fbpx

Film Önerileri – The Fighter (Dövüşçü) Filmini İzlemeniz İçin 5 Neden

Film önerileri bölümümüzde bu defa The Fighter – Dövüşçü filmi var. Kişisel gelişim filmleri arasında ayrı bir yere sahiptir. Gerçek bir hayat hikayesine dayanmaktadır. Mark Wahlberg ve Cristian Bale’in başrolde oynadığı film bir boksörün hayatını anlatmaktadır.

Film izlenimlerimizi anlatmadan evvel, filmlerin insanların bakış açılarını değiştirdiği gerçeğini tekrardan hatırlatmakta fayda var. Eğer motivasyon istiyorsanız, ilk seçeneklerinizden biri olması gerekir. İlham istiyorsanız yine aynı seçeneği değerlendirmelisiniz. İster sinemada olsun, ister evde olsun. Mutlaka film izlemelisiniz. Şimdi dilerseniz film The Fighter filmini izlemeniz için nedenlerimize bakalım.

The Fighter Filmini İzlemeniz İçin 5 Neden

Film önerileri bölümümüzde bu defa The Fighter - Dövüşçü, filmi var.

The Fighter filmi, ilk başta klasik boksör hayatı filmlerinden olsa da, ilerleyen dakikalarda öyle olmadığını anlıyorsunuz. Filmin her yerinde, kendinizden bir parça bulabileceğiniz sahneleri mutlaka var. İşin içerisine bir de deneyimli başrol oyuncuları girince, sıradan bir aksiyon, macera filmi olmaktan çıkıyor. Film anlatmadan önce belirtmekte fayda var. Eğer spoiler dinlemek istemiyorsanız lütfen okumayın.

İşte The Fighter filmini izlemeniz için 5 neden. Siz de izledikten sonra, sizi etkileyen noktaları lütfen yorum kısmından bizimle paylaşın. Duymak için sabırsızlanıyoruz. 

Film Önerileri – Kişisel Gelişim İçin İzlemeniz Gereken Filmler >>

Sevdikleriniz yanılıyor olabilir

Mickey Ward’ın, çok hazırlandığı bir maçta yenildikten sonra ailesi ile arasında geçen sohbet. Ailemiz bizim iyiliğimizi ister. Ve bunun doğrultusunda bizi yönlendirir. Bizim incinmemizi, moralimizin bozulmasını istemezler. Kendi tecrübeleri ile bizi eğitmek isterler. Ancak bu durum onların doğru hareket ettiğini göstermez.

Sizi korumak isterken, belki de sizin için iyi sonuçlar doğurmayacak kararlar alıyor olabilirler. Bazen aldığınız kararları,sorgulamanız gerekmektedir. Bu sorguyu yaparken objektif olmaya özen gösterin. Yanlışa yanlış demeyi bilin. Eksiklerinizi daha erken farkedebilirsiniz.

Bazen yeni kararlar almak gerekir

Dövüşçü filmini izlemeniz için ikinci neden. Abisi Dicky Ecklund, kardeşine yardım etmek ister. Ancak giriştiği işler artık çığrından çıkar. Ve bir arbede sırasında Ward’ın sağ eli ezilir. Hayatta her zaman istediğimiz şeyler olmayabilir. İstediklerimizi elde edemeyebiliriz. Sevdiklerimizi korumayı isteriz. Bu gayet normaldir. Ancak insanların sürekli olarak aynı hatayı yapmasından dolayı siz yara alıyorsanız, yine de aynı düşünür müydünüz?

Hayatta ayakta durmak için illaki birilerinin yardımına ihtiyacınız yok. Korkularınız sizleri, geride tutar. Filmde de söylediği üzere, maçı önce kafanda kazanman gerekir. Sonra teknik gelir. Bu nedenle, yanlış sonuçlar alıyorsanız bakış açınızı, düşünce şeklinizi değiştirmekte fayda var. Sevdiklerinizi, onları çok sevdiğiniz için, bazen dinlememek çok daha iyidir.

Bu Durum Doğru Karar Almanızı Engelliyor >>

Egonuz sizi bitirebilir

Film için üçüncü neden. 8. Raunda kadar dayandıktan sonra, hiç kimsenin beklemediği bir anda maçı güzel bir çıkış ile maçı kazandığı sahne. Filmde Mickey, abisi dolayısı ile eli zedelenmiş ve aylarca antreman yapamamıştır. Artık abisine, ne kadar üzülse de, onun söylediklerini yapmayacağını belirtmiştir. Ancak abisi yine de ona doğru olanları söylemiştir.

