Hayallerinizi Gerçekleştirmek İçin 15 İlham Verici Fikir

Hayallerinizi gerçekleştirin! Peki hayallerinizi gerçekleştirmek için gerekli ilham verici fikirler nelerdir? Hayallerinizi nasıl gerçekleştirebilirsiniz? Erteleme alışkanlığından kurtularak hayallerinizi hayata geçirmeniz mümkündür. İstediğiniz hayatı yaşayabilirsiniz. Peki ama nasıl?

Birçoğumuz yaşamda olumsuzluklar yaşıyoruz. Fakat aslında tünelin sonu göründüğü gibi zor ve karanlık değil. Işık ve umut sadece köşeyi dönmenizi bekliyor! İhtiyacınız olan tek şey yaklaşımınızdaki küçük değişikliklerdir.

Hayallerinizi Gerçekleştirmek İçin 15 İlham Verici Fikir

Erteleme alışkanlığına kapılmak kolaydır. Günlük işlerinizden sizi kurtarması çok cazip tekliflermiş gibi gelir. Bununla birlikte, kendine güven ve tutarlılık için bir kriter oluşturmak da kolay değildir. İstikrar ve emek ister. Aslında bu noktaya kadar gelmişken ihtiyacın olan tek şey, gösteriyi devam ettirmek için güç ve motivasyon olacaktır. Bu yolculukta kritik olan kısım, tüm yaşam koşullarında istikrarlı şekilde adımlarını atmaktır. Tutarlı kalarak, hayallerinizi gerçekleştirin. İşte size 15 ilham verici fikir;

Hayallerinizin gerçekten sizin hayalleriniz olduğuna emin olun.

Çoğunlukla hayallerimiz ve arzularımız, bizi amansız bırakan ham tutkuyla körüklenmekten ziyade, çevreden etkilenir ve toplumsal bakış açılarıyla şekillenir! Yalnızca kendi isteklerimizden oluşan hayalleri barındırmak ve beslemek önemlidir. Bu temeldir.

Gerçek üzüntü ve ilginin ürünü olmayan rüyalar sonunda sadece saf tutkularla beslendikleri için buharını kaybedecek. Hedefleri takip etmeye devam etmek için hayallerinizin canlılığının ve yoğunluğundan emin olmanız gerekir. Ne elde etmek istediğinizden eminseniz; tutarlılık davayı izleyecektir.

Daha Başarılı Olmak İçin Bu Kurala Uymalısınız >>

Hedeflerinizi daha küçük parçalara ayırın

Hayallerinizi gerçekleştirmek ve birbiri ardına sıralamak için yolculuğunuzun planlanan bir zaman çizelgesinde bu kilometre taşlarını listeleyerek başlayın.

Hayallerinizi gerçekleştirmek, en sevdiğiniz varış noktasına giden bir yolculuk gibidir. Aldığımız yolun doğru olup olmadığını bilmek isteriz çünkü kendimizi güvence altına almak için dönüm noktalarına ihtiyacımız var ve yakında bizi nihai hedefimize yaklaştıracak olduklarını bilmek bize rahatlık verir.

Bu kilometre taşlarını geçmek, bize küçük bir başarı hissi verecek ve tutarlı bir şekilde çalışmaya devam etmemizi sağlayacaktır. Hayallerinizi gerçekleştirmek ve birbiri ardına sıralamak için yolculuğunuzun planlanan bir zaman çizelgesinde bu kilometre taşlarını listeleyerek başlayın.

Bir bilgisayar programcısı olarak, Pierre Omidyar bir zamanlar kişisel web sitesinden ürünleri çok kişisel bir seviyede ihale etmeyi düşünüyordu. İlgi artmaya devam ettikçe daha mutlu oluyordu. Omidyar belirlenen kilometre taşlarını hızlı bir şekilde geçti ve bir gün hesabını ticari bir internet hesabına yükseltme gereği duydu. Omidyar’ın sitesi şimdi “eBay” olarak bilinir.

Kişisel Gelişim İçin Kitap Önerileri – 1 >>

Çaba ve görevlerinizi bölümlere ayırın

Hayallerinizi başarılar segmentinde gerçekleştirmek için hedefinizi bölün. Hayalleriniz şirketinizi kurmaksa, işletme lisansı almak, bir web sitesi oluşturmak, ürününüzü veya hizmetinizi pazarlamak ve son olarak kar hedeflerine ulaşmak gibi küçük görevlere ayırın.

