Burç Yorumları – Girişimciler İçin 2020 Ekim Ayı Nasıl Geçecek?

Aralık Ayı Burç Yorumları - 14 Aralık'ta Yay burcunda Güneş tutulması zorlayarak geliyor.

Girişimciler için Ekim Ayı burç yorumlarında neler var? Ekim ayında girişimcileri ilişkiler, para, kişisel gelişim, sağlık ve kariyer alanında neler bekliyor? Aylık burç yorumları kategorimizde, Ekim ayında hepimizi neler bekliyor gelin birlikte bakalım.

Contents

Burç Yorumları – Girişimciler İçin 2020 Ekim Ayı Nasıl Geçecek?

Aya Koç Dolunay’ı ile başlıyoruz.

  • Dolunaylar finalleri, bitişleri, tamamlanmaları ifade eder. Üstelik bu ay iki Dolunay gerçekleşecek. Biri 31 Ekim’de olacak. Ama bu Dolunay Kasım ayında etkili olmaya başlayacak. Geçtiğimiz ay 9 Eylül’de Mars retrosu başlamıştı ve bu retro 15 Kasım’a kadar sürecek. Bu ay çok önemli bir ay. Bir tarafta kaos varken diğer tarafta ise fırsatlar var. İkisinin bir araya geldiği özel bir ay.
  • Ayrıca Mars, Jüpiter, Satürn ve Plüton ile kare açı yapacak. Kare açılar mücadele açılarıdır. Mars ise mücadele gezegenidir. Bu durum çok zorlayıcı olacak. Gökyüzünde ciddi bir kaos var. Bu da yetmezmiş gibi bir de Merkür retrosu yaşanıyor. Bildiğiniz gibi Merkür retrosu iletişim alanında aksaklıklara sebep oluyor. İlişkilerde yanlış anlamalar, yanlış anlaşılmalar, öfke patlamaları, tahammülsüzlük olabilir. Eski sevgiliniz size geri dönmek isteyebilir. Tekrar şans vermemenizde fayda var. Ayrıca elektronik aletleriniz bozulabilir, kayıtlı belgeler silinebilir.

Merkür retrosu

  • Merkür retrosu iş alanınızı da etkilemektedir. Merkür retrosu zamanı yeni başlangıçlar yapılmaz, imzalar atılmaz. Atacaksınız bile sözleşmeyi iyi okumanız gerekmektedir. Bu dönemde işe başlarsanız uzun ömürlü olmayabilir. Bu ay evlilik, ameliyat gibi durumlardan da kaçınmanız gerekmektedir. Acil bir durum yoksa ameliyatınızı ertelemenizde fayda var. Bu ay gökyüzünde Güneş Merkür kavuşumu da yaşanacak. Bu kavuşum güzellikler getirirken, Merkür’ün retro yapıyor olması sıkıntı yaratacak. Özellikle maddi ve sağlık konularına dikkat edin.
  • Bu ay pandeminin zirve yaptığı, doğa olaylarının, savaşların, çekişmelerin olduğu bir ay olacak diyor gökyüzü. Mars retrosu, Mars’ın Jüpiter, Satürn ve Plüton ile kare açı yapması, Merkür retrosu gökyüzünde kaos yaratırken, Ay boyunca Venüs’ün Başak burcunda olması, Venüs’ün Jüpiter, Satürn ve Plüton ile üçgen açı yapması ve 16 Ekim’de Terazi burcunda meydana gelen Yeniay size fırsat ve güzellikler getirecek. Bu dönemleri iyi değerlendirmelisiniz.

Not: Gökyüzü olayları herkesi aynı şekilde etkilemeyebilir. Kişisel doğum haritanızda bu açılarda konumlanmış bir gezegeniniz varsa sizi daha çok etkileyecektir. Yoksa fazla etkilenmezsiniz.

Koç  Burcu Ekim Ayı Yorumu

Ekim ayı burç yorumları bölümümüzde koç burcunu neler bekliyor?

Ekim ayı burç yorumları bölümümüzde koç burcunu neler bekliyor?

İlişki: 16 Ekim’de Terazi burcunda Yeniay gerçekleşiyor. İlişkinize değişim getirmek istiyorsunuz. Size sadece mevcut ilişkilerinizi daha iyi hale getirmenizi tavsiye ederim. Kesinlikle bu dönem evlenmeyi düşünmeyin. Çünkü Mars retrosu içerisindeyiz. Yeni ilişkilere başlamak, evlenmek için uygun bir dönem değil. Mars ay boyunca sizin burcunuzda retro yapıyor ve ayın 22’sine kadar Jüpiter, Satürn ve Plüto ile kare açı yapacak. İkili ilişkilerinizde sorunlar yaratabilir, kendinizi doğru ifade edemiyorsunuz, öfkenizi kontrol edemiyorsunuz. Öfke patlamaları yaşayabilir, yıkıp geçebilirsiniz.

