fbpx

Öğrenciler Evde Nasıl Etkili Çalışabilir?

Öğrenciler etkili bir şekilde nasıl çalışabilir? Eğitim hayatı hiç bitmeyen bir süreçtir. Sadece okullarda değil, okul dışında da öğrenmek kişisel gelişimimiz açısından son derece önem arz eder. Peki gerek okul içinde gerekse okul dışında nasıl etkili çalışabiliriz?

Bir sınıfa doğrudan gözetim veya devamlılık olmadan çalışmayı içeren kendi kendine çalışma, öğrenmenin değerli bir yoludur ve ebeveynler ve öğrenciler arasında hızla popülerlik kazanmaktadır. Örgün eğitimi ana çalışma ile tamamlayarak, öğrenciler notlarda, materyal anlayışında ve güvende ciddi bir iyileşme görebilirler.

Öğrenciler Nasıl Etkili Çalışmalı?

Birçok öğrenci sınıfta öğrenmelerini desteklemek için evde çalışır. Bununla birlikte, kendi kendine çalışma, yeni bir beceriye hakim olmak ya da bir dil ya da enstrüman gibi tamamen yeni bir kavram öğrenmek için de kullanılabilir. Bireysel çalışmadan elde edebileceğiniz faydalar sınırsızdır ve tamamen sizin ve çocuğunuzun hedefleri tarafından belirlenir.

Evde uygulayabileceğiniz (hem solo hem de sizinle tamamlamak için kendi kendine çalışma ipuçları olup olmadığı) okulda ve okul dışında birçok eğitim faydası sağlayabilecek çeşitli kendi kendine çalışma yöntemleri vardır.

Evde Çalışmak İçin Aşağıdaki Yöntemleri Kullanın

Kendi çalışma arkadaşınızla evde çalışmak için aşağıdaki yöntemleri kullanın

Kendi çalışma arkadaşınızla evde çalışmak için aşağıdaki yöntemleri kullanın. Öğrenciler nasıl etkili çalışır? Sorusu için bu yolları uyguladığınızdan emin olun:

  1. Okuldaki öğrenilen değerler hakkında çocuklarınızla konuşun. Ayrıca çocuğunuzun ilgilendiği konuları da atlamayın. Daha fazla bilgi edinmek için çaba öğrencileri teşvik edecektir. Ek olarak, öğretme pratiği bir kavramı kavramak için en iyi yollardan biri olarak bilinir.
  2. Bir çalışma ya da ilgi konusu ile ilgili kitapları ve makaleleri okuyun. Bu bir kursa bağlı olsun ya da sadece çocuğunuzun kendi boş zamanlarında olsun, çocuğunuzu okumaya teşvik etmek yeni kavramların anlaşılmasını artırmak için oldukça etkili bir yoldur. Birlikte kütüphaneye bir gezi yapın ya da çocuğunuzun kendi kendine çalışması için en uygun okuma materyallerini sağlamak için bir konuya bazı klasiklere yatırım yapın.
  3. Çocukların bir konsepte aktif olarak katılmalarını sağlamak için eğitim videolarını izleyin. Öğrenciler nasıl etkili çalışır? Sorusunda dikkat edeceğiniz üçüncü nokta, eğitim videoları üzerinedir. İnsanlara yeni beceriler öğretmek için tasarlanmış birçok öğretici video veya öğrencilerin okulda öğrendiklerini tamamlamayı amaçlayan eğitim şovları vardır. Ev öğreneniniz başka bir dil öğrenmeye çalışıyor ya da bir bilimsel deneyi nasıl gerçekleştireceğini buluyor olsa da, görsel ve işitsel yollardan büyük ölçüde yararlanabilirler.
  4. Eğitsel oyunlar, evde çalışma yolları söz konusu olduğunda, bir çocuk ve ebeveynin favorisidir. Telefonunuz üzerinden matematik, İngilizce ve diğer çeşitli derslerde öğrenmeyi destekleyen birçok uygulama vardır. Veya telefonu bırakın ve strateji ve mantığı destekleyen masa oyunları ve kart oyunlarından yararlanın. Çocuğunuzu, öğrenmeyi eğlenceyle ilişkilendirmeye, teşvik edin.
  5. Evde çalışırken okulda öğrenilen becerileri pekiştirmek için uygulama soruları üzerinde çalışın. Oyunlar, ödüller ve zorlukları birleştirerek uygulama soruları üzerinde çalışırken çocuğunuzun dikkatini çekmeye yardımcı olun. Bu, materyali yeni bir şekilde görmelerine ve sınıfta öğrenilenleri pekiştirmelerine yardımcı olacaktır.