Bu, şirketinizin operasyonlarında tutarlılığı ve düzeni getirecek ve faydaları sizi şaşırtacaktır. Ayrıca, daha fazla iş için yer bulacaksınız ve daha fazla iş kurmanın anahtarı onları daha da parçalara ayırmak olduğunu biliyoruz. Joyce Meyer – Hristiyan yazar ve konuşmacı diyor ki:

“Normal hayat rutinlerinde örgütlenmek ve başlattığınız küçük projeleri bitirmek, daha büyük hedeflere ulaşmak için atılmış önemli bir adımdır. Küçük şeylerle başa çıkamazsanız, büyük şeylere odaklanmayı nasıl göze alabilirsiniz ki? ”

Komik Ve Anlamlı Karikatürleri – Erteleme Hastalığı >>

Organize ve sistematik olun

Masanızdaki karmaşayı ve takviminizi temizleyin. Organize olmak, öncelikleriniz hakkında netlik verir ve zamanınızı daha iyi yönetmenize yardımcı olur. Önemli görevler yerine getirilirken tutarlılığınıza büyük destek verir.

Mark Zuckerberg‘in neden her gün gri tişört ve mavi kot giydiğini merak ettiniz mi? Çünkü zamanını ve enerjisini hangi kıyafetlerin giyileceğine karar vermek için harcamaz ve bunun yerine önemli ajandalara odaklanır. Hayattaki her yaklaşım konusunda sistematik olun. Bir iş dünyasında atılan her küçük adım, hedeflere ulaşmak için iyi düşünülmüş ve sistematik bir yaklaşım gerektiriyor. Kullanım kolaylığı için kendi yöntemlerinizi belirleyerek performansınız üssel olarak artacaktır.

Dünyanın En Genç Milyarderi Mark Zuckerberg Sözleri >>

Neden başladığınızı kendinize hatırlatın

Hedeflerinizi göz önünde bulundurun.

Hedeflerinizi göz önünde bulundurun. Onları bir yere yazın ve masanıza sabitleyin. Güne başlamadan önce hedeflerinizi tekrar gözden geçirmek sizi ertelemekten uzak tutar. Tüm günlük eylemlerinizin değeri konusunda sizi bilinçlendirir.

Bir sonraki Elon Musk olmayı hayal ediyor musun? Yoksa Abhinav Bindra gibi bir sonraki Olimpiyatlarda altın madalya kazanma arzunuz mu var?? Her iki durumda da, sizi hayatınızdan çıkarmak istediğiniz şeye yaklaştırmanız gereken eylemlerinizdir. Basit bir günlük hatırlatma harika bir güçlendiricidir. Ayrıca pes etmek istediğinizde zor zamanlarda hayatta kalmanıza yardımcı olur. Mick Jagger’ın söylediği gibi

“Hayallerini yitirirsen düşüncelerini kaybedebilirsin.”

Zamanımızın Hastalığı – Ertelemek >>

Eşinizle sık sık konuşun

Eşiniz, refahınıza karşı sorumlu olan ve sizi hayallerinize doğru çalışmaya teşvik eden biri olmalıdır. İş ortaklarının destekleyici, dürüst ve sık sık seri bir motivasyon rolü oynadığı bilinmektedir. Ailenizde herhangi biri, bir arkadaş veya bir meslektaş olabilir. Bir ortak daha çok bir konuşma aynası olarak hareket eder – düşüncelerinizin ve duygularınızın sondaj tahtası olabilecek biri. Olaylara oldukları gibi bakmanıza ve kafanızdaki karışıklığı çözmenize izin veriyorlar.

Shankar ve Jaikishan organize, destekleyici ve başarılı bir Hint müziği bestecisi ikilisinin mükemmel bir örneğidir. İlişkileri 1949-1987’de başladığından beri yaşamlarında yalnızca başarı elde ettiler.

Yapmayı sevdiğiniz şeyler için zaman planlayın.

