Instagram Soru/Cevap Etkinliğimiz – 24. Hafta

Instagram soru - cevap etkinliğimiz 24. hafta

Network Marketing her kesimden, yaştan, farklı eğitim seviyelerinden insanlara din, dil, ırk, cinsiyet ayrımı yapmaksızın aynı fırsatı veren adil bir ticaret modelidir. Bu ticaretin parçası olan herkes, kendini geliştirerek ve öğrenerek ek gelir hatta hayallerine ulaşmasını sağlayacak kadar ciddi gelirler kazanma fırsatına ulaşabilir.Ancak başlangıçta herkesin kafasında onlarca soru olabilir. Bu sorular cevaplanmadıkça büyür, şüpheye, korkuya, büyük bir engele dönüşebilir. Bazende farklı bir fikir almak, farklı bakış açısı kazanmak için önemlidir. Bir cümle, çok karmaşık görünen bir sorunun, ne kadar basit olduğunu fark etmemizi sağlayabilir.

İşte bu nedenle,tecrübeli networkokulu.net ekibi olarak, hangi firmada olursa olsun network yapan/yapmak isteyen ama soruları olan herkese ufak da olsa yardımcı olmak istedik. Her hafta Pazartesi günü saat 21:00/23:00 arasında instagram hesabımızda canlı canlı soru/cevap yaparak, merak ettiğiniz sorularınızı cevaplıyoruz.

24.sünü gerçekleştirdiğimiz soru/cevap etkinliğimizde, sorulan sorular ve verilen cevaplar arasından en beğenilenleri sizler için seçtik;

1 ) Bırakmak istemiyorum, çalışmak istemiyorum arafta kaldım öneriniz var mıdır?

Olumsuzlara karşı dik durabilmek, inancını koruyabilmek ve her gün belli bir disiplin ve motivasyonla ilerlemek bazen çok zor olabilir, bu normaldir. Herkes zaman zaman pes etmeyi isteyebilir ve tükenmişlik yaşar. Böyle durumlarda motivasyonunuzu tekrar kazanmanın yolunu bulmalısınız.

Hayal listenizi tazelemek, kısa vadeli hedefler koymak, başarılı bir liderle çalışmak, kampa katılmak faydalı olabilir. Başlarken neden başladığınızı düşünün, unutmayın; acı geçicidir ama vazgeçmek ömür boyu sürer. Buraya tükenmişlik yaşayanlarla ilgili bir yazı ekliyorum. Buraya tıklayarak yazıya gidebilirsiniz. 

2 ) En iyi Network Marketing şirketi, hangi şirkettir?

Birçok yerli/yabancı firma var. Hepsinin ürünleri farklı ve kaliteli.. Bazısı lüks ürün satarken bazısı günlük kullanım ürünleri satar. Herkesin “en iyi” kriteri farklıdır.

Biz Network Okulu olarak, her firmaya eşit mesafedeyiz ve bu konuda tavsiye vermemiz mümkün değil. 60 firmadan bizi takip eden takipçilerimiz var hepsi için en iyisi kendi firmalarıdır. Siz de araştırın ve kendi en iyinizi bulun 🙂 Harika bir firma seçmenin 5 kriteri yazısına buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz. 

3 ) Nasıl katılabilirim ne yapabilirim nasıl bu işin içinde olurum hiç bir bilgim yok?

Network Marketing’de başarı sürecini yazdığımız yazıya bakabilirsiniz. Network Marketing nedir? diye merak edenler sitemizden bu yazıyı da okuyabilir..

4 ) İçindeki cevheri nasıl çıkartırsın?

İnsanların birçoğu bir gün bir dokunuş olacağını ve her şeyin değişeceğini bekliyor. “Açılmamış kanatların büyüklüğü bilinemez” diye bir söz var. İçinizdeki cevheri çıkarmak istiyorsanız, kendinize taahütünüz %100 olmalı ve yanmalısınız.! “Networkte Başarılı Olmak İçin Yanmalısın” yazısına buradan ulaşabilirsiniz.

5 ) Youtube eğitimleri ne zaman başlıyor?

Bunun için stüdyo kurduk ve çalışmalara başladık.. 1-2 haftaya bir aksilik olmazsa ilk videoları paylaşacağız. Her hafta 8-10 dakikalık videolarla sizlere yardımcı olmaya çalışacağız. Youtube kanalına abone olmayanlar için buraya link ekledim. 

6 ) Tanıdıklarımla işim ile ilgili konuşamıyorum.. Çözemedim?

Değerinize inanmıyorsanız, onu ona ihtiyaç duyan insanlardan saklamanın neresi uygun? Bir hastalığa karşı elinizde bir ilaç olduğunu düşünün. Ve doktoru tarafından bu hastalık teşhisi konmuş bir insan var. İlacı o kişiden saklar mısınız?

O hastanın sizin aklınızı okumasını ve sizde ona yardım edecek bir ürüne sahip olduğunuzu anlamasını mı beklersiniz? “Çevrenize İşinizi Anlatmakta Çekiniyor Musunuz?” yazısı için buraya tıklayabilirsiniz.

