fbpx

İşinizde Erteleme Alışkanlığı İle Başa Çıkmanın 4 Yolu

Hepimiz erteleme terimine aşinayız. Bu bir düşünce, eldeki görevi ertelemeye duygusal bir tepki. Bu fenomen, bazı araştırmacılar tarafından ruh hali iyileştirme aktivitelerine zaman harcayarak çalışmamızla ilgili kötü ruh halinden kaçındığımız duygudurum onarımı olarak da adlandırılmaktadır.

Aslında, bir projede ilk adımı atmaya isteksiz olmak, olaylardan çok uzun süre kaçınmak ve sürüklemek herkesin işyerinde karşılaştığı en zor zorluklardır. Sadece daha düşük motivasyon seviyesi ve görünüşe göre yapmaya karar verdiğimiz göreve başlayamama ertelemenin ana nedenleridir. Bu yüzden bundan kaçınmak için erteleme ile ciddi şekilde ilgilenmemiz gerekiyor.

İşinizde Erteleme Alışkanlığı İle Başa Çıkmanın 4 Yolu

Büyük görevler bunaltıcı görünmektedir ve ertelemenin ana nedenleridir.

Bir göreve başlamak en büyük engeldir; tamamlanacak bir görev olduğunda, sonunda çok kısa bir sürede bunu yapmak için hiçbir seçeneğimiz kalmayıncaya kadar onu ertelemek için her türlü çabayı göstereceğiz. Bu yazıda, erteleme alışkanlığından çıkmak, görevde kalmak ve kariyerinizi büyütmek ve gereken işi yapmak için dört basit yol bulacaksınız.

  1. Her Seferinde Bir Şey Yapın

Büyük görevler bunaltıcı görünmektedir ve ertelemenin ana nedenleridir. Odak noktanızı her seferinde kolayca koruyabilmeniz için büyük görevleri daha küçük, daha yönetilebilir parçalara ayırmanız önemle tavsiye edilir. Her seferinde bir şeye odaklanmak, görevinizi daha hızlı tamamlamanıza yardımcı olabilir.

Hepimizin projelerimizi ve hedeflerimizi küçük parçalara ayırması gerekiyor. İnanıyoruz ki, bunalmamak için yapabileceğimiz en basit şey bu. Bir proje ne kadar büyük olursa olsun, her zaman bizi başlamaya ve tamamlanıncaya kadar mantıksal bir sırayla çalışmaya motive eden yönetilebilir parçalara ayrılabilirsin.

Girişimcilik Fırsatlarını Nasıl Görebilirsiniz? >>

  1. Gerçekçi Son Tarih Ayarlayın

Son tarihler, patronunuz tarafından dayatılmış veya verilmiş olsunlar, sizi zamanında işleri tamamlamaya zorlarlar. Bu, görevin başarılmasını kolaylaştırır. Görevler, açıkça belirlenmiş bir son tarih olmadan zihnimizde yoğunlaşmaya tabi tutulmaz. Belirsizlik aynı zamanda ertelemenin en büyük nedenidir.

Bazı girişimcilere, stratejistlere ve pazarlamacılara göre, son teslim tarihleri ​​genellikle biraz olumsuz bir imaya sahiptir ve her ne pahasına olursa olsun kaçınılmalıdır. Ancak her durumda tam tersi geçerlidir. Görevi tamamlamak için en büyük ilham, son teslim tarihidir.

  1. Mükemmeliyetçilik Zaman Kaybı

Mükemmellik için çabalamak birçok parlak ve başarılı fikri geciktirir. Her zaman elimizden gelenin en iyisini yapmaya çalıştığımız insan doğasıdır, ancak profesyonel hayatta hepimizin görevi yerine getirmesi ve bir sonrakine geçmesi gerekir. Hiçbir bitmiş ürün mükemmel olmadığından, sadece mükemmel hale getirmeye çalışabiliriz. Ama mükemmelliği denemeye devam ederseniz, görevinizi asla bitiremezsiniz. Hiçbir yerde mükemmel bir ürün yok. Her şeyin birisinin işaret edebileceği bir kusuru vardır. Sadece gerçekten iyi olan görevi tamamlayabilir ve bazı kusurların kaçınılmaz olduğunu kabul edebilirsiniz. Gelecekteki yinelemelerde geliştirmek için her zaman geri dönebilirsiniz.

