fbpx

Tüm Milyarder Girişimcilerin Ortak Sahip Olduğu En İyi 10 Özellik

Başarılı olanı aşırı derecede başarılı olanlardan ayıran nedir? Milyarderleri, milyonerlerden ayır özellikler neler? Bakış açısı, vizyon, etkili liderlik, gelişmiş beceriler gibi özelliklerin bu konuda mutlaka etkisi vardır. Ancak yine de aradaki farklar konusunda tam olarak bize bir ipucu sunmamaktadır.

Mark Zuckerberg servetini yalnızca en yeni medya trendine rastlayarak mı kazandı, yoksa bir milyarderi yaratan daha derin ve daha anlamlı bir şey mi var?

35 milyarderi inceledikten sonra, ortak noktalar şok edici. Dünyanın en zengin kişilerinden farklı ölçüde, şekillerde, hepsi pay sahibi olan 10 özelliği sizler için araştırdık. Başarıları ister teknolojiden, petrolden, yatırımlardan veya perakendeden gelmiş olsun – bu 10 özellik her durumda geçerlidir.

Tüm Milyarder Girişimcilerin Ortak Sahip Olduğu En İyi 10 Özellik

Dünyadaki tüm milyarder girişimcilerin neredeyse hepsinin ortak noktaları olduğu bir gerçektir. Eğer başarı yolunda ilerlemek istiyorsanız, geride etkili bir kariyer bırakmayı düşünüyorsanız, en iyilerin de iyilerini dikkate almalısınız. İşte size milyarder girişimcilerin ortak özellikleri.

  1. Doyumsuz Para Ve Başarı Arzusu

Bir milyarderi tatmin etmek zor ve zenginlik zirvelerine ulaşmadan onları tatmin etmek özellikle zordur.

Bir milyarderi tatmin etmek zor ve zenginlik zirvelerine ulaşmadan onları tatmin etmek özellikle zordur. Zenginlik biriktirmek isteyen biri için en tehlikeli iki özellik, gönül rahatlığı ve içeriktir. Milyarderler her zaman daha fazlası için çabalayarak başarılarına ulaşabilirler.

  1. Girişimci Zihniyet

Milyarder olmak, öyle düşünmekle başlar. Konuştuğumuz milyarderler, kendi yollarını bulma, vizyonlarını oluşturma ve onu gerçeğe dönüştürmek için büyütme eğilimlerini vurguladılar. Kendi yolunuzu çizebilmek ve çözümler üretebilmek, milyarderlerin başarılarına atfettiği şeyin bir parçasıdır.

Hayallerinizi Gerçekleştirmek İçin İzleyeceğiniz 15 Adım >>

  1. Acımasız İş Etiği

Milyarderler bir gecede yaratılmaz. İster harika bir fikriniz olsun, ister onu gerçekleştirme yolunuz olsun, muazzam bir servet yaratmak, uzun bir süre boyunca sürdürülen eşit derecede muazzam miktarda çaba gerektirir. Sürdürülebilir bir süre boyunca ısrar ve özverili enerji, rüyanızın meyve verdiğini görmek için gereklidir.

  1. Empatik Yetenek

Başarılı insanlar herkesle arkadaş olabilir. Anlaşmaları yürütmek ve işi büyütmek için insanlarla iyi geçinebilmeniz gerekir. Daha da ötesi – insanlarla bağlantı kurabilmeli ve onların sizi tercih etmesini sağlamalısınız. Bir milyarderin diğer insanları ikna etme ve onlarla iletişim kurma becerisi, başarılı olma yetenekleri açısından çok önemlidir.

  1. Yaratıcılık

Yeni para eski fikirlerden gelmez.

Yeni para eski fikirlerden gelmez. Tüm milyarderler inovasyon yapma, yeni fikirler oluşturma ve ortak fikirleri alıp tersine çevirme yeteneğine sahiptir. Bu, sorunları bulmaktan, tüketicileri anlamaktan ve sorunlara çözüm üretmekten gelir.

  1. Başkalarını Motive Etme Yeteneği

Başarılı olmak için yetenekli bir ekibin sizi desteklemesi gerekir. Başkalarının yardımı olmadan milyarlarca dolar kazanacak kimse yoktur. Başkalarını hedeflerinize ulaşmanıza yardımcı olmaları için motive edebilirseniz, tek başınıza yapacağınızdan çok daha ileri gidebilirsiniz.

