Kendini Geliştiren Başarılı İnsanlardan 7 Tavsiye

Genel olarak, kişisel hayatımızı ve ayrıca profesyonel yaşamımızı daha iyi hale getirmek için kendimize yeni yollar ararız.

Kendini geliştirmek için yapmanız gerekenlerden biri de tavsiye almaktır. Kitap okumak, film izlemek, araştırma yapmak gibi başarılı insanların tavsiyeleri de, kariyer basamaklarınızda sizleri destekler. Kendini geliştiren başarılı insanlardan almamız gerekli olan bazı dersler vardır. Peki bu dersler nelerdir?

Bir insanı gelişebilir yapan şey nedir? Kendini geliştiren insan olmanın bir sırrı var mıdır? Genel olarak, kişisel hayatımızı ve ayrıca profesyonel yaşamımızı daha iyi hale getirmek için kendimize yeni yollar ararız. Çoğu zaman bu konuda öne çıkan insanların hayatlarından ilham almaya çalışırız. Onların yaptıklarını yapmaya çalışır, sözlerini araştırırız. Peki bu süreçte almamız gereken en önemli tavsiyeler nelerdir?

Başarılı İnsanlardan 7 Tavsiye

Kendimizi geliştirmek için birçok yol vardır. Bu yollar sizin günlük hayatınızı daha verimli geçirmenizi sağlar. Performansınızı zirveye çıkarmanızda yardımcı olur. Hayatında belli bir başarıya ulaşmış insanların tavsiyeleri de bizi, muhtemelen düşecek olduğumuz çukurlardan korur. Peki şimdi de kendini geliştiren insanların ortak kullandığı yöntemlerden 7 tanesini, yani başarılı insanların tavsiyelerinden seçmeleri şöyle sıralayalım:

Mevlana Kimdir? Mevlana Sözleri >>

Kim olduğunuz ve kim olmak istediğiniz arasındaki farkı kavrayın.

Daha sonra, sonucun ne olmasını istediğinize karar vermelisiniz.

Kendini geliştiren başarılı insanların ilk tavsiyesi;

“Değişime doğru atılacak ilk adım, neyi değiştirmek istediğinizi tanımlamaktır.”

.. Daha sonra, sonucun ne olmasını istediğinize karar vermelisiniz. Daha sonra ne olduğunuzun ya da nasıl olduğunuz arasındaki köprü olan adımların ne olduğuna karar vermelisiniz. Kendimizi herkesten daha iyi tanıyoruz. Değiştirmek istediğimiz nitelikleri veya daha fazla kendini geliştirme konusunda ne görmek istediğimizi not edersek, olmak istediklerimizi eklemek veya azaltmak için daha verimli çalışabiliriz. Tutku ilk adımdır; değerlendirme ikinci adımdır; iç gözlem ve eylem bu adımları takip eder.

Başarılı İnsanların Zaman Yönetim Sırları >>

Bir değişiklik yapmak için harekete geçin.

Şimdi sıra, başarılı insanların ikinci tavsiyesinde. Kişiler arası bağlantılarımızda bir değişiklik görmeyi gerçekten umut ediyorsak, harekete geçmek zorundayız. Bekleyerek, umut ederek hiçbir yere varamayız. Unutmayın;

“Binlerce kilometrelik bir yolculuk ilk adımın atılmasıyla başlar.” – Lao tzu

Kendinizi başkalarıyla kıyaslamaktan vazgeçin.

Kendini başkalarıyla kıyaslamayı bırak ve farklılıkları benimsemeye odaklan.

Başarılı insanların üçüncü tavsiyesi, kıyas yapmamak üzerinedir. Kendini başkalarıyla kıyaslamayı bırak ve farklılıkları benimsemeye odaklan. Dünyadaki hiç kimse tam olarak başka biri değildir; her insanın kendine özgü bir şeyi vardır. Benlik saygısı, kendinizle barışık olmanın anahtarıdır.

Kişisel Gelişim İçin İzlemeniz Gereken Filmler >>

Kişiliğinizi kabul edin ve kendini tanıyın.

Başarılı insanların belki de en önemli tavsiyesi, insanların kendilerini kabul etmeleri üzerinedir. Olmadığınız bir kişi şey olmaya çalışmayın. Bunun yerine ilişkilerde önereceğiniz harika nitelikleri geliştirin. Öz eleştiri ve itirazın yaygınlaşmasına izin vermek yerine, olduğunuz her şey için sizi kabul edin.

Etkileşimlerinize pozitiflik ve derinlik eklemeye çaba gösterin.

Daha derin nefes almaya, negatif stresi atmaya, endişelenmemeye çalışın.

Daha derin nefes almaya, negatif stresi atmaya, endişelenmemeye çalışın. Her zaman başka bir gün olacak ve zor zamanlar geçecek. Hayatı hafif tutmak ve pozitif bir enerji olarak bir odaya girmek, insanları auranıza çekmek ve her seferinde iyi bir izlenim bırakmak için bunu unutmayın.

Kısa Hikayeler – Acaba Alışkanlıklarımız Doğru Mu? >>

İçinizde daima güven bulundurun.

Başarılı insanların tavsiyelerinde altıncı sırada güven konusu var. Kendinizi ortaya koymak, yeni ilişkiler kurmak ve farklı yaşam alanlarından insanlarla bağlantı kurmak için çok önemlidir. İster içe, ister dışa dönük olsanız da, herhangi bir ortamda iç güveninizi bulmak çok önemlidir.

Varlığınızı teşvik edin

Her kimseniz, kişiliğiniz ne olursa olsun, nereden gelirseniz gelin bayrağınızı mutlaka dalgalandırın.

Başarılı insanların tavsiyelerinden sonuncusu kendinizi ortaya koymak üzerinedir. Her kimseniz, kişiliğiniz ne olursa olsun, nereden gelirseniz gelin bayrağınızı mutlaka dalgalandırın. Kim olduğunuzdan, bir insanın alıcı olamayacağından veya iyi tepki veremeyeceğinden korkarak, dünyaya sunmak zorunda olduğunuz şeyden çekinmeyin. Seni sen yapan şey zaten sahip olduğun her şeydir. Kendini geliştirmeye yönelik herhangi bir girişim, seni harika bir birey yapacaktır.

Verimliliğinizi Nasıl Arttırırsınız? >>