Gerçekten sevdiğiniz şeyi yapmak için hemen hemen her gün zaman ayırdığınızdan emin olun. Yapmayı sevdiğiniz şeyler yaratıcılığınızı canlı tutar. Bu etkinlikler ruh halinizi yükseltir ve verimliliğinizi artırır. Sadece iş seni sıkıcı ve ilgisiz yapar. Uzmanlar, işten sevdiğiniz şeyleri yapmak için zaman bulmanızın sadece tutarlılığınızı iyileştirmekle kalmayacağını, aynı zamanda verimliliğinizi de çarpıcı şekilde etkileyeceğini söylüyor. İşte zengin ve ünlülerin yaratıcılığını sürdürme ile ilgili ilginç gerçekler:

Meryl Streep ödüllü aktris örmeyi seviyor; Eski ABD Başkanı George W. Bush üretken bir ressam; Tom Hanks eski daktiloları toplar; Yahoo CEO’su Marissa Mayer yemek pişirmeyi çok seviyor.

Kendini Geliştiren İnsanlardan Başarı Tavsiyeleri >>

Sık sık seyahate çıkın

Seyahat etmek ayrıca potansiyelinizi gerçekleştirme yönünden daha büyük resme bakmanızı sağlar.

Seyahat etmek zihninizdeki karmaşayı temizler ve daha iyi bir performans sergilemek ve normalde tıkanmış bir zihinle olduğundan daha fazla iş başarmak için sizi gençleştirir. Seyahat etmek ayrıca potansiyelinizi gerçekleştirme yönünden daha büyük resme bakmanızı sağlar. Sizi daha büyük resme bakmanın harika bir örneği Elon Musk’a ait.

Musk sadece 17 yaşındayken babası onu Batı’da gezdirdi. Musk, 18 ABD eyaletine arabayla gitti. Yalnız yolculuğu onu yaşamında önemli kararlar almasına yardımcı olduğuna inanılan durumlara maruz bıraktı.

Para sizi sürekli motive etmeyecek

Tutarlılık için çalışan tek motivasyon para değildir. Belirli bir görevi yapmakla ilgilenmiyorsanız erteleme eğiliminde olacaksınız. Kendinize sadık olun ve motivasyon için paranın ötesinde hedefler belirleyin. Bununla başa çıkmanın en iyi yolu görevleri devretmek ve sürekli takip etmektir. İnsanların yapmayı sevdikleri görevlerde size yardım etmelerine ve bu görevleri karlı bir şekilde para kazanmalarına yönelik bir yol bulmalarına izin verin. Henry Ford;

“Bir araya gelmek bir başlangıçtır. Bir arada kalmak ilerlemedir. Birlikte çalışmak başarıdır. ”

Hobi Nedir? >>

Sonuçları görselleştirin

Başarısızlıkla başa çıkarak, hayallerinizi gerçekleştirin; Yaşamınızdaki zorlukların ortaya çıktığı durumlarla başa çıkabilmek için, önceden hazırlanmanız ve o zorluklar için önceden görselleştirme yapmanız gerekir. Görselleştirme, gerekli eylemleri gerçekleştirmek için bizi motive eder. Bazı senaryolarda, belirli bir görev veya faaliyetten istenen sonuçları elde etmek için planınızı doğaçlama bile yapmanız gerekebilir. Yeni zorluklar esnek olmanızı ve değişikliklere açık olmanızı gerektirir.

Yolculuğunuzun her karmaşık detayını görselleştirin; onları gerçeğe dönüştürmek için çalışmaya motive olacaksınız. Bu aynı zamanda çabalarınızda bir bütünlüğü tetikler. Hayallerinizi ve yolculuğunuzu ne kadar sıklıkla görselleştirirseniz, o kadar çok başarılı olursunuz. Söz konusu alıntı, dünyayı elektrik keşfi ile kökten değiştiren Amerika Birleşik Devletleri’nin kurucu babası Benjamin Franklin tarafından kapsanan bu bağlamda akla geliyor:

“Hazırlanmamakla, başarısızlığa hazırlanıyorsunuz.”

Olumlu ve mutlu insanlarla kendinizi kuşatın

Çevrenizdeki insanların pozitif enerjisine dokunun.