Sağlık: Bu ay genel itibariyle hem kendi sağlığınıza hem ailenizin sağlığınıza dikkat etmeniz gerekiyor. Ameliyat, estetik müdahaleler için hiç uygun bir ay değil.

Para: 23 Ekim tarihinden itibaren Güneş Akrep burcuna yani sizin sekizinci evinize geçiyor. Gelir gider dengesi, borçlar, alacaklar, sigortalar gibi parasal konular ön planda olacak. Ne kadar kazandığınızı, alacak ve vereceğinizi masaya yatırıp dengeye getirmek isteyebilirsiniz. Yalnız Akrep burcunda Merkür retrosu gerçekleşiyor. Finansal kararlar alırken yavaşlayın, doğru zaman değil. Yanlış kararlar, zorlayıcı süreçler getirecektir. Geçmişten kalan ödemelerle karşılaşabilirsiniz.

Kişisel Gelişim: 2 Ekim’de sizin burcunuzda Dolunay gerçekleşiyor. Kendinize olan bakış açınızı, dışarıya kendinizi nasıl göstermek istediğiniz konusunda birçok noktada değişikliklere gidebilirsiniz. Bir türlü bırakamadığınız alışkanlıklarınızı Dolunayla birlikte bırakabilirsiniz. Hedeflerinizle ilgili değişiklikler olabilir. Ay geneli Merkür retro yapıyor. Biraz takıntılı olabilirsiniz, iç dünyamıza dönebilirsiniz. Bu dönemi terapi, meditasyon, kişisel gelişim, enerji çalışmaları ile değerlendirebilirsiniz.

Kariyer: Kariyerinizle ilgili, gelmek istediğiniz, ulaşmak istediğiniz hedeflerle ilgili de yeni şeylere başlayacaksınız. 2 Ekimde Venüs Başak burcuna geçiyor. Değişimi iş hayatınızla ilgili yapacaksınız. Belki iş yapış şeklinizi değiştireceksiniz, belki günlük rutinlerinizi değiştireceksiniz. İş hayatınızda başarılı olmak için ne gibi günlük rutinlerinizi değiştirmeniz gerektiğinin farkına varacaksınız. İş fırsatlarıyla karşılaşabilir, yeni işler bulabilirsiniz.

Bu ayki spotunuz: “Etkin gevşeme, zihnimizi tazeler ve kendine getirir.” – STEVE CHANDLER

Kariyerinizde Kesinlikle Yardımcı Olarak 15 Film Önerisi >>


Boğa Burcu Ekim Ayı Yorumu

Ekim ayı burç yorumları bölümümüzde boğa burcunu neler bekliyor?

Ekim ayı burç yorumları bölümümüzde boğa burcunu neler bekliyor?

İlişki: Arkanızdan dönen olaylar, düşmanlıklar, dedikodular olabilir. Kendinizi  “Neden insanlar arkamdan böyle yapıyorlar? Ben kimseye bir şey yapmadım.” derken bulabilirsiniz. Bazı insanları hayatınızdan elemek isteyebilirsiniz. Size tavsiyem hiçbir şeyi kafanıza takmayın. 10-18 Ekim arasında ailevi ilişkilerde sıkıntılar ön plana çıkabilir. Çünkü bu dönem arasında Güneş Mars karşıtlığı ve Güneş’in Jüpiter ve Pluto ile kare açısı söz konusu. Ayrıca bu dönemde Merkür retrosu da var. İş ilişkileriniz, aşk ilişkileriniz, ortaklı ilişkileriniz, ticari ilişkileriniz… her türlü ikili ilişkilerinizde sıkıntılar yaşanabilir. Birbirinizi yanlış anlamalar, iletişimde problemler olabilir. Dikkat etmeniz gerekiyor.

Sağlık: 2 Ekim’de on ikinci evinizde Dolunay gerçekleşiyor. Psikolojik, ruhsal ve fiziksel sağlığınızın nelerden etkilendiğine dair size mesajlar verecek. Bazı yaralanmalar, sakatlanmalar yaşayabilirsiniz.

Para: Ayın ikinci yarısı parasal anlamda daha dikkatli olmanız gereken koşullar olabilir. Çünkü Merkür Akrep burcunda retroya başlayacak. Beklenmedik ödemeler, faturalar, masraf çıkabilir. Harcamalar konusunda daha dikkatli olmanız gerekir. İhtiyaçlarınızı önceliklendirin.

