animasyon olarak karşımıza çıkıyor. Şu anda internette olan film, eğer ki sinema izleyerek, yılbaşı filmi izleyerek 2019 yılına girmek isterseniz Grinch iyi bir seçenek.

IMDb Puanı: 6.4

Yeni Yılda Yapılacaklar Listesi – 15 Öneri >>


15. Noel Baba (The Santa Clause) / 1994

John Pasquin’in yönettiği ve Tim Allen’ın başrolde yer aldığı film oğlu Charlie ile zorlu bir ilişkisi olan Scott Calvin (Tim Allen) Noel Babanın geçirdiği bir kazaya tanık olur. Noel Babanın yerine geçmek zorunda kalan Scott Calvin’in eğlenceli hikayesini anlatan film, daha sonra seri halini alır ancak ilk filmdeki başarısını yakalayamaz. Yine de yılbaşı izlenecek film önerileri arasındaki yerini almaktadır. 

IMDb Puanı: 6.4


14. Kutup Ekspresi (The Polar Express) / 2004

Yılbaşı sabahları televizyonlarda görebileceğimiz klasiklerden olan Kutup Ekspresi bir çocuk kitabından uyarlama. Artık Noel Babaya inanmayan bir çocuğun bir gece Noel Babanın yaşadığı yer olan kuzey kutbuna giden bir trene binmesiyle başlar.

Trenin içerisinde birçok tuhaf olayla karşılaşan minik kahramanımız sonunda kuzey kutbuna ulaşabilecek mi, Noel Babaya olan inancını tekrar kazanabilecek mi, bu sorulara cevap bulmak için heyecan içinde izleyebileceğiniz bu yapım Robert Zemeckis tarafından yönetilmekte ve Tom Hanks’in sesi birden fazla karaktere hayat vermekte.

IMDb Puanı: 6.6

2021 İçin Edinmeniz Gereken 21 Kişisel Gelişim Hedefi >>


13. Evde Tek Başına 2 (Home Alone 2: Lost in New York) / 1992

Bu kez evden de ailesinden de uzak kalan afacan Kevin bambaşka bir şehirde başına açtığı belalarla yalnız uğraşmak zorunda kalacak. Hem heyecanlandıran hem de güldüren hikayesiyle Evde Tek Başına 2 ilk film kadar olmasa da eğlenceli dakikalar geçirmenizi garanti ediyor. Yılbaşı film önerisi listesi içerisinde olmazsa olmaz eğlenceli bir film.

IMDb Puanı: 6.7


12. Sen Uyurken (While You Were Sleeping) / 1995

Başrollerini Sandra Bullock ve Bill Pullman’ın paylaştığı film, yılbaşında romantik film izlemek isteyenler için iyi bir seçenek. Yılbaşı arifesinde Sandra Bullock’un canlandırdığı Lucy  karakterinin başına gelenler ve söylediği beyaz bir yalanın sonrasında hayatını oldukça karmaşık bir hale getirmesini konu alan film sizi eğlendirmenin yanı sıra konu aldığı aşk hikayesiyle de içinizi ısıtacak. Film önerileri içerisinde aşk teması arıyorsanız, güzel bir seçim olacaktır.

IMDb Puanı: 6.7

Yıl Sonundan Önce Yapmanız Gereken 16 Öneri >>


11. Elf / 2003

Fantastik komedi türündeki bu filmin başrolünde usta oyuncu Will Ferrell bulunuyor. Will Ferrell’ın canlandırdığı Buddy karakteri kuzey kutbunda elflerle birlikte büyümüştür ancak elf değil de insan olduğu anlaşılınca artık kuzey kutbunda kalması mümkün değildir. New York’a gelen kahramanımız babasını aramaya başlar ancak şimdiye dek kuzey kutbunda yaşayan Buddy için New York’ta olmak ona çok zor ve macera dolu anlar yaşatır.

