Ağ pazarlaması endüstrisindeki insanların çoğu, bir girişimci gibi düşünmez, ne de başarılı bir işletme (her türlü) yetiştirme, kurma ve yönetme hakkında çok fazla şey bilmezler.

Doğrudan satış işinizin amacı ne? Hayatınızda gerçekleştirmek istediğiniz hedefler neler? Neden bu ticarete başladınız? Bu soruları kendinize sormanız gerekiyor. Bir işi yapmış olmak için yapmaktansa hiç yapmamak daha iyidir. Çünkü sizin için zaman kaybından başka bir şey olmayacaktır.

Doğrudan satış endüstrisindeki insanların çoğu, bir girişimci gibi düşünmez. Başarılı bir işletmeyi (her türlü) yetiştirme, kurma ve yönetme hakkında çok fazla şey bilmezler. Bunu yargılayıcı, olumsuz, aşağılayıcı ya da insanları yerin dibine sokmak için söylemiyoruz. Endüstrideki insanların çoğu iyi insanlardır. Sadece girişimci değiller. Sektördeki insanlar çalışanlar veya serbest meslek sahibi insanlardan oluşmaktadır.

Doğrudan Satış İşinizin Amacı

Sonuç olarak, Doğrudan satış işlerini yarı zamanlı bir iş olarak ya da ek para kazanmanın bir yolu olarak görüyorlar, ancak gerçek bir iş olarak görmüyorlar. Neye karşı çalışmanız gerektiğini (ve neden) bildiğiniz zaman, bu durum, süreci çok daha basit ve daha kolay hale getirir.

Doğrudan Satışta Ciddi Bir Başarı İçin Altın Kurallar >>

Çoğu kişi, hemen, acil bir şekilde para kazanmak için sektörümüze katılmaktadır. Zaten tam zamanlı bir işi var ve yanlarında gelirlerini artırmak için bir şeyler arıyorlar. Haftada kırk saat çalışın ve çalışmaya değecek kırk saat boyunca ödeme alın. Çalışanların ücretlerinin çoğu bu şekilde ödenir.

İlk amaç para kazanmak üzerine:

Çoğu durumda, endüstrimizdeki insanların tek zihniyeti para kazanmakla ilgili. Sonuç olarak, doğrudan satış işlerinde bir ila üç ay yarı zamanlı çalıştıkları ve çok para kazanamadıkları zaman, hüsrana uğrarlar ve işi bırakırlar.

Bu insanların çoğunun farketmediği şey, ödenecek olan paranın, iş içerisinde sadece vakit geçirmeleri ile ilgili olmadığıdır. Karmaşık gelmiş olabilir ancak açıklamamıza izin ver. Bu ticarete katılan insanlar muhtemelen daha önce hayatlarında girişimcilik yapmayan insanlardır. Yarı zamanlı veya tam zamanlı bir işte maaşlı olarak çalışan insanlar. Bu yüzden, iş yerinde sadece zaman bile geçiriyor olsalar maaşlarını alırlar. Doğrudan satışta da aynı olacağını düşünüyorlar.

Tüm Detayları İle Network Marketing Nedir? >>

Ancak şu var ki işletme sahiplerine yalnızca sonuçlar için ödeme yapılır! Sonuç yoksa, ödeme de yok! İşyeri sahipleri bir varlık inşa ediyor, dolar karşılığında işlem yapmıyorlar; dolar kazanmak için aktiviteler yapıyorlar.

Bir iş kurmanın amacı, anında bir gelir sağlamak değildir. Bunun yerine, bir işletmenin asıl amacı, çalışmaya devam etseniz de etmeseniz de size sürekli bir gelir sağlayan bir varlık oluşturmaktır. Tekrar belirtmek gerekir ki, bir işletmenin asıl amacı, çalışmaya devam etseniz de etmeseniz de size sürekli bir gelir sağlayan bir varlık oluşturmaktır.

HER gerçek girişimcinin nihai hedefi budur. Sonsuza kadar sana ödemeye devam edecek bir şey inşa et. Aklınızda bulundurun, özellikle yarı zamanlı çalışıyorsanız (herhangi bir işte) herhangi bir tür önemli gelir elde etmek, birkaç yıl (veya daha uzun) alabilir!

Bir işletmenin ikinci amacı:

Bir işletmenin ikinci amacı, büyük bir maaş günü için bir gün satabileceğiniz bir varlık oluşturmaktır. Bir işletme yalnızca size sürekli bir gelir sağlayan bir varlık haline gelmez, aynı zamanda satabileceğiniz bir değere sahip olan bir şeydir.

Beş ila on yıllık bir süre zarfında başarılı bir doğrudan satış organizasyonu kuruyorsanız, büyük bir maaş günü için ödeme yapabilir ve satabilirsiniz (isterseniz). Sektörümüzdeki çoğu şirket bunu yapmanıza izin veriyor.

Girişimcinin Gerçek İşi Ne? >>

İş Bulmak veya İş Kurmak

Birkaç dakika alalım ve bu iki fikri genişletelim. Bugün sadece ekstra para kazanmanın bir yolunu arıyorsanız, herhangi bir işe başlamak muhtemelen en iyi yol değildir. BUGÜN ekstra para istiyorsanız, tam zamanlı veya yarı zamanlı bir iş bulmalısınız. Bir kez daha, çoğu işletme karlı yapmak için birkaç yıl alır ve çoğu iki yıl boyunca asla hayatta kalmaz. Buna inanmıyor musunuz? Sadece dışarıya çıkın ve tüm kapalı iş yerlerine ve boş binalara bakın.

Bir iş size anında gelir sağlarken, çalışmayı bıraktığınız veya çalışma yeteneğinizi kaybettiğiniz dakika, geliriniz durur. İş geliri, artık gelir değil, doğrusal gelirdir. 

Bir iş kurarsanız, biri diğerlerinden farklı olarak kaldıraç amacı taşımalıdır. Aktif olarak çalışmasanız bile, size uzun yıllar boyunca ödeme yapacak bir şey inşa etmiş olursunuz. Gerçek bir iş yapmak için ön plana, ne kadar fazla zaman harcarsanız, gelecekte işinizde de yapılacak o kadar az iş gerekir. Para gelmeye devam eder. Evet, her şeyin sorunsuz çalışmasını sağlamak için birkaç şey yapmanız gerekiyor, ancak çabalarınız zaman geçtikçe daha da kolaylaşıyor.

İşinizi satmaya gelince, sahip olmak için güzel bir seçenek. Belki de doğrudan satış işinizi kurduktan beş veya on yıl sonra, yedi rakamlı gelire ulaşabilirsiniz.

Network Marketingde Takım Arkadaşlarınızı Nasıl Ödüllendirirsiniz >>

Son düşünceler

Sonuç olarak, doğrudan satış işinizi bir iş veya hızlı gelir elde etmenin bir yolu değil bir varlık oluşturmanın yolu olarak düşünmeniz gerekir. Faturalarınızı ödemek ve finansal baskıyı arkanızdan uzak tutmak için günlük bir iş edinin ve üç ila on yıl boyunca sürekli olarak yarı zamanlı olarak doğrudan satış işinizde çalışın. Bunu yapın ve potansiyel olarak tam zamanlı işinizden çok daha fazlasını ödeyebilecek bir varlık oluşturabilirsiniz! En iyisi, artık gelirdir.