Olumlu İnsanlarla Kendinizi Nasıl Kuşatırsınız? 

Bu alıntı, toksik insanların hayatınızdan çıkmasına izin verme fikrinin bir yansımasıdır.

 “Bazen bir şeyi bitirmek ve imkansızı ummak için yeni bir şey başlatmaya çalışmak, kendini hapse atmaktan daha iyidir.” – Karen Salmansohn

Bu alıntı, toksik insanların hayatınızdan çıkmasına izin verme fikrinin bir yansımasıdır. Sahip olduğunuz sağlıklı ilişkilere odaklanın ya da bir insan olarak büyümenize yardımcı olacak yeni ilişkiler geliştirin.

Kimse bu gerçeği sevmiyor, ama doğru olan bu. Bu söylenilenler neredeyse ütopik, ama ne yazık ki bu işler böyle gitmiyor ve sonunda her zamankinden daha fazla acı veriyoruz. Kendi kapanışımızı bulmayı ve enerjimizi, kendimiz için yapabileceğimiz en sağlıklı seçimlerden birinde hayatımızdaki pozitif insanlara odaklamayı öğrenmek en büyük çabamız olmalıdır.

Toksik bir kişiyle huzur bulabilir misin?

https://giphy.com/gifs/serenity-memorabilia-collectibles-tVkDXAXrJx2bC

Bu özür neredeyse hiçbir zaman gelmez ve insanlar konuşmaları başladığında yaptıklarından daha kötü hissetmeye başlarlar. Ne kadar istersek isteyelim kendimizden başka birini kontrol edemeyiz.

Sadece kendimizi ve büyüme ve değişim için isteğimizi kontrol ederiz. Bu büyümenin ve değişimin bir parçası da hayatımızdaki insan tipine ve onların üzerimizdeki olumlu etkisine karar vermektir.

Birinin ne kadar değişmesini istediğimiz önemli değil, kendi davranışlarını ayarlamaları gerektiğini biliyorlar, ancak yaşamlarında herhangi bir değişiklik yapma kararı alabilirler. İnsanların kendi kendilerini yıkıcı olduklarını görmek bizi incitiyor, ancak yaptıklarının işe yaramadığını ve alternatifler aramaları gerektiğini görmeleri gerekiyor.

Bizi kaldıran insanlar karşısında onları hayatlarımızda tutarak, kendimizi tahrip ettiğimizi iddia edebiliriz. Toksik insanlara kötü muameleyi hak etmediğimizi ve kendimiz için yapabileceğimiz en iyi şeyin yüreklerimizde daha iyisini hakettiğimizi bilmek olduğunu bilmemiz gerekir. Daha iyisini hakettiğimizi bildiğimiz zaman, daha iyi ve daha sağlıklı insanları çekmeye meyilliyiz.

Hayatımızda okadar çok toksik insan var ki, onları engellemek kişisel ilişkilerimizi şekillendirmemize yardımcı olacak. “Yağı kesmek” demek, konuşmak ve sizi inşa eden insanları takdir etmek ve kucaklamak ve sizin en iyi versiyonunu yapmaktır.

Zehirli insanlar sizin değişmenizi sabote eder

https://giphy.com/gifs/animals-being-jerks-sabotage-VaPUFfpX84dgI

Zehirli insanlar genellikle rekabetçi, olumsuz, dirençli ve hatta büyümenizi ve değişmenizi sabote ediyorlar. Bu insanlar birkaç güce sahip olabilir. Bazıları, bir insan olarak büyümek ve daha sağlıklı olmak için artık yaşamınızda onları istemeyeceğinizi düşünüyor. Bu konuşmanın bağlamı için, bu çoğunlukla doğrudur. Gelişmelerinizin, yaşamlarında kendilerinin ciddi çalışmalarını gerektiren alanları işaret ettiğini düşünüyor olabilirler.

