fbpx

Yılbaşını Evde Geçireceklere Özel 20 Yılbaşı Filmi Önerisi

Yılbaşı eğlencenize eğlence katacak film arıyorsanız doğru yerdesiniz.

Yılbaşında İzlenecek En İyi Filmler

 

20. Jack Frost / 1998

Klasik çocuk hikayelerinden olan Jack Frost’un kikayesinin anlatıldığı filmde ünlü Jack Frost karakterine Michael Keaton hayat vermekte. Noel günü babasının ölümünden bir yıl sonra genç çocuk bir kardan adam yapar ve ona babasının kıyafetlerini giydirir. O gece dileği gerçek olan Charlie Frost’un (Joseph Cross) babası kardan adam olarak geri döner. Dram- komedi türünde olan bir film içinizi ısıtacak senaryosuyla yılbaşında size keyifli dakikalar geçirmenizi vaat ediyor.

IMDb Puanı: 5.3

 

19. Zoraki Tatil (Four Christmases) / 2008

Kadrosunda Robert Duvall gibi usta oyuncunun yanı sıra  Reese Witherspoon ve Vince Vaughn’u bulunduran film komedi türünde filmleri sevenler için iyi bir seçenek. Yılbaşı tatilini ailesiyle geçirmek zorunda kalan çifti eğlenceli dakikalar bekliyor.

IMDb Puanı: 5.7

 

18. Grinç (How the Grinch Stole Christmas) / 2000

Jim Carrey’nin hayat verdiği Grinch karakterinin hikayesi şöyle; köyünden uzakta, köpeğiyle birlikte bir mağarada yaşayan Grinch, Noel coşkusundan nefret ediyor, bu yüzden Noel Baba kılığına girip Noel’i çalmaya karar verir. Bu asık suratlı kahramanımızın köpeğiyle birlikte atıldığı bu maceranın şu sıralar animasyon filmi vizyonda. Jim Carrey’nin yine harika bir iş çıkardığı Grinch filmi yılbaşında size eğlenceli dakikalar yaşatacak filmleden.

IMDb Puanı: 6.1

 

17. Aile Bağları (The Family Stone) / 2006

Romatik komedi türündeki bu film Sarah Jessica Parker, Rachel McAdams, Diana Keaton gibi yıldızları kadrosunda barındırıyor.  Yılbaşı tatili döneminde ailesiyle tanışması için Meredith’i (Sarah Jessica Parker) eve getiren Everett (Dermot Mulroney), ailesiyle kız arkadaşının hayatları uyuşmadığı için zor anlar yaşar. Bu zor anlar izleyenler için eğlenceli olur elbet. Yılbaşında ailece izleyebileceğiniz, keyifli filmlerdendir Aile Bağları.

IMDb Puanı: 6.3

 

16. Grinç (The Grinch) / 2018

Yılbaşı arifesinde sinemaya gitmek isterseniz Grinch şu sıralar en iyi seçeneklerden. Bir efsane olan Grinch’in hikayesi bu kez animasyon olarak karşımıza çıkıyor. Şu anda vizyonda olan film, eğer ki sinemada yılbaşı filmi izleyerek 2019 yılına girmek isterseniz Grinch iyi bir seçenek.

IMDb Puanı: 6.4

 

15. Noel Baba (The Santa Clause) / 1994

John Pasquin’in yönettiği ve Tim Allen’ın başrolde yer aldığı film oğlu Charlie ile zorlu bir ilişkisi olan Scott Calvin (Tim Allen) Noel Babanın geçirdiği bir kazaya tanık olur. Noel Babanın yerine geçmek zorunda kalan Scott Calvin’in eğlenceli hikayesini anlatan film, daha sonra seri halini alır ancak ilk filmdeki başarısını yakalayamaz.

IMDb Puanı: 6.4

 

14. Kutup Ekspresi (The Polar Express) / 2004

Yılbaşı sabahları televizyonlarda görebileceğimiz klasiklerden olan Kutup Ekspresi bir çocuk kitabından uyarlama. Artık Noel Babaya inanmayan bir çocuğun bir gece Noel Babanın yaşadığı yer olan kuzey kutbuna giden bir trene binmesiyle başlar. Trenin içerisinde birçok tuhaf olayla karşılaşan minik kahramanımız sonunda kuzey kutbuna ulaşabilecek mi, Noel Babaya olan inancını tekrar kazanabilecek mi, bu sorulara cevap bulmak için heyecan içinde izleyebileceğiniz bu yapım Robert Zemeckis tarafından yönetilmekte ve Tom Hanks’in sesi birden fazla karaktere hayat vermekte.

IMDb Puanı: 6.6

 

13. Evde Tek Başına 2 (Home Alone 2: Lost in New York) / 1992

Bu kez evden de ailesinden de uzak kalan afacan Kevin bambaşka bir şehirde başına açtığı belalarla yalnız uğraşmak zorunda kalacak. Hem heyecanlandıran hem de güldüren hikayesiyle Evde Tek Başına 2 ilk film kadar olmasa da eğlenceli dakikalar geçirmenizi garanti ediyor.

