İşinizde Erteleme Alışkanlığı İle Başa Çıkmanın 4 Yolu

İşinizde Erteleme Alışkanlığı - Aslında, bir projede ilk adımı atmaya isteksiz olmak, olaylardan çok uzun süre kaçınmak ve sürüklemek herkesin işyerinde karşılaştığı en zor zorluklardır.

Hepimiz erteleme terimine aşinayız. Bu bir düşünce, eldeki görevi ertelemeye duygusal bir tepki. Bu fenomen, bazı araştırmacılar tarafından ruh hali iyileştirme aktivitelerine zaman harcayarak çalışmamızla ilgili kötü ruh halinden kaçındığımız duygudurum onarımı olarak da adlandırılmaktadır.

Aslında, bir projede ilk adımı atmaya isteksiz olmak, olaylardan çok uzun süre kaçınmak ve sürüklemek herkesin işyerinde karşılaştığı en zor zorluklardır. Sadece daha düşük motivasyon seviyesi ve görünüşe göre yapmaya karar verdiğimiz göreve başlayamama ertelemenin ana nedenleridir. Bu yüzden bundan kaçınmak için erteleme ile ciddi şekilde ilgilenmemiz gerekiyor.

İşinizde Erteleme Alışkanlığı İle Başa Çıkmanın 4 Yolu

Büyük görevler bunaltıcı görünmektedir ve ertelemenin ana nedenleridir.

Bir göreve başlamak en büyük engeldir; tamamlanacak bir görev olduğunda, sonunda çok kısa bir sürede bunu yapmak için hiçbir seçeneğimiz kalmayıncaya kadar onu ertelemek için her türlü çabayı göstereceğiz. Bu yazıda, erteleme alışkanlığından çıkmak, görevde kalmak ve kariyerinizi büyütmek ve gereken işi yapmak için dört basit yol bulacaksınız.

  1. Her Seferinde Bir Şey Yapın

Büyük görevler bunaltıcı görünmektedir ve ertelemenin ana nedenleridir. Odak noktanızı her seferinde kolayca koruyabilmeniz için büyük görevleri daha küçük, daha yönetilebilir parçalara ayırmanız önemle tavsiye edilir. Her seferinde bir şeye odaklanmak, görevinizi daha hızlı tamamlamanıza yardımcı olabilir.

Hepimizin projelerimizi ve hedeflerimizi küçük parçalara ayırması gerekiyor. İnanıyoruz ki, bunalmamak için yapabileceğimiz en basit şey bu. Bir proje ne kadar büyük olursa olsun, her zaman bizi başlamaya ve tamamlanıncaya kadar mantıksal bir sırayla çalışmaya motive eden yönetilebilir parçalara ayrılabilirsin.

Girişimcilik Fırsatlarını Nasıl Görebilirsiniz? >>

  1. Gerçekçi Son Tarih Ayarlayın

Son tarihler, patronunuz tarafından dayatılmış veya verilmiş olsunlar, sizi zamanında işleri tamamlamaya zorlarlar. Bu, görevin başarılmasını kolaylaştırır. Görevler, açıkça belirlenmiş bir son tarih olmadan zihnimizde yoğunlaşmaya tabi tutulmaz. Belirsizlik aynı zamanda ertelemenin en büyük nedenidir.

Bazı girişimcilere, stratejistlere ve pazarlamacılara göre, son teslim tarihleri ​​genellikle biraz olumsuz bir imaya sahiptir ve her ne pahasına olursa olsun kaçınılmalıdır. Ancak her durumda tam tersi geçerlidir. Görevi tamamlamak için en büyük ilham, son teslim tarihidir.

  1. Mükemmeliyetçilik Zaman Kaybı

Mükemmellik için çabalamak birçok parlak ve başarılı fikri geciktirir. Her zaman elimizden gelenin en iyisini yapmaya çalıştığımız insan doğasıdır, ancak profesyonel hayatta hepimizin görevi yerine getirmesi ve bir sonrakine geçmesi gerekir. Hiçbir bitmiş ürün mükemmel olmadığından, sadece mükemmel hale getirmeye çalışabiliriz. Ama mükemmelliği denemeye devam ederseniz, görevinizi asla bitiremezsiniz. Hiçbir yerde mükemmel bir ürün yok. Her şeyin birisinin işaret edebileceği bir kusuru vardır. Sadece gerçekten iyi olan görevi tamamlayabilir ve bazı kusurların kaçınılmaz olduğunu kabul edebilirsiniz. Gelecekteki yinelemelerde geliştirmek için her zaman geri dönebilirsiniz.

İnanılmaz bir bitmiş ürün yaratamayacağınızı söylemiyoruz. Ama tamamen mükemmel olmayacak. Ve bir noktada bunun mükemmel olmadığını anlayacaksınız, ama gerçekten çok iyi ve amiriniz bunu sevecek. Bu şekilde görevinizi yerine getirin ve ilerleyin.

Vizyon Ve Misyon Ne Demektir? >>

  1. Bir Süre Görevden Uzaklaşın

Bu garip gelebilir, ancak bir görevden bir süre uzaklaşmanın bir görevi hızlı bir şekilde tamamlamaya değeceği kanıtlanmıştır. Birçok araştırma, insanların hafif ila orta egzersiz molası verdikten sonra işleri daha çabuk yapma eğiliminde olduğunu göstermiştir. Bununla birlikte, daha iyi performans gösterme yeteneği, yorucu aktiviteden sonra azalma eğilimindedir.

Verimlilik seviyesini korumak için masanızı terk edin, bir mola verin, yürüyüşe çıkın. Görevlerinizi düşünmeden zihninizin rahatlamasına izin verin. Görevlerinizi sürekli düşünmek ciddi kaygıya neden olabilir ve sizi bunalmış hissetmenize neden olabilir. Mola vermek ertelemenizin üstesinden gelmenize ve görev tamamlama hedeflerinize doğru çalışmanıza yardımcı olacaktır. Göreviniz hakkında fazla düşünmeden yürümenin en basit faaliyeti, zihninizin daha fazla enerji ve odak ile net bir şekilde çalışmasına izin verecektir.

Erteleme alışkanlığıyla uğraşmak için kaç tane ipucu bulursanız benzer olduklarını göreceksiniz. Hepsi oturduğunuzda ve görevlerinizi tamamlanıncaya kadar yaptığınızda sona erer. Önemli olan görevi yapmak için motivasyon, başka bir şey değil. Çalışmayı tamamlamak için kararlı olmadan, tüm bu ipuçları, fikirler ve yollar, işleri halletmenize yardımcı olmaz. Öyleyse kalk ve hemen işe koyul!

İşletmenizi Olumsuz Etkileyebilecek 8 Başlangıç Hatası >>