fbpx

Yürüyüş Meditasyonu İle Enerjinizi Değiştirin

Meditasyon zihni serbest bırakma ve onu düşüncelerden arındırma tekniğidir. Birçok meditasyon türü bulunmaktadır. Yürüyüş meditasyonu da en etkili türlerden biridir. Peki meditasyon türleri arasında yer alan, yürüyüş meditasyonu size ne gibi katkılar sağlar?

Aklınızı da nefes izleme teknikleri ile bir yerde oturarak düşünce yoğunluğundan muaf tutabilirsiniz. Peki bunu oturarak yapabiliyoruz ancak yürürken bunu yapabilir miyiz? Aslında, yürüme beden için olduğu kadar zihin için de harika bir egzersizdir. Yürümek zihnin rahatlamasına ve düşünceleri temizlemesine yardımcı olur. Yürürken, farkında olmadan meditasyon yapıyoruz.

Yürüyüş Meditasyonu Yapmak İçin 5 Adım

Meditasyon zihni serbest bırakma ve onu düşüncelerden arındırma tekniğidir.

Kullanıldıkça Kendini Geliştiren Organ; Beyin >>

Yürüyüş meditasyonu yaparak, günlük hayatın sıkıntılarından sorunlarından biraz daha uzaklaşabilirsiniz. Hatta başarılı insanlar ile yapılan röportajlarda, bazı önemli kararları almak için yürüyüş meditasyonu yaptıklarını belirtmişlerdir. Hareket eden beden, oksijen ile açılmaya başlar. Bedeniniz gibi düşünceleriniz de hızlanmaya, aynı zamanda genişlemeye başlar. Bu nedenle önemli bir konudur.

Peki yürüyüş meditasyonunu nasıl yaparsınız? Burada bahsedeceğimiz çok kısa aynı zamanda etkili 5 adım ile kendi meditasyonunuzu şekillendirebilirsiniz.

Ne kadar yürüyeceğinizi belirleyin.

Bir zaman dilimi belirleyin. Saatlerce yürümenize gerek yok. Gününüzün belirli bir bölümünde kendinizi ayarlayabilirsiniz. Yarım saatlik bir yürüyüşle başlayın. Gün boyunca yoğun düşüncelerden kurtulun ve zihninizi yürüyüşe uyarlayın.

Vücudunuzu rahatlatın.

Yürümeden önce basit gevşeme hareketleri yaparak vücudunuzu hazırlayın. Basit ısınma hareketleri yapın. Sonra da hafif bir tempo tutturabilirsiniz. Bu süreç içerisinde kafanızdaki sorunlardan uzaklaşmak için kendinize şans verin.

Doğru Kararlar Vermek İçin Düşmanınızı Tanıyın >>

Zihninizi zorlamayacak yerleri seçin.

Bu yüzden doğa yürüyüşleri harikadır. Doğa yürüyüşünde, zihninizi güzelliklerle dolduruyorsunuz. Tabii ki temiz hava da size bonus olarak dönüyor.

Aklınızı sadece yürüyüş ve doğa için verin.

Birçoğumuz yürürken günlük sorunları ve sorunları düşünüyoruz. Ancak meditasyon yürüyüşünün ana amacı zihni boşaltmak ve arındırmaktır. Bir işiniz hakkında karar vermek için de aynı meditasyonu uygulayabilirsiniz. Ancak arınmak, rahatlamak istiyorsanız kendinizi doğaya bırakmanız çok daha iyi olacaktır. Aynı anda ikisini birlikte yapmaya çalışmayın.

Zorlamayın.

Eğer zihninizi bir şeye zorlarsanız başarılı olamazsınız. Bunun yerine zamanı uzatmaya çalışın. Her gün bu yürüyüşlere çıktığınızda kolayca meditasyona başlayacaksınız. Huzurlu bir yaşam için zihninizi gereksiz yere zorlamayın. Meditasyon için bakış açınızı değiştirmeniz şart.

Araştırmaya göre, psikolojik sorunlardan muzdarip insanlar için yürümek büyük bir fayda. Olumlu düşüncelerinizi açığa çıkartır. Yürüyüş mutluluk hormonunun salgılanmasını tetikleyebilir.

Derin Konsantrasyon Nedir? >>

Network Okulu
Network Okuluhttps://networkokulu.net/
Türkiye’nin Tarafsız Network Marketing Platformu

CEVAP VER

Yorumunuz
İsminiz

SOSYAL MEDYADA BİZ

3,433BeğenenlerBeğen
166,501TakipçilerTakip Et
4,553TakipçilerTakip Et
4,050AbonelerAbone

MUTLAKA OKUMALISIN

Doğrudan Satış Çok Zor!

Doğrudan satış ticaretini yapmak çok zor! Çok az insan size bunu söyleyecektir, ama bu doğru. Evet, çok basit. Başarının adımları berrak. Ancak bu adımları...

Müşteri Odaklı Örgüt Kültürü Nedir?

Müşteri odaklı örgüt kültürü nedir? İşletmelerin, müşteri ilişkilerini başarılı bir şekilde uygulayabilmesi için müşteri odaklı bir örgüt kültürüne sahip olması gerekir. Müşteri odağı, müşteriler için...

Doğrudan Satışta Kişisel Markanızı Nasıl Oluşturursunuz?

Doğrudan satışta kişisel markanızı nasıl oluşturursunuz? Doğrudan satışta, şirketinizin markasını tanıtmak için bir sürü yol vardır. Ancak, şirketinizin markasını, kendinize ait hale getirmekten ve...

Doğrudan Satışın Avantajları – İşinizi Ucuza Nasıl Kurabilirsiniz?

Doğrudan satışın avantajları girişimcilik fikrine sahip olanların planlarında yer etmektedir. E-ticaretin gelişmesi de bu sektöre inanılmaz katkılar, avantajlar sağlamaktadır. Özellikle geleneksel işlerde bir başlangıç...

Super Bowl’a Damga Vuran Tom Brady Kimdir?

Tom Brady kimdir? Dünyaca ünlü sporcu dünyada en çok izlenen spor müsabakalarından Super Bowl tarihine adını altın harflerle yazdırmıştır. Dünyanın en başarılı sporcuları arasındaki...

Instagramda Satış – Instagram İşletme Hesabı İçin İpuçları

Facebook'a bağlı sosyal medya araçlarından olan Instagram, instagram işletme hesabı ile instagramda satış yapmak isteyen girişimcilerin gözdesi olmuş durumda. E ticaret sektöründe satış pazarlama...