Kişisel Gelişim: 2 Ekim’de Venüs Başak burcuna geçiyor. Hayattan keyif almaya başlıyorsunuz. Ay sonuna doğru kendinize odaklanmaya başlıyorsunuz. “Ben ne istiyorum? Hedeflerime giden yolda nasıl adımlar atmam gerekiyor?” tarzından kendinize sorular sorduğunuz bir dönem olabilir.

Kariyer: İş hayatınızda ilgili bazı olumsuz haberler alabilirsiniz. Kontrol dışı gelişmeler olabilir. Güneş altıncı evinizde olacak. Ayın büyük bir bölümü odağınız iş hayatınızda olacak. Çok çalışıp yorulacağınız bir ay olacak. Bazıları iş fırsatları ile karşılaşabilir. Çalışmıyorsanız günlük rutinlerinizi iyi organize etmeye çalışıyorsunuz. 10-18 Ekim arasında Güneş Mars karşıtlığı ve Güneşin Jüpiter, Satürn Pluto ile kare açısı yapması söz konusu. Bu süreçte kariyer hayatınızda zorlanabilirsiniz İş hayatınızda önemli dönüşümler olabilir. Ticaretle uğraşıyorsanız ayın ilk yarısı sizi kaygılandıracak enerjiler söz konusu olabilir.

Bu ayki spotunuz: ““Ya şöyle olsaydı” lara odaklanma. Elinde olanlara odaklan.” – Vi Keeland

Erken Uyanmanın Faydaları Nelerdir? >>


İkizler Burcu Ekim Ayı Yorumu

Başarı Burçları - Ekim ayı burç yorumları bölümümüzde ikizler burcunu neler bekliyor?

Ekim ayı burç yorumları bölümümüzde ikizler burcunu neler bekliyor?

İlişki: 2 Ekim Koç burcunda Dolunay gerçekleşiyor. Sizin canınızı sıkan, sizi aşağı çekmek isteyen insanları daha iyi fark edebilir, o insanlarla arkadaşlığınıza son vermek isteyebilirsiniz. 2 Ekim’de aynı zamanda Venüs Başak burcuna geçiyor. Evle ilgili konular gündeme gelebilir. Evinizin içinde birtakım değişiklikler yapmak isteyebilirsiniz. Evinize süs eşyaları almak isteyebilirsiniz. Evdeki eşyaların yerini değiştirebilirsiniz. Bu süreçte aynı zamanda ailevi ilişkileriniz de artacak.

Eğer ebeveynseniz çocuklarla ilgili güzel haberler de alabilirsiniz. 10-18 Ekim arasında Güneş Mars ile karşıtlık yapacak ve Jüpiter Satürn ve Pluto ile kare açı yapacak. Biraz kavga gürültü olabilir. Kardeşlerle, yakın çevreyle, akrabalarla ilişkilerinizde sizi zorlayabilir. Mars’ın Koç burcunda retrosu ve aynı zamanda  Jüpiter Satürn ve Plüton ile kare açı yapması sosyal ilişkilerinizde sıkıntılar yaratabilir. Kırılganlıklar, anlaşmazlıklar, öfke patlamaları olabilir. Uzlaşmakta zorlanabilirsiniz. Kariyer çevrenizle de sıkıntılar olabilir.

Sağlık: İş yoğunluğunuzdan dolayı bedensel yorgunluklara açıksınız. Buna biraz dikkat edin. 31 Ekim’de bir dolunay daha gerçekleşiyor. Psikolojik rahatsızlıklarınız varsa tekrar nüksedebilir. Bunları şifalandırmaya gidebilirsiniz.

Para: Yatırımlarınızla ya da gayrimenkullerinizle ilgili konular ön planda olabilir. Yatırımlarınız konularında sert açılar olduğu için ertelemekte fayda var. Ayın ilk haftası kredi, kredi kartı borcu veya aile üyelerinizden birinin borcu gündeminizde olabilir.

Kişisel Gelişim: Hobilerinize, yaratıcı yönlerinize odaklanabilirsiniz.

Kariyer: Merkür retrosu döneminde iş ortamınızda bakmadığınız detaylar varsa yeniden karşınıza çıkabilir. Dolunayla birlikte kariyerinize dair bazı konular netleşebilir. Belki iş hayatınızla ilgili yeni durumlar ya da sizin yeni planlarınız, kararlarınız olabilir.

Bu ayki spotunuz: “Tutkunuz geçici bir merak değildir, hatta hobi bile değildir. Bir tutku yoğun olarak anlamlı bir şeydir ve kimliğinizin özüdür.” – Carmine Gallo

Alanınız İçin Mutlaka Okumanız Gereken Kitaplar >>


Yengeç Burcu Ekim Ayı Yorumu

Yengeç Burcu - Ekim ayı burç yorumları bölümümüzde yengeç burcunu neler bekliyor?

