fbpx

Oyunla Para Kazanmanın 8 Yolu

Para kazanma görevini bir oyuna dönüştürmenin 8 yolu var – ve bu kazanabileceğiniz bir oyundur!

  1. “Harcama yok” ayı olsun.

Her şeyden önce, kiranızı veya elektrik faturanızı ödemeyi bırakmayı kastetmiyoruz. Öyleyse evden uzakta, karanlıkta olacak ve küçük tasarruflu oyunumuzu oynamaktan daha fazla balık avlayacaksınız. Yapma bunu. Dört Duvara (yemek, giysi, barınma ve yardımcı hizmetler ve ulaşım) dikkat etmeyi unutmayın.

Bunun yerine, buradaki boşluğu doldurun: Bu ay _________ için para harcamayız. Bu eğlence, restoran veya istediğiniz bir şey olabilir. Ardından, kaydettiğiniz bütçelenmiş parayı alın ve tasarrufunuza bırakın!

  1. Cüzdanınıza yapışkan bir not yerleştirin.

Büyük, koyu harflerle yapışkan bir not, kağıt kâğıdı veya indeks kartında “Buna gerçekten ihtiyacım var mı?” Yazıp cüzdanınızda saklayın. Banka kartınızın etrafına sarmayı bile deneyebilirsiniz. Sadece görünür bir yere yapıştırdığınızdan emin olun. Buradaki fikir, bir satın alma yapmadan önce onu görmenizi sağlamaktır. Hepimiz hala, hatta bizi tutmak için başımızdaki (veya cüzdanımızdaki) küçük seslere ihtiyacımız var.

  1. Tüm değişkenlerinizi veya faturalarınızı büyük bir kavanoza kaydedin.

Gösterişli mi? Hayır! 1980’lerde babanızın biriktirmiş olduğu madeni paraların sürahisine düşkün müyüz? Olabilir. Ancak, para tasarrufu yaptığınız sürece farketmez. Nerede biriktirebilirseniz, orada biriktirin.

Bir kuruşu kırmak veya cebinizde gevşek bir değişiklik bulmak zorunda kaldığınızda, bu ekstra paraları kavanoza atıyorsunuz. İlk önce kim  20 TL biriktirebilecek diye aileniz ya da arkadaşlarınız arasında bir rekabete başlayabilirsiniz!

“Büyük Tasarruf Eşittir, Küçük Kesintiler” adı makalemiz için >>

  1. Tasarruflarınızı her hafta 1 TL artırın.

Bu, yılın başında başlamak için gerçekten iyi bir şey. Yılın ilk haftasında 1 TL, yılın ikinci haftasında TL gibi düşük bir sürede başlayabilirsiniz. Bunu yıl boyu devam ettirirseniz, 31 Aralık’a kadar, 1.378 TL kazanmış olacaksınız! Gerçekten de Mutlu Yıllar!

  1. Rekabetçi olun.

İyi bir mücadeleye kim karşı koyabilir? Eşinize, kardeşinize veya arkadaşınıza karşı yüzleşin ve kimlerin ilk önce 200 TL kazanabileceğini görün. Veya bitiş çizgisi olarak bir tarih belirleyin ve bu noktadan her biri için ne kadar tasarruf sağladığınızı görün. En iyi koruyucu kazansın!

  1. Çocuklarınıza da tasarruf ettirin!

Mağazaya her gittiğinizde çocuklarınız size yeni bir oyuncak için yalvarıyor mu? Onlar için hızlı bir şekilde istediklerini satın almak yerine, istedikleri büyük bilet için para biriktirmelerini teşvik edin.

Bu, onların evin etrafında bir şeyler yapmaları için küçük yollar bulma ve çalışmaları tamamlamaları için bir komisyon verme anlamına gelir. Diyelim ki temizledikleri her oda için 50 kuruş ödeyeceksin. Ardından arkanıza yaslanın, rahatlayın ve emeklerinin meyvelerinin tadını çıkarırken (merhaba, karmaşasız halılar) tasarruflarını izleyin.

