Instagram Soru/Cevap Etkinliğimiz – 27. Hafta

Instagram soru /cevap - Network Marketing hakkında merak edilen tüm cevaplar.

Network Marketing her kesimden, yaştan, farklı eğitim seviyelerinden insanlara din, dil, ırk, cinsiyet ayrımı yapmaksızın aynı fırsatı veren adil bir ticaret modelidir. Bu ticaretin parçası olan herkes, kendini geliştirerek ve öğrenerek ek gelir hatta hayallerine ulaşmasını sağlayacak kadar ciddi gelirler kazanma fırsatına ulaşabilir.Ancak başlangıçta herkesin kafasında onlarca soru olabilir. Bu sorular cevaplanmadıkça büyür, şüpheye, korkuya, büyük bir engele dönüşebilir. Bazende farklı bir fikir almak, farklı bakış açısı kazanmak için önemlidir. Bir cümle, çok karmaşık görünen bir sorunun, ne kadar basit olduğunu fark etmemizi sağlayabilir.

İşte bu nedenle,tecrübeli networkokulu.net ekibi olarak, hangi firmada olursa olsun network yapan/yapmak isteyen ama soruları olan herkese ufak da olsa yardımcı olmak istedik. Her hafta Pazartesi günü saat 21:00/23:00 arasında instagram hesabımızda canlı canlı soru/cevap yaparak, merak ettiğiniz sorularınızı cevaplıyoruz.

27.sini gerçekleştirdiğimiz soru/cevap etkinliğimizde, sorulan sorular ve verilen cevaplar arasından en beğenilenleri sizler için seçtik;

1 ) Davet edeceğim kişileri; ya yapamaz da ona mahçup olursam düşüncesini nasıl kafamdan atarım?

Hayır duyma ve başarısız olma korkusu en temel korkulardan zaten. Korkuyu şöyle tanımlıyorum, gerçeklerle alakası olmayan zihnimizdeki bir ilizyon… Eğer ki bunu kabul ederseniz ve üzerine giderseniz aşabilirsiniz. Bir de bakış açınızı düzeltmenizi tavsiye ederim… Kimin kime ihtiyacı var? Sizinle paylaşacağım yazı için buraya tıklayabilirsiniz, işini anlatmaktan çekinenler için.

2 ) Network işinde 1 yıl mı gerekir tam oturması için?

Açıkcası böyle bir şey yok. Bu bir ticaret. Yani ne kadar ekmek o kadar köfte.. Siz kendinizi geliştirmezseniz, düzenli istikrarlı ve planlı çalışmazsanız,tutkunuz yoksa 10 yılda da oturmaz.. Beklentilerinizi doğru ayarlamalısınız.. Sizinle paylaştığım yazıya buradan ulaşabilirsiniz.

3 ) İyi akşamlar hayal kurmakta zorlanıyorum?

Gayet normal, herkes zorlanıyor.. Buradan yazarak hayal kurdurtmam biraz zor.. Ben de zorlanıyordum ben büyük hayaller yerine küçük hedefler koyarak ilerledim ilk başta.. Haftalık, aylık, 3 aylık.. Hedeflerinizi tutturdukça daha büyük hayaller kurabilirsiniz.. Hayallerinizi hedeflere nasıl çevirirsiniz yazısını okuyun derim.

4 )  Alt ekip kurmakta zorlanıyorum ve ikna edemiyorum?

Öncelikle ağlamayın.. Tabi ki zorlanacaksınız.. Bu bir ticaret.. Profesyonel olmak, tecrübe kazanmak bunlar zaman ve emek ister.. Hatta ter, gözyaşı ister 🙂

Önce kendinizi ikna edin.. Sonra da insanlara inançlı(!), pozitif güçlü bir şekilde ürününüzü ve planınızı anlatın. Bir anlatıp bir ara vermeyin, sürekli anlatın 🙂

5 ) Seni istemeyene vereceğin tepki ne olmalı?

Beni istemeyeni döverim. Ne tepkisi abi saygı duyup Allah’a emanet ol diyoruz biz 🙂

6 ) Harekete geçemiyorum? Yardım.

Buna yardım edebilecek kimse yok insanlığın temel problemi.. Oturmak, sızlanmak ve sürekli şikayet etmek.. Hareket etmen gerektiğinde yardıma ihtiyacın olmayacak merak etme. Aslan ve ceylanın hikayesini biliyor musunuz? Buraya tıklayarak yazıya gidebilirsiniz.