IMDb Puanı: 6.7

 

12. Sen Uyurken (While You Were Sleeping) / 1995

Başrollerini Sandra Bullock ve Bill Pullman’ın paylaştığı film, yılbaşında romantik film izlemek isteyenler için iyi bir seçenek. Yılbaşı arifesinde Sandra Bullock’un canlandırdığı Lucy  karakterinin başına gelenler ve söylediği beyaz bir yalanın sonrasında hayatını oldukça karmaşık bir hale getirmesini konu alan film sizi eğlendirmenin yanı sıra konu aldığı aşk hikayesiyle de içinizi ısıtacak.

IMDb Puanı: 6.7

 

11. Elf / 2003

Fantastik komedi türündeki bu filmin başrolünde usta oyuncu Will Ferrell bulunuyor. Will Ferrell’ın canlandırdığı Buddy karakteri kuzey kutbunda elflerle birlikte büyümüştür ancak elf değil de insan olduğu anlaşılınca artık kuzey kutbunda kalması mümkün değildir. New York’a gelen kahramanımız babasını aramaya başlar ancak şimdiye dek kuzey kutbunda yaşayan Buddy için New York’ta olmak ona çok zor ve macera dolu anlar yaşatır.

IMDb Puanı: 6.9

 

10. Tatil (The Holiday) / 2006

Başrollerini Cameron Diaz, Jude Law ve Kate Winslet gibi usta oyuncuların paylaştığı romantik komedi türündeki bu film birbirini hiç tanımayan iki insanın yılbaşı tatili için evlerini değiştirmesiyle başlıyor. Merak uyandırıcı ve şaşırtan senaryosuyla romantik film sevenler için yılbaşında iyi bir seçenek.

IMDb Puanı: 6.9

 

9. Benim Gecem (Scrooged) / 1988

Bill Murray’nin başrolünde yer aldığı film, izlemesi en zevkli yılbaşı filmlerindendir. Klasik Ebezener Scrooge hikayesini farklı şekilde yorumlayan Benim Gecem filminde Scrooge karakteri bu kez bencil televizyon yapımcısı rolündedir ve yine üç hayalet tarafından ziyaret edilir.

IMDb Puanı: 7.0

 

8. Gremlinler (Gremlins) / 1984

Fantastik- korku türünde olan bu yapım, yılbaşı klasikleri arasında gösterilir. Warner Bros tarafından gösterime sokulan Gremlinler başarısız bir mucit olan Randall Peltzer (Hoyt Axton), oğluna noel hediyesi için Çin mahallesinden bir yaratık satın alır ve maceramız burada başlar. Klasik Noel Babanın Noel’i kurtardığı hikayelerden sıkılanlar için farklı bir türde seçenek sunan Grimlinler filmi  yılbaşında izlemesi eğlenceli olan filmlerden.

IMDb Puanı: 7.2

 

7. Efsane Beşli (Rise of the Guardians) / 2012

Animasyon türündeki bu film çocukluk kahramanlarımızdan olan Noel Babayı, Jack Frost’u, Diş Perisini, Paskalya Tavşanını ve Rüya Perisini bir araya getiriyor. Kahramanlarımızın Kara adıyla tanınan kötü bir ruhla savaşmasını konu alan film çocukların yanında yetişkinlere de eğlenceli dakikalar vaat ediyor. Bununla birlikte seslendirme kadrosu yıldızlardan oluşan filmin kadrosunda Hugh Jackman, Alec Baldwin, Isle  Fisher ve Chris Pine gibi isimler yer alıyor.

IMDb Puanı: 7.3

 

6. Evde Tek Başına 1 (Home Alone) / 1990

Çocukluğumuzdan bu yana izlemenin bir klasik haline geldiği Evde Tek Başına en iyi yılbaşı filmleri klasiklerinden biri olabilir. Yılbaşı akşamları yalnızca ülkemizde değil, tüm dünyada yerel kanallarda da yayınlanıyor. Yılbaşı akşamında ailesi tarafından unutulan ve evde yalnız kalmak zorunda kalan afacan Kevin’in maceralarına ortak olmak isterseniz Evde Tek Başına ailenizle birlikte izleyebileceğiniz en iyi filmlerden.

IMDb Puanı: 7.5

 

5. Aşk Her Yerde (Love Actually) / 2003

Farklı 10 insanın Noel arifesinde yaşadığı aşk macerasını anlatan Aşk Her Yerde filmi yılbaşında romantik film sevenler için çok iyi bir seçenek. Bu 20 insanı canlandıran oyuncular Britanya’nın en iyi oyuncularından, bunu söylemeden geçmeyelim. Aşk Her Yerde farklı hikayeleriyle içinizi ısıtan ve yılbaşı akşamında size eşlik edebilecek, ardından güzel bir tat bırakan filmlerden.

