Çevrimiçi Eğitimin Avantajları – Evden Çıkmadan Eğitim

Çevrimiçi Eğitimin Avantajları - Dünyanın her yerinden milyonlarca öğrencinin neden çevrimiçi derece programlarını tercih ettiği veya çevrimiçi bir platform aracılığıyla en az bir üniversite dersi alması şaşırtıcı değil.

Çevrimiçi eğitimin avantajları nelerdir? E-öğrenme, online ders veya çevrimiçi öğrenme. İnternetin en akıllı kullanımı arasında, kişisel gelişim için aracı olması da yer almaktadır.  Kendi sınırlamaları olmasına rağmen, çevrimiçi öğrenmenin neden günümüz eğitiminde e-Öğrenmenin en büyük devrim olduğunu açıklayan çeşitli avantajları vardır. İşte bunlardan 5 tanesi.

Geleneksel Eğitim ve Çevrimiçi Eğitimin Avantajları

Geleneksel eğitim sistemiyle ilgili birkaç sorun vardır. Öncelikle prestijli bir okula gitmek için dönem başına binlerce dolar ödemeniz gerekiyor. Tüm bu bütçe kesintileri, yoğun sınıflar ve kurs sıkıntısı nedeniyle, her zaman tam olarak istediğiniz şeyi çalışma şansınız olmayacak.

Dünyanın her yerinden milyonlarca öğrencinin neden çevrimiçi derece programlarını tercih ettiği veya çevrimiçi bir platform aracılığıyla en az bir üniversite dersi alması şaşırtıcı değil. Çevrimiçi öğrenme, çağdaş eğitimdeki en büyük devrim olmalıdır. Sistemde büyük bir değişiklik yaptı ve bir şeyler öğrenmek isteyen herkes için büyük fırsatlar açtı.

 • Bununla birlikte, çevrimiçi eğitim hala klişelerle ilgilidir. İnsanlar genellikle çevrimiçi öğrencilerin geleneksel bir kolej veya üniversite için yeterince akıllı olmadığını, tembel olduklarını ve “gerçek” dereceler almadıklarını düşünürler. Bu iddialar, birçok insanı çevrimiçi kurslara katılmaktan caydırıyor, bu yüzden büyük miktarda para, sinir ve hayatlarının yıllarını tüketen geleneksel eğitim sistemine sıkışıp kalıyorlar.

Çevrimiçi öğrenmenin neden sandığınızdan daha harika olduğunu açıklamamıza izin verin. Bu tür bir eğitime karşı tutumunuzu yeniden gözden geçirmenizi sağlayacak çevrimiçi öğrenmenin 5 avantajına sahibiz.

Eğitimde Farklı Öğrenme Teknikleri İçin Teknoloji Kullanımı >>

Çevrimiçi Eğitimin Avantajları

Çevrimiçi eğitimle, geleneksel dört yıllık üniversitelerde bulunan herhangi bir programı veya kursu alabilirsiniz.

Çevrimiçi öğrenme, sizlere son derece fayda sağlar. Eğitim için eski zamanlardaki gibi günlük kilometrelerce yol katetmeniz, zaman veya çok para harcamanız gerekmemektedir. Teknoloji sayesinde, dünyanın neresinde olursanız olun, kendinizi istediğiniz gibi geliştirebilirsiniz. Kişisel gelişiminiz için gereken her şeye sahip olmanıza fırsat sunmaktadır. İşte online öğrenmenin sizin için avantajları: 

 1. Ne isterseniz öğrenebilirsiniz!

Hayalinizdeki programı geleneksel eğitimde de seçebilirsiniz, ancak bu evden uzaklaşmayı, tamamen bilinmeyen bir şehirde yaşamayı ve son derece rekabetçi bir öğrenme ortamında mücadele etmeyi içerir. Çevrimiçi eğitimle, geleneksel dört yıllık üniversitelerde bulunan herhangi bir programı veya kursu alabilirsiniz. Çevrimiçi eğitimin avantajları için en önemli maddelerden biridir bu. Çünkü istediğiniz her şeyi öğrenme imkanınız vardır.

 • Örneğin, en çok sinirbilimle ilgilendiğinizi varsayalım. Tek yapmanız gereken, bu tür bir çevrimiçi kurs için bir Google aramasıdır ve dünyanın dört bir yanından en prestijli üniversitelerin bazıları tarafından sunulan çevrimiçi programları kolayca bulacaksınız.

Gelecekteki mesleğinizde bu bilgiyi uygulama arzunuz olmasa bile böyle bir kursa gidebilirsiniz. Ancak yeni ilgi alanları keşfetmeyi ve insan beyninin nasıl çalıştığını anlamayı merak ediyorsunuz. Çok çeşitli çevrimiçi programlar ve kurslar, bu tür eğitimin büyük bir avantajıdır. Nerede yaşadığın ve ne okumak istediğin önemli değil – her zaman uygun bir kurs veya hatta evden takip edebileceğin bir derece programı bulabilirsin.

Uzaktan Eğitimin Avantajları Ve Dezavantajları >>

 1. Konforlu bir öğrenme süreci sunar.

Saatlerce derse gitmeyi, rahatsız bir sandalyede oturmayı ve günün sonunda sırt ağrısından şikayet etmeyi unutun. Çevrimiçi eğitimi tercih ettiğinizde fiziksel sınıf oturumuna bağlı kalmayacaksınız. Tüm dersler ve gerekli materyaller çevrimiçi platformlar aracılığıyla sağlanır, böylece onlara evinizin rahatlığından kolayca erişebilirsiniz. Kampüse gitmek için toplu taşıma kullanmayacaksınız, arabanız için benzine para harcamak zorunda kalmayacaksınız, ders için erken kalkıp giyinmek zorunda kalmayacaksınız… Kolaylıklar listesi bu şekilde uzayıp gidiyor.

