fbpx

Mutluluk Kilidinin Anahtarı Nedir?

Mutluluk kavramı, insanlar üzerinde olumlu etkiye sahiptir. Örneğin, mutlu insan, depresif belirtiler gösteren insana oranla daha sağlıklıdır. Bahsettiğimiz, sağlık kavramı sadece fiziki durumu kapsamıyor. Ruhsal sağlık açısından da mutlu insanın durumu diğer insanların durumuna göre daha iyidir.

Mutsuz olduğunuzda, karamsarlığa düşmeyin. Unutmayın ki çevrenizde sizi mutlu edecek bir çok insan ve materyal vardır. Siz sadece küçük şeylerden mutlu olmaya çalışın. Emin olun ki mutlu olmak için küçük şeyleri değerlendirdiğinizde hayat daha güzel olacak.

Mutlu olmanın sırrı konusunda senelerdir süren bilimsel çalışmalar hala sonuç vermiş değil. Fakat bilim insanlarının, bizlere bir takım önerileri var. Dilerseniz, mutlu olmak için ihtiyaç duyulan önerilere geçelim.

Mutlu Olmak İçin Öneriler

Mutlu olmanın sırrı hala çözülemedi fakat sır değerinde öneriler bulundu. Bu öneriler çerçevesinde hayatınızı şekillendirdiğiniz zaman birçok faydasını göreceksiniz. Gerek ruhsal açıdan gerekse fiziksel açıdan ferahlayıp, mutluluk hormonu salgılayacaksınız. İşte mutlu olmanıza yardımcı olacak olan öneriler:

Yeni Şeyler Deneyin

Hayatı hep aynı yaşamak sizi mutsuzluğa sürükleyebilir. Bu nedenle rutin hayatınızda değişikliklere gidin. Faaliyetlerinizi değiştirmeye çalışın, yapabilirseniz tarzınızı değiştirin. Ara sıra dışarıda yemeğe çıkın. Yeni şeyler denediğiniz sürece beyin dalgalarınız uyarılır ve mutsuz ruh halinden çıkabilirsiniz.

Zihninize Format Atın | 29 Farklı Yöntem >>

Kendinize Hedef Belirleyin

Yapılan araştırmalara göre hedef belirlemenin mutluluk ile yakından alakası var. Kendinize yapabileceğiniz hedefler koyduğunuzda o işi başarmak için olumlu duygularınız, harekete geçiyor.

Tarafsız Olmaya Özen Gösterin

Sizin gibi düşünmeyenlerin olduğunu düşünmek sizi psikolojik olarak yıpratabilir. Bu nedenle de mutsuz olabilirsiniz. Unutmayın ki herkes, sizin düşüncenizi benimsemek zorunda değil. Her türlü düşünceye karşı saygılı olun ve kendinizi tarafsız bir şekilde yetiştirmeye ve kişisel olarak geliştirmeye gayret edin. Kendi görüşlerinizi, ısrarla savunmaktan vazgeçtiğinizde hayat enerjiniz artacak ve daha mutlu olacaksınız.

Güne Kahvaltı İle Daha Enerjik Başlayın >>

İyi Arkadaşlar Edinmeye Çalışın

Mutluluk için iyi arkadaşlar edinmeniz gerekiyor. Nottingham Üniversitesi’nde yapılan bir araştırmaya göre; daha fazla arkadaşı olan kişiler, az arkadaşı olan kişilere göre daha mutlu.

Yardımseverlikten Asla Vazgeçmeyin

Psikologların yaptığı araştırmaya göre; İhtiyacı olan biri  için para harcamak mutluluk kavramının sırlarından birisi. Çünkü başkalarını mutlu etmek sizi de mutlu edebilir. Bu noktada bağış yapmanız daha iyi olacaktır.

Motivasyonunuzu Uyandıracak Filmleri Görmek İçin >>

CEVAP VER

Yorumunuz
İsminiz

SOSYAL MEDYADA BİZ

2,942BeğenenlerBeğen
117,507TakipçilerTakip Et
4,357TakipçilerTakip Et
4,050AbonelerAbone

MUTLAKA OKUMALISIN

Öğretmenlerde Tükenmişlik Sendromunu Önlemenin 5 Yolu

Eğitim öğretim hayatında tükenmişlik sendromu, öğrencilerde olduğu kadar öğretmenlerde de görülmektedir. Ders planları, test gereksinimleri, değişen ülke standartları ve ebeveynlerden gelen çağrılar: öğretmenin tükenmişliği...

30 Yaşın Altındaki Milyonerlerde Ortak Olan 8 Özellik

Genç milyonerler arasındaki ortak özellikleri biliyor musunuz? Bazı insanlar emeklilikle milyoner statüsüne ulaşma umuduyla hayatları boyunca sıkı çalışır, cimrilik eder ve biriktirir. Milyoner olmak...

Network Marketing Kariyerinizde Sürdürülebilir Bir Başarı İçin 9 Kural

Network marketingde kariyer yapmaya karar verdiyseniz, sürdürülebilir bir başarı yakalamayı hedefleriz. Network marketingde sürdürülebilir başarı sırrını sorduğumuzda ise birçok konudan bahsedilebilir. Başarılı olmak için genelin...

Başarılı Ve Mutlu Yönetici Olmanın 17 Sırrı

Başarılı ve mutlu bir yönetici nasıl olunur? Eğer iş dünyası içerisinde iseniz ve kariyer basamaklarını kovalıyorsanız, üretkenlik, verimlilik, liderlik gibi konularda kesinlikle kendinizi geliştirmeniz...

Network Marketingde Başkalarını Nasıl Başarıya Ulaştırabilirsiniz?

Network marketingde başarı için başkalarının başarısına nasıl katkıda bulunabilirsiniz? Bu büyük sektörde üstesinden gelmeniz gereken en büyük zorluklardan biri, başkaları için kendileri için istediklerinden...

Kitap İncelemeleri: Liderlik Nitelikleri – John C. Maxwell

Liderlik için gerekli nitelikler nelerdir? En güzel kişisel gelişim kitapları içerisinde olan, Liderlik Nitelikleri kitabında John C. Maxwell, gerekli beceriler üzerinde durmaktadır. Lider olmak...