fbpx

Hedefinize Ulaşmanız İçin İzlemeniz Gereken 4 Yol

Bir hedef belirlemek, hepimizin hayatta göz önünde bulundurması gereken bir şeydir. İster profesyonel ya da hizmet sağlayıcı isterse öğrenci veya girişimci olun; her hâlükârda önünüze açıkça tanımlanmış hedefler koyabilmeniz gerekir.  Bu ise sizi daha fazla uğraşmaya ve daha çok çalışmaya teşvik eder.

Peki tam olarak hedef ne demektir?

Hedef, ne pahasına olursa olsun ulaşmak istediğiniz şeydir. Buna en yaygın haliyle satışlarınızı ve gelirinizi arttırmak veya kilo vermek örnek olarak verilebilir. Ve hangisi olursa olsun, hedeflerinize ve hayallerinize nasıl ulaşacağınızı tam olarak bilmeniz gerekir.

İşte size işe koyulmak için 4 ipucu:

1) Hedefinizi netleştirin.

https://giphy.com/gifs/june-guJZ84aiImq5i

Hedefinize ulaşmadan önce, bu konuda net olmanız gerekir.

Birincisi, hedefler bir yönden isteklerden farklıdır. Daha fazla para kazanmak istemek, sadece bir dilek olduğu gibi bir amaç değildir. Bu, yalnızca kazanmak istediğiniz miktar konusunda net ve kararlı olduğunuzda bir hedef haline gelecektir.

Daha fazla para kazanabilmek için kendinize aşağıdaki gibi sorular sormanız gerekir:

Ne kadar para kazanmak istiyorum?

Finansal tabanımı artırmak için ne yapabilirim?

Örneğin, kazancımı katlamak için çalışma saatlerimi arttırabilir ya da başka gelir kaynaklarına yönelebilirim

2) Hedefinizi bir kağıda yazın.

https://giphy.com/gifs/midnightsun-bella-thorne-patrick-schwarzenegger-3o7WIz0R4XwKgs2fHG

Çoğu insan hedeflerini yazmaz. Onlar ne elde etmek istediklerine odaklanmak için sadece akıllarına güvenirler. Ne yazık ki, bu iyi bir fikir değildir.

Eğer hedeflerinizi yazarsanız, tam olarak neyi amaçladığınızı bilmek sizin için kolaylaşır. Açıkça yazılmış hedefler, gerçekleştirmeniz veya üzerinde çalışmanız gereken şeyleri düşünmenize ve beyin fırtınası yapmanıza yardımcı olur.

Peşinden koşacağınız hedeflerinizi her okuduğunuzda, bilinçaltınız dakikasında hızla ilerlediğiniz ve bu hedefleri gerçeğe dönüştürdüğünüz fikirler üretmeye başlar. Yazılı hedefler, hayatınızın direksiyonunu kontrol altına almanız için sizi cesaretlendirir.

3) Hedefinizi sürekli olarak değerlendirin.

https://giphy.com/gifs/go-on-continue-keep-going-KBx7fQoLxuV7G

Bu, hedef belirlemenin kritik bir yönüdür. Hedeflerinizi sürekli gözden geçirmeli, onları iki haftada bir, aylık veya üç ayda bir kontrol etmelisiniz. Bu yöntem, stratejilerinizi değiştirmeniz veya yapmakta olduğunuz işe devam etmeniz gerekip gerekmediğini belirlemenize yardımcı olacaktır.

4) Bir son tarih belirleyin.

https://giphy.com/gifs/warnerarchive-classic-film-warner-archive-l0MYOUI5XfRk4LLWM

Ne zaman bir hedef peşindeyseniz, kendinize bir zaman sınırı koyun. Bir son tarih belirlemek, sizi ayaklarınızın üstünde tutar ve hedefe ulaşmak için çok çalışmanıza neden olur. Kendiniz için bir zaman dilimi belirlemediğinizde, odaklanmakta ve motive olmakta zorlanırsınız.

Hedeflerinize ve hayallerinize nasıl ulaşacağınızı bilmek o kadar da zor değildir. Esasen, sadece bu ipuçlarını takip ederek, hedefleriniz üzerinde çalışabilmeli ve yol boyunca karşılaşacağınız zorlukları aşabilmelisiniz.

Network Okulu
Network Okuluhttps://networkokulu.net/
Türkiye’nin Tarafsız Network Marketing Platformu

CEVAP VER

Yorumunuz
İsminiz

SOSYAL MEDYADA BİZ

2,668BeğenenlerBeğen
80,389TakipçilerTakip Et
2,029TakipçilerTakip Et
4,050AbonelerAbone

MUTLAKA OKUMALISIN

Kötü Alışkanlıkları Bırakmanın Bu Kadar Zor Olmasının 10 Nedeni

Kişisel gelişim için iyi alışkanlıklar bizim için çok önemlidir. Ancak kötü alışkanlıklar da bir o kadar negatif etkilemektedir. Kötü alışkanlıkları bırakmak aslında göründüğü kadar...

8 Yapı Taşı İle Kendi Markanızda Fark Yaratın

Kurumsal kimlik oluşturmak için marka kavramı olmazsa olmazdır. Sizin kalitelinizi, tanınırlığınızı ortaya koyan bir değer olan markanızla fark yaratmak için dikkat etmeniz gereken bazı...

Her Ciddi Distribütörün Anlaması Gereken 10 Şey

Her ciddi pazarlama ağı temsilcisinin bilmesi gereken en iyi doğrudan satış sırlarını paylaşmak istiyoruz. Distribütörler, doğrudan satış başarısı için bazı noktaları kesinlikle anlamaları gerekmektedir....

Hedeflere Ulaşmak İçin Yapmanız Gerekenler

Hedeflerin sağlanması, genellikle insanlar düşündüğünden daha zor olabilir. Bu nedenle hedeflere ulaşmak için yapmanız gerekenler vardır. Hayatlarımızdaki değişiklikleri görmek umulmaz bir şekilde çalışmamız ve...

Girişimcilerin Elon Musk’tan Öğrenebileceği 8 Ders

Tesla Motors ve Space X CEO'su Elon Musk, 2011 yılında Forbes'ın “Amerika'nın 40 yaş ve altı en güçlü 20 CEO'su” listesinde yer aldı. 2013...

Burç Yorumları; Girişimciler İçin 2020 Ağustos Ayı Nasıl Geçecek?

Girişimciler için ağustos ayı burç yorumlarında neler var? Ağustos ayında girişimcileri ilişkiler, para, kişisel gelişim, sağlık ve kariyer alanında neler bekliyor? Aylık burç yorumları...