Ekim ayı burç yorumları bölümümüzde yengeç burcunu neler bekliyor?

İlişki: Venüs Başak burcunda olacak. Aile, yakın akrabalar, kardeşler, yakın arkadaşlar kısaca iletişim kurduğunuz insanlarla ilgili bir takım konular hayatınıza girmeye başlayacak. Bu konular keyifli konular, size enerji verecek, iyi hissettirecek konular olacak. Ayın ikinci yarısı yeni bir aşk ilişkisine başlamak isteyebilir ya da mevcut ilişkinizi daha iyi konuma getirmek isteyebilirsiniz. Çocuğunuz varsa çocuğunuzla ilgili yeni bir adım atmak ve onlara odaklanmanız gereken bir süreç olabilir.

Sağlık: Bu ay retrolarla ve dolunaylarla dolu bir ay olduğu için, hem fiziksel hem ruhsal hem psikolojik açıdan sağlığınız olumsuz etkilenebilir. Bu yüzden bu ay daha çok meditasyon, yoga, enerji çalışmalarına yoğunlaşmak size iyi gelecektir.

Para: Merkür retrosu size ekstra masraflar çıkarabilir. Harcamalarınız da artış olabilir. Bu ay özellikle gayrimenkul, yatırımlar konusunda daha dikkatli davranmanız gereken bir ay olacak, acele etmeyin. Aynı zamanda ailevi ilişkilerde de para konuları ön plana çıkabilir.

Kişisel Gelişim: Venüs’ün Jüpiter, Satürn ve Plüton ile üçgen açı yapması, gerek akademik eğitim, gerek iş ile ilgili eğitim veya kişisel gelişiminizle ilgili eğitim konularında size destek olacak. Bu süreci iyi değerlendirmenizde fayda var.

Kariyer: Dolunay onuncu evinizde gerçekleşiyor. İş ve kariyer hayatınızla ilgili birtakım bitiş ve sonlandırmalara gidebilirsiniz. İş ve kariyer hayatınızda uzun zamandır sıkıntı çektiğiniz herhangi bir konuyu artık bitirmeye başlayacaksınız. Ticari anlamda birçok fırsatlar var. Ama Merkür retrosu ve Mars retrosu olduğu için yeni anlaşmalar, sözleşmeler yapmamaya; mümkünse ertelemeye çalışın.

Bu ayki spotunuz: “Aydınlığı içinde taşımaya bak. İşte o zaman karanlıkta bile yolunu bulabilirsin.” – William Blake


Aslan Burcu Ekim Ayı Yorumu

Başarı Burçları - Ekim ayı burç yorumları bölümümüzde aslan burcunu neler bekliyor?

Ekim ayı burç yorumları bölümümüzde aslan burcunu neler bekliyor?

İlişki: Arkadaşlarınızla, kardeşlerinizle, akrabalarınızla, yakın çevrenizle uzlaşamadığınız anlaşamadığınız ne varsa bu dönem uzlaşacaksınız. Güzel, yeni bir şeylere başlayabilirsiniz. 23 Ekim tarihinde itibaren ailevi konularınız ön planda olacak. Onlarla geçirmiş olduğunuz vakit sizler için çok önemli olacak.

Sağlık: Vücudunuzun iskelet sistemi ile ilgili rahatsızlıklarınız ortaya çıkabilir. Baş ağrısı, diş ağrısı, bel ağrısı gibi. Ertelediğiniz hangi rahatsızlığınız varsa tekrar  nüksedebilir. Doktora gitmeyi ihmal etmeyin.

Para: Venüs’ün Başak burcuna geçmesi ile parasal konularınızı düzenlemeye gidebilirsiniz. Hesap kitap yapma zamanı sizin için. Bakım ve sağlık harcamaları gündeme gelebilir. Ayın ikinci yarısından itibaren özellikle 20 Ekim sonrası kazançlarda artış, prim alma gibi temalar çalışabilir. Parasal anlamda rahatladığınız bir dönem.

Kişisel Gelişim: Dolunay dokuzuncu evinizde meydana geliyor. Dokuzuncu ev eğitim hayatınızı anlatıyor. Eğitim hayatınızı, kendi kişisel eğitimlerinizi, hayatınızdaki hedeflerinizi, gitmek istediğiniz noktaları gösterir. Bu konularla ilgili bir takım sonlanmalar yaşayabilirsiniz. Sonlandıracağınız şeyler; size yara açmış, sizi aşağı çeken konular olacak.

