Başarılı Girişimcileri Normal İnsanlardan Ayıran 5 Fark

12 yaşındayken bir bilgisayar oyunu oluşturmak ya da ücretli bir staj yapmak için, Elon Musk’ın gittiği yolu izlemediniz mi?

Başarılı bir girişimciyi, sıradan insanlardan ayıran farklar nelerdir? Girişimcilik hakkında merak edilenler nelerdir? Girişimcilik sadece bir hayalle değil, aynı zamanda onu destekleme motivasyonuyla başladığını unutmamak gerekir.

Bu destekleyici motivasyon dışarıdan gelmez. Sizin içerinizden gelir. Kalbinizden gelir. Hayallerinizi gerçekleştirmek ve kurucuların saflarına katılmak için inisiyatif almalısınız. Tecrübeler hakkında daha fazla bilgi edinmek için, sizden önce giden başarılı liderlerin hayat hikayelerini okumakta fayda var.

“Girişimcilik bir hayalle başlar, ancak bunu destekleyen motivasyonunuzdur.”

Başarılı Girişimcileri Normal İnsanlardan Ayıran 5 Fark

Birçok insan, ünlü girişimcilerin doğuştan bir yetenekle doğduğunu düşünüyor, ancak bu doğru değil. Belki bir girişimci olma arzusu doğuştan gelebilir. Elbette, kendi patronunuz olarak başarılı olabilmek için birkaç temel özellik sergilemeniz gerekir. Sıkı çalışmaktan korkmamak ilkidir. Bir diğeri finansal belirsizliği kaldırabilmektir. Güven, yaratıcılık ve insan becerileri girişimciler için ek şartlardır. Tüm bunların yanında yine de, en iyi girişimcileri, diğerlerinden ayıran ve daha az tartışılan bazı özellikler var;

Kendini Geliştiren İnsanlardan 7 Tavsiye >>

Başarısızlık yüzünden fikirlerini ertelemezler.

“Hayır” kelimesini duymaya alışmak iyi bir şeydir. Ancak girişimciler sadece reddedilmeyi kabul etmezler: Etkili iletişimle üstesinden gelmenin yollarını da ararlar. Ayrıca, başarısızlığı bir son olarak değil, farklı bir yolu açmanın bir nedeni olarak kabul ederler. Başka bir deyişle, engellere değil fırsatlara odaklıdırlar.

Kalpten, inanarak satarlar.

Ünlü dijital strateji yöneticileri yaptıkları açıklamalarda, aklı başında bir vizyonla dolaşmanız gerektiğinden bahsediyorlar.

Ünlü dijital strateji yöneticileri yaptıkları açıklamalarda, aklı başında bir vizyonla dolaşmanız gerektiğinden bahsediyorlar. Nereye giderseniz gidin, ürünleriniz yerine şirketinizin vizyonundan bahsedin. Fikrinizi satmaya odaklanmalısınız. “Ürünün veya hizmetin müşterinin hayatını nasıl iyileştireceğini ve bu vizyonun satışı nasıl yönlendireceği ile ilgili özel ayrıntıları boyayın.” diye açıklıyorlar.

Tekliflerinizin büyüklüğü hakkında durmadan konuşmak konusunda hata yapmaktan kaçınmayın. Kuşkusuz, işiniz için lider bir satış elemanı olmanız gerekir. Ancak insanların zor bir satıştan nefret ettikleri idrakine katlanmak için arzunuzu yumuşatmanız gerekir. Şirketinizin vizyonunu kolunuza takın. İnsanları çok fazla itmezseniz, satışın kapatılmasının çok daha kolay olacağını unutmayın.

Kariyerinde İlerlemek İsteyenler İçin Film Önerileri >>

Kendilerine mentorlar ararlar.

Mentorluk girişimciler için çok önemlidir. Çünkü mentorlar hayati kaynakları paylaşır ve bağlantıları güçlendirir. Natalie Cofield’ı düşünün. Kariyeri boyunca kendisine rehberlik etmek ve ilham vermek için rehberlere yoğun bir şekilde vakit ve emek harcadı. Şimdi renkli kadın girişimciler için bir rol model olarak görülüyor. Çünkü bu rolün ne kadar önemli olduğunu fark etti ve bunun dışında bir iş kurdu.

Bir danışmanı nasıl bulacağınızı biliyor musunuz? Öncelikle tanıdığınız, şahsen veya çevrim içi olarak bağlantı kurduğunuz kişilere bakın. LinkedIn, bağlantı kurmak ve yeni arkadaşlar edinmek için harika bir yer. Mentorluklar gayri resmi veya resmi olabilir. Ancak başarılı olanların hepsi her iki tarafın da güvenini ve dürüstlüğünü içerir.

Dikkat dağıtıcı şeyleri yasaklarlar.

Kurucular, dikkat dağıtıcılarla dolu sürekli değişen bir ortamda yaşıyorlar.

Kurucular, dikkat dağıtıcılarla dolu sürekli değişen bir ortamda yaşıyorlar. Akıllı olanlar, neyin önemli olduğuna odaklanmayı erken öğrenir ve gerisini kenara iter. Brooklyn merkezli cilt bakım şirketi Mullein & Sparrow’un kurucusu Anit Hora, ürünlerinde eski Hint tıbbı ve Batı herbalizmini dengelediği gibi hayatını da dengelemeyi öğrendi. Her toplantı ve networking etkinliğinin değerini dikkatlice değerlendirerek, daha sağlıklı bir iş hayatı deneyimi yaratarak, zamanının kontrolünü elinde tutmayı başarmıştır…

Kuşkusuz bazı günler, beklenmeyen aciliyetlerle dolu olacak. Bununla birlikte, sınırları ne kadar çok ayarlayabilirseniz, yüksek öncelikli hedefleri o kadar iyi başarabilirsiniz.

Amaçlarını yaşarlar.

Sadaka vermek hakkındaki düşüncelerinizi yeniden inceleme zamanı. Örneğin, eğer göreviniz yerel işletmeleri desteklemekse, yaptığınız her şey amacınızı desteklemelidir. Girişimci olmak için gerekenlere sahip olamayacağınız konusunda endişeli misiniz? Birkaç temel yapı taşını kaçırıyor olabilirsiniz. Diğer kurucuları öne çıkaran özelliklere bakın ve bunları kendi girişim planınıza ekleyin. Evinize düşündüğünüzden daha erken bir zamanda sahip olabilirsiniz.

Finansal Hedeflere Nasıl Ulaşılır? >>