fbpx

Hedefinize Ulaşmanız İçin İzlemeniz Gereken 4 Yol

Bir hedef belirlemek, hepimizin hayatta göz önünde bulundurması gereken bir şeydir. İster profesyonel ya da hizmet sağlayıcı isterse öğrenci veya girişimci olun; her hâlükârda önünüze açıkça tanımlanmış hedefler koyabilmeniz gerekir.  Bu ise sizi daha fazla uğraşmaya ve daha çok çalışmaya teşvik eder.

Peki tam olarak hedef ne demektir?

Hedef, ne pahasına olursa olsun ulaşmak istediğiniz şeydir. Buna en yaygın haliyle satışlarınızı ve gelirinizi arttırmak veya kilo vermek örnek olarak verilebilir. Ve hangisi olursa olsun, hedeflerinize ve hayallerinize nasıl ulaşacağınızı tam olarak bilmeniz gerekir.

İşte size işe koyulmak için 4 ipucu:

1) Hedefinizi netleştirin.

https://giphy.com/gifs/june-guJZ84aiImq5i

Hedefinize ulaşmadan önce, bu konuda net olmanız gerekir.

Birincisi, hedefler bir yönden isteklerden farklıdır. Daha fazla para kazanmak istemek, sadece bir dilek olduğu gibi bir amaç değildir. Bu, yalnızca kazanmak istediğiniz miktar konusunda net ve kararlı olduğunuzda bir hedef haline gelecektir.

Daha fazla para kazanabilmek için kendinize aşağıdaki gibi sorular sormanız gerekir:

Ne kadar para kazanmak istiyorum?

Finansal tabanımı artırmak için ne yapabilirim?

Örneğin, kazancımı katlamak için çalışma saatlerimi arttırabilir ya da başka gelir kaynaklarına yönelebilirim

2) Hedefinizi bir kağıda yazın.

https://giphy.com/gifs/midnightsun-bella-thorne-patrick-schwarzenegger-3o7WIz0R4XwKgs2fHG

Çoğu insan hedeflerini yazmaz. Onlar ne elde etmek istediklerine odaklanmak için sadece akıllarına güvenirler. Ne yazık ki, bu iyi bir fikir değildir.

Eğer hedeflerinizi yazarsanız, tam olarak neyi amaçladığınızı bilmek sizin için kolaylaşır. Açıkça yazılmış hedefler, gerçekleştirmeniz veya üzerinde çalışmanız gereken şeyleri düşünmenize ve beyin fırtınası yapmanıza yardımcı olur.

Peşinden koşacağınız hedeflerinizi her okuduğunuzda, bilinçaltınız dakikasında hızla ilerlediğiniz ve bu hedefleri gerçeğe dönüştürdüğünüz fikirler üretmeye başlar. Yazılı hedefler, hayatınızın direksiyonunu kontrol altına almanız için sizi cesaretlendirir.

3) Hedefinizi sürekli olarak değerlendirin.

https://giphy.com/gifs/go-on-continue-keep-going-KBx7fQoLxuV7G

Bu, hedef belirlemenin kritik bir yönüdür. Hedeflerinizi sürekli gözden geçirmeli, onları iki haftada bir, aylık veya üç ayda bir kontrol etmelisiniz. Bu yöntem, stratejilerinizi değiştirmeniz veya yapmakta olduğunuz işe devam etmeniz gerekip gerekmediğini belirlemenize yardımcı olacaktır.

4) Bir son tarih belirleyin.

https://giphy.com/gifs/warnerarchive-classic-film-warner-archive-l0MYOUI5XfRk4LLWM

Ne zaman bir hedef peşindeyseniz, kendinize bir zaman sınırı koyun. Bir son tarih belirlemek, sizi ayaklarınızın üstünde tutar ve hedefe ulaşmak için çok çalışmanıza neden olur. Kendiniz için bir zaman dilimi belirlemediğinizde, odaklanmakta ve motive olmakta zorlanırsınız.

Hedeflerinize ve hayallerinize nasıl ulaşacağınızı bilmek o kadar da zor değildir. Esasen, sadece bu ipuçlarını takip ederek, hedefleriniz üzerinde çalışabilmeli ve yol boyunca karşılaşacağınız zorlukları aşabilmelisiniz.

Network Okulu
Network Okuluhttps://networkokulu.net/
Türkiye’nin Tarafsız Network Marketing Platformu

CEVAP VER

Yorumunuz
İsminiz

SOSYAL MEDYADA BİZ

3,014BeğenenlerBeğen
117,507TakipçilerTakip Et
4,428TakipçilerTakip Et
4,050AbonelerAbone

MUTLAKA OKUMALISIN

Mevsim Geçişlerinde Kendinizi Daha Dinç Hissetmenin 3 Altın Kuralı

Mevsim geçişlerinde sağlığımıza yeterince dikkat ediyor muyuz? Gece uyuduğunuz halde sabah uyanınca kendinizi dinlenmemiş hissediyor musunuz? Yataktan çıkarken isteksiz misiniz? Sebepsiz yere gün içinde...

Kırmızı Rengin Anlamı Ve Psikolojik Etkileri

Kırmızı rengin anlamı ve psikolojik etkileri nelerdir? Renkler hayatımızı etkilediği gibi psikolojimizi de etkilemektedir. Her renk ayrı bir güzellik katıyor hayatımıza. Bazı renkler umut...

Yıl Sonundan Önce Yapmanız Gereken 16 Şey

Yıl sonu yaklaşırken, kişisel gelişim, finans veya sosyal beceriler üzerine hedeflerinizi tutturabildiniz mi? Okumanız gereken kitap önerileri, izlemeniz gereken film veya diziler için kaybınız...

Network Marketingde En İyi Motive Edici Araç Nedir?

Network marketingde motive olmak için nasıl düşünmeliyiz? Başarılı distribütörler için network marketing eğitimi şarttır. Para kazandıran faaliyetler de gereklidir Ancak bu ticaret içerisinde kaybetme...

İdeal Uyku Süresi Nedir?

İdeal uyku süresi nedir? İdeal uyku saatleri başarımızı ve de verimli çalışmamızı etkiler. Yanlış bilinenin aksine uykusuzluk, sürekli çalışma zihnimizi yıpratmaktadır. Peki bu durumun...

Sağlıklı Beslenmenin Zihnimizdeki Karşılığı Nedir?

Sağlıklı beslenmenin zihnimizdeki karşılığı ne? Sağlıklı beslenmeyi kendimize nasıl öğretiriz? Nereden başlamalı ve hangi sorulara cevap aramalıyız? Bu konuda gelişen bir pazar var mı?...