Nasıl Daha Etkili Bir Öğrenci Olunur? >>

Etkili Öğrenme İçin Materyaller

Kendi kendine çalışmayı çocuğunuzun hayatına en etkili şekilde dahil etmek için, aşağıdaki araçlara sahip olduğunuzdan emin olun:

  1. Etkili kendi kendine çalışma için bir çalışma alanı çok önemlidir. Bu, bir ev ofisi veya öğrencinin yatak odasında bir masa anlamına gelebilir. Nerede olursa olsun, iyi bir aydınlatma ile dağınıklık ve dikkat dağıtıcı olmayan düzenli bir çalışma alanı içermelidir.
  2. Bir bilgisayar, özellikle çevrimiçi kaynakları okumak, izlemek veya dinlemek söz konusu olduğunda, pek çok kendi kendine çalışma yöntemi için gereklidir. Bununla birlikte, kendi çalışma arkadaşınız işi elle tamamlamayı tercih ederse, dijital olmayan yedekler (örn. Kalemler ve defterler) kullanılabilir.
  3. Vurgulayıcılar, renkli kalemler ve yapışkan notlar gibi not alma araçları evde okuyan bir öğrenci için yararlı araçlardır. Öğrenirken not tutmak çocuğunuzun bilgileri daha uzun süre saklamasını ve değerli organizasyon becerileri geliştirmesine yardımcı olacaktır.

Çocuğunuzun Okulda Konsantre Olamamasının 10 Nedeni >>

CEVAP VER

Yorumunuz
İsminiz

SOSYAL MEDYADA BİZ

2,948BeğenenlerBeğen
117,507TakipçilerTakip Et
4,353TakipçilerTakip Et
4,050AbonelerAbone

MUTLAKA OKUMALISIN

Kişisel Gelişim Her Yaş Grubu İçin Neden Önemlidir?

Kişisel gelişim her yaş grubu için önemli ve faydalıdır. Her ne kadar genç yaş için düşünülse de kişisel gelişim kitapları, videolar, seminerler gibi her...

Rakiplerinizi Sevmek İçin 8 Güçlü Neden

Hepimizin hayatta rakipleri var. Bizi düşünmeye, gelişmeye, yeni beceriler elde etmeye iten kişilerden bahsediyoruz. Bazen bir rakibin gelişimi, karakterinizdeki belirli farklılıkları ortaya çıkarır. Diğer...

Doğrudan Satışta İnancınızı Nasıl Artırabilirsiniz?

Doğrudan satışa olan inancınızı nasıl inşa ediyorsunuz? Başarının gerçek anahtarı nedir? Doğrudan satış başarısı için inanç son derece önemlidir. Size inancın "birine veya bir...

Öğretmenlerde Tükenmişlik Sendromunu Önlemenin 5 Yolu

Eğitim öğretim hayatında tükenmişlik sendromu, öğrencilerde olduğu kadar öğretmenlerde de görülmektedir. Ders planları, test gereksinimleri, değişen ülke standartları ve ebeveynlerden gelen çağrılar: öğretmenin tükenmişliği...

30 Yaşın Altındaki Milyonerlerde Ortak Olan 8 Özellik

Genç milyonerler arasındaki ortak özellikleri biliyor musunuz? Bazı insanlar emeklilikle milyoner statüsüne ulaşma umuduyla hayatları boyunca sıkı çalışır, cimrilik eder ve biriktirir. Milyoner olmak...

Network Marketing Kariyerinizde Sürdürülebilir Bir Başarı İçin 9 Kural

Network marketingde kariyer yapmaya karar verdiyseniz, sürdürülebilir bir başarı yakalamayı hedefleriz. Network marketingde sürdürülebilir başarı sırrını sorduğumuzda ise birçok konudan bahsedilebilir. Başarılı olmak için genelin...