Mr. Wonderful: Kevin O’Leary Kimdir?

Kanadalı bir iş adamı, girişimci ve yazar olan Kevin O’Leary iş dünyası içerisinde ilk başarısını bir teknoloji şirketine borçludur.

Kevin O’Leary kimdir? Shark Tank programını izleyenler Kevin O’Leary adlı yatırımcıyı Mr. Wonderful olarak bilirler. Girişimci ve yatırımcıları bir araya getiren ünlü Tv programı içerisinde zorlu ve doğrucu bir yatırımcıdır. Dünyanın en zengin insanları arasında gösterilen ünlü girişimcinin, dünya çapında tanınan birçok yatırımı da bulunmaktadır.

Kevin O’Leary Kimdir?

Kevin O’Leary kimdir? Kendisini bilmeyenler için kısa bir özet geçmemizde fayda var. 9 Temmuz 1954 doğumludur. Kanadalı bir iş adamı, girişimci ve yazar olan Kevin O’Leary iş dünyası içerisinde ilk başarısını bir teknoloji şirketine borçludur. İsmi SoftKey olan bu teknoloji şirketine kurucu ortak olarak girmiştir. SoftKey, bir süre sonra 3 Milyar Dolar gibi astronomik bir rakama satıldı. Ve Kevin O’Leary kimdir? soruları sorulmaya başlandı. Çünkü dünyanın en zengin insanları arasına girmişti.

Kevin O’Leary Hayatı

Kevin O'Leary 9 Temmuz 1954'te orta sınıf bir ailede dünyaya gözlerini açtı.

Kevin O’Leary 9 Temmuz 1954’te orta sınıf bir ailede dünyaya gözlerini açtı. Kevin’in ailesinin tüccar kökenleri onun başarının geleceğini şekillendirecekti. Ama bu bir şans değildi. Çünkü sıfırdan milyarderliğe uzanan başarı hikayesinde kendi çabaları inanılmaz rol oynayacaktı.

Girişimcilik fırsatlarını herkes göremez. Görmeniz için odağınız da orada olmalıdır. Kevin O’Leary, iş sezgilerinin çoğunu annesinden aldığını bir röportajı sırasında söylemiştir. Annesi ona erken yaşlardan itibaren önemli iş ve finansal anlayışlar hakkında eğitimler verdi. Bunlar Kevin’in temel felsefeleri haline geldi. Gelecekte bir gün imparatorluğunu kuracağı sütunlar şekillenmeye başladı.

Kevin’in işe yaklaşımı gençken büyük değişiklikler geçirdi. Yerel bir dondurma dükkanında işe başladı. İşindeki ikinci gününde, patronu Kevin’in dondurma kepçesinin bulunduğu mağazanın önüne geldi. Kevin’e baktı ve ondan beklemediği bir görevi yerine getirmesini istedi. Bu görevi yerine getirdikten sonra bu olayın Kevin üzerinde derin bir etkisi oldu. Bu tecrübe hayatının geri kalanında onunla birlikte kaldı ve ona yol gösterdi.

Yüzyılın En Büyük Girişimcilerinden Richard Branson Kimdir? >>

Kevin O’Leary’nin Girişimcilik Serüveni Başlıyor

MBA programını bitirdikten kısa bir süre sonra Kevin, hayatını sonsuza dek değiştiren bir toplantı yaptı. Bir yazılım ürünü için garip bir fikri olan bir adamla tanıştı. Kevin O’Leary’nin hemen tanıyabileceği büyük, yüksek kâr potansiyeli olan bir fikir.

Yıllar süren inişler, çıkışlar, fedakarlıklar, zorluklar ve derslerden sonra başarı konusunda sona geliyordu. Kevin’in sonunda 4 milyar dolardan fazla bir büyüklüğe ulaşan bilgisayar yazılımı devine dönüştüğü fırsatı gördü. Kurduğu yazılım şirketindeki olağanüstü başarısından, zorlu engeller ve yasal anlaşmazlıklar döneminden sonra Kevin sonunda kendisini televizyonda buldu. Discovery Project Earth, CBC’s Dragons’Den da dahil olmak üzere çeşitli şovlarda aranan bir kişilik haline geldi. Ve hepsinin yanında ABC kanalının Köpekbalığı Tankı programı, ABC’s Shark Tank.

Shark Tank Ve Girişimcilik

ABC’s Shark Tank,yani Köpekbalıkları programı Amerika’nın sunabileceği en iyi ürünleri ve işletmeleri arayan bir Tv programıdır.

ABC’s Shark Tank,yani Köpekbalıkları programı Amerika’nın sunabileceği en iyi ürünleri ve işletmeleri arayan bir Tv programıdır. Kimler yok ki; Mark Cuban, Barbara Corcoran, Lori Greiner, Robert Herjavec, Daymond John, gibi dünyanın en zengin insanlarından oluşan bir komite.

