Geçmişten Nasıl Çıkılır? Geçmişi Unutmanın 40 Adımı

Geçmişi nasıl unuturuz? Geçmişi ardınızda bırakmanız için adım adım takip etmeniz gereken 40 basamak hakkında bilgi vereceğiz.

Geçmişi unutmak, geleceğe doğru ilerlemek isteriz. Unutmak ve değiştirmek için dua eder, geçmişi nasıl unuturuz? Diye sorar dururuz. Derinliklerde kaybolmuş vaziyette, bir çıkış yolu arar dururuz. Ancak, bunu yapmak zor olabilir. Bazen, geçmişten gelen acıların geçmişte felç olmamıza ve sıkışmamıza neden olduğunun farkında olmayabiliriz. Hayatta olduğumuz yerlerin periyodik olarak envanterini çıkarmaya ve geçmişte yaşanan acılara tutunup dayanmadığımızı keşfetmeye yardımcı olur.

İnsan olarak ya gelecekte ya da “keşke”lerimizle geçmişte yaşarız. Şuana odaklanmak zordur. Kendimizi tanımlayıp, farkındalığımızı geliştirerek ilerlemenin yolunu bulmadan önce geçmişte yaşadıklarımıza takılı kalmayı çoğu zaman tercih ederiz. Bu bize aynı zamanda zevkli gelir. Çünkü kendimizin farkında değilizdir. Görmezden geliriz. Ancak bu sonsuza kadar bu şekilde gidemez.

Geçmişi Nasıl Unuturuz? İşte Geçmişi Bırakmanın 40 Adımı

Geçmişi nasıl unuturuz? Geçmişi ardınızda bırakmanız için adım adım takip etmeniz gereken 40 basamak hakkında bilgi vereceğiz. Tüm dünya olmasa bile çevrenizdeki insanların sizlerden beklentileri vardır. Bu nedenle biran önce bu ezik bakış açısından kurtulmanız gerekir. İşte size geçmişin derinliklerinden kurtulmanız için adım adım listesi:

 1. İçindeki Çocuğun Çığlık Atmasına İzin Verin

Yalnız kalabileceğiniz bir yer bulun. Yıllarca şişirdiğiniz duygusal acıyı hissetmenize izin verin.

Yalnız kalabileceğiniz bir yer bulun. Yıllarca şişirdiğiniz duygusal acıyı hissetmenize izin verin. Bir yastık alın ve akciğerinizin üstüne çığlık atabilmeniz için başınızı içine gömün veya havuza atlayın. Trafik ışığında şarkı söyleyen bir çok insan bunu yapıyor çünkü evde şarkı söyleme izni vermiyorlar. Geçmişi bırak ve kimin izlediğinden endişelenme.

 1. Duygusal Bir Film İzleyin

Filmler eğlencelidir çünkü genellikle ekrandaki karakterlerle bağlantı kurarız. Hikayede kaybolmamıza izin verdiğimizde, karakterler içimizde gömdüğümüz ve unuttuğumuz duyguları ortaya çıkarır. Çok geçmeden, film bitmeden ağlamaya başlarız.

 1. Sizi İnciten Kişiye Bir Mektup Yazın

Bize acı veren kişiyle her zaman konuşamayız, ama onlara bir mektup yazabiliriz. Mektubu yazma süreci kişiye tam olarak nasıl hissettiğimizi söylememizi sağlar. Nasıl hissettiğimizi yazdığımızda, iyileşme yolculuğunun ilk adımı olur. Mektubu postalamamaya karar verirseniz sorun yoktur. Acıyı yine de bırakabilirsiniz.

Düşüncelerinizi Değiştirme Zamanı >>

 1. Acıyı Yakın

Sizi inciten kişinin adını bir kağıda yazın. Kağıdı bir alüminyum tavaya bırakın. Sonra ateşe verin. Geçmişteki tüm acı ve acılar ateşe verilmiş olacak. Geriye kalan tek şey küller olacak. Bu külleri alıp onları kuma gömebilir veya denize atabilirsiniz.

 1. İnsanları Oldukları Gibi Kabul Edin

Geçmişi nasıl unuturuz? Konusu için sıradaki maddemiz çevremiz ile ilgili. Birçoğumuz insanları değiştirmek için önemli miktarda zaman harcıyoruz. Kabul etmeyeceğiz, ama bu doğru. Onların gelişmesine yardımcı olmak istiyoruz. Nedense, başka kimsenin olmadığı zamanlarda değişmelerine yardımcı olabileceğimizi düşünüyoruz. Başkasının hayatını değiştirmeye çalışmak için bize zarar veren çok zaman harcadığımızda, gitmesine izin vermeli ve onları kim oldukları için kabul etmeliyiz.