Siz de tam bir kardeş yarışması yapabilirsiniz! Çocukların bir süreliğine biriktirmelerine izin verin ve oyunun sonunda en çok para kazananlar için küçük bir ödül verin! Çocukların birikimlerini eklerken görebildiklerinden emin olun. Şeffaf bir kavanozumuz, ne kadar para biriktirdiklerini göstermeyen sevimli bir kumbaradan çok daha iyidir.

  1. 1 TL’yi ne kadar uzatabilirsiniz?

Siz ve eşiniz 30 TL’nin altında yemek yiyebilir misiniz? Her biriniz önümüzdeki yıldönümünüzde sadece 50 TL harcayabilir misiniz? TL’nizine kadar uzatabileceğinizi görmek için birbirinize meydan okuyun. Ne kadar yaratıcı olabileceğinize şaşırabilirsiniz!

  1. Bir kiler mücadelesi yapın.

Hazır yiyecek almayın! Kilerinizdeki yemeği en son ne zaman yapabileceğinizi görün ve yaptığınız öğünlerle kutunun dışında düşünün!

“Para Hakkında Çocuklarınızı Eğitmenin 15 Yolu” adlı makalemiz için >>

Hazır, Ayarla, Para Kazanmaya Başla!

Tasarruf ettiğiniz parayı ayrı bir tasarruf hesabına, fona veya bebeğiniz için hesaba, bir sonraki hedefinize koyun! Şimdi tasarruf iş için olsun!

CEVAP VER

Yorumunuz
İsminiz

SOSYAL MEDYADA BİZ

3,459BeğenenlerBeğen
166,501TakipçilerTakip Et
4,566TakipçilerTakip Et
4,050AbonelerAbone

MUTLAKA OKUMALISIN

Subliminal Mesaj Nedir? Etkileri Nelerdir?

Çok sık karşılaştığımız bir kavramdır subliminal mesaj. Peki tam olarak nedir subliminal mesaj? İlk ne zaman ve nerede ortaya çıkmıştır? İnsanlar üzerindeki etkisi nedir? Pazarlamasyon...

Hayata Bakış Açınızı Değiştirecek Gandhi Sözleri

Hayata bakış açınızı değiştirecek altın değerinde Gandhi sözleri nelerdir? Asıl adı Mohandas Karamçand Gandhi olan, Gandhi, 2 Ekim 1869 yılında Hindistan’ın Porbandar kentinde doğmuştur....

Satış Yeteneği Nasıl Geliştirilebilir?

Doğrudan satışta, satış yeteneği geliştirilebilir bir kavramdır. Daha önce ek gelir getirecek bir iş yapmamış veya kendi işinizi kurmamış olabilirsiniz. Takım yönetimi, insanlarla konuşma,...

Baskı Altında Çalışma Yeteneğinizi Nasıl Geliştirirsiniz?

Baskı altında çalışmak zordur. Ancak bu yeteneği edinmeniz, stres varlığında bile görevlerinizi iyi bir şekilde yerine getirebileceğiniz anlamına gelir. Peki baskı altında çalışma yeteneğinizi...

Pomodoro Tekniği İle Verimli Çalışarak Performansınızı Katlayın

Pomodoro tekniği nedir? Pomodoro tekniği ile verimli çalışarak performansınızı nasıl katlayabilirsiniz? Francesco Cirillo adlı bir İtalyan tarafından 1980'li yıllarda bulunan Pomodoro verimli çalışma metodu...

Başarılı İnsanlar Neleri Farklı Yaparlar?

Başarılı insanlar neleri farklı yaparlar? Sıradan insanlardan farklı düşündükleri noktalar nelerdir? Başarılı insanlar hayatın her kesiminde karşımıza çıkarlar. Ancak hepsinin ortak bir yanı vardır:...