fbpx

İş Performansınızı % 1000 Artırmanın 7 Yolu

İş performansı nasıl artırılır? İş performansınızı artırarak, satışlarınızı katlayabilirsiniz. Üretkenliğinizin artması demek, başarı kariyerinizi daha da hızlandırmanız anlamına gelecektir. Peki bu performansınızı nasıl artıracaksınız?

Ünlü bir kişisel gelişim uzmanın söylediği şudur; “Eğer günde sadece birkaç saatim olsaydı, yapılacaklar listemdeki tüm görevleri tamamlardım.”

Tıpkı diğer herkes gibi, her gün 24 saat vaktiniz olacaktır. Bu 1.440 dakikada, iş performansınızı artırmanın yollarına odaklanabilir veya herkes gibi olabilir ve sıkıntılarınız için başkalarını suçlayabilirsiniz.

Yüksek Performanslı Takımların Sırları >>

İş Performansı Nasıl Artırılır?

Bu haberi sana verdiğimiz için özür dileriz. Ama her milyoner günde aynı 1.440 dakikaya sahip ve bir şekilde bu süreyi dolu dolu yapmayı başarıyorlar. Tek fark, bu başarılı insanların her geçen saniye üzerinde durmaları ve zamanı en iyi şekilde kullanmalarıdır.

Hepimiz her şeyi yapmak için zaman bulmak için mücadele ediyoruz. Ebeveynler, serbest çalışanlar ve tam zamanlı çalışanlar olarak hayatlarımız ezici sorumluluklarla doludur. İyileştirme alanları üzerinde çalışmak için zaman ayırırsak, iş performansını % 1000 oranında artırabiliriz. Evet. Şaka yapmıyoruz. İş performansı nasıl artırılır? Sorusuna cevap aşağıda açıklanmıştır:

1- Bir görev sayfası oluşturarak başlayın

İşinize başlamadan önce, gün için neye ulaşmak istediğinizi bilmek önemlidir. 

GPS’den önce, hedefinize gitmek için tek yol yolunuzu harita üzerinde çizmekti. Yaşam yolu da farklı değil. İşinize başlamadan önce, gün için neye ulaşmak istediğinizi bilmek önemlidir.

Her Pazar gecesi yapılacaklar listesini oluşturmayı tercih edin. Geceleri, işiniz bittiğinde, ertesi gün zamanınızın çoğunu kurtarabilecek bir plan yapın. Her gün nereden başlayacağınızı bilmek, hedefinizi ve hedefinize ulaşmak için izleyeceğiniz yolu zaten bildiğinizden, iş performansınızı artırabilir.

Girişimcilerin Michael Phelps’ten Öğrenebilecekleri 7 Ders >>

2- Erken kalkın

Erken kalkanlar günlerini huzur içinde planlamayı başarırlar. Sürpriz unsurunu azaltarak, ne yapmanız gerektiğini bilerek gün boyunca ilhamınız olacak. İlerlemenizi yavaşlatabilecek hiçbir şeye ‘evet’ demeyeceksiniz.

Tıpkı sporcuların vücutlarını ısıtmaları gerektiği gibi, zihniniz de farklı değildir. Günün erken saatleri, bir şeyler planlamak için en iyisidir. Beyniniz taze ve günün kaosuna dalmadan önce başınızı temizlemek için nefes egzersizleri kullanabilirsiniz. Zamanınız önemlidir. Eğer değerli zamanınızı boşa harcarsanız, bu size bir faydası olmaz. Sizi tüketmeden önce zamanı akıllıca kullanın.

3- Bazı noktaları devredin

İş performansı nasıl artırılır? Sorusuna üçüncü cevap, bazı noktaları devretmeniz üzerinedir. Aynı anda çok fazla şapka giyemezsiniz. Hedeflerinize ulaşmanıza yardımcı olacak istekli ve yardımsever insanlar tarafından kuşatılmış olmanız en iyisi olacaktır. Zamanınızı en üst düzeye çıkarmak için, bazı çalışmaları ekibinizdeki ilgili kişiye devretmeniz gerekir.

