Bunlara sahip olduktan sonra hiçbir şey sizi durduramaz.

Network marketing içerisiinde iş eğitiminiz ne zaman biter? Şirketinizde belli bir kariyere ulaşınca mı? Çok para kazandığınız zaman mı? Çoğu insan lise veya üniversiteden mezun olduklarında “eğitim”inin bittiğini düşünmektedir. Hayata atıldığınız zaman gerçek eğitiminiz başlar!

Hayatta başarılı olmak istiyorsanız, özel eğitime ihtiyacınız var. Bu, zaman, para ve çaba gerektirir. Ve eğer Network Marketing sektöründe başarılı olmak istiyorsanız, kendinizi sektör hakkında eğitmeniz gerekir. Ayrıca satış, pazarlama, girişimcilik, liderlik ve iletişim konularında kendinizi eğitmeniz gerekir. Basitçe söylemek gerekirse, işinizin bir öğrencisi olmalısınız. Kendinizi sürekli geliştirmek için şu püf noktalara dikkat edin:

Her gün bir şeyler yapın

Sektöre ilk girdiğiniz günden itibaren kitap okumaya, kaset dinlemeye, seminerlere katılmaya ve bir koçla çalışmaya başlamanız gerekir. Tıpkı profesyoneller gibi, endüstrinizi incelemeniz ve geminize hâkim olmayı taahhüt etmelisiniz. Kendinizi her gün eğitmek için bir şeyler yapmalısınız. Bu süreç asla durmaz!

Herhangi bir şirkette güzel paralar kazanan insanları inceleyin ve her ay kendilerini eğitmek için çok fazla para yatırdıklarını keşfedeceksiniz. Birçok başarılı dağıtımcı her ay kitap, eğitim ve seminerlere binlerce dolar harcıyor. Yukarıda bahsettiğimiz tüm şeyleri yapıyorlar (okuyun, kasetleri dinleyin, vb). Bu sayede baltalarını keskinleştiriyorlar. Kendinizi eğitmek, Network Marketing’de başarılı olmak için ihtiyacınız olan şeyi, doğru becerileri ve doğru zihin yapısını geliştirmenize yardımcı olacaktır.

Network Marketingde Taahhüt Neden Önemli >>

Bunlara sahip olduktan sonra hiçbir şey sizi durduramaz. Bazı insanlar hızlı bir şekilde kendini geliştirir fakat diğerleri gelişmek için yıllarını harcar. Sonuçta hepimiz farklıyız ve hepimiz farklı yerlerde başlıyoruz. Ama nerede başladığınıza bakmaksızın kendinizi eğitmeniz ve geliştirmeniz gerekiyor. Hepimiz belirli bir düzeyde başladığımız yerden çok daha iyi yerlere gelebiliriz.

Süreci bilmiyorsunuz

Endüstrimizde başarılı birini gördüğünüzde, bitmiş bir ürünü görüyorsunuz. Görmediğiniz şey, denemeler, zorluklar, aksilikler, başarısızlık, kendilerine ve iş eğitimine yatırdıkları tüm zaman ve paralardır. Bu yüzden başarıyı çeken kişi olabilmişlerdir.

Hayatınızı Belirli Bir Amaca Göre Tasarladınız Mı? >>

Örneğin, bir networkerin 10 yıl önce bu sektöre katıldığı zamanla şuan bulunduğu yere yakın bir yerde olmayacağını bilmelisiniz. Yaklaşık 1000 kitap okuduktan, yüzlerce seminere katılarak, binlerce saat eğitim alarak ve 10 yıl kendisi için çalıştıktan sonra iş eğitimi, başarılı bir insan ve girişimci olmasını sağladı. Senin üzerinde aynı etkiye sahip olacak.

Kendinizi sürekli telkin edin

Kendinizi bu duruma adapte etmelisiniz. Kendi kendinizi telkin edin. Kendinize sürekli olarak şunları söyleyin; “Önümüzdeki yıllarda Network Marketing iş eğitimine devam ettiğimde gelişmeye devam edeceğim. Bundan 10 yıl sonra bugün olduğum yerden çok daha iyi bir yerde olacağından eminim. Daha iyi olacağım. Zihnim ve yeteneklerim çok daha gelişmiş, çok daha iyi olacak çünkü onları geliştirmek için zaman ayırdım ve ayırıyorum. Bu sayede istediğim ev ve arabaya sahip olacağım.”

MLM Çalışma Takvimi Nasıl Oluşturulur? – Ayrıntılı Zaman Planlama >>

Sadece, bu ticarette iş eğitiminizin asla durmadığını unutmayın. Bunu gerçekten yapmak istiyorsanız hayatınız boyunca bir şeyler öğrenmek ve geliştirmek sizin en temel amacınız olmalı. Başarıya kendinizi %100 adamış olmalı ve kendinizi daha iyi hissetmelisiniz.

Unutmayın;

“Kendinize yatırım yaptığınızda para kaybetmezsiniz!”