Burç Yorumları; Girişimciler İçin Nisan Ayı Burç Yorumları

Network Okulu 2021 Nisan Ayı Burç Yorumları

Girişimcileri nisan ayında neler bekliyor? Girişimciler için aylık burç yorumları nelerdir? Nisan ayında sizleri neler bekliyor? Burcunuza göre sağlık, para, ilişki, kariyer ve kişisel gelişim alanlarında sizleri bekleyen şeylere gelin birlikte göz atalım.

Contents

Girişimciler İçin Nisan Ayı Burç Yorumları

11 Nisan’a kadar Merkür balık burcunda olacak. Merkür iletişim trafiğimizi, nasıl iletişim kurduğumuzu, nasıl algıladığımızı anlatan bir gezegendir. Merkür mantık gezegeni olduğu için hayal gücü yüksek aynı zamanda sezgisel olan balık burcunda zihni bulanıklaştırır, kafaları karıştırır. Vereceğiniz kararlarda mantıktan ziyade duygusallık ön plana çıkar. Merkür balık burcunda olduğu dönemlerde anlamadan, dinlemeden her şeye inanmayın. Birçok dedikodular, laflar, sözler duyabilirsiniz. Gizli düşmanlıklar ortaya çıkabilir, sakin kalmaya çalışın. Duyduğunuz her şeye inanmayın.

  • İş, sosyal çevre, aile, yuva konularındaki kararlarınız

İş, sosyal çevre, aile, yuva konularında alacağınız kararları 11 Nisan’dan sonraya bırakmanızı tavsiye ederim. Aynı zamanda Güneş’in Neptün ile kavuşumu sizi yanıltıcı fikirler içerisine sokabilir. 19 Nisan’a kadar Güneş Koç burcunda olacak. Kimi burçlara popülerlik kazandırırken, kimi burçlarında inzivaya, arka plana çekilmesine sebep olabilir. Bunun için hangi evinizde konumlandığı çok önemli. Hangi evinizde konumlanıyorsa sizin o alanlarınızı etkileyecektir.

8 Nisan’da bir Dolunay gerçekleşecek. Dolunay bir şeyin, bir olayın tamamlanması, bitirilmesi, gizli konuların açığa çıkması demektir. Dolunayın etkisi üç gün önceden başlar, etkileri fazladır. Gerçekleşmesinden üç gün sonra kadar etkisi azalır. Peki dolunay hangi konuları etkiliyor dersek; bu konular dolunayın gerçekleştiği burca ve konumlandığı eve bağlı olarak değişir.

Network Okulu Instagram Hesabı >>

19 Nisan’dan itibaren Güneş boğa burcuna geçecek ve Uranüs ile kavuşum içinde olacak. Güneş boğada üretimi sağlar, zenginleştirir, finansal konularda güvenlik ve istikrar sağlar, ayaklar yere sağlam basar. Tabi her burcu aynı alanda etkilemeyebilir. Hangi evinizde konumlanıyor ise o evdeki konu ve olayları daha çok etkileyecektir. Ama boğa burçlarına popülerlik kazandıracağını söyleyebiliriz. Uranüs ile kavuşum yapması yaşamınızın her alanında anilikler, sürprizler getirir.

  • Mars kova burcunda olacak

Ayın tamamında Mars kova burcunda olacak. Mars gezegeni mücadelemizi, savaşma tarzımızı anlatır. Mars’ın kova burcunda olması, kişinin kendi özgürlüğü kadar başkalarının özgürlüğünü de düşünmesi, kendisiyle aynı fikirde olan insanlarla bir arada olması önemlidir. Mars kovada alışılmışın dışında uçuk kaçık davranışlar sergiletebilir.

5 Nisan’da Jüpiter Pluto kavuşumu var. On iki yılda bir yaşanır. Büyük dönüşümler, büyük paralar, zenginlik, hazine, servet demektir. İnsanlar ruhsal olarak iyileşir, inançlar güçlenir. Genel olarak bahsetmek gerekirse, bu ay gerçekleşen dolunay, oluşan kavuşumlar, güneşin koç burcundan boğa burcuna geçmesi hepsinin etkilediği alanlar, konular etkilediği burca ve konumlandığı eve bağlı olarak değişir. Hangi burçları hangi alanlarda etkileyeceğini, aynı zamanda burçların korona virüsüne karşı nasıl tepki içinde olacağını mizahi bir şekilde ele alacağız.

(NOT: Bu dönemde özellikle sağlığımız açısından zor bir süreçten geçerken sağlıkla ilgili negatifliğe yer vermektense konuyu biraz mizahi açıdan ele almaya çalıştık. Sağlıkla kalın.)

Koç Burcu Nisan Ayı Yorumu

Koç burcu nisan ayı - Terazi burcunda Dolunayın gerçekleşmesi sizin her türlü ilişkinizi etkileyecek.

İlişki: Terazi burcunda Dolunayın gerçekleşmesi sizin her türlü ilişkinizi etkileyecek. Her türlü ilişki durumunuz netleşiyor, birtakım kararlar almak istiyor olabilirsiniz. İşte Dolunay ilişkilerinizde netleşmeyen ne varsa netleştirecek. Dolunay zamanı dedikodular, sözler, laflar duyabilirsiniz. Her duyduğunuza inanmayın. Gerçek olmayabilir. Ayın tamamında Venüs ikizler burcunda olacak. Sizin üçüncü evinizi etkileyecek. Üçüncü ev iletişiminizi ve zihninizi anlatır. İletişiminiz tatlı, dengeli, uyumlu olacak.

Sağlık: Çok fazla umursamayan, her şeye kafa tutan koç burçları, korona virüsüne de kafa tutabilir. Koronamıymış, hıhhh deler geçerim onu diyebilir.