 • Konfor güçlü bir avantajdır, ancak her iki yönde de olabilir. Evden ders çalışırken çok rahat olmanıza izin vermemelisiniz, bu yüzden günde birkaç saat kanepeyi terk etmek ve evinizde ilham verici bir çalışma ortamı oluşturmak en iyisidir. İhtiyacınız olan tek şey büyük bir masa ve hoş, rahat bir sandalye.

Evde Nasıl Rahat ve Etkili Çalışabilirsiniz? >>

 1. Çevrimiçi kurslar özgeçmişte harika görünür.

Şu anda kariyerinizin nerede olduğu önemli değil; çevrimiçi bir program özgeçmişinizde her zaman iyi görünecektir. Potansiyel işverenlere öğrenmeye kararlı olduğunuzu ve daha fazla bilgi ve yeni beceriler edinmeye istekli olduğunuzu gösterecektir. İşe alma yöneticileri, çevrimiçi dereceleri geleneksel derecelerden daha düşük görmez. Derece bir derecedir.

 • Prestijli bir üniversiteden çevrimiçi bir derece alırsanız, kariyerinizi ışık hızıyla artıracaksınız. Bir iş terfisi için kesinlikle daha iyi bir aday olacaksınız ve yeni pozisyonlara başvurduğunuzda özgeçmişiniz çok daha iyi görünecektir.

Etkili Öğrenme İçin Görsel Eğitim >>

 1. Kendi kendine öğrenme hızınızı ayarlayın.

İlginç çevrimiçi kurslara ve programlara göz atmaya başladığınızda, çoğunda kendi hızınızda etiketini göreceksiniz. Ne anlama geliyor? Kendi kendine öğrenme, öğrencilerin hedefleri her an tamamlamaya başlayabilecekleri ve bireysel ihtiyaçlarını karşılayan bir öğrenme programı ayarlayabileceği anlamına gelir.

 • Geleneksel bir üniversite programına kaydolduğunuzda, işi, hobileri ve hatta aileyi unutmanız gerekecek. Böyle bir ortamda, ders çalışmak bir öncelik olmalıdır. Bu nedenle, birçok bekar ebeveyn ve çalışan kişi daha yüksek bir diploma almak için hayallerini unutmaya karar verir.

Kendinden tempolu bir sistem, kendilerine uygun ritimle ilerleme kaydetmelerini sağlar. Bu tür bir sistem canlı oturumlara katılmayı gerektirmez; Malzemelere istediğiniz zaman sizin için uygun olan erişebilirsiniz. Gün içinde çalışmanız veya evinize ve çocuklarınıza bakmanız gerekiyorsa, gece çalışabilirsiniz. Bu, geleneksel eğitim sisteminin yenemeyeceği bir avantaj.

Eğitimin Son Derece Önemli Olmasının 10 Nedeni >>

 1. Maliyetleri düşürün.

Çevrimiçi eğitimin avantajları arasında maliyetler konusu açık ara öndedir. Çevrimiçi programların geleneksel bir kampüs ortamında düzenlenenlere kıyasla daha ucuz olması, sizi bunları düşünmeye ikna etmeye yetiyor. Çevrimiçi kurslar için ortalama eğitim, birçok faktöre bağlıdır, bu nedenle bir programdan diğerine değişir.

 • Örneğin, California, San Diego Üniversitesi tarafından bazı kurslar aracılığıyla sağlanan bazı programlara kaydolmak istediğinizde sadece kurs ücretini ödersiniz. Ayrıca Amerika Vatandaşlığınız varsa mali yardımlardan da yararlanabilirsiniz. Yardım bu ücreti karşılayamayan öğrenciler için mevcuttur, bu nedenle bu her zaman aklınızda bulundurmanız gereken bir şeydir.

En iyi kısmı sona sakladık: birçok çevrimiçi kurs tamamen ücretsizdir. Örneğin MIT(Massachusetts Teknoloji Enstitüsü) tüm kurs materyallerini ücretsiz olarak çevrimiçi olarak sunar. Ücretsiz kurslar genellikle bitirme sertifikasıyla birlikte gelmez, ancak yine de prestijli eğitimcilerden bir şeyler öğrenmek isteyenler için yararlı olmaktan çok daha fazlasıdır.

Çevrimiçi Eğitim Tamamen Çaba Değerlidir

Çevrimiçi kurslar ve derece programları, geleneksel eğitimdeki benzerlerinden daha uygun ve daha ucuzdur. Bunlar, birçok öğrenciyi bir derece veya sertifika kazanmak istediklerinde çevrimiçi platformları tercih etmeye yönlendiren çevrimiçi öğrenmenin iki ana avantajıdır.

Çevrimiçi öğrenmeyle ilgili en iyi şey, sertifika almak istemeseniz bile rahat bir şekilde öğrenebilmenizdir. Sadece öğrenme tutkusuna ve sizi doğru kursa götürecek hızlı bir çevrimiçi aramaya ihtiyacınız var. O andan itibaren, kendi eğitiminizin ustası olacaksınız.

Başarıya Giden Yolda Kişisel Direncimizin Önemi >>