 1. Bazı İşlerin Asla Değişmeyebileceğini Kabul Edin

Genellikle işleri değiştiren şey onlar hakkında bir şeyler yapmaktır. Ancak, hiçbir şey yapamayacağımız bazı durumlar vardır.

Bir şeylerin değişmesini istemek ve onların değişmesini dilemek onların değişmesine neden olmaz. Genellikle işleri değiştiren şey onlar hakkında bir şeyler yapmaktır. Ancak, hiçbir şey yapamayacağımız bazı durumlar vardır. Belki de onlar hiçbir şey yapma gücümüz dahilinde değildir. Bu durumlarda, yapılacak en iyi şey, hiçbir şeyin değişmeyeceğini kabul etmektir. Gerçeğin kabulü, gerçekleşmeyecek bir şey istemenin acısını bırakmamıza yardımcı olacaktır.

 1. Kendinize Karşı İyi Olmaya Karar Verin

Birçok insanın başkalarına daha iyi baktıkları bilinen bir gerçektir. Bu özellikle kadınlar için geçerlidir. Kocalar, çocuklar ve ebeveynler genellikle hayatlarında ilk sırada yer alırlar. Kendinizi en son vermek ekstra strese neden olabilir, çünkü ihtiyaçlarınız asla karşılanmaz. Yani, kendinize karşı nazik olun. Daha sonraki bir gün için ertelediğiniz bir şeyi kendiniz için şimdi yapın.

Kötü Alışkanlıkları Bırakmanın Bu Kadar Zor Olmasının Nedenleri >>

 1. Kızgın Olmayı Bırakın

Kızgın olmak ve kin tutmak, affetmekten daha fazla enerji gerektirir. Başka birine deli olmak, diğer kişiye olduğundan daha fazla zarar verir. Bazı insanlar öfkenizi eğlenceli bulabilir ve sizi kızdırmaya çalışmak için kendi yollarından gideceklerdir. Eylemlerinin sizi kontrol etmesine izin vermediğinizde, acıyı bırakmanıza yardımcı olacaktır.

 1. Derin Nefes Alın

Geçmişi unutmanın ve şimdiki ana odaklanmanın yollarından biri dikkatli nefes almaktır. Tüm gün boyunca zihinlerimiz geçmişte neler olduğuna ve gelecekte ne olacağına odaklanır. Burada ve şimdi düşünmeyi bıraktığımızda, geçmiş hakkında yapabileceğimiz hiçbir şey olmadığının farkındayız çünkü bitti. Ne kadar hazırlanırsak hazırlanalım, gelecek henüz gerçekleşmedi. Nefes alın ve anın tadını çıkarın.

 1. Kendinize Masaj Yaptırın

Stresli uzun bir haftanız varsa ve vücudunuzun bir düğüm topunda olduğunu düşünüyorsanız, masaj yaptırmayı düşünün. Bir masaj, fiziksel ağrıları ve ağrıları gevşetmenize ve rahatlatmanıza yardımcı olabilir. Ayrıca zihinsel ağrıyı hafifletmeye yardımcı olabilir. Bizi fiziksel olarak inciten şeylerden duygusal olarak etkileniyoruz. Ayrıca bizi duygusal olarak inciten bir şeyden de fiziksel acı çekebiliriz. Bir masaj alın ve depolanan gerginliği ve diğer acıları bırakın.

 1. Bir Kitap Yazın

Geçmişi nasıl unuturuz? Sorusuna bir başka cevap, kitap yazmaktır.

Geçmişi nasıl unuturuz? Sorusuna bir başka cevap, kitap yazmaktır. Yazmak duygularımızı işlememize yardımcı olur. Hepimizin benzersiz bir hikayesi var. Bazı hikayelerimiz geçmişten gelen muazzam acılarla doludur. Bu acıyla başa çıkmazsanız, aklımızda tekrar tekrar oynamaya devam edebilir. Bir kitap yazmak bazen hikayeyi yeniden yazmanıza ve süreçteki acıyla baş etmemize yardımcı olabilir. Geçmişi restore ederek ve yeni bir gelecek yazarak acıyı bırakmak denemek için iyi bir şeydir.