Para: Özellikle 19 Nisan’dan itibaren güneşin boğa burcuna geçişi ile ve Uranüs ile  yapmasıyla odağınız gelir giderlerinizde olacak. Para konularında karar almaya çalışıyorsunuz. Bir mülkünüzü satabilir yada yatırımlar yapabilirsiniz. Uranüs anilikler, sürprizler getirir. Uranüs para konularında bir sürpriz yapabilir. Uzun zamandır satmak istediğiniz bir mülkünüze ani bir müşteri çıkabilir. Bu ay Jüpiter Pluto kavuşumu gerçekleşiyor. Size büyük paralar kazandırabilir. Jüpiter Pluto kavuşumu büyük paraları gösterir.

Kişisel Gelişim: Ayın ilk on günü takıntılı bir ruh halinde olabilirsiniz. Fikirlerinizi kendinize saklamak isteyebilirsiniz. Venüs’ün İkizler burcunda olmasıyla fikirlerinizle, planlarınızla, kararlarınızla dikkat çekiyorsunuz. Eğitimleriniz gündeme gelebilir, yeni bir eğitime başlayabilirsiniz. Mars kova burcunda yani sizin on birinci evinizde olması ile hayattan beklentileriniz ön planda olacak. Yaşamda yeni planlarınız var bu planlar için uğraşıyorsunuz.

Kariyer: Ayın 19’undan sonra kariyer konularında ani sürprizler olabilir. Kariyerinizle ilgili bir karar alıyor olabilirsiniz. Yeni iş fırsatları karşınıza çıkabilir. Mars’ın kova burcunda olması kariyerinizde ufak tefek gerilimlere sebep olabilir. Jüpiter Pluto kavuşumu ile büyük bir iş kovalıyor olabilirsiniz.

Film Önerileri – Kariyerinde İlerlemek İsteyenlerin İzlemesi Gereken Filmler >>

Bu ay ki spotunuz:

“Eğer heyecan üretemezseniz pek fazla şey üretemezsiniz.” –  Bill Marriott


Boğa Burcu Nisan Ayı Yorumu

Boğa burcu nisan ayı - Güneş, Neptün ile kavuşum yapacağı için bu dönemlerde kredi, borç almamaya çalışın.

İlişki: 11 Nisan’a kadar Merkür sizin on birinci evinizi etkileyeceği için bu ay daha sosyalsiniz. Sosyal çevre aktivitelerinde artışlar olabilir, arkadaşlarınızla bir araya gelebilirsiniz. Yalnız Güneşin Neptün ile kavuşumu sosyal çevrenizle alakalı bir takım hayal kırıklığı da getirebilir, dikkat edin. 19 Nisan’a kadar Güneş Koç burcunda olacak. Sizin on ikinci evinizi etkileyecek. Ayın 19’una kadar inzivaya çekilmek isteyebilirsiniz. Kendi kendinize kalma isteği, planlarınızı kendi başınıza yürütme isteği olabilir.

Sağlık: Malum şuan dünya korona virüsüyle karşı karşıya. Boğa burçları midelerine çok düşkün olduğu için marketlere akın edip makarna, pirinç, bulgur ne varsa atabilir sepete. Aç kalma korkusu daha ağır basar onlar için.

Para: Güneş, Neptün ile kavuşum yapacağı için bu dönemlerde kredi, borç almamaya çalışın. Ayın tamamında Venüs İkizler burcunda olacak. Sizin ikinci evinizi etkileyecek. Finansal bir gösterge. Alacaklarınız için güzel bir destek. Ayrıca Jüpiter Pluto kavuşumu dokuzuncu evinizde gerçekleşeceği için parasal trafiğiniz oldukça yoğun olabilir.

Kişisel Gelişim: 11 Nisan’a kadar Merkür balık burcunda yani sizin on birinci evinizde olacak. Yeni yaşam hedefleriniz, planlarınız var hayata dair kararlar almaya çalışıyorsunuz. 19 Nisan’dan itibaren Güneş sizin burcunuza geçeceği için motivasyonunuz tamamen değişecek. “Harikayım, şahaneyim, popülerim, dikkat çekiyorum” diyeceksiniz.

En Baskın Liderlik Özelliğin Ne? – Test >>

Kariyer: Güneşin Neptün ile kavuşum yaptığı dönemlerde kariyerle alakalı büyük kararlar almamaya çalışın. Bu ayki terazi dolunayı sizin altıncı evinizi etkileyecek. Kariyerinizle ilgili netleşmeler var.  Dolunay ile beraber iş rutinlerinizde bir değişiklik yapma, bir düzen getirme arzusunda olabilirsiniz. İş ortamınızda değişiklikler olabilir. Güneş Uranüs kavuşum içinde olacak. Bu dönemde kariyerinizle ilgili yeni kararlarınız olabilir. Kariyerinizde hırslı olabilirsiniz. İşlerinizde ufak tefek gerilimler yaşanabilir. İş görüşmeleri yapabilir, birtakım iş fırsatları yakalayabilirsiniz.

Bu ayki spotunuz:

“Kendi omzuna tırman, başka nasıl yükselebilirsin ki!” – Nietzche


İkizler Burcu Nisan Ayı Yorumu

Nisan ayı ikizler burcu - 19 Nisan’a kadar Güneş Koç burcunda yani sizin on birinci evinizde olacak.

İlişki: 11 Nisan’a kadar Merkür onuncu evinizde olacak. Toplumsal statünüz, ailevi konularınız ve kariyer hayatınız gündeminizde olacak. Kariyer hayatınızda çok konuşuluyorsunuz. Üstlerinizle ilişkileriniz dikkat çekiyor. Ailenizle ilgili gündemler meydana gelebilir, ailenizle ilgilenebilirsiniz. Merkür Neptün kavuşumu olduğu için aileyle ilgili karar alırken sakin kalmanızda fayda var.