Kariyer: Ayın ilk yarısında işinizde teknik açıdan zorlandığınız, bazı detayları gözden kaçırdığınız için tekrar uğraşmak zorunda kalacağınız bir dönem olabilir. 23 Ekim’e kadar Güneş Terazi burcunda sizin üçüncü evinizde olacak. İmzalar, sözleşmeler dikkat çekiyor. Ticari konularla ilgili hareketler ön planda olacak. 10-18 Ekim arası Güneş Mars karşıtlığı olduğu için ticari faaliyetlerinizde zorlanabilirsiniz.

Bu ayki spotunuz: “Dayan ve üstele. Bu acı, adım adım senin iyiliğine dönüşecek.” – Ovidius

Kriz Dönemlerinde Ekibinizi Bu 4 Aşama İle Mükemmel Yönetin >>


Başak Burcu Ekim Ayı Yorumu

Ekim ayı burç yorumları bölümümüzde başak burcunu neler bekliyor?

Ekim ayı burç yorumları bölümümüzde başak burcunu neler bekliyor?

İlişki: Güneş; Jüpiter, Satürn ve Plüton ile kare açı yapıyor. Çocuklarınızla ilgili sorumluluklar sizi biraz yorabilir. Uzaktan eğitimin getirdiği zorluklar sizi biraz bunaltabilir. Merkür 14 Ekim’den 3 Kasım’a kadar Akrep burcunda retroya başlıyor. Yakın çevre, yakın arkadaşlar, iletişim konuları ön planda olacak.

İletişim trafiğiniz artabilir, yanlış anlaşılmalar, yanlış kişiye yanlış maillerin gitmesi, yanlış mesaj göndermeler gibi temalar daha ön planda olabileceği gibi eski arkadaşlarla yeniden bir araya gelmek, yeniden görüşme arzusu, bir şekilde iletişime geçme temaları da söz konusu olacak. 18-27 Ekim arasında Venüs; Jüpiter, Satürn, Plüton ile üçgen açı yapıyor. Merkür retrosunun ilişkilere zarar verdiği dönemde bu üçgene sahip olmanız, sizin için güzel bir destek.

Sağlık: 2 Ekim’de Venüs’ün de sizin burcuna geçmesi ile beraber kendinizi daha iyi hissedeceksiniz. Odak noktanız kendiniz, dış görünüşünüz olacak. Venüs, güzellik gezegenidir. Kendinizi güzelleştirmek için bir takım şeyler yapabilirsiniz. Mars retrosu bitmeden herhangi bir estetik operasyona kalkışmayın. Kilo almaya meyillisiniz bu ay. Dikkat edin.

Para: 2 Ekim’de Dolunay sekizinci evinizde meydana geliyor. Parasal konularınızı etkiliyor. Borçlar, alacaklar, verecekler, kredilerle ilgili canınızı sıkan durumlar varsa bu süre içerisinde bunu bitirebilirsiniz. Ayın ortasından itibaren parasal konularla ilgili adımlar atmaya başlayacaksınız. Ek gelir fırsatları araştırabilirsiniz. Yatırımlar konusunda daha sağlam adımlar atmak ve detaylara dikkat etmenizde fayda var.

Kişisel Gelişim: Kendinizi geliştirmek ile ilgili, eğitimle ilgili bir takım adımlar atmak isteyebilirsiniz. Eğitim hayatınızda sizi sıkan durumlar varsa bunu sonlandırabilirsiniz. İletişim gücünüz kuvvetlenecek. Kendinizi çok daha iyi ifade etmeye başlayacaksınız.

Kariyer: İş fırsatları ile karşılaşabilirsiniz. 10-18 Ekim arası Güneş Mars karşıtlığı yaşanacak ve Güneş, Jüpiter, Satürn ve Plüton ile kare açı yapacak. Para ve kariyer konularında sizi zorlayacak. Kontrol dışı bazı durumlar yaşanabilir.

Bu ayki spotunuz: “Keskin bıçak olmak için çok çekiç yemek gerekir.” – Türk Atasözü


Terazi Burcu Ekim Ayı Yorumu

Başarı Burçları - Ekim ayı burç yorumları bölümümüzde terazi burcunu neler bekliyor?

Ekim ayı burç yorumları bölümümüzde terazi burcunu neler bekliyor?

İlişki: İlişkilerle ilgili önemli bir dönemden geçiyorsunuz. Mars, ilişki evinizde retro yapıyor. Kafa karışıklıkları, bir şeyleri düzenleme arzusu ön planda olabilir. Aile ilişkilerinizde biraz sert etkileşimler var. Çok kontrol etmeye çalışmadan, biraz olayı akışına bırakmakta fayda var. 10-18 Ekim arası Güneş Jüpiter, Satürn ve  Plüton ile kare açı yapacak. Her türlü ikili ilişkilerinizde zorluklar çıkarabilir.