 1. Bir Günlük Yazın

Günlük yazmak terapötik olabilir. Duygularınız veya söyledikleriniz için sizi yargılayan biri için endişelenmenize gerek yok. Günlüğünüz sizinle tekrar konuşmayacak. Dergi yazmak, günlük yazmak nasıl hissettiğinizi işlemenize de yardımcı olur. Ne yazdığınızı okuduğunuzda, konunun düşündüğünüz kadar ciddi olmadığını keşfedebilirsiniz. Dergi girişinizi yazmayı bitirdikten sonra, bu konudaki kitabı kapatabilirsiniz.

Performansınızı Zirveye Çıkarmak İçin Zihninizi Güçlendirin >>

 1. Korkularınızla ​​Yüzleşin

Geçmişteki bazı acılar o kadar acı verici olabilir ki onlarla yüzleşmek istemiyoruz. Başlangıçta, özellikle duygusal yara taze olduğunda bir şeylerle yüzleşmek istemiyorsak anlaşılabilir. İnsan vücudunun kendini korumanın bir yolu vardır. Bazen bu koruma, bize zarar veren şeylerden kaçınma olarak ortaya çıkabilir. Bu kısa süreli iyileşme yaratır. Ağrının gittiğinden emin olmak için korkuyla yüzleşmeliyiz.

 1. Egzersiz Yapın

Birçok insan egzersiz yapmak istemediklerini itiraf edecektir, ancak daha sonra kendilerini daha iyi hissederler. Geceleri daha fazla enerji ve daha iyi uyuyorlar. Egzersiz ayrıca stresi azaltmaya yardımcı olur. Tüm bu fiziksel semptomların endişesi ve rahatsızlığı, daha da fazla baskıya yol açabilir, zihniniz ve vücudunuz arasında kısır bir döngü yaratabilir.

 1. Konuşun

Ebeveynlerimizin birbirlerine bağırdıklarını görürsek, büyük olasılıkla gelecekte biz de çığlık atacağızdır. Birbirleriyle öfkeyle konuşmayı bırakırlarsa, duygularımızı bastırırız ve bizi inciten kişiyle konuşmayı bırakırız. Olumsuz duygularımızı tutmak sağlıksız olabilir. Ayrıca depresyona yol açabilir. Sağlıklı hissetme şeklimizi ifade etmeyi öğrenmek bize başka biriyle açık ve dürüst iletişim kurma fırsatı verir.

 1. Yeni Arkadaşlar Edinin

Ne yazık ki, geçmişte bize zarar veren insanlar, izin verirsek, gelecekte bizi yenmeye devam edecektir.

Ne yazık ki, geçmişte bize zarar veren insanlar, izin verirsek, gelecekte bizi yenmeye devam edecektir. Kişi geçmiş davranışı tekrarlamak için söz verebilir, ancak bunlar genellikle yerine getirilmemiş vaatlerdir. Yapabileceğimiz en iyi şey, bu bireylerden uzak durarak kendimizi korumaktır. Yeni arkadaşlar edinmek, zehirli insanlardan uzak durmamızı sağlar ve geçmişten kurtulmamıza yardımcı olur.

 1. Gerçekten Nasıl Hissettiğinizi Söyleyin

Bazen insanlar bize zarar vermek için bir şeyler yaparlar ve onlara gerçekte nasıl hissettiğimiz hakkında hiçbir şey söylemeyiz. Gerçek duygularımızı sadece başkalarından gizlemekle kalmıyor, aynı zamanda duygularımızı kendimizle de en aza indiriyoruz.

Nasıl hissettiğimize sahip olmak, acıyla yüzleşmemizi sağlar. Acıyı hissetmek, acıdan iyileşmemizi sağlar. Başkalarıyla taklit etmeyi bırakma, kendimize yalan söylemeyi bırakma ve gerçekten nasıl hissettiğimizi söyleme zamanı.

Hayatta Başarılı Olmak İçin 6 Adım >>

 1. Affedici Olun

Ne zaman birisini affetseniz, bu size ne yapıldığını unutmak anlamına gelmez. Bu sadece kişinin size verdiği zararı tutmayacağınız anlamına gelir. Affetmeme, başka birine acı çektirmeyi amaçladığımızda zehir olarak tanımlanır. Diğer kişiye zarar vermek yerine kendimizi öldürüyoruz. Affederek acıyı bırakın ve hayatla ilerleyin.

