Gizli Yaratıcılığınıza Dokunmanın Gücü

Kutunun dışında düşünmek, eski sorunlara yeni çözümler bulmak ve yeni bir fikir üretmek için iki fikri birleştirmek gibi yaratıcı özelliklerden bahsediyoruz.

Size öğretilenlere rağmen herkes yaratıcı olabilir. Yaratıcılığı sadece müzisyenler, sanatçılar ve yazarlar için ayrılmış olarak düşünmek çok kolaydır. Gerçekte, yaratıcılık tüm işlerde ve yaşamın her alanında kullanılabilir. Kutunun dışında düşünmek, eski sorunlara yeni çözümler bulmak ve yeni bir fikir üretmek için iki fikri birleştirmek gibi yaratıcı özelliklerden bahsediyoruz.

Örneğin, yaratıcı olmak konusunda şu örneklere bakalım: Henry Fordu düşünün. İnsanlara otomobiller verdi, ancak insanlar o zamanlar muhtemelen daha hızlı atlar istediler! Ve sonra Elon Musk var. Şehir ve şehirlerdeki sıkışık yol sorununa uygulanabilir bir çözüm buldu – Hyperloop! Bu, yolcuları, arabaları ve yükleri taşıyabilen ultra hızlı kapsüller kullanarak belli başlı binalara bağlamak için tasarlanmış bir yeraltı tüneli sistemidir. Otomobillerde – Musk, arabaları tünel sistemine indiren asansörleri öngörmektedir. Dahice değil mi?

Yaratıcılığı Artırma Teknikleri >>

Gizli Yaratıcılığınıza Dokunmanın Gücü

Şimdi yaratıcılığınızı geliştirmenin yaşamınızı nasıl iyileştirebileceğini görelim.

Şimdi yaratıcılığınızı geliştirmenin yaşamınızı nasıl iyileştirebileceğini görelim. Gizli yaratıcılığınıza dokunmanın gücünü hissedin. Çoğu insanın, biz sırada insanlarız söylemlerini reddedin. Ve kendinizde gücü bulun. O sizde. Siz ancak bu yeteneğiniz üzerine odaklanırsanız onu ortaya çıkartabilirsiniz. Ancak burada yaratıcı olmak derken üzerinde durduğumuz konu, mecazi anlamda, kendinizi geliştirmek noktasındadır. İlahi bir konudan bahsetmediğimizin altını çizelim.

1. Yaratıcılık bakış açınızı geliştirecek.

Bazı çalışmalar ayrıca düzenli olarak yaratıcı arayışlara ilgi duyan kişilerin daha az yargılayıcı ve daha esnek olduklarını göstermektedir.. Hiç şüphe yok ki, yaratıcılık ile gelişmiş zihinsel sağlık arasında kanıtlanmış bir bağlantı var (bu, yaratıcı düşünürlerin üstün problem çözme becerileri nedeniyle olabilir). Umarım sizi yaratıcı yönünüzü keşfetmenin hayata bakış açınızı artırabileceğine ikna etmemiz zor olmaz.

2. Güveninizi arttırır.

Kendine güven duyuyorsanız, yeni şeyler denemek ve konfor alanınızdan çıkmaktan korkmayacaksınız. Bunların her ikisi de sizi kendi yaratıcı türünüzle temasa geçirecektir. Ancak, güveninizi nasıl artırabilirsiniz? Tabii ki sürekli zorluklarla yüzleşerek ve üstesinden gelinerek. Yaratıcı olmak sizin öz güveninizi tam olarak kullanmanızı sağlayacaktır.

3. Yaratıcılık, fırsatları artırır.

Yaratıcı bireyler genellikle yaşamda daha fazla fırsat fark eder. çevrelerinde olup bitenlere karşı duyarlıdırlar. Zihinleri açıktır. Küçük ve anlamsız hesaplar peşinde koşmazlar.

Uzun Vadeli Başarı Neye Bağlıdır? >>

4. Zihinsel olarak daha güçlü olursunuz!

Herhangi bir engeli başka bir açıdan ele alarak fırsata dönüştürmenin bir yolunu nasıl bulacağınızı öğrenin. Ayrıca, fırsatın ilk başta, yalnızca açık bir fikirle, GÖRME olasılığı daha yüksektir; Oysa yaratıcılıklarına dokunmayan biri bu gizli fırsatları kaçırabilir.

5. Yaratıcılık size karışıklık yaratma özgürlüğü verir

“Başarısız olmadım. İşe yaramayacak 10,000 yol buldum. ” – Thomas A. Edison

Bu alıntı çok iyi değil mi? Zekice yaratıcılığın tamamen deneyimle ilgili olduğunu gösterdiği gibi. Ve deney yapmak çoğu zaman hata yapmak demektir! İş yerinde bir grafik tasarımcısını daha önce izlediyseniz, bir şeyi fark edeceksiniz: İstedikleri görünümü ve hissi elde edene kadar sürekli denerler. Yaratıcı insanların çoğu böyle çalışır. O anı alana kadar yeni ve farklı şeyler denemeye devam ederler.

Peki ya sen?

Şu anda yeni şeyler denemekten korkuyor musun? Eğer öyleyse, o zaman yaratıcı potansiyelini geri tutuyorsun. Belki de korkuları bırakmanın tam zamanıdır. Serbest bırakmak için, rüzgara dikkat etmenizi ve kendinizi yarattığınız zihinsel engellerinizden geçirmenizi öneririz.

Mevcut şartlandırmadan bağımsız düşünce ve fikirlere sahip olduğunuzu öğrendikten sonra, yaratıcı bir yaşam sürdürmenin sırrını öğrenmiş olacaksınız. Hepimizin içinde yaratıcılık var, yaratıcı olmak var. Ve yukarıdaki önerileri benimseyerek, bu gizli kuvveti iyilik için kullanabilirsiniz. Bunu yaptığınızda, yaşamınız yeni bir yörüngeye bürünecektir – ki bu mutluluk, tatmin ve başarıya yol açar.

Daha Başarılı Olmak İçin Bunları Yapın >>