Değişimi kendiniz başlattığınızda, buna adapte olmak kolaydır, çünkü bu aranan bir durumdur.

Değişim Nedir? Bize Katkıları Nelerdir?

“Eğer değişiklik yaratmazsanız, değişiklik sizi yaratacak.”

Biz genellikle değişime karşı dirençliyizdir ve değişimin kendisinin sabit olduğunu anlayamayız. Değişim direnseniz veya kaçınsanız bile, hayatınıza sürekli girecektir. Değişimi kendiniz başlattığınızda, buna adapte olmak kolaydır, çünkü bu aranan bir durumdur. İlk başlarda bu biraz zor ve sinir bozucu gelebilir ama ayak uydurmak zor olmasa gerek.

Kariyer değişimlerinin her biri bilgi ve yeni deneyimler getirir. Sonuç olarak, mesleki deneyimler dışında, zor meslektaşlarla olan çatışmaları nasıl çözeceğinizi ve dayanılmaz patronlarla nasıl çalışabileceğinizi öğrenmiş olursunuz. Kariyerle ilgili değişiklikler özgüveni de beraberinde getirir.  Genel olarak, geriye dönüp baktığınızda, hayatınızdaki tüm güzel şeylerin geçmişte meydana gelen değişimlerin sonuçları olduğunun farkındaysanız siz de değişim yaratmışsınızdır.

İnsanlar genellikle değişikliklerden kaçınırlar ve kendi rahat bölgelerinde kalmayı tercih ederler, ama bilmezler ki bir kez cesaret edip değişmek için ilk adımı attıklarında hayatınızın daha iyi olacaktır. Aşağıda değişimin bazı faydalarını sıraladık. Göz atmanızda fayda olacağını düşünüyoruz.

  1. Kişisel gelişiminize katkı sağlar.

Her şey değiştiğinde büyür ve yeni şeyler öğrenirsiniz. Hayatınızın farklı yönleriyle ilgili yeni görüşler keşfedersiniz. Sizi olmak istediğiniz yere götürmeyen değişikliklerden bile dersler çıkarırsınız.

  1. Esnekliğiniz artar.

Sık yapılan değişiklikler, yeni durumlara, yeni ortamlara ve yeni insanlara kolayca uyum sağlamanızı sağlar. Sonuç olarak, beklenmedik bir şekilde bir şey değiştiğinde afallamazsınız.

  1. İyileştirmeler hepimize iyi gelen şeylerdir.

Hepimizin hayatında iyileştirmek istediğimiz şeyler var – finans, iş, ortak, ev, vb. Hepimiz hiçbir şeyin kendiliğinden gelişmeyeceğini biliyoruz. Bunu yapabilmek için farklı şeyler yapmamız gerekiyor. Değişim olmadan, iyileştirmelerin olmasını beklemek çok anlamsız.

  1. Yaşam değerlerini güçlendirir.

Zaman zaman değişiklikler, hayatınızı yeniden değerlendirmenizi ve belirli şeylere farklı açıdan bakmanızı sağlar. Değişimin ne olduğuna bağlı olarak, yaşam değerlerinizi de güçlendirebilir.

  1. Kartopu etkisiyle büyük değişikliğe yönelirsiniz.

Genellikle vazgeçeriz, çünkü büyük ve acil bir değişiklik yapmanın zor görevini üstlenemeyiz. O zaman küçük değişiklikler son derece değerli hale gelir. Küçük küçük değişiklikler sonunda sizi istenen büyük değişikliğe yönlendirir.

  1. Gücünüze güç katar.

Tüm değişiklikler sizi hayatın güzel dönemlerine götürmez. Maalesef masallarda yaşamıyoruz ve üzücü şeyler de oluyor. Zor dönemleri aşmak sizi daha da güçlendirecek.

  1. İlerleme sağlar.

Değişiklikler ilerlemeyi tetikler. Her şey ileri doğru ilerler ve onlar yüzünden gelişir.

  1. Fırsatlar doğurur.

Bir kişi her değişikliğin ne getirebileceğini asla bilemez. Her zamanki yolundan döndüğünde, seni bekleyen çok sayıda farklı fırsat olacaktır. Değişiklikler mutluluk ve yerine getirme için yeni seçenekler getirecektir.

  1. Yeni başlangıçlar sizleri bekliyor.

Her değişiklikler yeni bir sayfa demektir. Bir bölümün kapatılması ve bir bölümün açılması ile ilgilidir. Değişiklikler yeni başlangıçlardır.

  1. Rutinden çıkmanızı sağlar.

Fiction’dan daha garip olan bir film hatırladınız mı? Ana karakter Harold Crick, yıllarca aynı şeyi aynı anda yapıyor. Tamamen sıkıcı, öngörülebilir bir yaşam sürüyor. Hayatımız değişmese aynı böyle olacaktı.

“Hayata Bakış Açınızı Değiştirecek 21 Muhteşem Film” adlı film listemiz için >>

Bu yüzden bir dahaki sefere değişiklikten kaçınma veya ona karşı koyma eğilimine girdiğinizde, sizi istediğiniz yere yönlendirecek olanlardan başlamayı hedefleyin.

Network Okulu

Network Okulu

Türkiye’nin Tarafsız Network Marketing Platformu

Yorum Yap


Network Okulu, Network Marketing'in kapsadığı her konuda sizleri bilgilendirmek ve bu ticareti yapanlara yardımcı olmak için kurulmuştur. Dilerseniz sorularınızı sorabilir, tecrübeli ekibimizden bilgi alabilirsiniz. NetworkOkulu.net adresi hiç bir firmaya ve takıma bağlı olmamakla birlikte tamamen tarafsız bilgi paylaşma platformudur.

Mail Listemize Katılın