19 Nisan’a kadar Güneş Koç burcunda yani sizin on birinci evinizde olacak. Sosyal hayatınız, hayattan beklentileriniz, hayata dair yaptığınız planlar gündeminizde olacak. Ayın 19’una kadar sosyal olacaksınız. Arkadaşlarınızla buluşabilir, keyifli zamanlar geçirebilirsiniz ama size tavsiyem bu dönemde zorunlu olmadıkça dışarı çıkmayın. Ayın 19’undan sonra Güneş Boğa burcuna geçiyor.

19’undan itibaren kendinizi inzivaya çekebilirsiniz. Arka planda kalmak, biraz düşünmek isteyebilirsiniz. Güneş Uranüs kavuşum yapacak. Bu dönemde akrabalarınızın, arkadaşlarınızın, kardeşlerinizin hayatında olup bitenlerle ilgilenebilirsiniz. Ayın tamamında Mars Kova burcunda. Uzaklarda yaşayan akrabalarınızla ilgili gündemler olabilir.

Sağlık: İkizler konuşmayı, dedikoduyu sevdiği için virüs döneminde evde kalmak ona göre değil. Kiminle dedikodu yapacağım diye kara kara düşünür en sonunda balkondan balkona komşularla dedikodu yapar.

Para: Sekizinci evinizde Jüpiter Pluto kavuşumu yaşanacak. Sekizinci ev para evi demektir. Size büyük paralarla ilgili gündem yaratabilir. Elinize toplu bir para geçebilir, kredi alabilir, tazminat konuları gündeminizde olabilir. Parasal anlamda önemli dönüşümler var.

Kişisel Gelişim: Yaşamınız için yeni açılımlar yapmaya çalışıyorsunuz. Yeteneğinizle ilgili bir şeylere veya bir hobiye başlayabilirsiniz. Güneş bu ay Uranüsle kavuşum yapacak. Zihinsel olarak aydınlanma  yaşayabilirsiniz. Yeni bir konu, yeni bir beceri getirebilirsiniz. Hayata bakış açınızı sorgulayabilirsiniz. Bazılarınız yeni eğitimlere başlayabilir. Bu akademik eğitimde olabilir, kişisel gelişiminizle ilgili eğitim de olabilir.

Kariyer: Merkür Neptün kavuşumu olduğu dönemlerde kariyerinizle ilgili alacağınız haberler yanıltıcı olabilir. Bu dönemlerde imzalar atmak için erken davranmayın. 19’una kadar Güneş Koç burcunda. On birinci evinizi etkileyecek. Kariyerinizin getirileri gündeminizde olacak. Ayın büyük bir bölümü kariyerinize dair hedefler, planlar dikkat çekiyor. İş görüşmeleri, imzalar olabilir. Uzak şehirlerle ya da yurtdışı bağlantılı işleriniz olabilir.

Bu ayki spotunuz:

“Istırap yaşamın dokusundaki sökülmez ipliktir ve onu söküp atmaya çalışmak sadece olanaksız değil, aynı zamanda yıkıcıdır da: Onu söküp atmaya çalışırken tüm kumaşı yırtarsınız. Istıraptan kaçınmaya çalışmak ıstıraba çok fazla önem vermektir. Tersine, ıstıraba kafayı takmamayı becerebilirseniz kimse sizi durduramaz.” – Mark Manson


Yengeç Burcu Nisan Ayı Yorumu

Yengeç burcu nisan yorumu - İlişki: Aile ile ilgili gündemleriniz olabilir.

İlişki: Aile ile ilgili gündemleriniz olabilir. Aile ile bir araya gelebilirsiniz. 8 Nisan Terazi Dolunayı dördüncü evinizde gerçekleşecek. Aile yaşantınız, yaşadığınız yer, ailevi konular dikkat çekiyor. Bu konularla ilgili netleşmeler yaşanıyor. Kimi yengeçler evlenebilir, sorunlu evlilikleri olan yengeçler ise boşanabilir.

Her türlü ilişkilerde netleşmeler olabilir. Ailenizle, eşinizle, çocuklarınızla, iş ortaklarınızla ilgili önemli kararlar alabilirsiniz. 19 Nisan itibariyle güneşin boğa burcuna geçmesi, sosyal çevrenizde hareketlenmeler yaşatabilir. Daha sosyalsiniz. Arkadaşlarınızla bir araya gelebilir, grup toplantılarına katılabilirsiniz. Size tavsiyem bu dönemde fazla sosyal aktivitelerde bulunmayın.

Sağlık: Aileye düşkünlüğüyle bilinen Yengeçler: “Allah korusun ya aileme bulaşırsa” der ve endişeye kapılır. Aktar aktar gezer, baharatlara verir kendini. Bir anda uzman kesilirler. Tıpçılar ne ki yanlarında J

Para: Maddi konularda ani kararlarınız var. Bir mülk alma veya satma durumu gündeminizde olabilir. Ayın tamamında Mars’ın kova burcunda yani sizin sekizinci evinizde olması para konularında mücadele edeceğinizi gösterir. Eşinizle, ailenizle veya iş ortağınızla maddi mücadeleniz dikkat çekecek. Mali tablonuz, gelir giderleriniz, tazminat, nafaka, miras konularında zorlanabilirsiniz.

Kişisel Gelişim: 11 Nisan’a kadar Merkür balık burcunda yani sizin dokuzuncu evinizde olacak. Hayata bakış açınızı sorguladığınız bir aydasınız. Hayatınızı gözden geçirdiğiniz bir dönem olacak. Akademik konular, eğitimler gündeminizde olabilir. Ayın ilk on günü Merkür Neptün kavuşumunun olması zihninizi biraz dağıtabilir. Ama inanç, manevi konularda, hayata bakış açınızda farklı bir derinlik sezgisellik verir bu kavuşum.

