Kendini geliştiren insanların ortak kullandığı yöntemlerden 7 tanesini şöyle sıralayabiliriz;

Kendini Geliştiren İnsanlardan 7 Tavsiye

Bir insanı gelişebilir yapan şey nedir? Kendini geliştiren insan olmanın bir sırrı var mıdır? Genel olarak, kişisel hayatımızı ve ayrıca profesyonel yaşamımızı daha iyi hale getirmek için kendimize yeni yollar ararız. Çoğu zaman bu konuda öne çıkan insanların hayatlarından ilham almaya çalışırız. Kendini geliştiren insanların ortak kullandığı yöntemlerden 7 tanesini şöyle sıralayabiliriz;

  1. Kim olduğunuz ve Kim Olmak İstediğiniz Arasındaki Farkı Kavrayın.

“Değişime doğru atılacak ilk adım, neyi değiştirmek istediğinizi tanımlamaktır.”

.. Daha sonra, sonucun ne olmasını istediğinize karar vermelisiniz, daha sonra  ne olduğunuzun ya da nasıl olduğunuz arasındaki köprü olan adımların ne olduğuna karar vermelisiniz. Kendimizi herkesten daha iyi tanıyoruz. Değiştirmek istediğimiz nitelikleri veya daha fazla kendini geliştirme konusunda ne görmek istediğimizi not edersek, olmak istediklerimizi eklemek veya azaltmak için daha verimli çalışabiliriz. Arzu ilk adımdır; değerlendirme ikinci adımdır; iç gözlem ve eylem bu adımları takip eder.

  1. Bir değişiklik yapmak için harekete geçin

Kişilerarası bağlantılarımızda bir değişiklik görmeyi gerçekten umut ediyorsak, harekete geçmek zorundayız. Bekleyerek, umut ederek hiçbir yere varamayız.

Unutmayın;

“Binlerce kilometrelik bir yolculuk ilk adımın atılmasıyla başlar.” – Lao tzu

  1. Kendinizi Başkalarıyla Kıyaslamaktan Vazgeçin.

Kendini başkalarıyla kıyaslamayı bırak ve farklılıkları benimsemeye odaklan. Dünyadaki hiç kimse tam olarak başka biri değildir; her insanın kendine özgü bir şeyi vardır.  Benlik saygısı, kendinizle barışık olmanın anahtarıdır.

  1. Kişilik Tipini Kabul Et ve Kendini Tanı

Olmadığınız bir kişi şey olmaya çalışmayın, bunun yerine ilişkilerde önereceğiniz harika nitelikleri geliştirin. Özeleştiri ve itirazın yaygınlaşmasına izin vermek yerine, olduğunuz her şey için sizi kabul edin.

  1. Etkileşimlerinize Pozitiflik ve Derinlik Eklemeye Çaba Gösterin.

Daha derin nefes almaya , negatif stresi tüketmeye , endişelenmeye veya taşıyacağınız yüke dokunmaya çalışın . Her zaman başka bir gün olacak ve zor zamanlar geçecek. Hayatı hafif tutmak ve pozitif bir enerji olarak bir odaya girmek, insanları auranıza çekmek ve her seferinde iyi bir izlenim bırakmak için bunu unutmayın.

  1. İçinizde Daima Güven Bulundurun.

Kendinizi ortaya koymak, yeni ilişkiler kurmak ve farklı yaşam alanlarından insanlarla bağlantı kurmak için çok önemlidir. İster içe, ister dışa dönük olsanız da, herhangi bir ortamda iç güveninizi bulmak  çok önemlidir.

  1. Varlığınızı Teşvik Edin

Her kimseniz, kişiliğiniz ne olursa olsun, nereden gelirseniz, bayrağınızı dalgalandırın. Kim olduğunuzdan ve bir insanın alıcı olamayacağından veya iyi tepki veremeyeceğinden korkmak için dünyaya sunmak zorunda olduğunuz şeyden çekinmeyin. Seni sen yapan şey zaten sahip olduğun her şey. Kendini geliştirmeye yönelik herhangi bir girişim, seni harika bir birey yapacaktır.

Network Okulu

Network Okulu

Türkiye’nin Tarafsız Network Marketing Platformu

Yorum Yap


Network Okulu, Network Marketing'in kapsadığı her konuda sizleri bilgilendirmek ve bu ticareti yapanlara yardımcı olmak için kurulmuştur. Dilerseniz sorularınızı sorabilir, tecrübeli ekibimizden bilgi alabilirsiniz. NetworkOkulu.net adresi hiç bir firmaya ve takıma bağlı olmamakla birlikte tamamen tarafsız bilgi paylaşma platformudur.

Mail Listemize Katılın