Instagram Soru/Cevap Etkinliğimiz – 6. Hafta

doğrudan satış hakkında merak edilen tüm sorular

Network Marketing her kesimden, yaştan, farklı eğitim seviyelerinden insanlara din, dil, ırk, cinsiyet ayrımı yapmaksızın aynı fırsatı veren adil bir ticaret modelidir.Bu ticaretin parçası olan herkes, kendini geliştirerek ve öğrenerek ek gelir hatta hayallerine ulaşmasını sağlayacak kadar ciddi gelirler kazanma fırsatına ulaşabilir.Ancak başlangıçta herkesin kafasında onlarca soru olabilir. Bu sorular cevaplanmadıkça büyür, şüpheye, korkuya, büyük bir engele dönüşebilir. Bazende farklı bir fikir almak, farklı bakış açısı kazanmak için önemlidir. Bir cümle, çok karmaşık görünen bir sorunun, ne kadar basit olduğunu fark etmemizi sağlayabilir.

İşte bu nedenle,tecrübeli networkokulu.net ekibi olarak, hangi firmada olursa olsun network yapan/yapmak isteyen ama soruları olan herkese ufakta olsa yardımcı olmak istedik.Her hafta Pazartesi günü saat 21:00/23:00 arasında instagram hesabımızda canlı canlı soru/cevap yaparak, merak ettiğiniz sorularınızı cevaplıyoruz.

6.sını gerçekleştirdiğimiz soru/cevap etkinliğimizde, sorulan sorular ve verilen cevaplar arasından en beğenilenleri sizler için seçtik;

20 – Network’te İlerlemek İçin Püf Nokta Nedir?

Uzun yıllar network yapmış ve başarılı insanlardan öğrendiğim şey: Ne olursa olsun “oyunda kalmak“.

Ben yine bu içeriğe de göz atmanızı tavsiye ederim.

19 – Tanıtım yaptığım insanlar bahaneleri olmamasına ve onları cesaretlendirmeme rağmen ekibe dahil olmaları noktasında bahane üretiyorlar. Ne yapmalıyım?

Demek ki hala tam olarak hazır değiller. Bence görüşmelerinizde beklentinizi illa satış yapmak üzerine değil, karşınızda ki kişiyi anlamak ve empati yapmak üzerine kurmalısınız. Biraz alttan ve geriden alırsanız, fazladan 1 yada 2 görüşme sonra daha kararlı iş ortakları kazanırsınız.

18 – Sunduğumuz fırsatı anlamayan insanlara söyleyecek güzel bir sözünüz var mı?

Var tabii…

” Yarın görüşürüz.”

Çünkü anlamadıysa takip yapmak lazım.

Takip ile ilgili içeriğimiz için >>

17 – Ekibimde ki insanların sorumluluk almalarını nasıl sağlayabilirim?

Üzülerek söylüyorum ama sağlayamazsınız.

Siz  üzerinize düşeni yapın, fazlasını değil. Fazlasını yapmazsanız birileri sorumluluk alacaktır. Fazlasını yaparsanız beklentiye gireceklerdir.

16 – 1,5 yıldır Network Marketing’in içindeyim. Hala kendimi dışarı çıkaramadım. Sorun bende ama sorun ne çözemedim?

Cevap soruda gizli!

15 – Sizce alt ekibimle mi daha fazla zaman geçirmeliyim, yoksa bana referans olan kişiyle mi?

Hangisine ihtiyaç varsa…

Önemli olan denge.

14 – Yasal Network Marketing şirketlerinin listesi var mı?

Hayır yok. Bugün legal olan yarın illegal olabilir. Sonuçta şirketleri de, hükümetleri de insanlar yönetiyor.

13 – Network’te çalışmaları nasıl yaparız?

Neyi kastettiğinizi tam anlamadık, ama genel olarak ”Network nasıl yapılır?” yazımıza göz atabilirsiniz.

12 – Çok kazandıran kazanç planı, iyi  kazanç planı demek midir?

Bir kazanç planı elbette bağımsız temsilcilere iyi bir kazanç sağlamalıdır, buna hiç kuşku yok. Ama sadece bu özelliğine bakarak bir plana iyidir diyemeyiz. Adaletli olması, şirketin diğer stratejileriyle uyumlu olması, uzun vadeli ekip büyümesini desteklemesi gibi bir çok özelliği de içermelidir. Network firmaları hakkında sıkça sorulan soruları derlediğimiz bu yazımıza göz atabilirsiniz.

11 – Türkiye’deki en iyi firma hangisidir?

Bütün takipçilerimizin çalıştığı firmalar, en iyi firmalardır.

10 – Bizim takımla çalışmak ister misiniz?

Arkadaşlar, bu soruyu hem şimdi hemde gün içerisinde bayağı alıyoruz. Sağ olun bize de kazandırmak istiyorsunuz ama teşekkür ederiz. Bizler 10 yılı aşkın aktif network hayatı olan, uluslar arası organizasyonlar kurmuş, yüzlerce eğitime katılmış, eğitim vermiş ve şu an tecrübelerini tarafsız olarak, firma ayırmadan tüm networker’lere ayırmak istiyoruz. Bu yüzden tarafsız kalmaya devam edeceğiz. Eminim ki böyle çok daha iyi işler yapacağız sizlerle.