IMDb Puanı: 6.9


10. Tatil (The Holiday) / 2006

Başrollerini Cameron Diaz, Jude Law ve Kate Winslet gibi usta oyuncuların paylaştığı romantik komedi türündeki bu film birbirini hiç tanımayan iki insanın yılbaşı tatili için evlerini değiştirmesiyle başlıyor. Merak uyandırıcı ve şaşırtan senaryosuyla romantik film sevenler için yılbaşında iyi bir seçenek.

IMDb Puanı: 6.9

Her Networkerin Mutlaka İzlemesi Gereken Film Önerileri >>


9. Benim Gecem (Scrooged) / 1988

Yılbaşı film önerisi listesi Benim Gecem ile devam ediyor. 1988 yapımı olan ve Bill Murray’nin başrolünde yer aldığı film, izlemesi en zevkli yılbaşı filmlerindendir. Klasik Ebezener Scrooge hikayesini farklı şekilde yorumlayan Benim Gecem filminde Scrooge karakteri bu kez bencil televizyon yapımcısı rolündedir ve yine üç hayalet tarafından ziyaret edilir.

IMDb Puanı: 7.0


8. Gremlinler (Gremlinler) / 1984

Fantastik- korku türünde olan bu yapım, yılbaşı klasikleri arasında gösterilir. Warner Bros tarafından gösterime sokulan Gremlinler başarısız bir mucit olan Randall Peltzer (Hoyt Axton), oğluna noel hediyesi için Çin mahallesinden bir yaratık satın alır ve maceramız burada başlar. Klasik Noel Babanın Noel’i kurtardığı hikayelerden sıkılanlar için farklı bir türde seçenek sunan Grimlinler filmi  yılbaşında izlemesi eğlenceli olan filmlerden.

IMDb Puanı: 7.2

İzlediğiniz Zaman Sizi İham Yağmuruna Tutacak Motivasyon Deposu Film Önerileri >>


7. Efsane Beşli (Rise of the Guardians) / 2012

Animasyon türündeki bu film çocukluk kahramanlarımızdan olan Noel Babayı, Jack Frost’u, Diş Perisini, Paskalya Tavşanını ve Rüya Perisini bir araya getiriyor. Kahramanlarımızın Kara adıyla tanınan kötü bir ruhla savaşmasını konu alan film çocukların yanında yetişkinlere de eğlenceli dakikalar vaat ediyor. Bununla birlikte seslendirme kadrosu yıldızlardan oluşan filmin kadrosunda Hugh Jackman, Alec Baldwin, Isle  Fisher ve Chris Pine gibi isimler yer alıyor.

IMDb Puanı: 7.3


6. Evde Tek Başına 1 (Home Alone) / 1990

Çocukluğumuzdan bu yana izlemenin bir klasik haline geldiği Evde Tek Başına en iyi yılbaşı filmleri klasiklerinden biri olabilir. Yılbaşı akşamları yalnızca ülkemizde değil, tüm dünyada yerel kanallarda da yayınlanıyor. Yılbaşı akşamında ailesi tarafından unutulan ve evde yalnız kalmak zorunda kalan afacan Kevin’in maceralarına ortak olmak isterseniz Evde Tek Başına ailenizle birlikte izleyebileceğiniz en iyi filmlerden.

IMDb Puanı: 7.5

2021 Yılında Mutlaka İzlemeniz Gereken Kişisel Gelişim Film Önerileri >>


5. Aşk Her Yerde (Love Actually) / 2003

Farklı 10 insanın Noel arifesinde yaşadığı aşk macerasını anlatan Aşk Her Yerde filmi yılbaşında romantik film sevenler için çok iyi bir seçenek. Bu 20 insanı canlandıran oyuncular Britanya’nın en iyi oyuncularından, bunu söylemeden geçmeyelim. Aşk Her Yerde farklı hikayeleriyle içinizi ısıtan ve yılbaşı akşamında size eşlik edebilecek, ardından güzel bir tat bırakan filmlerden.