Network Okulu Youtube Kanalı >>

Kariyer: Merkür’ün dokuzuncu evinizde olması uzak yerlerle yazışmalarınızda, ticari faaliyetlerinizde etkili olacaktır. Merkür Neptün kavuşumu yurtdışı bağlantılı ticari faaliyetlerinizde dikkatli olmanız gerektiğini vurguluyor. 19 Nisan’a kadar Güneş Koç burcunda yani sizin onuncu evinizde olacak.

Kariyerinizi, toplumsal statünüzü ilgilendirir bu ev. Kariyerinizde parlıyorsunuz. İş anlaşmaları, iş fırsatları, kariyerinizde yeni girişimleriniz olabilir. 19 Nisan itibariyle Güneş boğa burcuna yani sizin on birinci evinize geçiyor ve Uranüs ile kavuşum yapıyor. Kariyerinize dair yeni planlar yapabilirsiniz. İş hayatınızda yeni açılımlar olabilir. İş görüşmelerine gidebilirsiniz.

Bu ayki spotunuz:

“Her çağda dünyayı yepyeni bir bakış açısıyla değerlendiren bir dönüm noktası vardır.” Jacob Bronowski


Aslan Burcu Nisan Ayı Yorumu

Aslan burcu nisan yorumu - Para: 11 Nisan’a kadar Merkür balık burcunda yani sizin sekizinci evinizde.

İlişki: Ayın başlarında biraz duygusal olabilirsiniz. Çünkü Mars kova burcunda olacak. Mars’ın kova burcunda olması çevrenizde yaşanan aşkları kıskanmanıza da neden olabilir. Venüs İkizler burcunda. Sosyal anlamda etrafınız çok kalabalıklaşacak. İşinizdeki başarılarınız çevrenizde çok konuşuluyor.

8 Nisan’daki terazi dolunayı arkadaşlarınızla çatışmanıza, iş ortamında meydan okumanıza sebep olabilir ama çok çabuk atlatacaksınız. 19 Nisan’a kadar Güneş Koç burcunda olacak. Sizin dokuzuncu evinizi etkileyecek. Yani uzak çevrelerde olan akrabalarınızla, arkadaşlarınızla sürekli iletişim halinde olacaksınız. Onların hayatlarında olan olaylara ya da konulara müdahil olabilirsiniz.

Sağlık: İnsanın adı çıkacağına canı çıksın derler ya. Çapkınlığıyla bilinen Aslan burçları (gerçek aşkı bulduğunda da sadıktır)  korona virüsüne nasıl tepki verir tahmin edersiniz. O daha çok sevgilisine dokunamadığına yanar.

Para: 11 Nisan’a kadar Merkür balık burcunda yani sizin sekizinci evinizde. Odağınız tamamen maddi konularda olacak. Ayrıca Neptün ile kavuşum yapacak. Eğer finansal konularla ilgili kararlar alacaksanız 11 Nisan’dan sonra alın alı. 11 Nisan’dan sonra kazancınız daha da artabilir. Çoktandır hak ettiğiniz paralar gelebilir. Yapacağınız iş girişimi için yatırımcı arıyorsanız bunlarla ilgili olumlu haberler alabilirsiniz.

Kişisel Gelişim: 12 Nisan’dan itibaren Merkür Koç burcuna geçiyor ve 28 Nisan’a kadar burada kalacak. Bu sizin kendi kişisel gelişiminizle ilgili güzel adımlar atmanızı sağlar. Eğitimle ilgili sınav hazırlıklarınız varsa motivasyonunuz gayet yüksek olacak.

Kariyer: İşinizle ilgili başarınız ya da ek bir iş gibi planınız varsa bunlarla ilgili takdir topluyorsunuz. 19 Nisan’dan itibaren Güneş boğa burcuna geçiyor. İş anlamında ön planda olacağınız anlamına geliyor. Ayın sonlarına doğru işinizde çok fazla efor sarf ediyorsunuz. Sürpriz bir iş teklifi alabilir ya da ikinci bir iş için bir girişiminiz olabilir.

Çalıştığın İş Sana Ne Kadar Uygun? – Test >>

Bu ayki spotunuz:

“Acelede nedamet, düşünmekte selamet vardır.” – Türk Atasözü


Başak Burcu Nisan Ayı Yorumu

Başak burcu nisan ayı yorum -Bu size hayal gücü, pozitif bir bakış açısı ve sosyal ilişkilerinizde kuvvetlenme imkanı getiriyor.

İlişki: 11 Nisan’a kadar yönetici gezegeniniz Merkür balık burcunda yani sizin yedinci evinizde. Aşkta, ilişkilerinizde,  evlilikte, iş ortaklıklarında her türlü ikili ilişkilerde uyumlu, uzlaşmalı olmaya çalışıyorsunuz. Merkür Neptün kavuşumu biraz algınızı dağıtabilir. İlişkiler konusunda yanlış kararlar aldırabilir. Mars’ın kova burcunda olması başkalarına iyilik olsun diye fazla efor sarf etmenize neden oluyor. Bunu yapmayın, kimsenin işini yüklenmeyin. 8 Nisan’daki Terazi dolunayı var. Amirlerinize ya da yöneticilerinize karşı haddini aşan restleşmeleriniz olabilir. Dik konuşmalar yapmayın, üstlerinizle restleşmeyin. Sonradan pişman olabilirsiniz.

Sağlık: Bu dönemde Başak burcuyla evde kalanlar yandı valla. Yere ayaklarınızla basarak yürüyemezsiniz, ellerinizle de yürüyemezsiniz. Kısaca yürüyemezsiniz. Uçmanız gerekiyor. Günde bir milyon kere ellerinizi yıkatabilir, evdeki herkesi sıraya dizip tırnak kontrolü yapabilir.