Sağlık: Dolunay sağlık alanında size sıkıntı çıkarsa da Venüs size destek verecek. Kilo aldıysanız Venüs Başak burcundayken diyete başlayabilirsiniz. Rahatsızlığınız varsa bu dönemde şifa bulabilirsiniz.

Para: Merkür retrosu para evinizi etkiliyor. Parasal konularda harcamalara dikkat edin. Para kaybetmek, fazla para vermek (bir şey alırsınız, başka yerde daha uygun fiyata vardır) gibi konuları gündeme gelebilir. Beklenmedik masraflar ortaya çıkabilir.

Kişisel Gelişim: Kendinize daha çok odaklandığınız, kendinizi daha çok düşünmek istediğiniz, belki kafaya taktığınız bir süreç olacak ama bu durum kısa sürecek. Sanatsal yeteneğiniz için Venüs size destek veriyor. Daha yaratıcı eserler ortaya çıkarabilirsiniz.

Kariyer: Önceden bir işe baş vurduysanız size haber gelebilir. Bu pandemi döneminde biraz havada kalabilir, süreç uzayabilir. 25-27 Ekim Güneş Merkür kavuşumu yaşanıyor. Merkür retrosu da olduğu için maddi konularda ve kariyer hayatınızda sıkıntılar olabilir.

Bu ayki spotunuz: Bugün yaptığınız şey tüm yarınınızı iyileştirip geliştirebilir. Ralph Marston

Uzaktan Eğitim Hakkında Merak Edilenler >>


Akrep Burcu Ekim Ayı Yorumu

Başarı burçları - Ekim ayı burç yorumları bölümümüzde akrep burcunu neler bekliyor?

Ekim ayı burç yorumları bölümümüzde akrep burcunu neler bekliyor?

İlişki: Venüs 2 Ekim’de Başak burcuna geçiyor. Arkadaşlık ilişkileriniz, sosyal çevreniz, birlikte vakit geçirdiğiniz insanlar, aile ile ilgili şanslı bir dönemden geçiyorsunuz. Çevreniz genişleyebilir, daha çok sosyal aktivitelerde bulunmak isteyebilirsiniz, Merkür, sizin burcunuzda gerileyeceği için kendinizi yanlış ifade edebilir, karşı taraf sizi yanlış anlayabilir, kırgınlıklar olabilir. Bu dönemde yeni ilişkiye başlamayın, halihazırda olan ilişkinizi düzenlemeye çalışın.

Sağlık: Dolunay sağlığınızı olumsuz etkiliyor. Psikolojik ve ruhsal olarak kendinizi iyi hissetmeyebilirsiniz. Kronik rahatsızlıklarınız olabilir.

Para: Dolunayla birlikte bolluk bereket sizinle olacak. Maddi açıdan şans sizden yana. Kazancınızda artışlar yaşanabilir. Bu dönemleri iyi değerlendirin.

Kişisel Gelişim: İç dünyanızı gözlemlediğiniz bir dönemdesiniz. Gözlemci, analizcisiniz. Karar alma sürecindesiniz. Analiz yapacaksınız. 23 Ekime kadar inzivadasınız. Ayın 23’ünden sonra sahneye çıkacaksınız.

Kariyer: İş hayatınızla ilgili bir takım değişiklikler yapmak istiyorsunuz. İşinizden memnun değilseniz bitirme, kendinize yeni yollar arama kararı alabilirsiniz. 10-18 Ekim arasında Güneş Mars karşıtlığı yaşanacak ve Güneş Jüpiter, Satürn ve Plüton ile kare açı yapacak. Kariyer alanında sizi zorlayacak, sizi mutlu etmeyen, tatmin etmeyen şeyler olabilir. Her ne kadar zorlanıyorsanız da Venüs Başak burcunda iken size bir takım fırsatlar da gelebilir.

Bu ayki spotunuz: “Dönüm noktası geldiğinde ya siz anı döndürürsünüz ya da an sizi döndürür.” – Kevin Costner


Yay Burcu Ekim Ayı Yorumu

Başarı Burçları - Ekim ayı burç yorumları bölümümüzde yay burcunu neler bekliyor?

Ekim ayı burç yorumları bölümümüzde yay burcunu neler bekliyor?