Einstein’in Başarıya Giden Gizli Formülü! >>

  1. Sürekli Memnuniyetsizlik

Memnuniyeti kolayca elde eden insanlar kayıtsız olma eğilimindedir. Her zaman memnun değilseniz, o zaman her zaman gelişmeye, daha fazla para kazanmaya, daha iyi olmaya çalışıyorsunuzdur. Bugün milyarderler ilk milyonlarını kazandıklarında bir hafta kutlamadılar. Parayı bankaya yatırdılar ve işe geri döndüler.

  1. Risk Alma İstekliliği

Nadiren kazanan piyango bileti size verilir. Her milyarder, kariyerinin bir noktasında büyük bir risk almak zorunda kaldı. Elon Musk, PayPal’dan elde ettiği tüm kazancını Tesla ve SpaceX‘e yatırmasıyla biliniyor ve bunu yapmak her şeyi riske attı. Yine de bunu yaparken, daha önce hiç olmadığı kadar çok para kazanabilecek bir konuma geldi.

  1. Yönetilebilirlik Ve Hiperfokus

Başarılı olmak için, diğer insanlardan temel bilgileri öğrenmeniz ve hedeflerinize hitap eden danışmanlar bulmanız gerekir.

Hiç kimse her şeyi kendi başına yapabilme yeteneğiyle doğmaz. Başarılı olmak için, diğer insanlardan temel bilgileri öğrenmeniz ve hedeflerinize hitap eden danışmanlar bulmanız gerekir. Aynı zamanda, milyarderler, bu hedef tamamlanana kadar her seferinde bir göreve veya bir hedefe aşırı odaklanabilirler.

  1. Büyük Resim Düşünme

Büyük fikirler, büyük resmi düşünmeyi gerektirir. Milyarderler, kazanma istekleri yollarına çıkan her engelle savaşacak kadar güçlü olan hayalperestlerdir.

Peki siz yukarıdaki hangi özellikleri taşıyorsunuz? Ya da bu milyarder özelliklerinden hangilerini geliştirmek için çabalıyorsunuz? Düşüncelerinizi ve tecrübelerinizi bizimle yorum kısmından paylaşabilir misiniz? 

Michael Dell’in Olağanüstü Başarısının Ardındaki Sırlar Neler? >>

Birol Ateş
Birol Ateş
Own dreams follower Electrical Engineer / Social Media Manager Networker and Learner

CEVAP VER

Yorumunuz
İsminiz

SOSYAL MEDYADA BİZ

3,014BeğenenlerBeğen
142,997TakipçilerTakip Et
4,500TakipçilerTakip Et
4,050AbonelerAbone

MUTLAKA OKUMALISIN

Öğrenciler Nasıl Verimli Bir Tatil Geçirebilir? Tatilde Neler Yapmalı?

Yarı yıl tatili veya hafta sonu tatili olsun, öğrenciler nasıl verimli bir tatil geçirebilir? Eğitim, öğrenciler için sadece okulda olmaz. Okul dışındaki sürelerde de...

İş Planınız Yoksa Yapmanız Gerekenler

Doğrudan satışta iş planı yoksa yapmanız gerekenler nelerdir? İster küçük bir işletme kuruyor olun, ister mevcut işinizi yeniden keşfetmek istiyor olun, bir iş planı...

Network Marketingde Etkili Satış Konuşması Nasıl Oluşturulur?

Network marketingde hızlı ve etkili satış konuşması nasıl oluşturulur? Satışlarınızı artırmak, organizasyonunuzu büyütmek, değişim ve gelişim için yapabileceğiniz bazı önemli aktiviteler olduğunu biliyor muydunuz? Bir...

Doğrudan Satışta Başarı İçin Etkili Bir Çalışma Rutini Oluşturma

Doğrudan satışta başarı için etkili bir çalışma rutini nasıl oluşturulur? Beklenmeyenlerle başa çıkmak, doğrudan satıcı olmanın bir gerekliliğidir. Ancak kendinizi başarıya hazırlamak için etkili...

Kötü Çalışma Alışkanlıkları Nelerdir?

Kötü çalışma alışkanlıkları, yerine yararlı alışkanlıklar edinmelisiniz. İşyeri verimliliği, üretkenlik, zaman yönetimi gibi konularda uzman olmak iyi alışkanlıklar arasındadır. Peki kötü çalışma alışkanlıkları nelerdir?...

Network Marketingde Etkili Liderlik İçin 8 İpucu

Network marketingde etkili liderlik ne demektir? Bu sektördeki yeni liderlerin yaptığı en büyük hatalardan biri, her şeyi ekipleri ve hedefleri yerine kendileri için yapmaktır....