7 ) Sosyal medyanın Network Marketing’e etkisi nedir?

Sosyal medya hayatımızın her alanında etkiliyken burada etkisiz olması düşünülemez. Sürekli internete bağımlı yaşadığımız bu çağda, her saniye reklamlarla, tavsiyelerle karşılaşıyoruz, her ürünü araştırıp kıyaslayabiliyoruz ve başka şehirlere ülkelere açılmak, ulaşmak çok daha kolay.. Ve bütün çevremiz bizi her saniye takip ediyor..

Bu yüzden  sosyal medyanın gücünü önemsemek zorundayız. Sosyal medyada yapmanız gerekenleri değil de Neler yapmamalısınız? Yazısını okumanızı öneririm.. Bunları yapmayın 🙂 Buraya tıklayarak yazıya gidebilirsiniz.

8 ) Başarılı prospecting nasıl yapılır?

Her hafta paylaşıyorum ama okumuyorsunuz ki 🙂 Eric Worre çok basit şekilde açıklamış. Limitsiz aday bulmak için buraya tıklayınız.

9 ) İnsanların sektöre yönelik olumsuz önyargılarını nasıl kırabiliriz?

Bu misyonu biz üstlendik, bizi takip etsinler. Siz çevrenize anlatın, size güvenen insanlar, sizi dinlerler ve sizin inancınızı sorgularlar.. Onlara hem bilginizle, hem inancınızla bunu gösterin. En önemlisi empati yapın. Benim de ön yargılarım vardı, öğrendikçe şüphelerim inanca dönüştü. “İşinize değil, size katılırlar” yazısına buradan ulaşabilirsiniz.

10 ) Network marketing’ i saadet zincirine benzeten insanlara nasıl etkili bir açıklama yapılabilir?

Youtube kanalımıza abone olun ve bekleyin. Network Marketing ve saadet zinciri farkını anlattığım videoyu çektik bile.. Yakında paylaşacağız.. Onu izletirsiniz. Abone olmak için buraya tıklayabilirsiniz.

11 ) İşi ilerletme konusunda endişe duyanlara ne gibi önerileriniz var?

Hayatında ilk defa küçük de olsa risk alan ve bir girişim başlatan insanların çekimser ve korkak olmaları çok normal.. Küçük küçük başarılar elde ettikçe özgüveniniz artacaktır. Bu süreçte kendinizi geliştirin, hayır duymaktan çekinmeyin ve traininglere, toplantılara katılın. Daha fazla bilgi edinin. İşte size bir kaç tavsiye daha .. Buradan ulaşabilirsiniz.

12 ) Bir süre sonra sektörün tıkanacağını ileri sürenlere ne gibi yanıtlar verebiliriz?

Network marketing’i ehliyet almak için gitmek zorunda olduğumuz bir sürücü kursuna benzetebiliriz. Nasıl ki çevremizdeki hemen hemen her kişide ehliyet varken; buna rağmen kurslar,kayıt yaptıran insanlarla dolup taşıyor ve kurs sayısı azalmak yerine artıyorsa aynı şey Network marketing için de geçerli.

Unutmamalısınız ki her yıl milyonlarca insan 18 yaşına giriyor ve bu sayı hiç durmadan artıyor. Garanti ediyorum en az 200 sene tıkanmaz ben hesapladım. :))

13 ) 6 ay oldu network yapıyorum şirketin sorunu olarak 4 ay ürün elimize ulaşmadı ne yapmalıyız?

Şirketinizle irtibata geçin. Yasal bir firmaysa ürünüzün iadesini talep edebilirsiniz.

14 ) Başarılı olun diyorsunuz ama 21 yaşında fabrika da çalışıyorum ne yapmam gerek?

Nerde çalıştığın, nerden geldiğin, ne eğitim aldığın ya da ne kadar fakir olduğunun bir önemi yok. Geçmişte yaşamayacağız, gelecekte yaşayacağız.. Mersinli bir köylü, Ronaldo’nun reklam filmini yönetti, tüm Türkiye’de tiyatro dünyası tarafından tanınan  bir haline geldi. TEDx sahnesine çıktı.. “ÜMMİYE KOÇAK”ın hikayesini dinlemek için buraya tıklayabilirsiniz.

***

24. hafta için herkese teşekkürler.. Yine çok eğlendik umarım sizler için de bir renk oluyordur bu soru cevap. Haftaya görüşmek üzere, gönlünüzden geçeni yaşadığınız bir hafta olması dileğiyle…

***

Her hafta Pazartesi günleri saat 21:00/23:00 arası Instagram hesabımızdan soru cevap etkinliğimize katılabilirsiniz. Ayrıca, kafanıza takılan soruları yorum kısmından sorabilir veya  sitemizdeki “Sorular” kısmından hem daha önce sorulmuş sorulara bakabilir hem de bize sorabilirsiniz.

Network Okulu Instagram Hesabı >>

50 Soruda Network Marketing için >>

Network Marketing Hakkında Sıkça Sorulan Sorular için >>