İlişki: 2 Ekim’deki Dolunay beşinci evinizi etkiliyor. Odak noktanız aşk hayatınız ve ilişkilerinizde olacak. Aşk hayatınızla ilgili değiştirip dönüştürmeniz gereken bir süreç olacak. Yanlış kararlar almamaya, kendinizi kandırmamaya özen göstermelisiniz. Yeni arkadaşlık ilişkileri, yeni sosyal çevre hayatınıza gelmeye başlayacak. Yalnız Merkür retrosu zamanı ilişkilerinizde sıkıntılar çıkabilir. Hedefleriniz, fikirleriniz, projelerinizle ilgili paylaşımlarda bulunmayın. Fikir hırsızlığı yaşanabilir. Bu da sizin canınızı sıkabilir.

Sağlık: Ay sonuna doğru bedensel ve ruhsal sağlığınıza dikkat etmeniz gerekecek. Ne çok çalışarak kendinizi yıpratın ne de başkalarının ne dediğine takılarak kendinizi yıpratın. Kronik rahatsızlığınız nüksedebilir.

Para: 16 Ekim ve civarı elde etmiş olduğunuz kazançlarda artış olabilir. Yatırımlar ile ilgili birtakım kararlar alabilirsiniz.

Kişisel Gelişim: Zihninizi gereksiz düşüncelerden boşaltmanız gerekir. Kişisel gelişim çalışmalarına başlayabilirsiniz. Yetenekleriniz üzerine odaklanabilirsiniz.

Kariyer: Venüs’ün Başak burcuna geçmesi ile kariyer hayatınızda kendinizi göstermeye başlayacaksınız. Hedefleriniz, başarmak İstediğiniz bir şeyler varsa şans sizden yana olacak. Neler yapmak istiyorsanız bu süreçte yapmaya başlayın. Çünkü fırsatlar kapınızı çalacak. Geliri yüksek iş teklifleri alabilirsiniz. Bazılarınız iş hayatı için açılımlar yapmaya çalışıyor. İşi için görüşmeler yapıyor. Pandemiden dolayı bu durumlarda biraz gecikmeler olabilir. 10-18 Ekim tarihlerinde kariyer alanında zorlanabilirsiniz. Kariyerle ilgili mücadele var.

Bu ayki spotunuz: “Dünyada görmek istediğin değişimin bir parçası ol.” – Mahatma Gandhi

Özgeçmiş Nasıl Hazırlanır? Öğrenin, Fark Yaratın! >>


Oğlak Burcu Ekim Ayı Yorumu

Oğlak Burcu - Ekim ayı burç yorumları bölümümüzde oğlak burcunu neler bekliyor?

Ekim ayı burç yorumları bölümümüzde oğlak burcunu neler bekliyor?

İlişki: 2 Eylül’de dördüncü evinizde Dolunay gerçekleşiyor. Ailenizle, yuvanızla, evinizle ilgili birtakım durumlar söz konusu. Evinizi değiştirebilir ya da aileyle ilgili geçmişten gelen durumları konuşup artık bir çözüme kavuşturabilirsiniz. Yöneticilerinizle ilişkinizde yükseldiğiniz bir ay. Bu yükselme olumsuz anlamda değil. Ön planda olacaksınız.

Sağlık: Ailenizde sağlık gündemleri olabilir. Anne babanızın sağlığıyla ilgilenebilirsiniz. Ayrıca bu ay ruhsal sağlığınıza da önem vermeniz gerektiğini vurguluyor gökyüzü.

Para: Para kazanma konusunda daha aktif düşünce içerisinde olacaksınız.10-18 Ekim arası maddi konular sizi darlayabilir. Harcamalarınıza dikkat edin. Gelir giderlerinizi dengelemeye çalışın.

Kişisel Gelişim: Venüs Başak burcunda iken eğitime ağırlık verebilirsiniz. Bu bir akademik eğitim de olabilir, kişisel gelişim eğitimi, yabancı dil eğitimi de olabilir. Kendinizi biraz daha ortaya koymak isteyeceksiniz ama bununla beraber motivasyon kayıpları da yaşayacaksınız.

Kariyer: Ticaretle uğraşıyorsanız yurt dışı bağlantılı işleriniz olabilir. İş ve kariyer ile ilgili fırsatlar kapınızı çalabilir. Uluslararası işler, akademik konular, üniversite, yayıncılık, medya gibi işleriniz varsa buralarda daha çok didikleyici konular olabilir. 10-18 Ekim arası kariyerinizdeki iddialı duruşa bir mücadele geliyor. Bu mücadele sizi biraz yorabilir.

Bu ayki spotunuz: “Sen bir dövüşçüsün. Bu zamana kadar yendiğin şeylere bak. O yüzden pes etme şimdi.” – Olivia Benson


Kova Burcu Ekim Ayı Yorumu

Kova Burcu - Ekim ayı burç yorumları bölümümüzde kova burcunu neler bekliyor?