Veya, ne yazık ki, onlar sadece başarınızı kıskanıyor olabilir. Bunlar güneşin altında senin anını geçirmene izin veremeyen arkadaşlar. Olumlu insanlar sizi, teşvik eder ve başarılarınızı kutlar. Mutluluğu ve gelişiminizi, sabote etmeye çalışmak yerine, destekleyen ve teşvik eden insanlarla kuşatın.

Kimin sana kötü davrandığını biliyorsun, seni inşa etmek yerine kimin yıktığını biliyorsun. Bilmediğiniz şey, bu zehirli insanların yaşamlarından nasıl kurtulacaklarıdır.

Bu, aslında iki bölümden oluşan bir soru olarak oturumlarda ortaya çıkan başka bir sık karşılaşılan konudur.

  • Birincisi, insanlar bu insanların yaşamlarından çıkmalarına izin verilebilir olup olmadığını bilmek istiyorlar.

Özellikle kişi uzun süredir hayattınızdaysa -bazen de bir aile üyesi olabilirler- Bu sorunun cevabı her zaman, “evet” dır, yaşamınızdaki kişiyi kalbinizden çıkmasına izin vermelisiniz.Bu, sizin için en sağlıklı olandır.

  • İkinci bölüm her zaman bu insanın hayatınızdan çıkmasına nasıl izin verdiğiniz sorusudur?

Doğrudan insana neden onları hayatınızdan çıkardığınızı söylediğiniz doğrudan yaklaşımlar vardır. Ancak, bunu duymaya açık olmayabilirler.

Gitmenin en basit yolu bu, ancak bu kadar doğrudan karşı karşıya kalabileceğiniz biriyse ve bunun yüzünüze patlamayacağına kendiniz için bir güvence vermek zorundasınız. Mektup yazmak da bir seçenektir, çünkü çoğumuz kendimizi yazılı olarak daha iyi ifade ediyoruz. Mektup yazabilir, böylelikle ne söylemek istediğinizi belirterek, neye ihtiyacınız olduğunu söylediğinizden emin olabilirsiniz.

Diğer bir yöntem de “başarılı yaklaşımlar” olarak adlandırmak istediğimiz şey.

https://giphy.com/gifs/basketball-crossover-successful-jnupQkoAjAVHy

Ne zaman isterlerse ulaşamamak ve nihayetinde umudunu kesmek, sadece pes edeceklerini ummak. Bu şaşırtıcı bir tavsiye olabilir ve içgüdü eksikliği olan insanlarda iyi çalışmayan bir tavsiye olabilir, ancak bazı insanlar ve belirli dinamikleri için daha güvenli bir yol olabilir.

Bir şeyleri ele alma yoluna gitmeye karar verirseniz, olayları mümkün olduğunca kısa ve temiz tutun. Onlara biraz uzun zaman borçlu değilsiniz ve açıklama yaptınız ve gerçek şu ki, bunun gerçekleşmesi muhtemelen iyi gitmeyecek. Basitçe onlara hayatında olmayacaklarının nedenini bilmelerini sağlayın.

Tartışma, etkileşimde bulunma, bu yüzden amacını belirt ve ileriye doğru hareket et. Mümkünse, onların sizi ele geçirmelerini engelleyin, yani telefon numaralarını, e-postalarını ve elbette sosyal medyayı engelleyin! Size ulaşabilecekleri caddeleri kapatın.

Şimdi enerjilerinizi, yaşamınızda istediğiniz insanlara ayırın.

Lets Go Yes GIF by NBA - Find & Share on GIPHY

Sahip olabileceğiniz şeylere odaklanın. Toksik insanları hayatınızdan çıkarmaya karar verdiğinizde yol ne olursa olsun, bir şeyi garanti edebiliriz, bir kez yaptıktan sonra çok daha iyi hissedeceksiniz. Sadece pozitif insanların iç çevrenize girmesine izin verdiğiniz bir dünya yarattığınızda, sınırsız potansiyele sahip bir yaşam ve bir destek sistemi yaratırsınız. Yaşamınızda bu tür insanlarla kutsanmış olabilirsiniz, haydi en mutlu yıla sahip olabilirsiniz!