fbpx

Yürüyüş Meditasyonu İle Enerjinizi Değiştirin

Meditasyon zihni serbest bırakma ve onu düşüncelerden arındırma tekniğidir. Birçok meditasyon türü bulunmaktadır. Yürüyüş meditasyonu da en etkili türlerden biridir. Peki meditasyon türleri arasında yer alan, yürüyüş meditasyonu size ne gibi katkılar sağlar?

Aklınızı da nefes izleme teknikleri ile bir yerde oturarak düşünce yoğunluğundan muaf tutabilirsiniz. Peki bunu oturarak yapabiliyoruz ancak yürürken bunu yapabilir miyiz? Aslında, yürüme beden için olduğu kadar zihin için de harika bir egzersizdir. Yürümek zihnin rahatlamasına ve düşünceleri temizlemesine yardımcı olur. Yürürken, farkında olmadan meditasyon yapıyoruz.

Yürüyüş Meditasyonu Yapmak İçin 5 Adım

Meditasyon zihni serbest bırakma ve onu düşüncelerden arındırma tekniğidir.

Kullanıldıkça Kendini Geliştiren Organ; Beyin >>

Yürüyüş meditasyonu yaparak, günlük hayatın sıkıntılarından sorunlarından biraz daha uzaklaşabilirsiniz. Hatta başarılı insanlar ile yapılan röportajlarda, bazı önemli kararları almak için yürüyüş meditasyonu yaptıklarını belirtmişlerdir. Hareket eden beden, oksijen ile açılmaya başlar. Bedeniniz gibi düşünceleriniz de hızlanmaya, aynı zamanda genişlemeye başlar. Bu nedenle önemli bir konudur.

Peki yürüyüş meditasyonunu nasıl yaparsınız? Burada bahsedeceğimiz çok kısa aynı zamanda etkili 5 adım ile kendi meditasyonunuzu şekillendirebilirsiniz.

Ne kadar yürüyeceğinizi belirleyin.

Bir zaman dilimi belirleyin. Saatlerce yürümenize gerek yok. Gününüzün belirli bir bölümünde kendinizi ayarlayabilirsiniz. Yarım saatlik bir yürüyüşle başlayın. Gün boyunca yoğun düşüncelerden kurtulun ve zihninizi yürüyüşe uyarlayın.

Vücudunuzu rahatlatın.

Yürümeden önce basit gevşeme hareketleri yaparak vücudunuzu hazırlayın. Basit ısınma hareketleri yapın. Sonra da hafif bir tempo tutturabilirsiniz. Bu süreç içerisinde kafanızdaki sorunlardan uzaklaşmak için kendinize şans verin.

Doğru Kararlar Vermek İçin Düşmanınızı Tanıyın >>

Zihninizi zorlamayacak yerleri seçin.

Bu yüzden doğa yürüyüşleri harikadır. Doğa yürüyüşünde, zihninizi güzelliklerle dolduruyorsunuz. Tabii ki temiz hava da size bonus olarak dönüyor.

Aklınızı sadece yürüyüş ve doğa için verin.

Birçoğumuz yürürken günlük sorunları ve sorunları düşünüyoruz. Ancak meditasyon yürüyüşünün ana amacı zihni boşaltmak ve arındırmaktır. Bir işiniz hakkında karar vermek için de aynı meditasyonu uygulayabilirsiniz. Ancak arınmak, rahatlamak istiyorsanız kendinizi doğaya bırakmanız çok daha iyi olacaktır. Aynı anda ikisini birlikte yapmaya çalışmayın.

Zorlamayın.

Eğer zihninizi bir şeye zorlarsanız başarılı olamazsınız. Bunun yerine zamanı uzatmaya çalışın. Her gün bu yürüyüşlere çıktığınızda kolayca meditasyona başlayacaksınız. Huzurlu bir yaşam için zihninizi gereksiz yere zorlamayın. Meditasyon için bakış açınızı değiştirmeniz şart.

Araştırmaya göre, psikolojik sorunlardan muzdarip insanlar için yürümek büyük bir fayda. Olumlu düşüncelerinizi açığa çıkartır. Yürüyüş mutluluk hormonunun salgılanmasını tetikleyebilir.

Derin Konsantrasyon Nedir? >>

Network Okulu
Network Okuluhttps://networkokulu.net/
Türkiye’nin Tarafsız Network Marketing Platformu

CEVAP VER

Yorumunuz
İsminiz

SOSYAL MEDYADA BİZ

2,953BeğenenlerBeğen
117,507TakipçilerTakip Et
4,363TakipçilerTakip Et
4,050AbonelerAbone

MUTLAKA OKUMALISIN

Hafıza Nasıl Geliştirilir? 7 Doğal Yol

Hafıza nasıl geliştirilir? Bu soru unutkanlık yaşayan ya da kendini geliştirmek isteyen insanların sorduğu sorulardandır. Belleğinizi güçlendirmek, hayatınıza daha da hakim olabileceğinizin kanıtıdır. Hafıza,...

Kişisel Gelişim Her Yaş Grubu İçin Neden Önemlidir?

Kişisel gelişim her yaş grubu için önemli ve faydalıdır. Her ne kadar genç yaş için düşünülse de kişisel gelişim kitapları, videolar, seminerler gibi her...

Rakiplerinizi Sevmek İçin 8 Güçlü Neden

Hepimizin hayatta rakipleri var. Bizi düşünmeye, gelişmeye, yeni beceriler elde etmeye iten kişilerden bahsediyoruz. Bazen bir rakibin gelişimi, karakterinizdeki belirli farklılıkları ortaya çıkarır. Diğer...

Doğrudan Satışta İnancınızı Nasıl Artırabilirsiniz?

Doğrudan satışa olan inancınızı nasıl inşa ediyorsunuz? Başarının gerçek anahtarı nedir? Doğrudan satış başarısı için inanç son derece önemlidir. Size inancın "birine veya bir...

Öğretmenlerde Tükenmişlik Sendromunu Önlemenin 5 Yolu

Eğitim öğretim hayatında tükenmişlik sendromu, öğrencilerde olduğu kadar öğretmenlerde de görülmektedir. Ders planları, test gereksinimleri, değişen ülke standartları ve ebeveynlerden gelen çağrılar: öğretmenin tükenmişliği...

30 Yaşın Altındaki Milyonerlerde Ortak Olan 8 Özellik

Genç milyonerler arasındaki ortak özellikleri biliyor musunuz? Bazı insanlar emeklilikle milyoner statüsüne ulaşma umuduyla hayatları boyunca sıkı çalışır, cimrilik eder ve biriktirir. Milyoner olmak...