IMDb Puanı: 7.6


4. Çılgın Aile Yılbaşı Tatilinde (National Lampoon’s Christmas Vacation) / 1989

“Aile hayatın gerçek temelidir” temasını başarılı ve eğlenceli şekilde işleyen film, Griswold ailesinin yılbaşında başına gelen eğlenceli ve bir o kadar şanssızlık hikayesini zaman zaman kalbinize dokunarak zaman zaman kahkahalarla güldürerek seyirciye sunuyor. Yılbaşı film önerisi içerisinde ailenizle izleyebileceğiniz en güzel filmlerdendir.

IMDb Puanı: 7.6

Satış Pazarlama İle İlgili Mutlaka İzlenmesi Gereken Filmler >>


3. Bir Yılbaşı Hikayesi (A Christmas Story) / 1983

Yılbaşında hediye olarak bir oyuncak silah isteyen Ralphie ailesi ve öğretmeninden hiç beklenmedik bir tepkiyle karşılaşır ancak Ralphie oyuncak silah istemekten vazgeçmez ve Noel arifesinde bu hayalini gerçekleştirmek için her şeyi göze almıştır. Ralphie’nin eğlenceli hikayesini anlatan film ailenizle izleyebileceğiniz yılbaşı klasiklerinden.

IMDb Puanı: 8.0


2. Noel Gecesi Kabusu (The Nightmare Before Christmas) / 1993

Noel klasiklerinden olan Noel Gecesi Kabusu, yalnızca çocuklar için değil, yetişkinler için de cazip seçeneklerden. Fantastik-müzikal türünde olan bu animasyon film stop-motion teknikleri kullanılarak çekildi. Stop-motion örneklerinin en iyilerinden olan Noel Gecesi Kabusu hem sinemaseverler hem de yılbaşı filmi sevenler için iyi bir seçenek.

IMDb Puanı: 8.0

Yeni Yılda Mutlaka Okumanız Gereken Kişisel Gelişim Kitapları >>


1. Şahane Hayat (It’s a Wonderful Life) / 1946

Amerika’da her yılbaşı sabahı televizyonlarda görebileceğiniz film gerçek anlamda bir hit. Özellikle son yarım saatinde olayların hızlandığı ve sonunda izleyenlere “oh be, hayat güzelmiş” dedirten filmlerden. Yılbaşına depresif girmenizi önleyecek ‘feel good’ filmlerinin en iyi türlerinden olan Şahane Hayat tam anlamıyla bir yılbaşı ve sinema klasiği.

IMDb Puanı: 8.6


Bonus: Noel Günü Olayları (The Christmas Chronicles) / 2018

Yılbaşında sinemaya gitmek yerine Netflix izleyecekler için en iyi seçeneklerden olan The Christmas Chronicles iki kardeşin yanlışlıkla Noel Babanın aracına binmesiyle atıldığı karmaşık eğlenceli macerayı konu alıyor. Kurt Russell’ın canlandırdığı Noel Baba karakteri yılbaşında ailenizle ya da arkadaşlarınızla izlemeniz için en güzel seçeneklerden biri.

IMDb Puanı: 7.4

Yılbaşı film önerisi listesi sonuna geldik. Yeni yıla mutlu ve de huzurlu girmek isterseniz, ailenizle vakit geçirmek size iyi gelecektir. Sevdiklerinizle geçirdiğiniz vakit kadar hiçbir şeyden zevk almayacağınızı da bilmelisiniz.

Film önerileri kısmımızda seçeneklerimizi incelediniz. Siz yılbaşında ne yapmayı planlıyorsunuz? Sevdiklerinizle dolu dolu geçireceğiniz yılbaşının planını eğer yapmadıysanız, hemen yapın. Düşüncelerinizi bizimle yorum kısmında paylaşmanızı sabırsızlıkla bekliyoruz.