İşi bitirdiğinizde, sizin için gerekli olanı yapmanız konusunda size zaman verir. Bazen insanlar işi geçirmek için çok uzun zaman alırlar ve sonunda yaptıkları zaman, kontrolü bırakmak ve kişiye güvenmek için kendilerine sahip olmazlar. Bu, kesmek yerine daha fazla zamanınızı alabilir.

Yeterince yetkin insanınız yoksa, bazı siteler sizi serbest çalışan olarak çalışan ilgili uzmanlara bağlayabilir. Onlara görevi atayın ve tırnaklarınızı endişe içinde sürekli ısırmak ve burnunuzdan solumak yerine listenizden kontrol edin. Alternatif olarak, kaynaklarınızdan en iyi şekilde yararlanmak için teknolojiyi kullanabilirsiniz.

Pomodoro Tekniği Nedir? Hayatınızı Nasıl Etkiler >>

4- Altın yumurtanız nerede?

Altın Yumurta - Hedeflerinizi altın yumurta olarak düşünün.

Herkesin kaz ve altın yumurta hikayesini duyduğundan eminiz. Hedeflerinizi altın yumurta olarak düşünün. Ancak, burada, altın yumurta kazanmak için bütün gün çalışmalısınız. Her gün hedeflerinize ulaşırken dikkatiniz dağılmayacak. Hedefler ve yapılacaklar listesi arasında bir fark vardır. Elektrik faturanızı ödemek gereklidir, ancak işi yapmanız için sizi motive etmez. Her hedefi tamamladığınızda sevdiğiniz bir şeyi kendinize ödüllendirin. Bu sizi hedefe ulaşmak için motive edecektir.

Hedef küçükse, küçük ödüller verebilirsiniz. Daha büyük hedefler için daha önemli ödüllere ihtiyacınız var. Ancak mesele şu ki, ödülünüz sizi işi tamamlamaya motive edecek kadar büyük olmalıdır.

Çevrimiçi Öğrenmenin 13 Faydası >>

5- Egzersiz yapın

Egzersiz yapmak için zaman ayırmayan insanlar her zaman tembel olmakla suçlanmamalıdır. John Ratey, fantastik kitabı ‘Spark’da egzersiz bilimi ve günlük egzersizin enerjiyi nasıl arttırdığı, bağışıklık sistemini nasıl inşa ettiği ve aynı zamanda fiziksel gücü nasıl arttırdığı hakkında konuşuyor.

Ancak, egzersizin en önemli yararı, zaman yönetimidir. Egzersiz yaparken sağlığınızla tutarlı kalırsınız. Bu odaklanmanızı artırır ve zihninizi keskin tutar. Bu aynı zamanda Zen’inizi bulmanın bir yoludur.

6- Zen’inizi bulmalısınız

Hepimiz çok çalışıyoruz. Bazen ne yaptığımızı ya da nereye gittiğimizi düşünmeyi takip edemiyoruz. Yansıma, etrafımızdaki hızlı faz yaşamında ilerlemenize yardımcı olan içgörüler ve rahatlama sunar. Bu yüzden kalabalıktan uzaklaşmak ve Zen’inizi ilaçlamak için bulmak çok önemlidir.

Meditasyon sadece bacakların üzerinde zaman geçirmek ve gözler kapalıyken yerde oturmak değildir. Herhangi bir ilişkinin özü iletişimdir. Bu, zihninizi bedeninize bağlarken geçerlidir. Bazıları yoga pozunda oturmayı tercih eder; diğerleri sessizce oturmayı ve sadece nefesinize odaklanmayı tercih eder. Bazıları için, meditasyon ve Zen, tamamen zihinsel netliğe odaklanmak ve zihnimi tüm endişelerden kurtararak daha iyi kararlar vermekle ilgilidir.

Açık bir zihinle, zor kararlar alabilir ve kafa kafaya herhangi bir meydan okuma için kaslarınıza egzersiz yapabilirsiniz. Meditasyon yapmanın bir yolunu bulun. Bir program yapın ve takip edin.

