Son Derece Başarılı 12 İnsanın Hafta Sonu Alışkanlıkları

Network Okulu - Son derece başarılı 12 insanın hafta sonu alışkanlıkları

Hayatında son derece başarılı insanların hafta sonu alışkanlıkları nelerdir? Sanatçı, iş adamı, futbolcu veya yazar olabilirsiniz. Başarılı insanların mutlaka belli alışkanlıkları bulunmaktadır. Bu konu hakkında sayısız makale okumuş olabilirsiniz. Sırrı bilmek ister misiniz? Her gün yaptıklarıyla aynı şey. Aristoteles’in dediği gibi;

“Biz defalarca yaptığımız şeyiz. O halde mükemmellik bir eylem değil, bir alışkanlıktır. “

İşte Son Derece Başarılı 12 İnsanın Hafta Sonu Alışkanlığı

Başarı, peşinde koşulan bir şey değildir. Muhtemelen bu sözü çok duyuyor olabilirsiniz. Ancak gerçek budur. Dünya çapında Apple’dan Disney CEO’suna, cumhurbaşkanlarından dergi sahiplerine kadar bir çok marka, boşuna tanınmamıştır.

 1. Robert Iger: Erken kalkın

Robert Iger - Araştırmalar beynimizin uyandıktan iki buçuk ila dört saat sonra en keskin seviyesinde olduğunu gösteriyor.

Disney CEO’su Robet Iger, her sabah 4:30’da kalkmanız gerektiğini iddia eden tek yönetici değil. Başarılı insanlar pazar günü saat 14:00’e kadar yatakta kalmazlar. Hatta sabah 11’de bile. Araştırmalar beynimizin uyandıktan iki buçuk ila dört saat sonra en keskin seviyesinde olduğunu gösteriyor. Hafta sonu erken kalkın ve dünyanın geri kalanına karşı avantajlı bir başlangıç ​​yapın.

 1. Benjamin Franklin: Bir planınız olsun

Benjamin Franklin - Başarılı insanlar, günlük hedeflerin bile önemini bilirler - hafta sonları istisna değildir.

Amerikalı yazar, mucit, siyasetçi ve de diplomat olan Benjamin Franklin, şüphesiz bu dünyada sonsuza kadar isim bırakmış başarılı insanlar arasındadır. Başarılı insanlar, günlük hedeflerin bile önemini bilirler – hafta sonları istisna değildir. Elbette, (planlı ve amaçlı) dinlenme zamanı olabilir. Ancak genel gevşemenin, savsaklamanın bir seçenek olmadığını bilmek için başkan olmanıza gerek yok.

Jim Rohn’dan Kariyerinize Yardımcı Olacak Mükemmel Sözler >>

 1. Timothy Ferris: Çoklu görev yapmayın

Timothy Ferris - Ferris, üretkenlik ve başarıların uyumlu olmasını sağlamak için günde en fazla iki hedef veya görev önerir.

Amerikalı ünlü yazar, girişimci ve yatırımcı Timothy Ferris, hafta sonu alışkanlıkları konusunda daha titiz duruyor. Çoklu görev yapmak güzel olabilir. Ancak başarılı insanlar bu sadece verimliliğini ve etkinliğini azalttığını biliyoruz. Bunun yerine, her bir etkinlik için hazır olun. Ferris, üretkenlik ve başarıların uyumlu olmasını sağlamak için günde en fazla iki hedef veya görev önerir.

 1. Anna Wintour: Aktif kalın

Anna Wintour - Vogue Dergisinin genel yayın yönetmeni her gün bir saat tenis oynamayı taahhüt ediyor.

İngiliz kökenli Amerikalı gazeteci ve editör Anna Wintour, 1988 – 2013 yılları arasında ünlü  Vogue Dergisinin genel yayın yönetmenliğini yapmıştır. 2013 yılından bu yana da aynı derginin yayıncılığını yapmaktadır. Wintour, hafta sonu alışkanlıkları için

Vogue Dergisinin genel yayın yönetmeni her gün bir saat tenis oynamayı taahhüt ediyor. Ve egzersiz için zaman ayıran tek önemli kişi o değil. Richard Branson uçurtma sörfü ile aktif olmaya devam ediyor ve Hindistan’ın dördüncü en zengin milyarderi bir seri maraton koşucusu. Başarılı insanlar aktif bir zihin için aktif bir vücudun önemini bilir – hafta sonları da dahil. Hiçbir şey değilse, cumartesi gecesi o kadeh şarap ve peynir tabağı da etkisiz hale gelecektir.