Para: Terazi dolunayı size para kayıpları yaşatabilir. Ani harcamalarınız olabilir. Birinin sizden borç istemesi canınızı sıksa da vermek durumunda kalabilirsiniz ya da verdiğiniz bir borcu geri alamayabilirsiniz. Amacını aşan bir harcama da yapabilirsiniz. Dolunay zamanı bir buçuk gün özellikle kıymetli eşyalarınıza, aracınıza özen göstermeniz sizin için iyi olacaktır. 11 Nisan’dan sonra Merkür’ün Koç burcuna geçmesi size gelecek olan paranın da habercisi. 19 Nisan’a kadar Güneş Koç burcunda sizin sekizinci evinizde yani para konularınızda olacak. Her türlü para trafiğinizi anlatır. Borçlarınızı kapatmaya çalışabilirsiniz. Banka, kredi işleriniz de olabilir.

Kişisel Gelişim: 11 Nisan’da Merkür Koç burcuna geçecek. Bu size hayal gücü, pozitif bir bakış açısı ve sosyal ilişkilerinizde kuvvetlenme imkanı getiriyor. Ayın  19’undan sonra Güneş boğa burcuna geçiyor. Sizin dokuzuncu evinizi aydınlatacak. Eğitimle ilgili bazı seçenekleriniz olabilir. Eğitim hayatı devam eden Başak burçları için çok nefis bir ay. Bu ay genel itibariyle daha planlı olacağınız daha mükemmeliyetçi olacağınız bir ay.

Film Önerileri – Kişisel Gelişim İçin İzlemeniz Gereken Filmler >>

Kariyer: Ekip arkadaşlarınızla ortak yürüttüğünüz projeler, yaptığınız işler beklediğinizden daha karlı olabilir. Beklentileriniz istediğiniz şekilde sonuçlanabilir. Venüs ikizler burcuna geçiş yapacak. Size değişik iş fırsatları getirebilir. Çok çalışıp yorulacağız bir ay. Birçok işi halletmeye çalışıyorsunuz.

Bu ayki spotunuz:

“Başarısızlık bir çıkmaz sokak değil, bir dönemeçtir.” – Zig Ziglar


Terazi Burcu Nisan Ayı Yorumu

Nisan ayı burç yorumları - Sizin başınıza buyruk davranışlarınız, bağımsız hareket etmeniz eşiniz, sevgiliniz tarafından hoş görülmeyebilir, eleştiri alabilirsiniz.

İlişki: Sizin başınıza buyruk davranışlarınız, bağımsız hareket etmeniz eşiniz, sevgiliniz tarafından hoş görülmeyebilir, eleştiri alabilirsiniz. 11 Nisan’da Merkür Koç burcuna geçecek. İletişiminizi düzeltme imkanı verecek. Ayın başında ve Dolunay zamanında iletişimde bazı sorunlarınız var. Ayın 11’inden sonra bu sorunlarınız düzelecek, rahatlamış durumda olacaksınız. 19 Nisan’a kadar Güneş Koç burcunda yedinci evinizde olacak. Yeni bir ilişkiniz olabilir ya da yeni bir ortaklık ilişkisi kurabilirsiniz. Jüpiter Pluto kavuşumu başlıyor dördüncü evinizde. Aile, ev, yuva konularında köklü dönüşümler olabilir.

Kısa Hikayeler – Hangisi Daha Önemli >>

Sağlık: Gezmeyi tozmayı seven, sosyal olan Terazi burçları için evde kalmak çok zordur. “Kafeler kapalı, her yer kapalı, konserler iptal, ne yapacağız şimdi?” diye kara kara düşünür.

Para: Ayın tamamında Mars kova burcunda olacak. Anne babanıza, çocuklarınıza, eşinize para harcamalarınız olabilir ya da paranızı paylaşma durumu söz konusu olabilir. 19 Nisan’dan itibaren Güneş boğa burcuna geçiyor. Özellikle parasal anlamda sizi rahatlatacak. Maddi anlamda güçleneceğiniz, sürprizlerin sizi beklediği bir dönem. Güneş Uranüs kavuşumu maddi konularda sürpriz haberler getirebilir.

Kişisel Gelişim: 3 Nisan’da Venüs ikizler burcuna geçiyor. Eğitim hayatınızda güzel müjdeler alabilirsiniz. 8 Nisan’da Terazi dolunayı var. Duygusal anlamda kendinizi çökmüş hissedebilirsiniz. Çok fazla sürmeyecek bu durum.

Kariyer: 11 Nisan’a kadar Merkür balık burcunda sizin altıncı evinizde olacak ve Merkür Neptün ile kavuşum yaşayacak. Ekip çalışmaları için güzel bir dönem. Kariyerinizde birtakım hareketlilik var. Yeni bir ticari girişim yapma niyetinde olabilirsiniz. Merkür’ün Neptün ile kavuşum yapması atacağınız imzaları 11’inden sonrasına bırakın. Mars’ın kova burcunda olması nedeniyle işiniz de çok fazla yorulabilirsiniz, bilinmezli iş hayatınız olabilir. Hangi proje kiminle yürüyor, ne zaman sonuçlanacak, size bildirilmemiş olabilir. İş hayatınızda duygusal davranmayın. İşten ayrılma, istifa kararı almayın.

Bu ayki spotunuz:

“Büyük işlerde fırsatlar kollamaktan ziyade, önüne çıkan fırsatları değerlendirmek daha iyidir.” – François de La Rochefaucaıld


Akrep Burcu Nisan Ayı Yorumları

Akrep Burcu - Para: 3 Nisan’da Venüs ikizler burcuna geçiş yapıyor.