Doğru Kıyafet Seçimi İle Üretkenliğinizi Artırın! >>

7- Enerjinizi koruyun

İnsanlar olarak hepimiz günlerimize sınırlı miktarda enerji ile başlarız.

İnsanlar olarak hepimiz günlerimize sınırlı miktarda enerji ile başlarız. Bu enerjiyi nasıl kontrol edeceğinizin arkasında bilim yok. Son teslim tarihleri ​​değişmeyebilir ve her şeyi zamanında teslim etmeniz gerekir. Bir verimlilik yönetim aracı kullanıyorsanız, işleri zamanında teslim etmeniz kolaylaşır. Ancak, o zaman bile, bazen bölgeye girmenin zor olduğunu göreceksiniz.

Sizin için hiçbir şeyin işe yaramadığını düşündüğünüzde, günü ayırmak ve kendinizi şarj etmek iyi bir fikirdir. Sınırları aşmak cazip gelebilir, ancak iş kalitesine zarar verme riski vardır. Sınırlarınızı öğrenin ve onlara saygı gösterin.

Son düşünceler

İş performansı nasıl artırılır? Performansınızı %1000 artırmak tamamen sizin elinizde. Sonunda, insan olduğunuzu anlamanız gerekir ve kendinize karşı nazik olmak esastır. İleride tam bir yol var. Her saat, her dakika ve her saniye önemlidir. Bir şey şu anda çalışmıyorsa, unutun ve bir sonraki en iyi yaklaşıma geçin.

Bazı günler kilometrelerce seyahat edebilirken, diğerleri sadece birkaç metre gidebiliyor. İşinizi yorulduğunuzda değil, bitirdiğinizde bırakın…

Barış BOZ
Barış BOZ
Network Okulu Editörü - Girişimci - Avukat

CEVAP VER

Yorumunuz
İsminiz

SOSYAL MEDYADA BİZ

3,014BeğenenlerBeğen
142,997TakipçilerTakip Et
4,500TakipçilerTakip Et
4,050AbonelerAbone

MUTLAKA OKUMALISIN

Öğrenciler Nasıl Verimli Bir Tatil Geçirebilir? Tatilde Neler Yapmalı?

Yarı yıl tatili veya hafta sonu tatili olsun, öğrenciler nasıl verimli bir tatil geçirebilir? Eğitim, öğrenciler için sadece okulda olmaz. Okul dışındaki sürelerde de...

İş Planınız Yoksa Yapmanız Gerekenler

Doğrudan satışta iş planı yoksa yapmanız gerekenler nelerdir? İster küçük bir işletme kuruyor olun, ister mevcut işinizi yeniden keşfetmek istiyor olun, bir iş planı...

Network Marketingde Etkili Satış Konuşması Nasıl Oluşturulur?

Network marketingde hızlı ve etkili satış konuşması nasıl oluşturulur? Satışlarınızı artırmak, organizasyonunuzu büyütmek, değişim ve gelişim için yapabileceğiniz bazı önemli aktiviteler olduğunu biliyor muydunuz? Bir...

Doğrudan Satışta Başarı İçin Etkili Bir Çalışma Rutini Oluşturma

Doğrudan satışta başarı için etkili bir çalışma rutini nasıl oluşturulur? Beklenmeyenlerle başa çıkmak, doğrudan satıcı olmanın bir gerekliliğidir. Ancak kendinizi başarıya hazırlamak için etkili...

Kötü Çalışma Alışkanlıkları Nelerdir?

Kötü çalışma alışkanlıkları, yerine yararlı alışkanlıklar edinmelisiniz. İşyeri verimliliği, üretkenlik, zaman yönetimi gibi konularda uzman olmak iyi alışkanlıklar arasındadır. Peki kötü çalışma alışkanlıkları nelerdir?...

Network Marketingde Etkili Liderlik İçin 8 İpucu

Network marketingde etkili liderlik ne demektir? Bu sektördeki yeni liderlerin yaptığı en büyük hatalardan biri, her şeyi ekipleri ve hedefleri yerine kendileri için yapmaktır....