 1. Steve Jobs: Önemli olana öncelik verin

Steve Jobs - "İşlerin önemli olması için dünyayı değiştirmesi gerekmez." diyeb Steve Jobs, çok önemli bir noktaya ayak basmaktadır.

Apple kurucusu ve dünyaya yön veren liderlerden biri olan Steve Jobs, şüphesiz başarı konusundaki otoritelerden biridir. “İşlerin önemli olması için dünyayı değiştirmesi gerekmez.” diyeb Steve Jobs, çok önemli bir noktaya ayak basmaktadır.

Hafta sonları, unutulmuş küçük şeyleri kendinize hatırlatmanın – iş-yaşam uyumunuzu (yeni ‘denge’) kontrol altında tutmanın ve gerekirse sıfırlamanın zamanıdır. Arkadaşlarınızla, çocuklarınızla veya partnerinizle zaman geçirmek o günkü karınızı doğrudan artırmayabilir. Veya sizi ilgi odağı haline getirmeyebilir, ancak bu onu daha az önemli hale getirmez. Şu anki ABD Başkanı bile ailesiyle akşam yemeğine oturmak için zaman ayırıyor.

Steve Jobs Hayatı Ve Başarı Hikayesini Hemen Okuyun >>

 1. Warren Buffet: Hobilere zaman ayırın

Network Okulu - Warren Buffet

Warren Buffet, yüzyılın en başarılı yatırımcısı olarak kabul edilebilir. Ancak “boş zamanlarında” Buffett ukulele çalmayı seviyor. Başarılı insanlar genellikle ilginç insanlardır ve hobilerinin bununla çok ilgisi vardır. Elbette, cumartesi günleri golf oynamak, iş fırsatları için ağ oluşturmak ve kaynak sağlamak için harika bir yol olabilir. Ancak tek başına hobiler – Meryl Streep gibi örgü ya da George W. Bush gibi yağlı boya – yaratıcılığı teşvik ederek ve stresi azaltarak başarıya yardımcı olabilir.

7. Oprah Winfrey: Durgunluk pratiği yapın

Oprah Winfrey - Buna boşuna bir meditasyon “uygulaması” demiyorlar.

Forbes’un 2013’ün en güçlü ünlüsü Oprah Winfrey, hala 20 dakika boyunca, günde iki kez, sessizce oturmak için zaman buluyor! Yogilerin bir zamanlar en iyi saklanan sırrı artık ortak bilgidir. Kurumsal dünya bile stresi azaltmak, üretkenliği artırmak, yaratıcılığı kolaylaştırmak ve genel refahı sürdürmek için meditasyon ve farkındalığın faydalarını kabul ediyor.

Hafta sonları ev işleri, egzersiz, aile sorumlulukları, sosyal faaliyetler ve daha fazlasını 48 saatlik bir süreye sıkıştırmaya çalışmakla genellikle hafta günlerinden daha yoğun olabilir. En başarılı insanlar, hafta sonları da dahil olmak üzere her gün dinginlik için ara verir. Buna boşuna bir meditasyon “uygulaması” demiyorlar.

 1. Randi Zuckerberg: FOMO’yu unutun, JOMO’yu kucaklayın

Ancak Zuckerberg Media'nın kurucusu ve CEO'su (ve tahmin etmişsinizdir, Facebook'un yaratıcısının kız kardeşi) insanların JOMO'ya (kaçırmanın sevinci) odaklanmaları gerektiğini söylüyor.

Randi Zuckerberg, Zuckerberg Media’nın kurucusu ve CEO’sudur. Hepimiz arkadaşlarımızdan / takipçilerimizden “beğeniler” elde etmek için hafta sonu maskaralıklarımızın zevkli bir şekilde filtrelenmiş bir görüntüsünü yayınladık veya sosyal medyada kontrol ettik. FOMO çağına girin (kaçırma korkusu). Hafta sonları, FOMO’ya daha da eğilimliyiz.