 1. İyi Şeylerin Olmasını Bekleyin

En kötü kabusun her zaman gerçekleşmesi gerekmiyor. Kötü şeylerin olmasını beklediğimizde, genellikle bunu kolaylaştırmak için bir şeyler yaparız. Kendini gerçekleştiren bir kehanet haline gelir.

 1. İşlerin Değişeceğini Anlayın

Hiçbir şeyin sonsuza dek aynı kalmayacağını anlamalıyız. Zamanla her şey değişir. Değişime karşı koyduğumuzda, bu bize acı verebilir. Bu direnç kalıcı olduğunda ve bir süre boyunca sürdüğünde, depresyona neden olabilir. Değişime karşı direnişimizin nedenlerinden biri de korkudur. Değişimi kucaklar ve hayata bir macera gibi davranırsak, heyecan verici olabilir. Yani, acıyı bırakın ve değişim hakkında heyecanlanın, ama şu anda yaşayın.

 1. Kontrolün Sizde Olmadığının Farkında Olun

Kontrol altında, kötü şeylerin bize olmasını engelleyebileceğimizi düşünmek kolaydır.

Kontrol altında, kötü şeylerin bize olmasını engelleyebileceğimizi düşünmek kolaydır. Gerçek şu ki kontrolümüz altında değil. Başlangıçta acımızın nedenini, olmamış bir şeyi kontrol edemeyiz. İşlerin nasıl ortaya çıkacağını belirleyebileceğimize inandığımızda, gerçekte yaşamıyoruz. Her zaman kontrol altında olmaya çalışmanın stresini bırakın.

 1. Duygularınızı Hissetmenize İzin Verin

Kendimizi duygularımızı hissetmemize izin vermediğimizde, inkar içinde yaşıyoruz. Bazı şeylerle yüzleşmek korkutucu olabilir, çünkü acının dayanamayacağını düşünebiliriz. Gerçekte, acıyla yüzleşmemek çok fazladır. Bastırdığımız acı, farkında olmadığımız fiziksel rahatsızlıklarda kendini gösterebilir, duygusal sıkıntı ile ilişkilidir. Duygularınızı hissetmenize izin vererek acıyı bırakın.

Duygusal Olarak Çöktüğünüzde Nasıl Ayağa Kalkarsınız? >>

 1. Acıdan Ders Alın

Kaygı güçlü bir öğretmen olabilir. Hayatımızda ne olursa olsun, iyi ya da kötü, öğrenilecek bir ders var. Kötü bir durumun ortaya çıkmasından hemen sonra, ondan ne öğrenmemiz gerektiğine karar vermek için en iyi zaman olmayabilir. Bununla birlikte, zaman geçtikçe ve olanları işleme alma şansımız olduğunda, kötü olduğunu düşündüğümüz, aslında bizim için iyi olanlarla ilerleyebiliriz.

 1. Dışarı Çıkın Ve Oynayın

Dışarıda oynamak sadece çocuklar için değildir. Yetişkinler dışarıda vakit geçirmekten de yararlanırlar. Doğa mükemmel bir terapist olabilir. Parkta bir yürüyüş, sahil boyunca bir yürüyüş veya dağlarda yürüyüş olsun, ruh için iyi olacak. Doğada olmak, acıyı unutmamıza veya yeni bir bakış açısı kazanmamıza yardımcı olabilir. Temiz havayı hissedin ve gençleşin. Oynamak için dışarı çıkarak acıyı bırakın.

 1. Daha Sağlıklı Besinler Yiyin

Vücudumuzun sadece bir kısmına bakamayız. Geçmişteki acılarımıza odaklandıkça, ihmal ettiğimiz bariz şeyleri kolayca göz ardı edebiliriz. İtiraf etmek istemeyebiliriz, ancak genellikle zayıf yiyerek bedenlerimizi görmezden geliriz. Daha sağlıklı bir diyet yediğimizde, zihnimiz de daha net düşünmemize yardımcı olur, bu da geçmiş acıyı bırakmamızı sağlayabilir.

 1. Dinlenmeyi Öğrenin

Geçmişin anıları endişe duymamıza veya kabus görmemize neden olabilir.