Umutlu girişimciler Shark Tank’a girişimciliklerini başlatmak, büyütmek veya kurtarmak için yatırım almak için gelirler. Köpekbalıkları harika bir fikir duyarlarsa, kendi paralarını kullanarak yatırım yapmaya hazırdırlar. Ve programın bir parçası olarak birbirleriyle savaşacaklardır. Ama önce girişimci, bir köpekbalığını istedikleri miktarın tamamını yatırmaya ikna etmelidir.

Emmy Ödülü kazanan şov, şimdiye kadar satılan en büyük ürünlerin bazıları için fırlatma rampası oldu. Köpekbalıkları, Mark Cuban, Kevin O’Leary, Barbara Corcoran, Daymond John, Lori Greiner ve Robert Herjavec (diğer ünlü konuk köpekbalıklarıyla birlikte) bazı şaşırtıcı markalarla anlaşma yaptılar: The Squatty Potty, Simply Fit Board, Bombas Socks, The Ring Doorbell, Scrub Daddy and The Original Comfy bunlardan sadece birkaçı. 2014 yılında Kevin, bir marka ve hizmet grubu olan O’Leary Financial Group’u kurdu.

Her şeyden önce Kevin O’Leary, izleyicilerinin başarı, girişimcilik, para, sıkı çalışma ve satış hakkındaki temel, kişisel inançlarını anlamalarını sağlamaya çalıştığını belirtmiştir. O’Leary’nin temelleri her yaştan, meslekten ve kişilikten kişiler için önemli derslerdir.

Dünyanın En Zengin İnternet Girişimcileri >>

Kevin O’Leary başarı ve girişimcilik üzerine şu önerilerde bulunuyor:

Risk almayı severim. Parayı bu şekilde kazanıyorum. Hesaplanmış risklerden... - Kevin O’Leary

Risk almayı severim. Parayı bu şekilde kazanıyorum. Hesaplanmış risklerden…

– Kevin O’Leary

Tutkulu ve çalışma etiği olan birçok girişimciyle tanıştım. Ama fikirlerine o kadar takılmışlardı ki en aşikar kusurlarını bile göremiyorlardı. Bunu bir düşünün. Siz bile yanlışlarınızı fark edemiyorsanız nasıl sizi bağlayan ipi kesip ilerlemeye devam edeceksiniz?

– Kevin O’Leary

Hayatın çok büyük bir kısmı anlaşmalardan oluşur. Yani, iş dünyasında olmasanız bile etrafınız müzakere yeteneğinizi geliştirmenizi sağlayacak fırsatlarla dolu.

– Kevin O’Leary

Para için üzülmeyin, o sizin için üzülmezdi.

– Kevin O’Leary

FUBU Kurucusu Daymond John Kimdir? >>

Önemli olan başarılı ve özgür olmanızdır. Sonrasında ne isterseniz yapabilirsiniz. - Kevin O’Leary

Sıkıntılı zamanlar bir işe başlamak için mükemmeldir. Çünkü böyle zamanlarda parayı nasıl harcayacağınız konusunda daha disiplinli olursunuz. Ve bu alışkanlıklar iyi zamanlarınızda çok işinize yarar.

– Kevin O’Leary

Önemli olan başarılı ve özgür olmanızdır. Sonrasında ne isterseniz yapabilirsiniz.

– Kevin O’Leary

Sizi başarılı bir girişimci yapacak en önemli özellikler nelerdir? İletişim yeteneği. Fikrinizi kesin bir şekilde anlatabilme yeteneği. Bu, emin olmasanız bile bir lider olabileceğinizi gösterir. En ihtiyaç duyacağınız şey görüşünüzü ve yönelimlerinizi açıklama yeteneğinizdir. Fikrinizi 90 saniye ya da daha kısa bir sürede açıklayın.

– Kevin O’Leary

Başarılı olabilmek için hayatınızın bir döneminde her şeyden fedakarlık etmeniz gerekir. Her şekilde, dengesiz, miyop ve tamamen odaklanmış olmalısınız. Başarıya ulaştığınızda istediğiniz her şeyi yapmakta özgürsünüz.

– Kevin O’Leary

 Kevin Oleary - Şimdiye kadar harika başarılar ve harika yenilgiler yaşadım.

Şimdiye kadar harika başarılar ve harika yenilgiler yaşadım. Sanırım her girişimci yaşamıştır. Hepsinden bir şeyler öğrenmeye çalışıyorum.

– Kevin O’Leary

Başarılı Bir Girişimci Olmanın 20 Anahtarı >>

Kaynak: Wikipedia,ABC