fbpx

Film Önerileri – The Fighter (Dövüşçü) Filmini İzlemeniz İçin 5 Neden

Film önerileri bölümümüzde bu defa The Fighter – Dövüşçü filmi var. Kişisel gelişim filmleri arasında ayrı bir yere sahiptir. Gerçek bir hayat hikayesine dayanmaktadır. Mark Wahlberg ve Cristian Bale’in başrolde oynadığı film bir boksörün hayatını anlatmaktadır.

Film izlenimlerimizi anlatmadan evvel, filmlerin insanların bakış açılarını değiştirdiği gerçeğini tekrardan hatırlatmakta fayda var. Eğer motivasyon istiyorsanız, ilk seçeneklerinizden biri olması gerekir. İlham istiyorsanız yine aynı seçeneği değerlendirmelisiniz. İster sinemada olsun, ister evde olsun. Mutlaka film izlemelisiniz. Şimdi dilerseniz film The Fighter filmini izlemeniz için nedenlerimize bakalım.

The Fighter Filmini İzlemeniz İçin 5 Neden

Film önerileri bölümümüzde bu defa The Fighter - Dövüşçü, filmi var.

The Fighter filmi, ilk başta klasik boksör hayatı filmlerinden olsa da, ilerleyen dakikalarda öyle olmadığını anlıyorsunuz. Filmin her yerinde, kendinizden bir parça bulabileceğiniz sahneleri mutlaka var. İşin içerisine bir de deneyimli başrol oyuncuları girince, sıradan bir aksiyon, macera filmi olmaktan çıkıyor. Film anlatmadan önce belirtmekte fayda var. Eğer spoiler dinlemek istemiyorsanız lütfen okumayın.

İşte The Fighter filmini izlemeniz için 5 neden. Siz de izledikten sonra, sizi etkileyen noktaları lütfen yorum kısmından bizimle paylaşın. Duymak için sabırsızlanıyoruz. 

Film Önerileri – Kişisel Gelişim İçin İzlemeniz Gereken Filmler >>

Sevdikleriniz yanılıyor olabilir

Mickey Ward’ın, çok hazırlandığı bir maçta yenildikten sonra ailesi ile arasında geçen sohbet. Ailemiz bizim iyiliğimizi ister. Ve bunun doğrultusunda bizi yönlendirir. Bizim incinmemizi, moralimizin bozulmasını istemezler. Kendi tecrübeleri ile bizi eğitmek isterler. Ancak bu durum onların doğru hareket ettiğini göstermez.

Sizi korumak isterken, belki de sizin için iyi sonuçlar doğurmayacak kararlar alıyor olabilirler. Bazen aldığınız kararları,sorgulamanız gerekmektedir. Bu sorguyu yaparken objektif olmaya özen gösterin. Yanlışa yanlış demeyi bilin. Eksiklerinizi daha erken farkedebilirsiniz.

Bazen yeni kararlar almak gerekir

Dövüşçü filmini izlemeniz için ikinci neden. Abisi Dicky Ecklund, kardeşine yardım etmek ister. Ancak giriştiği işler artık çığrından çıkar. Ve bir arbede sırasında Ward’ın sağ eli ezilir. Hayatta her zaman istediğimiz şeyler olmayabilir. İstediklerimizi elde edemeyebiliriz. Sevdiklerimizi korumayı isteriz. Bu gayet normaldir. Ancak insanların sürekli olarak aynı hatayı yapmasından dolayı siz yara alıyorsanız, yine de aynı düşünür müydünüz?

Hayatta ayakta durmak için illaki birilerinin yardımına ihtiyacınız yok. Korkularınız sizleri, geride tutar. Filmde de söylediği üzere, maçı önce kafanda kazanman gerekir. Sonra teknik gelir. Bu nedenle, yanlış sonuçlar alıyorsanız bakış açınızı, düşünce şeklinizi değiştirmekte fayda var. Sevdiklerinizi, onları çok sevdiğiniz için, bazen dinlememek çok daha iyidir.

Bu Durum Doğru Karar Almanızı Engelliyor >>

Egonuz sizi bitirebilir

Film için üçüncü neden. 8. Raunda kadar dayandıktan sonra, hiç kimsenin beklemediği bir anda maçı güzel bir çıkış ile maçı kazandığı sahne. Filmde Mickey, abisi dolayısı ile eli zedelenmiş ve aylarca antreman yapamamıştır. Artık abisine, ne kadar üzülse de, onun söylediklerini yapmayacağını belirtmiştir. Ancak abisi yine de ona doğru olanları söylemiştir.

