Hayatınızda Yapmamanız Gereken 10 Şey

Yaptığımız en büyük hatalardan biri, çok önemli olmayan şeyler hakkında endişelenmektir.

Hayatınızda yapmamanız gereken davranışlar nelerdir? Hayat bir armağandır… Çoğu zaman bu armağanın farkında değiliz. Çünkü hayatlarımız gerçekten zor ve mücadele içinde. Bir problemden diğerine geçiyoruz. Bir şey çözülürken başka bir sorun ortaya çıkıyor. Kısacası, hayatta çok mutlu olamayız. Ama bunun sebebi, biziz…

Neden diye soruyorsunuz? Çünkü birçok yönden bu hayatı kendimiz için zorlaştırıyoruz. Yaptığımız en büyük hatalardan biri, çok önemli olmayan şeyler hakkında endişelenmektir.

Hayatında Yapmamanız Gereken Davranışlar Nelerdir?

Hayatımızda mutlu olmak adına yapmamamız gereken davranışlar bulunmaktadır. Bu davranışlar veya bu tutum bizim şu ana odaklanmamızı, anın tadını çıkarmamızı ve hayatımızı sevmemizi engellemektedir. Peki mutlu ve huzurlu bir hayat yaşamak için hayatınızda yapmamamız gereken davranışlar nelerdir? Dilerseniz gelin birlikte bakalım.

1. Geçmişin hayatınızı mahvetmesine izin vermeyin.

Büyük yaralarınız olsa bile, yeni bir sayfa açmalısınız. Geçmişten gelen bu zorlu acılar zamanınızdan çalıyor ve sizi mahvediyor.

Kişisel Gelişim İçin Kitap Önerileri >>

2. Yoğun düşüncelerin beyninizi yok etmesine izin vermeyin.

Yaşadığınız olayları düşünmekten vazgeçmelisiniz.

Yaşadığınız olayları düşünmekten vazgeçmelisiniz. Çok yoğun düşünmek, beyne ve enerjiye zarar verir. Hayatını zihninde yaşamayın. Hayata katılın ve aktif olun.

3. Sağlıksız hayatı, hayatınızın bir bölümünü kötü geçirmemek için bırakın.

Hayatınızda yapmamanız gereken davranışlar nelerdir? – Hayatınızın çoğunu vücudunuzu zorlayan zararlı gıdalarla tüketirseniz; hayatınızın bir kısmını hastane köşelerinde geçirmek zorundasınız. Yaşamınıza sağlıklı yiyecek ve içecekler ekleyin.

4. Çok para kazanmak için özgürlüğünüzü kaybetmeyin.

Para, para, para, sürekli kendinizi zorluyorsunuz. Ancak yeterli değil, zaman yeterince değerlidir. Çok çalışarak hayatınızı para için mahvetmeyin…

5. Hayallerinizin sönüp gitmesine izin vermeyin.

Ne kadar güzel rüyalara sahip olduğunuzu kim bilebilir.

Ne kadar güzel rüyalara sahip olduğunuzu kim bilebilir. Yapmak istediğiniz şey, başarılı olduğunuzda, belki de tüm insanların hayatlarını değiştirebilecek bir rüya. Hayaliniz ne olursa olsun bunu gerçekleştirmek için zaman ve güce sahip olmayı asla unutmayın!

Mutluluk Kilidinin Anahtarı >>

6. Zihninizin akıl oyunlarıyla sizi ele geçirmesine izin vermeyin.

Ayarladığınız senaryolar sadece sizi değil çevrenizi de incitir. Zihninizin sizinle oynamasına izin vermeyin. Hayatınızı değiştirme gücünüz var. Kendinizi yönetin. Kararları siz verirsiniz.

7. Korkuların ve takıntıların sizi incitmesine izin vermeyin.

Hayatınızda yapmamanız gereken davranışlar nelerdir? – Bazen ütüyü kapattığınızdan emin olmak için 3 defa kontrol etmeniz gerekebilir. Bazen evden çıktığımızda evdeki herhangi bir şeyi kapatmayı unutmayı düşünebiliriz. Üstelik bu endişeler ve takıntılar iş yerinde de devam ediyor. Sürekli korku içinde yaşamaya devam edersek, hayatlarımızı köleleştiririz. Ve zihnimiz yorarız. Çok fazla takıntı yapıyorsanız, kendinize bir hatırlatıcı yapın. Böylece her sabah aynı stresi yaşamayı bir kenara bırakabilirsiniz.

8. Ailenizin ve arkadaşlarınızın yaşamını değil, istediğiniz gibi yaşayın.

Yürümek istediğiniz her yerde herkes size saygı duymalıdır.

Elalem ne der? Ailem kabul edecek mi? Bu hayatın kişisel sahibisiniz. Yürümek istediğiniz her yerde herkes size saygı duymalıdır.

9. Kontrol edemediğiniz şeylere odaklanmayı bırakın.

Büyük olayları kontrol etmezsiniz. Olabilecek ya da olmayacak şeyleri kontrol etmeye çalışmayın. Ancak elinizde olan, şu anı kontrol edebilirsiniz. Bu nedenle farkındalığınızı artırmaya çalışın.

10. Herkesi memnun etmeye çalışmak gibi bir hataya düşmeyin.

Dünyadaki en saçma harekettir bu. Herkesin seni sevmesini istiyorsan, elma şekeri olmaya çalışmalısın. Çünkü ideallerinize doğru giderken, çelişki duyacağınız insanlar olacak. Hayatınızın gidişatını başkalarını memnun edecek şekilde değiştirmeyin. Bunu yaparak kimseyi memnun edemezsiniz ve hayatınızı da mahvedersiniz.

Hayatınızda yapmamanız gereken davranışlar nelerdir? adlı yazımızı okudunuz? Sizce başka hangi davranışlar hayatımıza zarar verir? Düşüncelerinizi bizimle yorum kısmından paylaşabilirsiniz. Güzel bir gün geçirmeniz dileğimizle…

Derin Konsantrasyon Nedir? >>