Ancak Zuckerberg Media’nın kurucusu ve CEO’su (ve tahmin etmişsinizdir, Facebook’un yaratıcısının kız kardeşi) insanların JOMO’ya (kaçırmanın sevinci) odaklanmaları gerektiğini söylüyor. Başarılı insanlar genellikle rekabetçi, doğaları gereği yüksek başarılara sahip kişilerdir – bir minnettarlık tavrı uygulamak ve sosyal medyanın neden olduğu FOMO’ya direnmek mutlu bir hafta sonu için anahtardır. Ve mutluluk, başarının gerçek göstergesi değil mi?

Kobe Bryant’in Hafızalara Kazınmış 16 Sözü >>

 1. Bill Gates: Düşünmek için zaman ayırın

Network Okulu - Bill Gates

Microsoft’un kurucusu Bill Gates, “Başarıyı kutlamak iyidir, ancak başarısızlık derslerine kulak vermek daha önemlidir.” demiştir. Düşünme günlük bir uygulama olmalıdır, ancak hafta sonları geri adım atmak ve bir önceki haftanın dersleri üzerinde düşünmek ve bir sonraki için iyileştirmeler yapmak için mükemmel bir fırsattır.

“Mutluluk Projesi” nin yazarı Gretchen Rubin, günlük düşünmeyi teşvik etmek için “tek cümlelik bir günlük” başlatmayı öneriyor. Haftanın girişleri arasında geçiş yapmak için Cumartesi veya Pazar gününü gününüz yapın!

 1. Richard Branson: Geri verin

Richard Branson - Başarılı insanlar Anne Frank ile hemfikir: "Hiç kimse vermekten dolayı fakirleşmedi."

Bu milyarder girişimci olan Richard Branson, “Zihninizi sağlık, yoksulluk, koruma ve iklim değişikliği gibi konulara odaklamanın diğer alanlardaki düşüncelerinizi yeniden canlandırmanıza nasıl yardımcı olabileceği çok şaşırtıcı” diyor.

Başarılı insanlar Anne Frank ile hemfikir: “Hiç kimse vermekten dolayı fakirleşmedi.” Tom Corley, “Zengin Alışkanlıklar: Zengin Bireylerin Günlük Başarı Alışkanlıkları” adlı kitabını yazmadan önce beş yıl boyunca zenginleri inceledi. Varlıklı insanların% 73’ünün ayda beş veya daha fazla saat gönüllü olduğunu buldu. Hiçbir şey işleri bir perspektife oturtmaya ve stresi azaltmaya, daha az şanslı olanlara yardım etmekten daha fazla yardımcı olamaz. Hafta sonları, yerel ve topluluk gönüllü etkinliklerine katılmak için harika bir zamandır.

 1. Jack Dorsey: Haftanın geri kalanına hazırlanın

Twitter ve Square kurucu ortağı, Pazartesiden Cumaya kadar 16 saatlik çalışma günleriyle ünlüdür.

Twitter ve Square kurucu ortağı Jack Dorsey, Pazartesiden Cumaya kadar 16 saatlik çalışma günleriyle ünlüdür.Ancak “Cumartesi kalkıyorum. Yürüyüş yapıyorum. Ve sonra Pazar, düşünceler, geri bildirimler, strateji ve haftanın geri kalanına hazırlanma zamanıdır.” Pazar günlerini unutun, buna “Pazar Gününü Sırala” diyelim. ” Hafta Sonunda En Başarılı İnsanlar Ne Yapar?” kitabının yazarı Laura Vanderkam, başarılı insanların hafta sonlarının profesyonel başarının gizli silahı olduğunu bildiklerini söylüyor.

Risk Almak Üzerine Söylenmiş 21 Harika Söz >>

 1. Jay Z: İvmeyi sürdürün

Network Okulu - Jay Z

Oldukça başarılı bir rap sanatçısı ve girişimci olarak Jay Z, bir imparatorluk kurdu. Ve sırrı tam da sözlerinde saklı: “İstediğiniz kadar başarı isteyebilirsiniz, ancak onu elde etmek için tereddüt edemezsiniz. Kayamazsınız. Uyuyamazsınız.” Jay Z, haftanın yedi gününden sadece beşini isteyerek 520 milyon dolar değerine ulaşmadı. Sonunda hafta sonlarınızı Karayipler’de Beyoncé ile lüks bir yatta geçirmek istiyorsanız, amansız cesaret ve sebat sizi oraya götürebilir.

Genç Girişimcilerin Mark Zuckerberg’den Öğrenecekleri 8 Ders >>