Hayatta dengeyi sağlamak çok önemlidir. İş ve ilişki gerçekten ayrı noktalardır. Bir işin gerektirdiklerini duymak ve yapmak zorundasınızdır, söyleyen kişiyi sevmeseniz bile. Bu sizin uzman bakış açınızı ortaya koyar. Profesyonel düşünmelisiniz. Birinden hoşlanmıyor oluşunuz onun yanlış söylediği ya da yanlış bildiği anlamına gelmez.

Kendi düşüncelerinizi dile getirebilmelisiniz

The Fighter filmini izlemeniz için sıradaki neden. Dicky Eucklund’un hapishaneden çıktıktan sonra, kardeşi ile tekrar çalışmak istediği ve tüm ailesiyle kavga ettiği sahne. Herkes size nasıl düşünmeniz gerektiğini söyler. Nasıl hareket etmeniz gerektiği üzerine konuşmalar yaparlar. Herkes kendi sözünün dinlenmesini ister. Sizin düşüncelerinizi görmezden gelebilir. Ancak bunları bir süzgeçten geçirmek sizin elinizde.

İnsanlar sizin fikrinizi sormasa bile, siz kendiniz için iyi olacağına inandığınız düşüncelerinizi dile getirmekten çekinmeyin. Fighter filminin belki de kırılma sahnelerinden biridir bu sahne. Detaya girmeye gerek yok. İzleyince hak vereceksiniz.

Film Önerileri – Hayata Bakış Açınızı Değiştirecek Filmler >>

Kazanmak istiyorsanız, kendinize inanmalısınız

The Fighter filmini izlemeniz için sonuncu neden. Mickey Ward, maçları kaybettikten sonra dışarıya çıkmaktan ve antreman yapmaktan utanmaktadır. Ancak verdiği bir karar tüm hayatını değiştirir. Tüm kasaba sizden başarı beklerken, 4 maçı art arda kaybetseniz, yine de aynı kararlılığı gösterebilir miydiniz?

Kazanan kişilerin, başarılı insanların hayatlarında ne kadar başarısız olduklarını tahmin bile edemezsiniz. Vazgeçmek yerine, başarısız olma riskini tekrar göze alıp, tekrar denemek… İşte kazanan insanlarla kaybeden, vazgeçen insanlar arasındaki en büyük fark budur. Kazanmak istiyorsanız, önce kendinize inanın.

Film Önerileri – Gerçek Hayat Hikayelerine Dayalı Filmler >>

Önceki İçerikBilgi Güçtür
Sonraki İçerikDerin Konsantrasyon Nedir?
Barış BOZ
Barış BOZ
Avukat/Girişimci/Network Okulu Editörü

CEVAP VER

Yorumunuz
İsminiz

SOSYAL MEDYADA BİZ

2,953BeğenenlerBeğen
117,507TakipçilerTakip Et
4,363TakipçilerTakip Et
4,050AbonelerAbone

MUTLAKA OKUMALISIN

Hafıza Nasıl Geliştirilir? 7 Doğal Yol

Hafıza nasıl geliştirilir? Bu soru unutkanlık yaşayan ya da kendini geliştirmek isteyen insanların sorduğu sorulardandır. Belleğinizi güçlendirmek, hayatınıza daha da hakim olabileceğinizin kanıtıdır. Hafıza,...

Kişisel Gelişim Her Yaş Grubu İçin Neden Önemlidir?

Kişisel gelişim her yaş grubu için önemli ve faydalıdır. Her ne kadar genç yaş için düşünülse de kişisel gelişim kitapları, videolar, seminerler gibi her...

Rakiplerinizi Sevmek İçin 8 Güçlü Neden

Hepimizin hayatta rakipleri var. Bizi düşünmeye, gelişmeye, yeni beceriler elde etmeye iten kişilerden bahsediyoruz. Bazen bir rakibin gelişimi, karakterinizdeki belirli farklılıkları ortaya çıkarır. Diğer...

Doğrudan Satışta İnancınızı Nasıl Artırabilirsiniz?

Doğrudan satışa olan inancınızı nasıl inşa ediyorsunuz? Başarının gerçek anahtarı nedir? Doğrudan satış başarısı için inanç son derece önemlidir. Size inancın "birine veya bir...

Öğretmenlerde Tükenmişlik Sendromunu Önlemenin 5 Yolu

Eğitim öğretim hayatında tükenmişlik sendromu, öğrencilerde olduğu kadar öğretmenlerde de görülmektedir. Ders planları, test gereksinimleri, değişen ülke standartları ve ebeveynlerden gelen çağrılar: öğretmenin tükenmişliği...

30 Yaşın Altındaki Milyonerlerde Ortak Olan 8 Özellik

Genç milyonerler arasındaki ortak özellikleri biliyor musunuz? Bazı insanlar emeklilikle milyoner statüsüne ulaşma umuduyla hayatları boyunca sıkı çalışır, cimrilik eder ve biriktirir. Milyoner olmak...