IMDb Puanı: 7.6

 

4. Çılgın Aile Yılbaşı Tatilinde (National Lampoon’s Christmas Vacation) / 1989

“Aile hayatın gerçek temelidir” temasını balşarılı ve eğlenceli şekilde işleyen film, Griswold ailesinin yılbaşında başına gelen eğlenceli ve bir o kadar şanssızlık hikayesini zaman zaman kalbinize dokunarak zaman zaman kahkahalarla güldürerek seyirciye sunuyor.

IMDb Puanı: 7.6

 

3. Bir Yılbaşı Hikayesi (A Christmas Story) / 1983

Yılbaşında hediye olarak bir oyuncak silah isteyen Ralphie ailesi ve öğretmeninden hiç beklenmedik bir tepkiyle karşılaşır ancak Ralphie oyuncak silah istemekten vazgeçmez ve Noel arifesinde bu hayalini gerçekleştirmek için her şeyi göze almıştır. Ralphie’nin eğlenceli hikayesini anlatan film ailenizle izleyebileceğiniz yılbaşı klasiklerinden.

IMDb Puanı: 8.0

 

2. Noel Gecesi Kabusu (The Nightmare Before Christmas) / 1993

Noel klasiklerinden olan Noel Gecesi Kabusu, yalnızca çocuklar için değil, yetişkinler için de cazip seçeneklerden. Fantastik-müzikal türünde olan bu animasyon film stop-motion teknikleri kullanılarak çekildi. Stop-motion örneklerinin en iyilerinden olan Noel Gecesi Kabusu hem sinemaseverler hem de yılbaşı filmi sevenler için iyi bir seçenek.

IMDb Puanı: 8.0

 

1. Şahane Hayat (It’s a Wonderful Life) / 1946

Amerika’da her yılbaşı sabahı televizyonlarda görebileceğiniz film gerçek anlamda bir hit. Özellikle son yarım saatinde olayların hızlandığı ve sonunda izleyenlere “oh be, hayat güzelmiş” dedirten filmlerden. Yılbaşına depresif girmenizi önleyecek ‘feel good’ filmlerinin en iyi türlerinden olan Şahane Hayat tam anlamıyla bir yılbaşı ve sinema klasiği.

IMDb Puanı: 8.6

 

BONUS

Noel Günü Olayları (The Christmas Chronicles) / 2018

Yılbaşında sinemaya gitmek yerine Netflix izleyecekler için en iyi seçeneklerden olan The Christmas Chronicles iki kardeşin yanlışlıkla Noel Babanın aracına binmesiyle atıldığı karmaşık eğlenceli macerayı konu alıyor. Kurt Russell’ın canlandırdığı Noel Baba karakteri yılbaşında ailenizle ya da arkadaşlarınızla izlemeniz için en güzel seçeneklerden biri.

IMDb Puanı: 7.4
Network Okulu
Network Okuluhttps://networkokulu.net/
Türkiye’nin Tarafsız Network Marketing Platformu

CEVAP VER

Yorumunuz
İsminiz

SOSYAL MEDYADA BİZ

3,014BeğenenlerBeğen
141,925TakipçilerTakip Et
4,510TakipçilerTakip Et
4,050AbonelerAbone

MUTLAKA OKUMALISIN

Bugün Başlamanız Gereken 11 Finansal Alışkanlık

Finansal alışkanlık, yararlıdır ve servet elde etmenizi sağlar. Mali durumunuzu kontrol etmek, sadece nasıl yapılacağını bildiğimiz bir şey değildir. Bu öğrenmemiz gereken bir beceri...

Network Marketing Eğitimi – 21 Önemli Ders

Network marketing eğitimi her networker için gereklidir. Doğrudan satışın geliştirilmiş pazarlama versiyonu olan network marketing, satış uzmanı olmak isteyen insanlar için çok güzel ve...

Empati Kurmada 7 Altın Kural

Nasıl empati kurulur? Etkili iletişim kurmak için empati kavramı son derece önemlidir. Çünkü insan, varlığı özünden önce gelen, öze ulaştığı ölçüde kendini gerçekleştiren psişik...

Doğrudan Satış – Az Para Kazanma Sendromu

Doğrudan satışta az para kazanma sendromu hakkında bilginiz var mı? En kolay para kazanma yöntemleri arasındaki ek gelir imkanı sunan bu ticari sektörde sınırsız...

Mutluluğu Tatile Göndermek

Mutluluğu tatile göndermiş olabilir misiniz? İş hayatınızda daha verimli bir süreç, kariyer basamakları aşmak için nasıl yönetilmeli? İnsanlar, gelecek adımlarını içinde bulundukları zaman dilimindeki...

Network Marketing Firması Seçerken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Network marketing firmaları sayısı gittikçe artmaktadır. Bu nedenle Network Okulu'na gelen soruların başında; "Network marketing'de firma seçerken nelere dikkat etmeliyiz?" gelmektedir. Peki nedir bu...