Geçmişin anıları endişe duymamıza veya kabus görmemize neden olabilir. İyi bir gece uykusu almamanın başka sağlık sonuçları olabilir. Geçmişten çözülmemiş sorunlar varsa, acıdan geçmesine yardımcı olmak için bir profesyonelden danışmanlık almalıyız. Bir uzman, gerektiğinde uyuyabilmeleri veya ilaç yazabilmeleri için rahatlamanın yollarını önerebilecektir. Dinlenmeyi öğrenerek acıyı bırakın.

 1. Basit Tutun

Karmaşık bir hayat yaşamak çok stresli olabilir. Çok fazla şeye karıştığımızda, her şeye ve herkese uygun bir şekilde dikkat etmek zor olabilir. Ebeveynlerimizin veya hayatımızdaki bir başkasının örneğini takip ediyor olabiliriz. Durup düşünürsek, hayatı karmaşık olan başkalarının neden olduğu geçmiş acıları tespit edebiliriz. Durun ve ne yaptığımızı ve nedenini değerlendirin. Basit tutun.

Başarılı İnsanlar Stres Altında Nasıl Sakin Kalırlar? >>

 1. Küçük Yaşamayı Öğrenin

Büyük şeylere sahip olsak bile nasıl küçük yaşayacağınızı öğrenin. Büyük evler ve büyük arabalar her zaman mutluluk getirmez. Abartılı bir yaşam tarzı yaşamak hayatımızın daha acı verici olmasına neden olabilir. Büyük evin yanı sıra büyük bir ipotek geliyor. Büyük arabaların büyük araba ödemeleri var. Bu tür yaşam tarzını sürdürmek büyük maaşlı büyük kariyer gerektirir. Sadece küçülersek daha fazla mutluluk ve daha az acı çekebileceğimiz şeyleri korumak için çalışmaya başlayabiliriz.

 1. Merhametli Olun

Kendimizi ve geçmişte her zaman bizi inciten şeyleri düşünmek ağrının devam etmesine izin verebilir. Başkalarını önemsiyor ve şefkatli olursak, geçmişimizden iyileşmemize yardımcı olur. Yaşadığımız ağrının, başkalarına olan acı verici şeyler kadar yıkıcı olmayabilir. Başkalarına karşı daha şefkatli olmanıza izin verdiğimizde hayatlarımız için daha minnettar olabiliriz.

 1. Sorunu Adlandırın

Geçmişin acılarından bahsetmek korkutucu olabilir. Bundan kaçınmak için her şeyi yapıyoruz. O geçmiş acı, içimizde kala kala fil olur. Herkes onu görüp orada olduğunu bilse de, görünmezmiş gibi davranırız. Filin gücünü ortadan kaldırmak için yapılacak en iyi şey onunla yüzleşmek ve isimlendirmektir. Adlandırarak, doğru perspektifine koyarsınız. Filin boyutu hakkında fikir sahibi olmak, çözüm için size yol verecektir.

 1. Dua Bir Fark Yaratır

Dua hayatımızda fark yaratır.

Dua hayatımızda fark yaratır. Bizi şimdiki zamana geri getiriyor. Geçmişin acısını bırakmak istiyorsanız, dua etmeyi deneyin. Ne inandığınıza bakılmaksızın, sizden daha yüksek bir güç içerir. İnanç geleneğiniz ne olursa olsun, sizden daha yüksek bir güce dua etmeyi de içerecektir. En iyi çabalarınızı harcadıysanız ve işler değişmediyse, belki de dua etme zamanı.

 1. Farklı Bir Şey Yapın

Birisi delilik tanımında aynı şeyi defalarca yaptığını ve farklı bir sonuç beklediğini söyledi. Bazı insanlar için geçmişin acılarından uzak olmamalarının nedeni, aynı davranışı tekrar tekrar yaşamaya devam etmeleridir. Yeni alışkanlıklar oluşturmak her zaman kolay değildir. Her gün biraz çaba harcamanız gerekecek. Bununla birlikte, geçmişin acılarından kurtulmak için çaba sarf etmeye değer. Bırakın farklı bir şey yapalım.

Einstein’ın Başarı Formülü >>

 1. Gülmeyi Öğrenin

Kimse mükemmel değildir. Hatalar yapacaksınız. Kendinize güldüğünüzde, diğer insanların size değil, size güleceğini keşfedeceksiniz. Kendinize gülmek için, kendinize ve yaşamın sizin için ne anlama geldiğine dair sağlıklı bir görüşünüz olmalıdır. İnsanlar gülmek ve eğlenmek için özgür olmadıklarında, genellikle yumurta kabuklarında birbirlerini dolaşırlar, bu da çok strese neden olur. Gülmeyi öğrenin.