İnanılmaz bir bitmiş ürün yaratamayacağınızı söylemiyoruz. Ama tamamen mükemmel olmayacak. Ve bir noktada bunun mükemmel olmadığını anlayacaksınız, ama gerçekten çok iyi ve amiriniz bunu sevecek. Bu şekilde görevinizi yerine getirin ve ilerleyin.

Vizyon Ve Misyon Ne Demektir? >>

  1. Bir Süre Görevden Uzaklaşın

Bu garip gelebilir, ancak bir görevden bir süre uzaklaşmanın bir görevi hızlı bir şekilde tamamlamaya değeceği kanıtlanmıştır. Birçok araştırma, insanların hafif ila orta egzersiz molası verdikten sonra işleri daha çabuk yapma eğiliminde olduğunu göstermiştir. Bununla birlikte, daha iyi performans gösterme yeteneği, yorucu aktiviteden sonra azalma eğilimindedir.

Verimlilik seviyesini korumak için masanızı terk edin, bir mola verin, yürüyüşe çıkın. Görevlerinizi düşünmeden zihninizin rahatlamasına izin verin. Görevlerinizi sürekli düşünmek ciddi kaygıya neden olabilir ve sizi bunalmış hissetmenize neden olabilir. Mola vermek ertelemenizin üstesinden gelmenize ve görev tamamlama hedeflerinize doğru çalışmanıza yardımcı olacaktır. Göreviniz hakkında fazla düşünmeden yürümenin en basit faaliyeti, zihninizin daha fazla enerji ve odak ile net bir şekilde çalışmasına izin verecektir.

Erteleme alışkanlığıyla uğraşmak için kaç tane ipucu bulursanız benzer olduklarını göreceksiniz. Hepsi oturduğunuzda ve görevlerinizi tamamlanıncaya kadar yaptığınızda sona erer. Önemli olan görevi yapmak için motivasyon, başka bir şey değil. Çalışmayı tamamlamak için kararlı olmadan, tüm bu ipuçları, fikirler ve yollar, işleri halletmenize yardımcı olmaz. Öyleyse kalk ve hemen işe koyul!

İşletmenizi Olumsuz Etkileyebilecek 8 Başlangıç Hatası >>

CEVAP VER

Yorumunuz
İsminiz

SOSYAL MEDYADA BİZ

3,014BeğenenlerBeğen
142,997TakipçilerTakip Et
4,500TakipçilerTakip Et
4,050AbonelerAbone

MUTLAKA OKUMALISIN

Kötü Çalışma Alışkanlıkları Nelerdir?

Kötü çalışma alışkanlıkları, yerine yararlı alışkanlıklar edinmelisiniz. İşyeri verimliliği, üretkenlik, zaman yönetimi gibi konularda uzman olmak iyi alışkanlıklar arasındadır. Peki kötü çalışma alışkanlıkları nelerdir?...

Network Marketingde Etkili Liderlik İçin 8 İpucu

Network marketingde etkili liderlik ne demektir? Bu sektördeki yeni liderlerin yaptığı en büyük hatalardan biri, her şeyi ekipleri ve hedefleri yerine kendileri için yapmaktır....

Sizi Başarılı Kılacak 15 Basit Yararlı Alışkanlık

İrade, motivasyon ve değişimi gerektiren geleneksel başarı bilgeliği, yararlı alışkanlıklar konusunu temel alır. Hayatında başarı kovalamayan insanlar için kolay olan zararlı alışkanlıklar, aslında onların...

Yeşil Rengin Anlamı Ve Psikolojik Etkileri

Yeşil rengin anlamı ve psikolojik etkileri nelerdir? Bir önceki yazımızda sarı, kırmızı ve mavi renge yer vermiştik. Bu yazımızda da tıpkı mavi gibi sakinleştirici...

Pazarlama Nedir?

Pazarlama denilen olay, Hizmetlerin veya ürünlerin, tüketici isteği ve ihtiyaçlarına göre organize edilip, tüketiciye ulaştırılmasıdır. Ayrıca, bu ulaştırma süresince en yüksek verim hedeflenir. Son...

İşinizi Ve İşyerinizi Seviyor Musunuz?

İşinizi ve iş yerinizi seviyor musunuz? Yapılan işle, çalışılan iş yeri ayrı kavramlar gibi görünüyor. Birbirinden farklılıkları var elbet! Yapılan işin doğru iş, çalışılan...