Ekim ayı burç yorumları bölümümüzde kova burcunu neler bekliyor?

İlişki: Dolunay üçüncü evinizde meydana geliyor. Akrabalarla, kardeşlerle, kuzenlerle ilgili bir takım sıkıntılar ya da iletişim kazaları da verebilir. Hayatınızdan bazı insanları çıkartabilirsiniz. Ayın sonuna doğru ebeveynlerinizle olan patronlarınızla olan ilişkileriniz biraz daha artabilir. Ailevi konularda dönüşümler yaşanabilir.

Sağlık: Sağlığınıza özellikle dikkat etmenizde fayda var. Alerjik sorunlarınız ortaya çıkabilir.

Para: Venüs Başak burcunda olacak. Maddi konularda size şans getiriyor. Gelir, gider, alacak, verecek konularında size şans getiriyor. Borcunuz varsa borcunuzu kapatabilirsiniz. Size borcu olan birisi size ödeme yapabilir. Her türlü finansal konularınız bu ay dikkat çekiyor.

Kişisel Gelişim: 16 Ekim’de Yeniay var. Yeni eğitimlere başlamak isteyebilirsiniz. Yurtdışı ile ilgili yeni fırsatlar önünüze gelebilir.

Kariyer: Hayata bakış açınızı sorguladığınız bir aydasınız. Değişimlerle hayatınıza yön vermeye çalışıyorsunuz. Kariyer planlarınızı retro bitene kadar erteleyin. İş değiştirmek istiyorsanız bekleyin. Merkür retrosunda işe girerseniz çok uzun ömürlü olmaz. Bu ay Mars retrosu ve Merkür retrosu olduğu için ticari alanlarda yeni girişimler yapmayın, imzalar atmayın.

Bu ayki spotunuz: “Hayat olayları en iyi değerlendiren insanlar için yoluna girer.” – John Wooden

Eylül Ayı Burç Yorumlarını Kaçırdınız Mı? Hemen Okuyun! >>


Balık Burcu Ekim Ayı Yorumu

Başarı burçları - Ekim ayı burç yorumları bölümümüzde balık burcunu neler bekliyor?

Ekim ayı burç yorumları bölümümüzde balık burcunu neler bekliyor?

İlişki: Venüs Başak burcunda sizin yedinci evinizde olacak. İlişki alanınızda sizi destekleyecek. Eşinizden, kardeşinizden, arkadaşlarınızdan, iş birliklerinizden fayda sağlayabileceğiniz, keyifli, mutluluk verici şeyler yaşayabileceğiniz bir ay. Merkür retrosu iletişim alanında size sıkıntılar çıkarabilir. Yanlış anlamalar, yanlış anlaşılmalar, agresif tavırlar, yanlış kişilere yanlış maillerin gitmesi gibi sorunlar yaşanabilir.

Sağlık: Kazalara, sakatlanmalara açık olacağınız bir aydasınız. Dikkatli olmanızda fayda var.

Para: Dolunay ve Mars retrosu özellikle para alanınıza ışık tutuyor. Maddi konularda güçsüz hissetmenize neden olabilir. Finans konularında mal varlıklarınız, paranız, bütçeniz, gelir giderleriniz, kazançlarınızla ilgili farkındalık dönemi olacak sizler için. 8-9-10 Ekim civarı parasal konularda daha dikkatli olmanız gerekiyor. Aniden bir harcama, masraf gündemde olabilir. Ayın geneli yaşadığınız parasal sıkıntılar 28 Ekim Venüs’ün Terazi burcuna geçmesiyle bitiyor. Parasal alanda rahatlayacağınız bir dönem olacak. Çözüm yolları bulmanız kolaylaşacak.

Kişisel Gelişim: Kendi özgüveniniz, kendinizi güvende hissedeceğiniz koşullarda bir eksiklik hissedebilirsiniz. 23 Ekim itibariyle manevi yanınızı artıracak, yaşam enerjinizi güçlendireceksiniz.

Kariyer: Dolunay iş yükünüzü, sorumluluklarınızı artırabilir. Kariyer hayatınızda bazı aksaklıklar olabilir. Her şeyin yoluna girmesi için zamana ihtiyacınız var. Siz sabırla çalışmaya devam edin.

Bu ayki spotunuz; “Başarının büyüklüğünü inancınızın büyüklüğü belirler.” – Seneca

Girişimciler İçin Kasım Ayı Burç Yorumları >>


Girişimciler için başarı burçlarının ekim ayı yorumlarını okudunuz. Sizce bu ay sizin için nasıl geçecek? Gelecek ay daha başarılı olmak için şimdi neler yapacaksınız? Düşüncelerinizi bizimle yorum kısmından paylaşabilirsiniz.