9 – Hangi sorular bizim gerçek bir Network Marketing şirketini anlamamıza yardımcı olur?

Tamda bunu anlamanız için güzel bir yazı yazdık. Bence bu soru çok önemli…

İlgili içerik için >>

8  – Alt ekibini kurmak isteyenlere tavsiyeleriniz nelerdir?

Alt ekibini kurmak isteyenlere tavsiyelere bulunmak için network okulunu başlattık. Bizi takip edin.

7 – Network’te çok yeniyim ne yapmalıyım?

Öncelikle networkokulu.net te baya vakit geçirin.

Aktivite ve eğitim küreklerini beraber çekmeyi ihmal etmeyin. Öğrenin ama aktivitede yapın. Hiç biri tek başına işe yaramaz. Bol bol HAYIR duymaya ve bunun normal olduğunu kabul etmeye başlayın. Ve en önemlisi HAYALLERİNİZ… Onları ciddiye alın. Hayallerinizi hedefe dönüştürmek için bu yazımıza göz atabilirsiniz.

6 – Network’te başarının sırrı nedir? Tek cümle hakkınız olsa ne söylerdiniz?

Sır kimsenin bilmediğine denir. Başarının sırrı yoktur, herkes yolu biliyor. Sadece o bedeli ödemek istemiyor kimse.

5 – Bir NEtwork Marketing şirketine ilk katılanlardan olmak çok mu önemlidir?

İlk katılanlardan olanın çok gelir elde etmeye direkt bir etkisi yoktur. Eğer sonradan katılanlar öncekilerin fırsatına sahip olmasaydı bir süre sonra o şirkete katılan kimse olur muydu? İlklerden olmak,bu anlama saadet zincirlerinde önemlidir, meşru iş yapan Network Marketing şirketlerinde değil. Bir seçim aşamasındaysanız piramit yapıları anlama kılavuzu adlı yazımıza göz atın.

4 – Motivasyonu düşmüş uzun zamandır referans veremeyen takıma nasıl motivasyon verebilirim?

Ben motivasyon kelimesine çok inanmıyorum. İlham olmaya inanıyorum. Eğer bir liderseniz, siz yaparak örnek olmalısınız. İnanmayan birini konuşarak inandırmak çok zordur. İnsanlar görerek inanır. Atalarımız boşuna dememiş; “Üzüm üzüme baka baka kararır.” 

Bazen zor zamanlar olur, bununla ilgili şu yazımıza göz atabilirsiniz.

3 – Uzun bir aradan sonra tekrar nasıl başarıya ulaşabiliriz?

Tekrar araya uzun bir ara koymayarak…

Başarı, bir çok başarısızlığın devamıdır aslında. İnsanlar genelde başarısız olduklarında bırakır, vazgeçer yada ara verir. Önemli olan ise rağmenlere rağmen devam etmektir. Şimdi başlayın, geçmişe takılı kalmayın ve başarılı olmak için nedenlerinizi gözden geçirin.

2 – Network Marketing kadınlara daha uygun olan bir iş midir?

İstatistikler dünya’da bu sektörde ki kadınların oranının %75 olduğunu göstermektedir. Network, çok rahatlıkla part-time olarak da yapılabilen bir iştir. Bu özelliği de genel olarak kadınlara çok cazip gelmektedir. Yoksa bir mikro girişimcilik modeli olan network şu veya bu cinsiyete daha uygun olduğunu söyleyemeyiz. İstatistik bilgilerini merak ediyorsanız bu içeriğimize göz atın.

1 – Çevremde kimsenin parası yok network’ü nasıl yapacağım?

Bir şeyin olmayışı sorun da fırsat da olabilir. Neden yapması gerektiğini, bunun büyük bir fırsat olduğunu anlayan biri bir yolunu bulabilir. Siz bulmuşsunuz işte. Zaten insanların parası olmadığı için Network Marketing, alt ve orta gelir grubuna hitap eden bir ticaret modelidir. Biraz fedakarlık ve kararlılık ile insanlar kendi işlerini kurabilirler. Bakış açınıza yardımcı olacak şu içeriğimize mutlaka göz atın.

Bonus;

Network yaparken hayattan neler öğreniriz?

Güzel  soru…

Genel olarak girişimcilik, kişisel gelişimin yeni adıdır diye açıklıyorum ben. Girişimci olan biri insanı, toplumu hayatı daha da önemlisi kendini anlar ve tanır. Kazanacağı beceriler o kadar çok ki burada saymayalım bunları. Ama şunu net söyleyebilirim, en az 4-5 yıl Netwrk havasını soluyan biri (aktif olarak) ne yaparsa yapsın başarılı olur. Bunun yanında “Network Marketing’in 4 Büyük Avantajı” adlı yazımıza göz atabilirsiniz.

***

Her hafta Pazartesi günleri saat 21:00/23:00 arası Instagram hesabımızdan soru cevap etkinliğimize katılabilirsiniz. Ayrıca, kafanıza takılan soruları yorum kısmından sorabilir veya  sitemizdeki “Sorular” kısmından hem daha önce sorulmuş sorulara bakabilir hem de bize sorabilirsiniz.

Network Okulu Instagram Hesabı >>

50 Soruda Network Marketing için >>

Network Marketing Hakkında Sıkça Sorulan Sorular için >>