fbpx

Kapasitenizi Arttırmak İçin Yılın Geri Kalanında Yapılacaklar

Seneniz başında hepimiz plan yapmış olduğumuz halde, bunları tutturamamış olabiliriz. Bu nedenle bu yıldan en iyi şekilde yararlanmayı düşünmek için hala geç değil. Bunu yapmanın birkaç yolu olsa da, burada sadece bir öneriye odaklanmak istiyoruz: Kendinize meydan okuyun.

Yeni bir zorluk çekmek, kişisel gelişimizi arttırmanın iyi bir yoludur. Büyümenize ve tüm potansiyelinize ulaşmanıza yardımcı olur. Fakat her zaman yaptığınız işleri yapmak, büyümenize yardımcı olmaz.

İşte üstesinden gelmeniz gereken zorluklardan bazıları.

Yeni Bir Proje Başlatın

https://giphy.com/gifs/filmeditor-will-ferrell-elf-xUySTwI1AoIbf57QKk

Yeni projelere sahip olmanın ve ek iş olarak yeni bir ticaret ağının kurulması harika bir proje olabilir. Bu iyi bir fikir çünkü günlük işinizden ayrılmanıza gerek yok; boş zamanlarınızda küçük bir işletme kurarken günlük işinize de devam. Daha sonra, işletmeniz büyüdükten sonra, işten ayrılmayı düşünebilirsiniz.

Bunlar tek yol olmasa da yeni bir ticaret ağı kurmak için bazı adımlar:

Tutkularınıza uygun olarak hizmet sağlayabileceğiniz alanlar keşfedin.

Para kazanmanın yollarını bulun.

İş kurmak için sürekli harekete geçin.

Yeni Bir Beceri Öğrenin

https://giphy.com/gifs/baby-story-reading-8dYmJ6Buo3lYY

İşinizi ve yaşamınızı zenginleştirebilecek beceriler nelerdir? Bu yıl bunlardan en az birini öğrenmeyi düşünebilirsiniz.

Bu beceri zihinsel bir beceri olmak zorunda değildir. Aynı zamanda fiziksel bir beceri (yüzme gibi) veya sanatsal bir beceri (gitar çalmak gibi) olabilir.

Sosyal Bir Proje Üzerinde Çalışın

Toplumunuzda katılmak istediğiniz bir sosyal sorumluluk projesi var mı? Örneğin, sokak çocuklarına veya yaşlılara yardım etmeyi düşünüyor olabilirsiniz. O zaman bir sosyal projeye katılabilirsiniz. Mevcut bir proje için gönüllü olabilir, hatta kendi projenizi başlatabilirsiniz.

Bir Kitap Yazın

https://giphy.com/gifs/soulpancake-college-reading-6Do13TV1OfOF2

Bir kitap yazmayı düşünüyorsanız, bu yıl hayalinizi gerçekleştirmek için hala geç değil. Acenteler ve yayıncılar gibi geleneksel kapı bekçilerinden geçmeden çalışmalarınızı doğrudan okuyuculara paylaşabilirsiniz.

Yazmak istediğiniz konu hakkında dikkatlice düşünün, araştırın ve her gün tutarlı bir şekilde yazmaya dikkat ederseniz düşündüğünüzden çok okuyucuya ulaşabilirsiniz.

Dış Kaynak Kullanımı İle Deneme Yapın

https://giphy.com/gifs/alaskaairlines-xT0xenLh8rnYKD9lYY

Kendinizi her şeyi yapmak yerine başkalarının zamanını ve becerilerini kullanırsanız çok daha fazlasını başarabilirsiniz.

Dış kaynak kullanımı pratik gerektirir, bu nedenle bu yıl denemek isteyebilirsiniz. Basit görevlerle başlayın ve oradan gidin. Dış kaynak kullanma becerilerini geliştirdikten sonra üretkenliğinizi artırabilirsiniz.

Bunlar, kapasitenizi arttırmak için bu yıl deneyebileceğiniz yeni şeyler. Tabii ki, gerçek hayatta daha birçok olasılık var.

Network Okulu
Network Okuluhttps://networkokulu.net/
Türkiye’nin Tarafsız Network Marketing Platformu

CEVAP VER

Yorumunuz
İsminiz

SOSYAL MEDYADA BİZ

2,974BeğenenlerBeğen
117,507TakipçilerTakip Et
4,402TakipçilerTakip Et
4,050AbonelerAbone

MUTLAKA OKUMALISIN

Tüm Milyarder Girişimcilerin Ortak Sahip Olduğu En İyi 10 Özellik

Başarılı olanı aşırı derecede başarılı olanlardan ayıran nedir? Milyarderleri, milyonerlerden ayır özellikler neler? Bakış açısı, vizyon, etkili liderlik, gelişmiş beceriler gibi özelliklerin bu konuda...

Sınav Kaygısı Nedir? Öğrencileri Nasıl Etkiler?

Sınav kaygısı nedir? Yaklaşan bir sınav, öğrenci için stresli bir zaman oluşturur. Eğitim gören, üniversiteye hazırlanan öğrenciler için ders çalışmak inanılmaz derecede sarsıcı olabilir. Birçok...

Başarılı Bir Kariyer İçin 6 Rehber Adım

Başarılı bir kariyer için neler yapılabilir? Kişisel gelişim bu süreçte önemli midir? Hangi becerileri edinmeliyiz? Para kazanmak, etkili bir insan olmak, iş dünyasında lider...

Doğrudan Satışta Kalıcı ve Tutarlı Olmak

Doğrudan satışta kalıcı ve tutarlı mısın? Ya da dürüst müsün? Eğitim, kişisel gelişim, kişisel beceriler, satış pazarlama becerileri gibi konular üzerinde çalışıyor musun? Hergün...

Hafıza Nasıl Geliştirilir? 7 Doğal Yol

Hafıza nasıl geliştirilir? Bu soru unutkanlık yaşayan ya da kendini geliştirmek isteyen insanların sorduğu sorulardandır. Belleğinizi güçlendirmek, hayatınıza daha da hakim olabileceğinizin kanıtıdır. Hafıza,...

Kişisel Gelişim Her Yaş Grubu İçin Neden Önemlidir?

Kişisel gelişim her yaş grubu için önemli ve faydalıdır. Her ne kadar genç yaş için düşünülse de kişisel gelişim kitapları, videolar, seminerler gibi her...