Doğru Kararlar Verebilmek İçin Bir Düşmanınız Var: STRES

Stres, sisli bir havaya benzer.

Stres, sisli bir havaya benzer. Önünüzü görmekte zorlanırsınız ve hata yapma ihtimaliniz çok fazladır.. Bu nedenle bir an önce bu sisli havadan çıkmaya çalışın. Bunun içinde stresle baş etme yollarını keşfedin.

Aşırı Stres, günlük hayatta karar verirken sizi büyük oranda etkiler. Bu nedenle, gün içerisinde stresliyseniz karar vermekten çekinin. Ayrıca stres kavramı, insanda kararsızlığa da sebep olabilir. Cevabını net olarak bildiğiniz bir şeyi, doğru şekilde cevaplamayabilirsiniz. Bu noktada sizlere önerimiz; stresli bir haldeyseniz mutlaka bu durumdan kurtulun ve kurtulduktan sonra kararlarınızı verin.

Stresle Baş Etme Yöntemleri

Stres, günlük hayatta verimliliği düşeren bir gerçek.

Stresten Korunma Yöntemleri >>

Stres, günlük hayatta verimliliği düşüren bir gerçek. Düşen verimlilik ile birlikte de hayat kalitenizde düşme olabilir. Ancak üzülmeyin. Stresle baş etme yöntemleri ile birlikte hayat kaliteniz tekrar yükselecek ve hayata karşı bakışınız tekrardan değişecek. Dilerseniz bu yöntemlere kısaca göz atalım;

Bulunduğunuz Ortamı Değiştirin

İçinde bulunduğunuz durum sizi kötü yönde etkiliyor olabilir. Bu nedenle içinde bulunduğunuz durumu veya konumu değiştirebilirsiniz. Eğer, bu durumdan çıktıysanız ve stresli ruh halinden kurtulduysanız, bir daha o ortama girmemeniz de fayda var.

Olumlu Düşünün

Stres kavramının hayatımızdan çıkması için sürekli pozitif olmaya çalışın. Hayatta her şey istediğimiz gibi gitmiyor olabilir. Olumsuz sonuçlar ile karşılaşıyor olabiliriz. Fakat moralleri bozup, stres yaşamaya gerek yok! Her ne olursa olsun ‘olumlu düşünün‘.

4 Adımda Stresi Başarıya Dönüştürün! >>

Kendinizle yapacağınız olumsuz konuşmalar sizi strese sokacak ve daha da başarısız olmanızı sağlayacak. Bu noktada bu davranıştan vazgeçin ve kendinizle olumlu konuşmalar yapın. Unutmayın ki; Yapacağınız olumlu düşünme metodu ile stresiniz azalacak ve daha da sağlıklı kararlar almanız mümkün hale gelecek.

Kendinizi Hazırlayın

Stres  yaratabilecek bir ortama girmeden kendinizi mutlaka o ortama göre hazırlamalısınız. Kötü düşünmeyin, kendinizi iyi olana hazırlayın. Örneğin, bir sınava girmeden önce sınavdan kalacağınızı düşünmeyin. Başarılı bir öğrenci olduğunuzu düşünün. Kendinizle olumlu konuşun. Daha önceden girmiş olduğunuz başarılı sınavları düşünün. Emin olun ki çok faydasını göreceksiniz.

Dikkatinizi Başka Yöne Verin

Tedirginlik ve korku durumlarında dikkatinizi başka yöne verin. Çünkü bu yöntem, yaşanan olumsuzlukları azaltarak, stres seviyenizi büyük oranda azaltacaktır.

Stres Halindeyken Sağlığınıza Dikkat Edin – Püf Noktalar >>