İlişki: 11 Nisan’a kadar Merkür balık burcunda yani sizin beşinci evinizde olacak ve Neptün ile kavuşum yapacak. Yeni bir aşka yelken açabilir, hali hazırdaki ilişkinizi bir yoluna koymaya çalışabilirsiniz. Merkür Neptün kavuşumu olduğu için sevdiğiniz kişiyi çok idealize edebilir, hayal kırıklığına uğrayabilirsiniz. Merkür sosyal hayatınızda size yardımcı olmaya çalışıyor.

Oldukça keyiflisiniz. Ebeveyn olan akrepler, çocuklarına odaklanabilir. Ayın tamamında Mars kova burcunda olacak. Size ekstra enerji verecek. Anne babaya, çocuklara vakit ayırmanız gerekecek. Problemleri var mı diye onları kollayın. Nisan ayının başlarında iş ya da özel seyahatleriniz olabilir. Jüpiter Pluto kavuşumu, aile ile para, miras konularını gündeme getirebilir.

Sağlık: Hani bu dönemde market reyonları boşaldı ya! İşte o reyonları boşaltanların çoğu Akrep burçlarıdır. Her türlü felaketlere hazırlıklı olan Akrep burçları, kıyafet, gıda takviyeleri, makyaj malzemeleri, yüz maskeleri hepsini stoklamıştır. Ayrıca etrafına da felaket tellallığı yaparak yüreklere korku salmıştır.

Para: 3 Nisan’da Venüs ikizler burcuna geçiş yapıyor. Bu da ödeme düzeniniz, kredileriniz, borçlarınız ile ilgili rahatlama veriyor. Eşinizin veya eşinizin ailesinin desteği ile borçlarınızı kapatabilirsiniz. Aile içinde miras davası varsa siz de payınıza düşeni alabilirsiniz.

Kişisel Gelişim: Mars’ın kova burcunda olması ile özellikle üniversite eğitimi olan akrepler için konsantrasyonlarının çok yüksek olacağı bir ay. Merkür Neptün kavuşumu yaratıcılığınızı arttırabilir, sanatsal faaliyetler de bulunabilirsiniz. Terazi dolunayı sizi ruhsal olarak zorlayabilir. Biraz takıntılı yapabilir. Çok çalıştınız, yoruldunuz. Dolunay zamanı biraz dinlenip sakinleşin. Bu süreçte meditasyon, yoga yapabilirsiniz.

Kitap Önerileri – Kişisel Gelişim Kitapları – 1 >>

Kariyer: 11 Nisan’da Merkür Koç burcuna geçiş yapıyor. İşle ilgili eğitimleriniz, verdiğiniz seminerler yoğunluk kazanıyor. İş konusunda efor sarf edebilirsiniz. İşle ilgili bir eğitim almak isteyebilirsiniz. Ayın 19’una kadar Güneş Koç burcunda yani sizin altıncı evinizde. Ayın büyük bir bölümü odağınız, iş ortamınızda eğer çalışmıyorsanız günlük rutinlerinizde olacak. Bu ay iyi çalışıyorsunuz. Ekip çalışmaları, iş ortamında bir hareketlilik söz konusu. İş arayanlar için de güzel bir süreç. İş kurmak isteyen Akrep burçları, nisan mayıs aylarını yani Jüpiter ile Pluto’nun kavuşum yapacağı bu dönemi iyi değerlendirin.

Bu ay ki spotunuz:

“İnsanın kafasını karıştıran bir sürü bilinmeyenin ortasında oturmak bir işe yaramaz. Sonunda bunu takıntı haline getirirsin. Bu dünyayla yüzleş. Yolunu yordamını öğren, dikkatle izle, anlam çıkarmak için çok acele tahminlerde bulunmaktan kaçın.  Önünde sonunda tüm ipuçlarını bulacaksın.” – H. G. Wells


Yay Burcu Nisan Ayı Yorumu

Yay burcu nisan yorumu - 19 Nisan’a kadar Güneş Koç burcunda, sizin beşinci evinizde olacak.

İlişki: 11 Nisan’a kadar Merkür balık burcunda yani sizin dördüncü evinizde olacak. Ailevi ilişkiler, aileden gelecek haberler, aile ile yapılacak aktiviteler, yaşam alanınızı, çocuklarınızı, evinizi, yuvanızı ilgilendiren konular dikkat çekiyor. Bu konularda alacağınız önemli kararları ayın 11’inden sonraya bırakın. Çünkü Merkür Neptün kavuşumu yanıltır sizi.

19 Nisan’a kadar Güneş Koç burcunda, sizin beşinci evinizde olacak. Odağınız sosyal hayatınızda, çocuklarınızda, keyif aldığınız şeylerde, aşk hayatınızda. Nikah, nişan, evlilik planı yapabilirsiniz. Eğer yalnızsanız bir teklif alabilirsiniz. 8 Nisan’da Terazi burcunda bir dolunay gerçekleşiyor. Sizi biraz agresif yapabilir. Ani öfke patlamaları, karşı tarafla restleşme, verilen görevi reddetme olabilir. Daha sakin kalmaya çalışın. Çünkü sonradan pişman olacaksınız. Mars kova burcunda olacak. Ticaret konuşacağınız, iş konuşacağınız insanlarla bir araya gelme ihtimali anlamına geliyor sizin için.

Sağlık: İçinde kurt olan, yerinde duramayan Yay burçları için bu dönem karantina da olmak facia!!! Ne arkadaşlarıyla buluşabiliyor ne de başka ülkelere gidebiliyor. Ona kalsa virüs mirüs dinlemeyecek çıkacak da. İşte…

Para: Nisan’ın başında geliriniz, gideriniz, ödemeleriniz gündeminizde olacak. Ödeyemediğiniz kredileriniz için eşinizden, anne babanızdan para talep edebilirsiniz. Ayın ilk on beş günü iş ortağınızla, iş ortamınızda beklediğinizden daha kazançlı zamanlarınız olabilir. Nisan ve mayıs aylarında Jüpiter Pluto kavuşumu var. Jüpiter size büyük paralar getirebilir, maddi konularda fırsatlar sunabilir.