7 ) Bence herkes bu ticareti yapamaz! Çünkü çok faktör gerektiriyor. Bu sizce önyargı mı?

Network öğrenilebilir ve öğretilebilir bir iş. Yetenek gerektirmez. Öğrenebilen, çalışan ve isteyen herkes yapabilir. (Ama zaten misyonumuz herkesin yapması vs. değil. Bu yüzden çok da dert etmek bunu ;))

8 ) Bu ülkede bu iş neden bu kadar zor?

Hangi ülkede kolay?

9 ) Birini kaybetmekten korkuyor gibi hissediyorum bunu nasıl engelleyebilirim ? (sektörde yeniyim)

Kendi inancınızı arttırmalısınız. Sektöre,firmanıza, ürünlerinize ve kazanç planınıza.. Sunduğunuz ürünlerin mükemmel olduğuna ve fırsatınızın çevrenizin hayatını olumlu değiştireceğine kendiniz inanırsanız, korkularınız azalır.

İnanç ve sonuçlar ile ilgili yazımıza buradan ulaşabilirsiniz.

10 ) Çalıştığım kişileri yönlendirmede sıkıntı çekiyorum ne yapabilirim?

Yönlendirilmek istemiyorlardır belki…

Yönlendirmeye çalışırsanız kaybedersiniz. Lider olmak istiyorsanız, yönlendirmeyin, kendiniz yapın ve onlara örnek olun. Başarılı olduğunuzu düşünürlerse onlar size bu izni verecektir.

11 ) Ekibimdeki herkes negatif ve işten iyice kopmuş durumdalar (benim hatam tabi) nasıl geri adapte ederim?

Bir önceki storyde verdiğim cevap sizin içinde geçerli… Bir bardak suyla yangını söndürmeye çalışmayın. Kalan yeşil yerler varsa oraya dökün suyu. Yoksa sıfırdan başlayın..

12 ) İşe yeni başlayan iş ortaklarımız için şart koştuğumuz şeyler neler olmalı?

Yeni başlayan biri için en önemli ilk 3 şey;

  • Ne istiyorsun? (Hayal listesi)
  • Bunun için ne vereceksin? (bağlılık, zaman,emek vs. yani)
  • Haftada kaç gün, kaç saat ayıracaksın? Toplantılara katılım?)

Network okulu’nu takip etmek ( en önemlisi) Yani beklentisini ayarlamak lazım… Paylaştığım yazıyı okuyun.

13 ) Yeni insanları tanıma yolların nedir?

Kral yazmış biz de sizlerle paylaştık Kaçırdıysanız, ekliyorum yazıyı.. Buradan ulaşabilirsiniz.

14 ) Merhaba bir işletmeciyim ama Network Marketing’e yeni başladım nasıl bir yol izlemem doğru olur?

Hayırlı olsun öncelikle. Yeni başlayanlar için başarıya giden 11 adım yazısını okuyabilirsiniz.

15 ) İşe yeni başlayan biri için sponsorun yanında olmak ya da ayrı şehirlerde olmak bir fark oluşturur mu?

Tabi oluşturur. Eğer sponsorunuz doğru kişiyse, sizin hata payınızı düşürür, size örnek olur ve sizi motive eder. Yanınızda olması iyidir. Eğer doğru kişi değilse yanınızdan olmaması daha iyidir 🙂 Networke yeni başlayanların yaptığı EN TEMEL HATALAR için buraya tıklayabilirsiniz. 

***

27. hafta için herkese teşekkürler.. Yine çok eğlendik umarım sizler için de bir renk oluyordur bu soru cevap. Haftaya görüşmek üzere, gönlünüzden geçeni yaşadığınız bir hafta olması dileğiyle…

***

Her hafta Pazartesi günleri saat 21:00/23:00 arası Instagram hesabımızdan soru cevap etkinliğimize katılabilirsiniz. Ayrıca, kafanıza takılan soruları yorum kısmından sorabilir veya  sitemizdeki “Sorular” kısmından hem daha önce sorulmuş sorulara bakabilir hem de bize sorabilirsiniz.

Network Okulu Instagram Hesabı >>

50 Soruda Network Marketing için >>

Network Marketing Hakkında Sıkça Sorulan Sorular için >>