fbpx

Tüm Milyarder Girişimcilerin Ortak Sahip Olduğu En İyi 10 Özellik

Başarılı olanı aşırı derecede başarılı olanlardan ayıran nedir? Milyarderleri, milyonerlerden ayır özellikler neler? Bakış açısı, vizyon, etkili liderlik, gelişmiş beceriler gibi özelliklerin bu konuda mutlaka etkisi vardır. Ancak yine de aradaki farklar konusunda tam olarak bize bir ipucu sunmamaktadır.

Mark Zuckerberg servetini yalnızca en yeni medya trendine rastlayarak mı kazandı, yoksa bir milyarderi yaratan daha derin ve daha anlamlı bir şey mi var?

35 milyarderi inceledikten sonra, ortak noktalar şok edici. Dünyanın en zengin kişilerinden farklı ölçüde, şekillerde, hepsi pay sahibi olan 10 özelliği sizler için araştırdık. Başarıları ister teknolojiden, petrolden, yatırımlardan veya perakendeden gelmiş olsun – bu 10 özellik her durumda geçerlidir.

Tüm Milyarder Girişimcilerin Ortak Sahip Olduğu En İyi 10 Özellik

Dünyadaki tüm milyarder girişimcilerin neredeyse hepsinin ortak noktaları olduğu bir gerçektir. Eğer başarı yolunda ilerlemek istiyorsanız, geride etkili bir kariyer bırakmayı düşünüyorsanız, en iyilerin de iyilerini dikkate almalısınız. İşte size milyarder girişimcilerin ortak özellikleri.

  1. Doyumsuz Para Ve Başarı Arzusu

Bir milyarderi tatmin etmek zor ve zenginlik zirvelerine ulaşmadan onları tatmin etmek özellikle zordur.

Bir milyarderi tatmin etmek zor ve zenginlik zirvelerine ulaşmadan onları tatmin etmek özellikle zordur. Zenginlik biriktirmek isteyen biri için en tehlikeli iki özellik, gönül rahatlığı ve içeriktir. Milyarderler her zaman daha fazlası için çabalayarak başarılarına ulaşabilirler.

  1. Girişimci Zihniyet

Milyarder olmak, öyle düşünmekle başlar. Konuştuğumuz milyarderler, kendi yollarını bulma, vizyonlarını oluşturma ve onu gerçeğe dönüştürmek için büyütme eğilimlerini vurguladılar. Kendi yolunuzu çizebilmek ve çözümler üretebilmek, milyarderlerin başarılarına atfettiği şeyin bir parçasıdır.

Hayallerinizi Gerçekleştirmek İçin İzleyeceğiniz 15 Adım >>

  1. Acımasız İş Etiği

Milyarderler bir gecede yaratılmaz. İster harika bir fikriniz olsun, ister onu gerçekleştirme yolunuz olsun, muazzam bir servet yaratmak, uzun bir süre boyunca sürdürülen eşit derecede muazzam miktarda çaba gerektirir. Sürdürülebilir bir süre boyunca ısrar ve özverili enerji, rüyanızın meyve verdiğini görmek için gereklidir.

  1. Empatik Yetenek

Başarılı insanlar herkesle arkadaş olabilir. Anlaşmaları yürütmek ve işi büyütmek için insanlarla iyi geçinebilmeniz gerekir. Daha da ötesi – insanlarla bağlantı kurabilmeli ve onların sizi tercih etmesini sağlamalısınız. Bir milyarderin diğer insanları ikna etme ve onlarla iletişim kurma becerisi, başarılı olma yetenekleri açısından çok önemlidir.

  1. Yaratıcılık

Yeni para eski fikirlerden gelmez.

Yeni para eski fikirlerden gelmez. Tüm milyarderler inovasyon yapma, yeni fikirler oluşturma ve ortak fikirleri alıp tersine çevirme yeteneğine sahiptir. Bu, sorunları bulmaktan, tüketicileri anlamaktan ve sorunlara çözüm üretmekten gelir.

  1. Başkalarını Motive Etme Yeteneği

Başarılı olmak için yetenekli bir ekibin sizi desteklemesi gerekir. Başkalarının yardımı olmadan milyarlarca dolar kazanacak kimse yoktur. Başkalarını hedeflerinize ulaşmanıza yardımcı olmaları için motive edebilirseniz, tek başınıza yapacağınızdan çok daha ileri gidebilirsiniz.