Kişisel Gelişim: Bu ay hobileriniz ile ilgileniyorsunuz. Kurslara yazılabilirsiniz. Yaratıcı yönleriniz ile ilgili güzel haberler gelebilir. 8 Nisan’da on birinci evinizde Terazi dolunayı var. Hayattan beklentilerinizi, amaçlarınızı yeniden gözden geçiriyorsunuz.

Derin Konsantrasyonu Nasıl Sağlarsınız? >>

Kariyer: Hem iş hem eğitim hayatına yoğunlaşan yaylar için ekstra bir şans söz konusu bu ay. Eğitimde de beklentilerinizden daha iyi sonuçlar alabilirsiniz. Çalışkan olduğunuz bir dönem. Dolunay zamanında işle ilgili kararlarınızı yürürlüğe sokmak adına somut adımlar atabilirsiniz. 19 Nisan’dan itibaren güneşin boğa burcuna geçmesi ile iş ortamınızda adınızı yazdıracağız bir süreç başlıyor.

Bir ekiple çalışıyorsanız aniden birileri ayrılıp gidebilir veya ekibinize yeni kişiler gelebilir. Ekibinizi daha da güçlendirmenizde fayda var. Çok çalışıp yorulacağız bir dönem. Yeni projeler, yeni gündemler, imzalar, fırsatlar gayet güzel sizler için. Nisan ve Mayıs aylarında Jüpiter Pluto kavuşumu, kariyerinizde büyük dönüşümler getiriyor. Kariyerinizde önemli fırsatlar sunabilir bu kavuşum.

Bu ayki spotunuz:

“Zihinsel bir uğraşı içermeyen boş zaman ölümdür ve diri diri gömülmektir.” – Seneca


Oğlak Burcu Nisan Ayı Yorumu

Oğlak burcu nisan yorumu - Para: 8 Nisan’da Terazi burcunda bir dolunay gerçekleşiyor.

İlişki: Nisan ayının başlarında ilişkileriniz gündeminizde olacak. Sevgiliniz, iş arkadaşlarınız, eşinizle olan ilişkilerinizde ufak tefek sorunlar olabilir. Onlarla diyalog kurup bu sorunları, bu gerginliği bitirebilirsiniz. 11 Nisan’da Merkür Koç burcuna geçiyor. Ailenizin beklentilerini karşılamakla geçireceğiniz bir dönem olacak. İletişiminiz kuvvetlenecek. Ailenize karşı kollayıcı olmanız gerekebilir. 19 Nisan’dan itibaren Güneş boğa burcuna geçiyor. Sizde toprak grubu olduğunuz için sizi olumlu etkileyecek. Sevdikleriniz size sürpriz yapabilir, evlenme teklifi alabilir ya da evlenme teklifi edebilirsiniz.

Sağlık: İşkolik olmaları ile bilinen Oğlaklar, korona virüsünün olduğu bu dönemde kendilerini kolonya işine mi yoksa maske işine mi girsem diye düşünürken bulabilirsiniz.

2020 Yılının Sağlıklı Beslenme Trendleri >>

Para: 8 Nisan’da Terazi burcunda bir dolunay gerçekleşiyor. Maddi olarak bağımsızlığınızı ilan edebilirsiniz. Yani ailenizden ayrılıp kendi paranızı kazanma yoluna gidebilirsiniz. Para konusunda da Dolunay size sürprizler yapabilir. Ayın tamamında Mars kova burcunda olacak. Para konusunda mücadeleleriniz olabilir. Örneğin, bir kredinizi, borcunuzu ödemek için başka birinden borç alabilir veya ev almak için kredi çekebilirsiniz.

Kişisel Gelişim: Merkür’ün balık burcunda olduğu dönemde zihniniz çok faal. Sürekli bir plan, bir karar birilerine bir şeyler danışma söz konusu olacak. Fakat Merkür’ün Neptün’le kavuşum yapması da sizde bazı yanılgılara sebep olabilir. Planlarınızı, kararlarınızı 11 Nisan’dan sonrasına ertelemenizde fayda var.

Kariyer: 3 Nisan’da Venüs ikizler burcuna geçiyor. Çalışma hayatınızda size ekstra bir kuvvet veriyor. Yükselme ihtimaliniz çok yüksek. Dolunay sizin altıncı evinizde gerçekleşiyor. Toplumsal statünüz, kariyeriniz için aldığınız kararlar, bunlarla ilgili gelecek haberler gündeminizde olacak. Kariyerle ilgili bir şeyler netleşiyor. Bir karar alacaksınız. Bu karar toplumsal statünüzü değiştirecek bir karar da olabilir. İş arayan Oğlak burçları, iş arama bulma konusunda hem istekli olacak hem de şansı yüksek olacak. Çünkü ayın tamamında Mars kova burcunda ve onlara bu konuda destek veriyor.

Bu ayki spotunuz:

“Danışın ve danıştığınız kişinin görüşlerini kendi görüşlerinizle birleştiriniz ki, doğru ortaya çıksın.” – Gerald Massey


Kova Burcu Nisan Ayı Yorumu

Kova Burcu Nisan yorumu - İlişki: 3 Nisan’dan itibaren Venüs İkizler burcuna geçiş yapıyor.

İlişki: 3 Nisan’dan itibaren Venüs İkizler burcuna geçiş yapıyor. Eşinizle, sevgilinizle çok güzel zamanlar geçirebilirsiniz. Çocuklarınızın başarılarıyla gurur duyacağınız bir dönem. 19 Nisan’a kadar Güneş Koç burcunda olacak. Yakın arkadaşlarınızın, akrabalarınızın, kardeşlerinizin hayatında olup bitenlere müdahil olabilirsiniz. Kısa kısa seyahatler yapabilirsiniz.