Hayatta dengeyi sağlamak çok önemlidir. İş ve ilişki gerçekten ayrı noktalardır. Bir işin gerektirdiklerini duymak ve yapmak zorundasınızdır, söyleyen kişiyi sevmeseniz bile. Bu sizin uzman bakış açınızı ortaya koyar. Profesyonel düşünmelisiniz. Birinden hoşlanmıyor oluşunuz onun yanlış söylediği ya da yanlış bildiği anlamına gelmez.

Kendi düşüncelerinizi dile getirebilmelisiniz

The Fighter filmini izlemeniz için sıradaki neden. Dicky Eucklund’un hapishaneden çıktıktan sonra, kardeşi ile tekrar çalışmak istediği ve tüm ailesiyle kavga ettiği sahne. Herkes size nasıl düşünmeniz gerektiğini söyler. Nasıl hareket etmeniz gerektiği üzerine konuşmalar yaparlar. Herkes kendi sözünün dinlenmesini ister. Sizin düşüncelerinizi görmezden gelebilir. Ancak bunları bir süzgeçten geçirmek sizin elinizde.

İnsanlar sizin fikrinizi sormasa bile, siz kendiniz için iyi olacağına inandığınız düşüncelerinizi dile getirmekten çekinmeyin. Fighter filminin belki de kırılma sahnelerinden biridir bu sahne. Detaya girmeye gerek yok. İzleyince hak vereceksiniz.

Film Önerileri – Hayata Bakış Açınızı Değiştirecek Filmler >>

Kazanmak istiyorsanız, kendinize inanmalısınız

The Fighter filmini izlemeniz için sonuncu neden. Mickey Ward, maçları kaybettikten sonra dışarıya çıkmaktan ve antreman yapmaktan utanmaktadır. Ancak verdiği bir karar tüm hayatını değiştirir. Tüm kasaba sizden başarı beklerken, 4 maçı art arda kaybetseniz, yine de aynı kararlılığı gösterebilir miydiniz?

Kazanan kişilerin, başarılı insanların hayatlarında ne kadar başarısız olduklarını tahmin bile edemezsiniz. Vazgeçmek yerine, başarısız olma riskini tekrar göze alıp, tekrar denemek… İşte kazanan insanlarla kaybeden, vazgeçen insanlar arasındaki en büyük fark budur. Kazanmak istiyorsanız, önce kendinize inanın.

Film Önerileri – Gerçek Hayat Hikayelerine Dayalı Filmler >>

Önceki İçerikBilgi Güçtür
Sonraki İçerikDerin Konsantrasyon Nedir?
Barış BOZ
Barış BOZ
Network Okulu Editörü - Girişimci - Avukat

CEVAP VER

Yorumunuz
İsminiz

SOSYAL MEDYADA BİZ

3,014BeğenenlerBeğen
142,997TakipçilerTakip Et
4,512TakipçilerTakip Et
4,050AbonelerAbone

MUTLAKA OKUMALISIN

Analiz Derdi Geride Bırakır

Kişisel gelişim bölümümüzde bu kez analiz etmek üzerine kafa yoracağız. İnsanları geride bırakan, gelişmesini ve değişmesini engelleyen bir düşünce yapısını inceleyeceğiz. Nedir bu analizci...

Kısa Hikayeler – Değerli Yüzük Hikayesi

Kısa hikayeler bölümümüzde bu defa bir şeyin değerini nasıl bileceğimiz üzerinde duracağız. Değerli yüzük hikayesi, bize bilginin önemini anlatır. Çünkü bilginin, insanı farklı kılan...

Girişimcilerin Michael Phelps’ten Öğrenebilecekleri 7 Ders

Tüm zamanların en büyük Olimpiyat sporcularından biri olan Michael Phelps, bireyin çok genç yaşta neler başarabileceğini yeniden tanımladı. Sadece beş Olimpiyat Oyunu'nda kemerinin altında...

Neden Marka Olunmalı?

Neden markalar bizim hayatımızda bu kadar önemli bir yer tutuyor? Neden bazı markalar bizim için birer “arzu nesnesi” olmuş durumda? Neden çok beğendiğimiz markalarla...

Hayatta Sahip Olmanız Gereken En Önemli 7 Öncelik Nedir?

Öncelik belirlemek, başarınızı artıracak en önemli etkendir diyebiliriz. Peki yapılacaklar listenizdeki her öğenin çok önemli olduğunu düşündüğünüz için her gün tüm görevlerinizi tamamlamaya mı...

Çevrimiçi Öğrenmenin Eğitimin Geleceği Olmasının 5 Nedeni

Geleneksel eğitim kavramı son birkaç yılda kökten değişti. Çevrimiçi öğrenme ya da uzaktan eğitim, öğrenci ve öğretmenlerde bakış açısını tamamen değiştirdi diyebiliriz. Bir sınıfta...