fbpx

Yürüyüş Meditasyonu İle Enerjinizi Değiştirin

Meditasyon zihni serbest bırakma ve onu düşüncelerden arındırma tekniğidir. Birçok meditasyon türü bulunmaktadır. Yürüyüş meditasyonu da en etkili türlerden biridir. Peki meditasyon türleri arasında yer alan, yürüyüş meditasyonu size ne gibi katkılar sağlar?

Aklınızı da nefes izleme teknikleri ile bir yerde oturarak düşünce yoğunluğundan muaf tutabilirsiniz. Peki bunu oturarak yapabiliyoruz ancak yürürken bunu yapabilir miyiz? Aslında, yürüme beden için olduğu kadar zihin için de harika bir egzersizdir. Yürümek zihnin rahatlamasına ve düşünceleri temizlemesine yardımcı olur. Yürürken, farkında olmadan meditasyon yapıyoruz.

Yürüyüş Meditasyonu Yapmak İçin 5 Adım

Meditasyon zihni serbest bırakma ve onu düşüncelerden arındırma tekniğidir.

Kullanıldıkça Kendini Geliştiren Organ; Beyin >>

Yürüyüş meditasyonu yaparak, günlük hayatın sıkıntılarından sorunlarından biraz daha uzaklaşabilirsiniz. Hatta başarılı insanlar ile yapılan röportajlarda, bazı önemli kararları almak için yürüyüş meditasyonu yaptıklarını belirtmişlerdir. Hareket eden beden, oksijen ile açılmaya başlar. Bedeniniz gibi düşünceleriniz de hızlanmaya, aynı zamanda genişlemeye başlar. Bu nedenle önemli bir konudur.

Peki yürüyüş meditasyonunu nasıl yaparsınız? Burada bahsedeceğimiz çok kısa aynı zamanda etkili 5 adım ile kendi meditasyonunuzu şekillendirebilirsiniz.

Ne kadar yürüyeceğinizi belirleyin.

Bir zaman dilimi belirleyin. Saatlerce yürümenize gerek yok. Gününüzün belirli bir bölümünde kendinizi ayarlayabilirsiniz. Yarım saatlik bir yürüyüşle başlayın. Gün boyunca yoğun düşüncelerden kurtulun ve zihninizi yürüyüşe uyarlayın.

Vücudunuzu rahatlatın.

Yürümeden önce basit gevşeme hareketleri yaparak vücudunuzu hazırlayın. Basit ısınma hareketleri yapın. Sonra da hafif bir tempo tutturabilirsiniz. Bu süreç içerisinde kafanızdaki sorunlardan uzaklaşmak için kendinize şans verin.

Doğru Kararlar Vermek İçin Düşmanınızı Tanıyın >>

Zihninizi zorlamayacak yerleri seçin.

Bu yüzden doğa yürüyüşleri harikadır. Doğa yürüyüşünde, zihninizi güzelliklerle dolduruyorsunuz. Tabii ki temiz hava da size bonus olarak dönüyor.

Aklınızı sadece yürüyüş ve doğa için verin.

Birçoğumuz yürürken günlük sorunları ve sorunları düşünüyoruz. Ancak meditasyon yürüyüşünün ana amacı zihni boşaltmak ve arındırmaktır. Bir işiniz hakkında karar vermek için de aynı meditasyonu uygulayabilirsiniz. Ancak arınmak, rahatlamak istiyorsanız kendinizi doğaya bırakmanız çok daha iyi olacaktır. Aynı anda ikisini birlikte yapmaya çalışmayın.

Zorlamayın.

Eğer zihninizi bir şeye zorlarsanız başarılı olamazsınız. Bunun yerine zamanı uzatmaya çalışın. Her gün bu yürüyüşlere çıktığınızda kolayca meditasyona başlayacaksınız. Huzurlu bir yaşam için zihninizi gereksiz yere zorlamayın. Meditasyon için bakış açınızı değiştirmeniz şart.

Araştırmaya göre, psikolojik sorunlardan muzdarip insanlar için yürümek büyük bir fayda. Olumlu düşüncelerinizi açığa çıkartır. Yürüyüş mutluluk hormonunun salgılanmasını tetikleyebilir.

Derin Konsantrasyon Nedir? >>

Network Okulu
Network Okuluhttps://networkokulu.net/
Türkiye’nin Tarafsız Network Marketing Platformu

CEVAP VER

Yorumunuz
İsminiz

SOSYAL MEDYADA BİZ

3,014BeğenenlerBeğen
142,997TakipçilerTakip Et
4,512TakipçilerTakip Et
4,050AbonelerAbone

MUTLAKA OKUMALISIN

Analiz Derdi Geride Bırakır

Kişisel gelişim bölümümüzde bu kez analiz etmek üzerine kafa yoracağız. İnsanları geride bırakan, gelişmesini ve değişmesini engelleyen bir düşünce yapısını inceleyeceğiz. Nedir bu analizci...

Kısa Hikayeler – Değerli Yüzük Hikayesi

Kısa hikayeler bölümümüzde bu defa bir şeyin değerini nasıl bileceğimiz üzerinde duracağız. Değerli yüzük hikayesi, bize bilginin önemini anlatır. Çünkü bilginin, insanı farklı kılan...

Girişimcilerin Michael Phelps’ten Öğrenebilecekleri 7 Ders

Tüm zamanların en büyük Olimpiyat sporcularından biri olan Michael Phelps, bireyin çok genç yaşta neler başarabileceğini yeniden tanımladı. Sadece beş Olimpiyat Oyunu'nda kemerinin altında...

Neden Marka Olunmalı?

Neden markalar bizim hayatımızda bu kadar önemli bir yer tutuyor? Neden bazı markalar bizim için birer “arzu nesnesi” olmuş durumda? Neden çok beğendiğimiz markalarla...

Hayatta Sahip Olmanız Gereken En Önemli 7 Öncelik Nedir?

Öncelik belirlemek, başarınızı artıracak en önemli etkendir diyebiliriz. Peki yapılacaklar listenizdeki her öğenin çok önemli olduğunu düşündüğünüz için her gün tüm görevlerinizi tamamlamaya mı...

Çevrimiçi Öğrenmenin Eğitimin Geleceği Olmasının 5 Nedeni

Geleneksel eğitim kavramı son birkaç yılda kökten değişti. Çevrimiçi öğrenme ya da uzaktan eğitim, öğrenci ve öğretmenlerde bakış açısını tamamen değiştirdi diyebiliriz. Bir sınıfta...