19 Nisan’dan itibaren Güneş boğa burcuna geçiyor. Aile içinde anne babayla bağlarının kuvvetlendiği, onları kolladığınız bir dönem olacak. İkili ilişkilerinizi tamamen düzenliyorsunuz. Ayın tamamında Mars sizin burcunuzda olacağı için çok kuvvet kazanacağınız, iş ortamınızda takdir edileceğiniz, istediğiniz her şeyi alabileceğiniz döneme giriyorsunuz.

Sağlık: Korona virüsüne başka bir bakış açısıyla bakar. Çin’in siyasetinden, nüfusu azaltma politikasından bahsedip bir komplo olduğunu söyler. O her şeyi çözmüştür bile.

Corona Virüsüne Karşı Bağışıklık Kazandıracak Besinler >>

Para: 11 Nisan’a kadar Merkür balık burcunda yani sizin ikinci evinizde olacak. Maddi konular son derece dikkat çekiyor. Maddi konularla ilgili kararlarınızı ayın 11’inden sonrasına bırakın. Çünkü Neptün yanıltır sizi. 19 Nisan’dan itibaren gayrimenkul, ev alma satma gündemleriniz olabilir.

Kişisel Gelişim: 19 Nisan’a kadar Güneş Koç burcunda üçüncü evinizde olacak. Sürekli plan yapma halindesiniz. Çok heyecanlısınız. Kişisel gelişim ile ilgili eğitimlere başlamaya karar verebilirsiniz. Hayata bakış açınızda netleşmeler olabilir. Venüs’ün yaratıcılığını hissedeceksiniz. Jüpiter Pluto kavuşumu  korkularınızla yüzleştirmeye, barıştırmaya çalışıyor.

Kariyer: 8 Nisan’da Terazi burcunda Dolunay gerçekleşiyor. İşinize bir şehir dışı, yurtdışı bağlantıları eklemek isteyebilirsiniz. İşinize duyurmak, ticari faaliyetlerde bulunmak isteyebilirsiniz. 11 Nisan’a kadar Merkür balık burcunda ve bu size iş fırsatları, işle ilgili planlar getiriyor. İş görüşmeleriniz olabilir. Merkür, Neptün’le kavuşum içinde olacağı için kararlar alırken sakin olun. Neptün sizi yanıltabilir. Kararlarınızı, planlarınızı ayın 11’inden sonrasına bırakın.

Bu ayki spotunuz:

“Bizim en derin korkumuz yetersiz olmak değildir. En derin korkumuz sınırsız güce sahip olmamızdır. Bizi en çok korkutan karanlık yanımız değil, aydınlık yanımızdır.” – Marianne Williamson

Mart Ayı Burç Yorumları İçin >>


Balık Burcu Nisan Ayı Yorumu

Balık burcu nisan ayı yorumu - Para: 11 Nisan’dan itibaren Merkür Koç burcunda olacak.

İlişki: 11 Nisan’a kadar Merkür sizin burcunuzda olacak. İletişiminizle, sözcüklerinizle, kendinizi ifade etme şeklinizle dikkat çekiyorsunuz. 3 Nisan’da Venüs ikizler burcuna geçiş yapıyor. Aileden birinin güzel haberlerini alacağınız anlamına gelir. 19 Nisan’dan itibaren Güneş boğa burcunda olacak.  Bulunduğunuz konum, çevreniz, networkünüz, dokunduğunuz her kişi ile ilişkileriniz daha da kuvvetleniyor. İletişim noktasında çalışıyorsanız, görüştüğünüz herkes daha olumlu bir noktaya geçiş yapacak. Bu da size olumlu bir psikoloji kazandıracak.

Sağlık: Ah canım duygusal, hassas Balık burçları:” Virüsten bugün kaç kişi öldü acaba? Bize de gelecek mi bu virüs? Yeter artık bitsin bu çile!!! Dayanamıyorum” der ve kafayı yer.

Para: 11 Nisan’dan itibaren Merkür Koç burcunda olacak. Paranızla ilgili güzel haberler gelebilir. Beklediğiniz ya da beklemediğiniz ödemelerinizi arka arkaya alacaksınız. Sizin başkasını desteklemek gibi bir niyetiniz varsa bu Merkür’ün Koç burcunda olduğu döneme denk düşebilir. 8 Nisan’da Terazi burcunda gerçekleşen Dolunay maddi tablonuzu netleştirecek. Eşinizle, anne babanızla varsa iş ortağınızla ortak kazanımlarınız netleşecek. Yatırım yapmayı planlayabilirsiniz.

Kişisel Gelişim: Mars’ın kova burcuna geçmesi  kendinizle mücadeleniz, kendi motivasyonunuzu yoluna koymanız için konsantrasyonunuz ile ilgili mücadeleniz anlamına geliyor. Yeni bir dil öğrenmek, yeni bir hobi edinmek için gayret göstermeniz gerekebilir.

Kariyer: 11 Nisan’a kadar Merkür’ün sizin burcunuzda olması imzaları anlatır. Bir ticari fikriniz olabilir. Yeni başlangıçlar yapmak isteyebilirsiniz. İşinizle ilgili son kararları alırken ayın 11’inden sonrasını bekleyin, acele etmeyin. Merkür Neptün’le kavuşum yapacağı için alacağınız kararlarda sizi yanıltabilir.

Bu ayki spotunuz:

“Yardımlar tıpkı çiçekler gibidir. Ne kadar taze ise insanları o kadar memnun eder.” – Chilon

2020 Mayıs Ayı Burç Yorumları >>