30 Yaşın Altındaki Milyonerlerde Ortak Olan 8 Özellik

30 Yaş Altındeki Milyonerler - Milyoner eşiğini orta yaşa gelmeden, 30 yaşın altında geçenler için başarının sırrı nedir?

Genç milyonerler arasındaki ortak özellikleri biliyor musunuz? Bazı insanlar emeklilikle milyoner statüsüne ulaşma umuduyla hayatları boyunca sıkı çalışır, cimrilik eder ve biriktirir. Milyoner olmak eskiden ileri yaşlardan önce mümkün değildi. Ancak günümüzde, çocuk sayılabilecek yaşlardan itibaren milyoner olan birçok insan bulunmaktadır.

Milyoner eşiğini orta yaşa gelmeden, 30 yaşın altında geçenler için başarının sırrı nedir? Görünüşe göre onları ayıran bazı özellikler var ve şans onlardan biri değil.

30 Yaşın Altındaki Milyonerlerde Ortak Olan 8 Özellik

Gençken, bir fırsatı büyütmek için gerekenlere sahip olabileceğinizi düşünüyor musunuz? 30 yaşın altındaki milyonerlerin 8 ortak özelliğini ve bunları kendiniz için nasıl geliştirebileceğinizi okuyun.

 1. Büyük hayaller kurar, sonra hareket ederler.

Genç milyonerler - Kendilerini büyük hayaller kurmak için özgür bırakırlar  - dünyaya yeni bir ışıkla bakmak ve olayların nasıl farklı, daha iyi, daha parlak olabileceğini görmek için.

Erken yaşlarda milyoner olanların, bir aciliyet duygusu var. Kendilerini büyük hayaller kurmak için özgür bırakırlar  – dünyaya yeni bir ışıkla bakmak ve olayların nasıl farklı, daha iyi, daha parlak olabileceğini görmek için. Ve sonra bu vizyonun peşine düşerler. “Bir gün” olmasını beklemiyorlar; fırsatları yakalarlar ve hedeflerine ulaşırlar.

 • Hiç kimse rehavete izin vererek genç bir milyoner olamaz.
 • Hırslarını yüksek tutmalısın.
 • Ertelemenin başladığını hissediyorsanız, büyük hayalinizi, nihai hedefinizi görselleştirmek için bir dakikanızı ayırın.
 • Önünüzde yatan tüm olasılıkları ve fırsatları hayal edin. Şimdi oraya varmanın yolları için beyin fırtınası yapmaya başlayın.

Büyük bir hayalin olması, başarıya giden ilk adımdır. O zaman oraya ulaşmak için bir strateji geliştirmeniz gerekir. Hedeflerinize doğru ilerlemeye devam edin. Sebat, hayallerinizi gerçeğe dönüştürmenin anahtarıdır.

 1. Mentor ararlar.

Genç milyonerler, her şeyi bilmediklerini bilecek kadar zekiler. Deneyimde çok değerli olduğunu kabul ederler – “orada bulunmuş, bunu yapmış” olmanın getirdiği türden. Egolarını bir kenara bırakırlar ve boşlukları doldurmanın bir yolu olarak akıl hocalığı ararlar ve ileride yatan şüphelerden bazılarından kaçınırlar.

İyi bir akıl hocası size rehberlik etmek, içgörüler paylaşmak ve bakış açıları sunmak, iniş ve çıkışlarda sizi görmek için var. Kitaplarda bulamadığınız kişisel deneyim ve bilgileri paylaşabilirler. Mentorluk, gelecek vaat eden birçok genç girişimcinin karar verme ve finansmanı yönetme gibi zorluklarla başa çıkmasına yardımcı olan önemli bir unsurdur.

Mentorlar aynı zamanda danışanlarının önemli bağlantılar kurmasına yardımcı olabilir ve fırsat çarkını yağlayabilir. Ancak bir mentorun sunabileceklerinden yararlanmak her bireyin kendisine kalmıştır.

 1. Sezgisel ve yaratıcıdırlar.

Genç Milyonerler - Çılgınca başarılı genç milyonerler genellikle rasyonel beyinleri kadar sezgilerine de güvenirler.

Çılgınca başarılı genç milyonerler genellikle rasyonel beyinleri kadar sezgilerine de güvenirler. İster yaratıcı bir önsezi ister içgüdü olarak adlandırın, onlar bir şey hakkında bir fikir edinir ve onunla birlikte hareket ederler. Genç milyonerler, iç seslerinin onlara verdiği ipuçlarına dikkat ediyor ve bu bilimsel anlamda mantıklı çıkıyor.

Bilişsel bilim bize birçok girişimci keşif ve kararın büyük ölçüde bilinçsizce alındığını söyler. Bu durumlarda, duygular rasyonel anlayıştan önce gelir. Genç milyonerler bu ilham anlarına güvenmeyi ve yaratıcı sezgilerini izlemeyi öğrenirler. Daha sonra bu sezgileri gelecekteki girişimlerine rehberlik edebilecek daha geniş stratejik planlara dönüştürmek için çalışırlar.

Dünyanın En Başarılı Girişimcileri Tecrübelerini Paylaşıyor >>

 1. Kendi rotalarını belirlerler ve arkalarına bakmazlar.

Genç yaşta milyoner statüsüne ulaşanlar, kolay yolu seçen insanlar değildir. Kendi rotalarını kendileri belirlerler. Değişimi kucaklıyorlar. Başkalarının onlar hakkında ne düşündüğünü merak etmektense hayallerinin peşinden koşmayı tercih ederler ve kendilerini diğer insanların vizyonlarıyla sınırlamayı kesinlikle reddederler. Kendi hayatlarını, kendi kurallarına göre yaşamaya kararlıdırlar ve diğer insanların onlar hakkındaki görüşleri hakkında endişelenerek zaman kaybetmezler.

