Bu zihin bulmacası sizi gece gündüz ayakta tutabilir ve sizi delirtebilir.

Network Marketing’de İnsanların Size “HAYIR” Demesinin 6 Sebebi

Neden insanlar sattığınız ürünü satın almıyor? Sonuçta, bir işiniz var, bir ürününüz var, bir servisiniz var. Ve inanılmaz sonuçlar getirebilir! Ama insanlar ürünlerinizi satın almıyorlar!

Bu zihin bulmacası sizi gece gündüz ayakta tutabilir ve sizi delirtebilir.

İnsanların sizden almasını kesinlikle engelleyebilecek 6 ana sebep vardır. Tabii ki onları önlemek için bazı basit çözümler öneriyoruz. Nedir bunlar;

İnsanlara çok fazla bilgi vermeniz.

Potansiyel müşterilerinizi korkutmayın! Bunu yapmayın. Şaşırmış insanlar hiçbir şey yapmazlar! Molalarla bölün- bilgiyi çok hızlı bir şekilde vermeyin. Onların ilgilerini korumak için yeterli bilgi verin ve daha fazlası için size gelmelerini sağlayın.

Yeterli duygu uyandıramama.

Heyecanlandırıcı olmak zorundasınız! İnsanlara tutkunuzu gösterin! Eğer heyecan verici olmazsanız size katılmazlar. Bunu gidermenin en iyi yolu, ürün veya hizmetinizi tanıtmak için kendi sesinizi kaydetmektir. Sonra ne dediğinizi dinleyin. Şüpheci olun, kanıtları inceleyin ve her gün biraz daha iyi olmaya çalışın.

“Bu şeylerini dinlemek için zamanım yok.”

Ciddi misiniz? Hey, bu geçerli bir sebep değil! Bizim için önemli olan şeylere zaman ayırırız. Potansiyel müşterilerinizin sizi dinleyecek kadar vakti yoksa, kendinize şunu sorun: dikkatlerini çekmek için yeterince iyi bir iş yaptınız mı?

Ayrıca herkesi ikna etmeye çalışmıyorsunuz. Dinlemeye açık olan insanlara odaklanın, pazarlamaya devam edin.

Senden hoşlanmadılar.

Bunu duymak zor olabilir. İnsanlar senden hoşlanmayabilir. Ama bu iyidir – strese girmeyin ve üzerinde çalışın! Bir adım geri atın ve “Bunu ben kendimden alır mıydım?”, “Bu mesaja olumlu bir şekilde cevap verir miydim?” diye düşünün.

Unutmayın: herkesi memnun etmek sizin işiniz değil!

İhtiyaçları olduğunu düşünmüyorlar.

Bazen yanlış şeyi varsayarız. İnsanların, onlara sunduğumuz her şeyle ilgilenmediklerini varsayarız. Ancak, mantıklı bir karar vermek için yeterince bilgi sahibi olmadıklarını düşünmüyoruz. Takip yapmanın önemi de aslında budur. Onlar hiçbir şey anlamadılar. Bir danışan gibi davranarak, aslında bu ticaretin onlara katkısı hakkında onları bilinçlendirmeliyiz.

Kendinize şunu sorun: “Eğitim portföyümün bir kısmı mı?”. Ve insanlar size katıldıklarında, gerçek nedenin ne olduğunu bulun. Derine inin! Ürününüzdeki her şey bir inanç meselesi.

“Param yok.”

İnsanlar, genellikle bunu söylerler.Bu gerçek olmayan bir bahanedir. Network Marketing ticareti ile neler kazanabileceklerini anlamadıkları için size direkt olarak bunu söylerler. Onun için isinizi tekrardan anlatın ve karşılığında neler kazanabileceğini anlamasına yardımcı olun.

Öyleyse, tam olarak nerede olduğunuzu ve nereden geliştiğiniz konusunda biraz netlik gösterelim. Bunu başaracaksınız!

Network Okulu

Network Okulu

Türkiye’nin Tarafsız Network Marketing Platformu

Yorum Yap


Network Okulu, Network Marketing'in kapsadığı her konuda sizleri bilgilendirmek ve bu ticareti yapanlara yardımcı olmak için kurulmuştur. Dilerseniz sorularınızı sorabilir, tecrübeli ekibimizden bilgi alabilirsiniz. NetworkOkulu.net adresi hiç bir firmaya ve takıma bağlı olmamakla birlikte tamamen tarafsız bilgi paylaşma platformudur.

Mail Listemize Katılın