fbpx

Mutluluk Kilidinin Anahtarı Nedir?

Mutluluk kavramı, insanlar üzerinde olumlu etkiye sahiptir. Örneğin, mutlu insan, depresif belirtiler gösteren insana oranla daha sağlıklıdır. Bahsettiğimiz, sağlık kavramı sadece fiziki durumu kapsamıyor. Ruhsal sağlık açısından da mutlu insanın durumu diğer insanların durumuna göre daha iyidir.

Mutsuz olduğunuzda, karamsarlığa düşmeyin. Unutmayın ki çevrenizde sizi mutlu edecek bir çok insan ve materyal vardır. Siz sadece küçük şeylerden mutlu olmaya çalışın. Emin olun ki mutlu olmak için küçük şeyleri değerlendirdiğinizde hayat daha güzel olacak.

Mutlu olmanın sırrı konusunda senelerdir süren bilimsel çalışmalar hala sonuç vermiş değil. Fakat bilim insanlarının, bizlere bir takım önerileri var. Dilerseniz, mutlu olmak için ihtiyaç duyulan önerilere geçelim.

Mutlu Olmak İçin Öneriler

Mutlu olmanın sırrı hala çözülemedi fakat sır değerinde öneriler bulundu. Bu öneriler çerçevesinde hayatınızı şekillendirdiğiniz zaman birçok faydasını göreceksiniz. Gerek ruhsal açıdan gerekse fiziksel açıdan ferahlayıp, mutluluk hormonu salgılayacaksınız. İşte mutlu olmanıza yardımcı olacak olan öneriler:

Yeni Şeyler Deneyin

Hayatı hep aynı yaşamak sizi mutsuzluğa sürükleyebilir. Bu nedenle rutin hayatınızda değişikliklere gidin. Faaliyetlerinizi değiştirmeye çalışın, yapabilirseniz tarzınızı değiştirin. Ara sıra dışarıda yemeğe çıkın. Yeni şeyler denediğiniz sürece beyin dalgalarınız uyarılır ve mutsuz ruh halinden çıkabilirsiniz.

Zihninize Format Atın | 29 Farklı Yöntem >>

Kendinize Hedef Belirleyin

Yapılan araştırmalara göre hedef belirlemenin mutluluk ile yakından alakası var. Kendinize yapabileceğiniz hedefler koyduğunuzda o işi başarmak için olumlu duygularınız, harekete geçiyor.

Tarafsız Olmaya Özen Gösterin

Sizin gibi düşünmeyenlerin olduğunu düşünmek sizi psikolojik olarak yıpratabilir. Bu nedenle de mutsuz olabilirsiniz. Unutmayın ki herkes, sizin düşüncenizi benimsemek zorunda değil. Her türlü düşünceye karşı saygılı olun ve kendinizi tarafsız bir şekilde yetiştirmeye ve kişisel olarak geliştirmeye gayret edin. Kendi görüşlerinizi, ısrarla savunmaktan vazgeçtiğinizde hayat enerjiniz artacak ve daha mutlu olacaksınız.

Güne Kahvaltı İle Daha Enerjik Başlayın >>

İyi Arkadaşlar Edinmeye Çalışın

Mutluluk için iyi arkadaşlar edinmeniz gerekiyor. Nottingham Üniversitesi’nde yapılan bir araştırmaya göre; daha fazla arkadaşı olan kişiler, az arkadaşı olan kişilere göre daha mutlu.

Yardımseverlikten Asla Vazgeçmeyin

Psikologların yaptığı araştırmaya göre; İhtiyacı olan biri  için para harcamak mutluluk kavramının sırlarından birisi. Çünkü başkalarını mutlu etmek sizi de mutlu edebilir. Bu noktada bağış yapmanız daha iyi olacaktır.

Motivasyonunuzu Uyandıracak Filmleri Görmek İçin >>

CEVAP VER

Yorumunuz
İsminiz

SOSYAL MEDYADA BİZ

3,014BeğenenlerBeğen
142,997TakipçilerTakip Et
4,524TakipçilerTakip Et
4,050AbonelerAbone

MUTLAKA OKUMALISIN

Girişimcilerin Michael Phelps’ten Öğrenebilecekleri 7 Ders

Tüm zamanların en büyük Olimpiyat sporcularından biri olan Michael Phelps, bireyin çok genç yaşta neler başarabileceğini yeniden tanımladı. Sadece beş Olimpiyat Oyunu'nda kemerinin altında...

Neden Marka Olunmalı?

Neden markalar bizim hayatımızda bu kadar önemli bir yer tutuyor? Neden bazı markalar bizim için birer “arzu nesnesi” olmuş durumda? Neden çok beğendiğimiz markalarla...

Hayatta Sahip Olmanız Gereken En Önemli 7 Öncelik Nedir?

Öncelik belirlemek, başarınızı artıracak en önemli etkendir diyebiliriz. Peki yapılacaklar listenizdeki her öğenin çok önemli olduğunu düşündüğünüz için her gün tüm görevlerinizi tamamlamaya mı...

Çevrimiçi Öğrenmenin Eğitimin Geleceği Olmasının 5 Nedeni

Geleneksel eğitim kavramı son birkaç yılda kökten değişti. Çevrimiçi öğrenme ya da uzaktan eğitim, öğrenci ve öğretmenlerde bakış açısını tamamen değiştirdi diyebiliriz. Bir sınıfta...

Doğrudan Satışta Kariyer Yapmalı Mısınız?

Doğrudan satışta kariyer yapmak sizce mümkün mü? Hangi niteliklere ihtiyaç var? Bunlar bugünkü yazımızda ele almak istediğim bazı sorular. Aşağıdaki paragraflarda, doğrudan satışlara genel...

Kendinizi Sevmenin Önemi

Kişisel gelişim bölümümüzde bu kez, "Kendinizi seviyor musunuz?" Bunu sorgulayacağız. Hayatımız boyunca başkalarının etkisiyle kendimizi sevmeyiz ve beğenmeyiz. Kendimizi seviyor muyuz? Diye hiç düşünmeyiz...