 1. Sabırlı Olmayı Öğrenin

Her zaman acele etmek ve hiçbir yere gitmemek yaşamlarımızda muazzam bir strese neden olabilir. Yavaşlamayı ve sakin kalmayı öğrenmek, stresi ve yaşayacağımız acıyı azaltabilir. Markette uzun sıralarda dururken veya trafikte takılı kalırken nasıl tepki verdiğiniz, stresi nasıl yönettiğimizi belirlememize yardımcı olacaktır. Bir şeylerin ne kadar değişmesini istediğimize bakılmaksızın, zamanın öncesinde hiçbir şeyin olmayacağını anlamalıyız.

 1. Kendinizi Eğitin

Geçmişten acı çekebiliriz, çünkü belirli şeylerin ne anlama geldiğini veya onlardan nasıl etkilendiğimizi anlamıyoruz. Ailemizde alkolizm, istismar, akıl sağlığı veya bir nesilden diğerine aktarılabilecek bazı fiziksel hastalıklar gibi bazı şeyler olur. Bu konular hakkında eğitim aldığımızda, gelecekte tekrarlanmamasını sağlamak için gerekli önlemleri alabiliriz.

 1. Her Zaman Haklı Olmaya Çalışmayı Bırakın

Kimsenin her şeyi bilmediğini anlamalıyız.

Kimsenin her şeyi bilmediğini anlamalıyız. Kimse her zaman haklı olmayacak. Bir hata yaptığınızda, ondan öğrenin ve bir dahaki sefere daha iyisini yapın. Geçmişteki hataların üzerinde durmak geçmişin acılarında oturmamıza neden olur. Bırakın gitsinler.

 1. Elinizden Gelenin En İyisini Yaptığınızı Bilin

Geçmişi nasıl unuturuz? Sorusuna bir cevap daha. Elinizden gelenin en iyisini yapın. Bazen acı çekeriz çünkü başarılarımızda hayal kırıklığına uğrarız. Daha fazlasını yapmamız gerektiğini düşünebiliriz. Eğer sahip olduğumuzu düşündüğümüz şeyi yapmazsak, utanç yaşayabiliriz. Geçmişi bırakıp en iyisini yaptığınızı ve gereksiz acıyı bıraktığınızı bilmeniz gereken bir zaman gelir.

Özgüven Kazanmanız İçin 10 Sır >>

 1. Korkmak İçin Kendinize İzin Verin

İnsan olmamıza izin vermeliyiz. Korku normal bir duygudur. Bazen korku bizi zarardan koruyan şeydir. Bazı şeylerden endişe duymak da normaldir. Toplumumuz bazen bu olumsuz duyguları yaşarsak, bizimle ilgili bir sorun olduğunu düşündürür. Korkmanıza izin verin. Korkmak, endişe duymak, geçmişi nasıl unuturuz? Konusunun önemli bir parçasıdır.

 1. Affetme Zamanı Geldiğinde Affedici Olun

Affetmek önemlidir, ama zorla affetmek zararlı olabilir. Geçmişteki acıdan gelen acıyı işlerken, affetmenin zamanı geldiğini bileceksiniz. Toplum ve bazı dinler insanları zamanından önce affetmeye iter. Affı zorladığımızda, daha fazla zarar verebilir çünkü canlanmaya neden olabilir.

 1. Bırakmak Zorunda Kalma Fikrini, Bırakın

Sadece acıyı bırakmakla kalmayın, bırakma fikrini de bırakın. Geçmişi nasıl unuturuz? Diye kendinize sorduğunuzda, bu fikre saplanıp kalmayın. Sadece iyi öz bakım uygulayın ve hayatı olabildiğince iyi yaşayın. Bırakmak zorunda kalmak, bilinçli olarak her zaman düşünmeniz gereken bir şey değildir. Bunu bırakmaya başlayın ve hayatınızın nasıl değişebileceğini görün!

Ne tutarsanız tutun, geçmişi bırakıp ilerlemenin 40 yolu budur. Bir günlük tutun, duygularınızı yazın ve en sevdiğiniz tüm ipuçlarını kullanırken ilerleyin. Bunlardan hangisini bugün yapmayı taahhüt edersiniz?

Olumsuz Kişilik Özellikleri Hakkında Bilmeniz Gerekenler >>