Einstein’in Başarıya Giden Gizli Formülü! >>

  1. Sürekli Memnuniyetsizlik

Memnuniyeti kolayca elde eden insanlar kayıtsız olma eğilimindedir. Her zaman memnun değilseniz, o zaman her zaman gelişmeye, daha fazla para kazanmaya, daha iyi olmaya çalışıyorsunuzdur. Bugün milyarderler ilk milyonlarını kazandıklarında bir hafta kutlamadılar. Parayı bankaya yatırdılar ve işe geri döndüler.

  1. Risk Alma İstekliliği

Nadiren kazanan piyango bileti size verilir. Her milyarder, kariyerinin bir noktasında büyük bir risk almak zorunda kaldı. Elon Musk, PayPal’dan elde ettiği tüm kazancını Tesla ve SpaceX‘e yatırmasıyla biliniyor ve bunu yapmak her şeyi riske attı. Yine de bunu yaparken, daha önce hiç olmadığı kadar çok para kazanabilecek bir konuma geldi.

  1. Yönetilebilirlik Ve Hiperfokus

Başarılı olmak için, diğer insanlardan temel bilgileri öğrenmeniz ve hedeflerinize hitap eden danışmanlar bulmanız gerekir.

Hiç kimse her şeyi kendi başına yapabilme yeteneğiyle doğmaz. Başarılı olmak için, diğer insanlardan temel bilgileri öğrenmeniz ve hedeflerinize hitap eden danışmanlar bulmanız gerekir. Aynı zamanda, milyarderler, bu hedef tamamlanana kadar her seferinde bir göreve veya bir hedefe aşırı odaklanabilirler.

  1. Büyük Resim Düşünme

Büyük fikirler, büyük resmi düşünmeyi gerektirir. Milyarderler, kazanma istekleri yollarına çıkan her engelle savaşacak kadar güçlü olan hayalperestlerdir.

Peki siz yukarıdaki hangi özellikleri taşıyorsunuz? Ya da bu milyarder özelliklerinden hangilerini geliştirmek için çabalıyorsunuz? Düşüncelerinizi ve tecrübelerinizi bizimle yorum kısmından paylaşabilir misiniz? 

Michael Dell’in Olağanüstü Başarısının Ardındaki Sırlar Neler? >>

Birol Ateş
Birol Ateş
Own dreams follower Electrical Engineer / Social Media Manager Networker and Learner

CEVAP VER

Yorumunuz
İsminiz

SOSYAL MEDYADA BİZ

3,014BeğenenlerBeğen
138,420TakipçilerTakip Et
4,498TakipçilerTakip Et
4,050AbonelerAbone

MUTLAKA OKUMALISIN

Network Marketing Eğitimi – 21 Önemli Ders

Network marketing eğitimi her networker için gereklidir. Doğrudan satışın geliştirilmiş pazarlama versiyonu olan network marketing, satış uzmanı olmak isteyen insanlar için çok güzel ve...

Empati Kurmada 7 Altın Kural

Nasıl empati kurulur? Etkili iletişim kurmak için empati kavramı son derece önemlidir. Çünkü insan, varlığı özünden önce gelen, öze ulaştığı ölçüde kendini gerçekleştiren psişik...

Doğrudan Satış – Az Para Kazanma Sendromu

Doğrudan satışta az para kazanma sendromu hakkında bilginiz var mı? En kolay para kazanma yöntemleri arasındaki ek gelir imkanı sunan bu ticari sektörde sınırsız...

Mutluluğu Tatile Göndermek

Mutluluğu tatile göndermiş olabilir misiniz? İş hayatınızda daha verimli bir süreç, kariyer basamakları aşmak için nasıl yönetilmeli? İnsanlar, gelecek adımlarını içinde bulundukları zaman dilimindeki...

Network Marketing Firması Seçerken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Network marketing firmaları sayısı gittikçe artmaktadır. Bu nedenle Network Okulu'na gelen soruların başında; "Network marketing'de firma seçerken nelere dikkat etmeliyiz?" gelmektedir. Peki nedir bu...

Hatalarımız Ve Başarılarımız

Kişisel gelişim köşemizde bu defa hatalar yapılmasına rağmen tekrar tekrar denemenin bize olan faydalarından ve bizi nasıl başarıya ulaştırdığından bahsedeceğiz. Hata yapmanın, aslında bir...