Ama bu hepsinin pislik olduğu anlamına gelmez. Genç milyonerler doğaları gereği bağımsız olma eğilimindeyken, çoğu aynı zamanda çekici ve arkadaş canlısıdır. Ne de olsa, insanlar size yardım etmeden uzun vadede başarılı olmak neredeyse imkansız.

 1. Bilgi üzerinde gelişirler.

Genç Milyonerler - Bu atasözünü unutmayın, bilgi güçtür.

Genç milyonerlerin tümü geleneksel bir eğitime sahip değildir, ancak hepsinin öğrenme arzusu ve bilgi tutkusu vardır. Bu atasözünü unutmayın, bilgi güçtür. Herhangi bir yaşta milyoner olmak istiyorsanız, kendini adama ve öğrenme sevgisi bir zorunluluktur ve bu statüyü yaşamın erken dönemlerinde elde etmek istiyorsanız özellikle önemlidir. Genç bir milyoner olmayı umuyorsanız, her gün en az 30 dakika okuma alışkanlığı geliştirmelisiniz.

Bu, entelektüel kaslarınızı esnetmenize, zihninizi zinde tutmanıza ve yaratıcılık ve yenilik için yakıt sağlamanıza yardımcı olacaktır. Önemli olan, ihtiyacınız olan bilgiyi edindiğinizden emin olmak için okuma zamanınızdan en iyi şekilde yararlanmaktır. Bilgi tabanınızı artıran ve size yeni bakış açıları veren kitaplar, makaleler ve diğer materyalleri seçtiğinizden emin olun.

Sürekli olarak yetenekleri yükseltmeniz ve yeni beceriler öğrenmeniz gerekiyor. Alanınızı ve işinizi etkileyen tüm alanlarda güncel ve kapsamlı bir şekilde kalmak da önemlidir. Bunu yapmak, fikirler arasında önemli bağlantılar kurmanıza yardımcı olacak ve sizi başarıya götürecek bir avantaj sağlayacaktır.

Yeni Bir Bakış Açısı Edinmek İçin Okumanız Gereken 10 Kitap >>

 1. Başarısızlığı riske atmaktan korkmazlar.

Başarılı insanlar başarı için doğmazlar. Hayallerine ulaşmak için gerekli deneyimi ve içgörüyü kazanmaları gerekir. Bu içgörü genellikle başarısızlıklar ve başarısızlıklar şeklinde gelir. 30 yaşından önce milyoner statüsüne ulaşmış olan herkes başarısızlığın başarının bir parçası olduğunu anlar. Hayallerinize ulaşmanın yolu, uzun bir deneme yanılma çizgisini de içerir.

Başarısızlık öğrenmek ve büyümek için bir fırsattır. Hiç başarısız olmadıysanız, başarılı olup olmayacağınızı görmek için kendinizi asla oraya koymazsınız. Ve kesin olan bir şey var: hiç kimse güvenli oynayarak 30 yaşın altında kendi kendine milyoner olamaz. Başarısızlıktan korkuyorsanız aşırı temkinli olacaksınız. İşin püf noktası, hesaplanmış riskler almak ve ne zaman içeri gireceğinizi bilmektir.

 1. Para için zaman ticareti yapmazlar.

Genç Milyonerler - Başarılı olmak isteyen biri, o zamanın bir meta olduğunu erkenden anlamalıdır.

Başarılı olmak isteyen biri, o zamanın bir meta olduğunu erkenden anlamalıdır. Aslında, bizim en değerli malımızdır. Zamanınızı doğru bir şekilde yönetmeyi öğrenmezseniz, hiçbir yaşta milyoner olamazsınız. Ancak genç milyonerler, para için zaman ticareti yapmadan tutarlı gelir yaratmaya odaklanmaları gerektiğini anlıyorlar.

Bunlar  stratejik kaldıraç daha dinamik gelir için fırsatlar oluşturmak için kendi yetenek, kaynak ve güç. Başka bir deyişle, maaşlı bir işte çalışarak büyük bir gelir elde etseniz bile, başka birinin çalışanıyken büyük bir servet biriktirmek zordur. Genç milyonerler daha fazla zenginlik yaratmak için sermayelerini (veya diğer insanların başkentlerini) kullanırlar.

Aynı zamanda birden fazla gelir akışı da ararlar. İyi bir fikir gördüklerinde üzerine atlarlar. Daha fazla servet elde etmek için hesaplanmış riskler almaktan korkmazlar.

Yirmili Yaşlar İçin Kişisel Gelişim Hedefleri >>

 1. Güçlü yönlerine odaklanırlar.

Tüm ticaretlerin vekili olmaya çalışmayı unutun. Bir şeyde ustalaşmaya odaklanın. Bunu herkesten daha iyi yapabilirseniz, başarılı olmak için kodu kırmış olursunuz. Tüm genç milyonerler, uzun vadeli başarıya ulaşmak için güçlü yönlerine odaklanmaları gerektiğini bilir.

Hiç kimse iyi olmadığı bir şeyi yapmayı başaramaz. En fazla ortalama olacağınız bir şey için zamanınızı boşa harcamayın. Buna değmez. Onu öldürebileceğinizi bildiğiniz alanlara yüzde 100 odaklanın.

Sonra birbirini tamamlayan harika bir ekip oluşturun. Nihai ürünü dış kaynak kullanın, yetkilendirin ve ardından denetleyin – ancak en güçlü olduğunuz alanlara odaklanın. Büyük hedeflere tik atmak, yeteneklerinizden en iyi şekilde yararlanmanızı sağlayacaktır.

Başarılı Bir Kariyer İçin 6 Rehber Adım >>