Çevrenizdeki insanların pozitif enerjisine dokunun. Çevrenizi, hayallerinizi gerçekleştirin diyen insanlarla doldurun. Pozitiflik, görevlerinizi daha hızlı yerine getirme ve daha uzun saatler boyunca çalışma konusunda sizi motive etmek için çok fazla enerji getirir. Aklınızdaki durumun sürekli farkında olun. Olumsuzluğa kapılmamak konusunda dikkatli olun. Başarılı liderleri ve ilham verici konuşmacıları sosyal medyada takip edin. Mücadele ile olumsuzluk arasında ayrım yapmak için günlük pozitif dozlarını okuyun ve dinleyin. Endüstrideki büyük isimler için ilham kaynağını bilmek ister misiniz? Örnekler bol:

Richard Branson, Steve Jobs’tan oldukça ilham aldığını iddia ediyor. Paul Mizen, Recruit Venture Group, ekibinin geri kalanına ilham vermek için bir eğitim kaynağı olarak Winston Churchill’i çağırıyor.

Satış Becerilerinizi Gerçekleştirin >>

Her şeyi kontrol edemeyeceğinizi anlayın

Bazı planlar işe yaramazsa, motivasyonunuzu düşürmeyin. Her şeyi kontrol edemeyiz. Yapabileceğimiz tek şey, yaptığımız her şeyin en iyisini sunmaktır. Tutarlı performansın anahtarı, hatalardan bağımsız sürekli olarak teslimatı sürdürmeniz gerektiğini bilmektir. “Neyin” olduğunu bırak ve her işe güvenle yaklaş. Çabalarınıza ve performansınıza sonuçtan daha fazla odaklanın. İşinize değer katmaya devam edin.

Büyük resmin görüntüsünü kaybetmeyin

Genel veya sıradan görevlere dikkat etmek oldukça sıkıcı olabilir. İtirazdan uzak durmak, onlara yaptırılma nedenlerini hatırlatır. Büyük resmi göz önünde bulundurun. Tüm bu küçük görevler, yakın gelecekte bilmeceyi tamamlayacaktır. Büyük bilim adamı Alan Turing şöyle demiştir:

“Sadece kısa bir mesafeyi görebiliriz, ama o mesafe sayesinde orada yapılması gereken çok şey görebiliriz.”

Hedefleriniz ve hayalleriniz küçük görevlerden çok daha büyüktür. Bu tür görevler zamanınızı büyük ölçüde kullanır. Bununla birlikte, bu çabayı hedefinizin toplam değeri ile karşılaştırmak haksızlık olacaktır. Bu nedenle küçük görevleri yaparak hayallerinizi gerçekleştirin.

Sizi Motive Edecek 28 Söz >>

Olumlu bilgi için sektörünüzü takip edin

Yaptıklarınızı yapmaya çalışan başkalarının başarı öykülerini bilin.

Yaptıklarınızı yapmaya çalışan başkalarının başarı öykülerini bilin. Endüstriyi takip etmeye başladığınızda, doğru bilgi ve gerçeklerle güçleneceksiniz. Bu öğrenme aklınızı besler ve hedefinize doğru motive eder.

Ayrıca, sektörünüzdeki diğer insanların ilerlemesini takip ettikten sonra rekabetçi ve gayretli olacaksınız. Benzer hedeflere doğru çalışan, aynı fikirde insanlarla bağlantı kurma fırsatları da bulabilirsiniz. Müttefikinizle sağlıklı bir rekabete girebilirsiniz, ki bu da daha iyi performans göstermenizi sağlayacaktır.

Başkalarını suçlamadan önce kendininizi suçlayın

Hepimiz hata yaparız. Nerede yanlış gittiğini bulmak için neler yaptığınızı gözden geçirin ve bu alandaki becerinizi geliştirin. Patronunuzu, yatırımcılarınızı veya eğitmenlerinizi suçlamak kolaydır, ancak bu sorunu çözmez. Bir suçlama oyuna başlamadan önce kendinize sorun. Kendinizi sorumlu tutun ve ciddi dersler alarak ve hatanın gelecekte tekrarlanmaması için kapasitenizi artırarak hatadan en iyi şekilde yararlanın. Lead Star’ın kurucu ortağı olan Courtney Lynch:

“Liderler, suçlamadan önce sorumluluk alma kabiliyetleri sayesinde hesap verebilirliğe ilham veriyorlar.”

Yaşamın hangi aşamasında olursanız olun, doğru zaman ya da doğru yer diye bir şey yoktur. Şimdi başlayabilirsiniz. Unutma, yürütmediğin sürece, gerçek potansiyelini asla bilemezsin. Tutarlı olun, mutlu olun ve hayallerinizi gerçekleştirin.

Kişisel Gelişim İçin Ne Yapmalısınız? >>